Yapay Çiçek Fiyatları

Salon Dekorasyonunda Yapay Çiçek Kullanımı

Ev dekorasyonunun güçlü parçalarından biri olan yapay çiçekler, salonlarda göze hoş görünen ambiyanslar yaratmakta kullanılır. Evin en çok vakit geçirilen bölümü olma özelliği taşıyan salonlarda doğal bir görünüm sağlayacak ürünler tercih etmek, bu alanda geçirilen zamanı da çok daha keyifli hale getirir.

Aile fertlerinin bir arada vakit geçirmek için kullandıkları salonlar aynı zamanda misafirlerin de ağırlandığı bölümdür. Bu kadar göz önünde olan bir alanın dekorasyonunun da incelikli bir şekilde yapılması tavsiye edilir. Salonunuzda kullandığınız mobilyalar, aksesuarlar ve ev tekstil ürünleri gibi ayrıntılar davetlilerinize zevkleriniz ve yaşam alanı tercihleriniz hakkında da ipuçları verecektir.

Salon dekorasyonunun en güçlü parçaları oturma grupları, yemek odası ürünleri ve perde ile halı gibi tekstil ürünleri olarak bilinir. Bu eşyaların dekorasyon gücü arttırmak için ise farklı objelerden faydalanmak gerekir. Salonda kullanacağınız bir biblo ya da saat, eşyaların birbirleri ile olan uyumunu destekler nitelikte olduğu takdirde hoş bir ayrıntıya dönüşür. Salonlarda tercih edilebilecek en şık ve kullanışlı aksesuarlardan biri de yapay çiçeklerdir.

Sevdiğiniz bitkilerin replikası olarak bulabileceğiniz birbirinden güzel çiçekler, zahmetsiz bir şekilde salonunuza yeşil renkler eklemenize yardımcı olur. Salonda yapay çiçek kullanmanın sağladığı avantajlardan biri, çiçek boylarının sabit kalıyor olmasıdır. Bu sebeple üstü kapalı herhangi bir rafa, havadar olmayan ya da yeterli ışık görmeyen herhangi bir noktaya sevdiğiniz çiçekleri yerleştirmenin de önü açılır.  

Salonlarda kullanılacak yapay çiçek alternatifleri çeşitli kullanıcı taleplerine yanıt verecek çeşitliliğe sahiptir. Dilerseniz vazo içinde sergileyebileceğiniz yapraklar ya da dallı çiçekler tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte saksılı çiçeklere ya da minyatür ağaçlara da yönelebilirsiniz.

Çocuk Odalarında Kullanılan Yapay Çiçekler

Evin farklı noktalarında dekoratif olarak kullanılabilen yapay çiçeklerin sıklıkla tercih edildikleri bölümlerden biri de çocuk odaları olarak öne çıkar. Çocuklara doğa sevgisi aşılamak adına odalarına canlı çiçekler koymak son derece başarılı bir yöntemdir. Bu çiçeğin bakımıyla ilgilenen çocuklarda sorumluluk bilinci de gelişir.

Ancak tüm çocuklar canlı çiçek bakımını üstlenebilecek yaşta olmayabilir. Polen alerjisi gibi durumlar da çocukların odalarına canlı çiçek koymanın önüne geçebilecek faktörler arasındadır. Böylesi durumlarda çocuk odalarına renk katmaları için yapay çiçeklerden destek alınabilir. Yapay çiçekler gerçeğini aratmayacak güzellikte olmaları bakımından son derece dekoratif ürünlere de dönüşür.

Yapay çiçek modeline karar verirken çocuğunuzun sevdiği bitkiler arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Eğer çocuğunuz bitki dünyasına yabancılık çekiyorsa, onu rengârenk çiçeklerin ve bitkilerin muazzam dünyasıyla tanıştırmak adına renkli ve dekoratif saksıda satılan ürünlere de göz atabilirsiniz.

Banyolar İçin Yapay Çiçek Modelleri

Banyolar evin en az doğal ışık alan bölümleri arasındadır. Çoğu zaman banyoların aydınlatılması için havalandırma boşluğuna bakan küçük pencereler kullanılır. Ancak bu pencerelerden gelen ışık, banyoda canlı çiçek yetiştirmeyi mümkün kılacak derecede güçlü değildir. Oysa çiçeklerin yarattığı ferahlık hissi banyolara muazzam bir dokunuş katar.

Canlı çiçek yetiştirmeye uygun olmayan banyolar için en ideal alternatif yapay çiçek kullanımıdır. Birbirinden güzel yapay çiçek alternatifleri ile banyolarda şık ve doğal bir ambiyans yaratmak da mümkün hale gelir.

Banyonuz için yapay çiçek tercih edeceğiniz zaman öncelikli olarak ortamda hâkim olan dekorasyon tercihlerini takip etmeniz önerilir. Eğer ahşap yoğunluğu olan bir dekorasyon stilini benimsediyseniz çiçek saksılarında ahşap kullanılan modellere yer verebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer banyonuzda açık renkli fayanslar hâkimse cam vazolarda sunulan yapay çiçek modellerine de göz atabilirsiniz. Uzun cam vazolarda satılan bambular, banyonuza göz alıcı bir hava katacaktır.

Banyoda bulunan ufak pencereler önüne ya da rezervuar üzerine küçük saksılarda satılan çiçekler yerleştirebilirsiniz. Küçük boyutlarıyla görenleri hayran bırakan kaktüs modelleri ve sukulent çeşitleri yüzey genişliği küçük olan alanlarda son derece hoş bir görünüm yaratır.

Banyoda eğer havlu dolabı ya da kişisel bakım malzemelerinