Gömme Spotlar

Gömme Spot Fiyatları

Gömme spot lambaları sahnelerin aydınlatılması için kullanılan ve bir çeşit projektörden ilham alınarak tasarlanmış aydınlatma ürünleridir. Bu ürünler içerisinden birbirinden değişik modelleri ile oldukça geniş bir ürün skalasına sahiptir. Hemen her beklentiyi karşılayabilecek düzeyde bir üründür. Aynı zamanda her açıdan dekorasyon tarzına da hitap edebilecek birçok modele sahiptir. Hem dış hem de iç mekanlarda ışıklandırma olarak sıkça kullanılan bir üründür. 

Pratik bir şekilde montajı gerçekleşebilen ve çeşitli renklerde de ışık sağlayan, düşük enerji tüketimi ile de bütçe dostu olan ürünlerdir spot lambaları. Gömme spot lamba modelleri içerisinde en sık tercih edilen modeller arasında LED teknolojisi de vardır. LED teknolojisi ile desteklenen bu ürünler klasik olan ürünlere kıyasla çok daha uzun ömürlü bir kullanım imkan sağlar. Aynı zamanda gömme spot led ürünleri fiyat açısından da son derece makuldür. 

Gömme Spot Lambası Özellikleri

Özel bir aydınlatma seçeneği olarak karşınıza çıkan spot armatürler sağladıkları güçlü ışık sayesinde son zamanlarda sıkça tercih edilen ürünlerden biri haline gelmiştir. Peki spot lambası nedir? Spot ışık ne anlama gelir? Spot elektrik enerjisi ile çalışan bu lambalar oldukça kuvvetli bir ışık saçan aydınlatma araçlarından biridir. Genel olarak evlerde çok kullanılsa da artık mağaza vitrinlerinde, kış bahçelerinde olmak üzere daha birçok alanda kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Sahip olduğu özel teknolojisi sayesinde klasik modellere kıyasla da çok az miktarda enerji tüketimi gerçekleştirir. Böylece sizlere bütçe dostu bir aydınlatma imkanı sunar. Model olarak farklılık gösteren spot aydınlatmalar dekoratif aydınlatma aracı olarak da sıkça tercih edilen bir üründür.

Hem yerli hem de yabancı markalar tarafından birçok farklı modeli spot armatür seçeneklerine denk gelmeniz mümkündür. Böylece her sınıftan kullanıcıya hitap ediyor olması da artı noktalarından biridir. Bu ürünler içerisinde standart boyutlar yoktur. Hemen her istediğiniz boyutlarda spot lambaları bulmanız mümkündür. Ayrıca spot ölçüleri tasarımların dışında kullanım amaçlarına bağlı olarak da farklılık gösterebilmektedir. Örneğin gömme spot lambalarının ölçüleri ortalama olarak 16 cm çapında olur. Aynı zamanda sahip olduğu çap ölçüsü ile etki alanı kapsamınca da ihtiyaç duyduğu elektrik miktarında artış görülür. Genel olarak duvar ve tavan aydınlatmasında kullanılan bu ürünler içerisinde 3W, 6W, 9W olmak üzere farklı büyüklükte olan modelleri vardır. Büyük mekanlarda ise ışıklandırma da W değeri ve çapı büyük olanlar daha çok tercih edilir. Ortalama bir büyüklükte olan oda içinse 12 W spot lamba kullanımı yeterli olacaktır. Aynı zamanda montajı da son derece kolay gerçekleşen ürünlerdir. 

Gömme Spot Lamba Çeşitleri

Gömme spot modelleri yaşam alanları içerisinde en çok tercih edilen aydınlatma ürünlerinden biridir. Genel olarak bu ürünler tavan veya duvara karşı gömülü olmalarından ötürü sıva altı olarak da adlandırılırlar. Gömme spot lambaları birbirine bağlı olan birçok spot ışıktan ve trafodan oluşan ürünlerdir. Bununla birlikte tekli spot tasarımlarını da bulmanız mümkündür. Bazı spot ürünleri ise direkt olarak tavana veya duvara karşı kullanıldıklarından ötürü bu durumda farklılıklar olabilir. Örneğin uzaktan kumandalı 3 ü ayarlanabilir spot led ışık gibi seçeneklere sahip spot lambaları da mevcuttur. 

Dikdörtgen ve kare şekline sahip olan tavanlarda kenarlarında olmak üzere belli bir dizimle ışıklandırılan alanlar vardır. 1 ve 2 metre gibi ölçülerle bu ürünler alıcıları ile buluşur. Aynı zamanda raylı sisteme sahip olan spot ışıkları farklı açılarda da kolaylıkla konumlandırılabilir olan ürünlerdir. Ayrıca bu ürünlerin montajları tamamlandıktan sonra da söz konusu olan bu gereçlerin yönlerinin değiştirilmesi mümkündür. Son derece kolay bir işlemdir. 

Akrilik veya cam malzemelerin kullanımı ile üretilen tüm spot ürünleri ise görsel açıdan farklı tasarım avantajlarına sahiptir. Bu sebepten ötürü de yaşam alanlarının sahip olduğunu dekorasyon rengine, tarzına ve konseptine de uygun olarak birçok akrilik ve cam spot lambası bulmak mümkündür. Spot lambaları genel anlamıyla elektrik enerjisi ile çalıştığı için kablolu olarak tasarlanan klasik modellerin dışında kullan at veya şarjlı pilli şeklinde çalışan seçenekleri de vardır. Özellikle makyaj aynası çevresi, banyo aynası, mutfak tezgahı üstü, gibi alanlarda da pilli spot aydınlatmaların kullanımı oldukça yaygındır. Bu ürünlerde kablolu veya pilli olması fark etmeksizin tüm spot seçenekleri içerisinde uzaktan kumandalı olan alternatiflerine de yer verilir. Kısacası yaşam alanlarınıza uygun birçok alternatif modelden faydalanmanız mümkündür. 

Gömme Spot Lambası Modelleri

Led spot armatür ürünleri işlev, çap, ışık rengi, aydınlatma kuvveti olmak üzere birçok farklı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda büyük, küçük olmak üzere de farklı modellerini bulmak mümkündür. Görsel açıdan yaşam alanlarınıza uygun olan modelleri tercih ederek oldukça zengin bir görünüm elde edebilirsiniz. Üçgen, yuvarlak, dikdörtgen, piramit spot lambaları olmak üzere farklı şekillerde olan ürünleri de vardır. Hatta çiçek şeklinde olan ürünleri dahi bulmanız mümkündür. 

Bunların dışında spot lambaları içerisinde beyaz, sarı gibi klasik renklerde aydınlatma imkanları varken bunun dışında renkli kombinasyonlara sahip olan kablosuz spot dokunmatik lamba modelleri de vardır. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte bu ürünlerde piyasa üzerinde oldukça dikkat çeken ve ilgi gören seçeneklerden biri olmuştur. Tüm bu gereçler ise tekli, 2’li, 3’lü olmak üzere farklı sayılarla satılarak kullanıcıların beğenisine sunulur. Aynı zamanda tekli spot lambalarının satışları da bir hayli fazladır. Yaşam alanlarına ve iç mekan dekorasyonlarına uygun olan ürünler tercih ederek tamamlanmış bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Renkli, taşlı, ayaklı spot lambası gibi birçok nadir tasarımlı ürünler vardır. 

Tüm bu dekoratif sıva altı led spot armatür modelleri genel olarak iç mekanlarda kullanılıyor olsa da bahçe, teras, parklar gibi alanlarda da kullanım açısından oldukça uygun seçenekleri vardır. Bahçelerde ve verandalarda kullanılmak üzere sensörlü spor olarak adlandırılan ürünler mevcuttur. Hareket duyarlı sensörleri sayesinde çevrede biri olduğunda ışık yanmaya başlar. Ayrıca bu spot tasarımları evlerde koridorlarda da tercih edilen ürünlerden biridir. Kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören farklı bir model ise siyah spot lambalarıdır. Bu ürünlerinde iç kısmı kromdur. Farklı şekillerde de kullanıcıların beğenilerine sunulur. Sadece siyah olmamakla birlikte iç dekorasyona uyum sağlayacak olan birçok renk alternatifi de vardır. 

Gömme Spot Lambası Kullanım Alanları

İlk olarak sahne ışığı olarak ön plana çıkan bu ürünler kuvvetli bir ışığı kullanıcıların isteklerine uygun olarak doğru yöne doğrultur. Yeni nesil teknolojilerin de gelişmesiyle çok daha işlevsel bir hale gelmiştir. Genel olarak dekoratif aydınlatma amacıyla salon, banyo, mutfak alanlarında da kullanılmaktadır. Aynı zamanda iç mekanlarda kullanımlarının yaygın olduğu kadar iç mekanlarda da kullanıma son derece uygun olan ürünlerdir. 

Panelled spot armatür modelleri içerisinde birçok görsel tasarımlara sahip olan ve renk noktasında da geniş seçeneklere sahip alternatifler vardır. Genç odalarından vitrin süslemelerine kadar birçok yerde tercih edilebilir olan ürünlerdir. LED armatür formunda olan spotlar aynı zamanda müze, sergi alanlarında, mağazalarda da ürünlerin ışıklandırılmasını kullanılmaktadır. Kendiliğinden yapışkanlı olan ve minimal spot tasarımları ile daha çok dolap içlerine kullanıma uygundur. Su ve toz korumasına sahip olan ürünler ise daha çok dış mekanlarda tercih edilir. 

Gömme Spot Lamba Kullanımı Hakkında

Hem montajı hem de kullanım süreleri açısından son derece avantajlı olan LED armatürlerin takılması için profesyonel bir yardıma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte eğer kullanıcının bu tarz noktalarda bilgisi varsa kendisi de oldukça kolay bir şekilde montajını gerçekleştirebilir. Mutfak dolabı spot lamba montajı kablo bağlantısı olmadığı için herkes tarafından kolay bir şekilde yapılabilen oldukça basit kurulumdur. Kablo bağlantılı olan spot lambası ışıkları nasıl takılır? Sorusu aklımıza gelebilir. 

Güvenlik açısından bağlantı öncesinde tüm sigortaların da kapatılması şarttır.. İlk olarak bağlantı şemasının kontrol edildiğinden emin olmak gerekir. Gömme formda olan spot aydınlatmalar için uygulama alanı panç kullanılarak delinir. Sonrasında tesisat ve elektrik kablosu birleştirilir ve kontrol kalemi kullanılarak bağlantılar gözden geçirilir. edilir. Ürünler kenar kısımlarına klips takılarak açılan deliklere dikkatle yerleştirilir. Değişim sırasında sigortaların kapalı olduğuna emin olunuz. Kullanım ömrü dolan spotları da böylece güvenli bir şekilde yerinden çıkartmanız mümkün olur. Ardından tüm bu süreçleri izleyerek yenisini takabilirsiniz. 

Gömme Spot Lambası Fiyatları

Çok fazla markanın birçok farklı çalışma prensibine sahip olan ve farklı modellerde gömme spot lambaları vardır. Gömme spot lamba fiyatları ise bu noktada kendi içerisinde değişkenlikler gösterebilmektedir. Zengin ürün yelpazesine de sahip olan bu ürünler hemen her bütçeye hitap edecek fiyat alternatiflerine sahiptir. Gömme spot fiyatları çalışma prensibi, büyüklüğü, ihtiyaç duyulan enerji miktarına göre farklılık gösterir. Bütün bu etkiler de fiyata yansır. 

Gömme spot fiyatı genel olarak ele alındığında modelden modele farklılar gösteren ürünlerdir. Aynı zamanda çoklu ve tekli tasarımlarda farklı fiyat seçenekleri ile karşınıza çıkar. Yaşam alanlarınıza uygun olan led armatürleri tercih ederken filtreleme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Led spot armatür fiyatları hemen her bütçeye uygun seçeneklerle karşınıza çıkacaktır. Uygun fiyat aralıklarından faydalanarak yaşam alanlarınızı en güzel hale getirmeniz mümkündür. 

LED sayısı yüksek olan seçenekler ise fazla ışıklandırma istenen alanlarda kullanım için oldukça idealdir. Daha da loş ortamlar oluşturmak adına düşük led sayısına sahip olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Bu noktalarda da fiyatlar açısından değişimleri görebilirsiniz. Tasarımlarda yer alan led sayısı kapsamında fiyatların oluşması muhtemeldir. Ürün ölçüleri de dikkate alınarak belli kriterlerde değişiklikler görülebilir. Örneğin uzun spot lamba modelleri, kısa spot lamba modellerine göre daha farklı fiyatlandırma seçeneklerine sahip ürünlerdir. Küçük ebatlara sahip olan bu ürünler içerisinde de portatif modellerin ön plana çıktığı görülür. Her ihtiyaca yönelik birçok alternatif içinden kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. 

Gömme Spot Lambaları Yeterli Aydınlatmaya Sahip midir?

Her ne kadar küçük işleve sahip olan ürünler olarak görülse de son derece iyi bir aydınlatma sistemine sahip olan ürünlerdir. Gömme spot lambalarının odanızda ve yaşam alanlarınızdaki sayılarına bağlı olarak da aydınlatma noktasında farklılıklar görülebilir. 

Gömme Spot Lambaları Dış Alan Kullanımları İçin Uygun Mudur?

Gömme spot lambaları genel olarak dış alan kullanımları için oldukça uygundur. Suya ve herhangi dış etmenlere karşı da uygun olarak üretildikleri için gönül rahatlığıyla kullanım sağlanabilir. 

Gömme Spot Lambaları Renkli Işık Seçeneklerine Sahip mi?

Gömme spot lambalarında renkli ışık seçeneklerine sahip modeller vardır. Böylece hangi aydınlatma rengini isterseniz kullanabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gömme Spot Fiyatları

3994 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Renk
Toplam 48 / 3994 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?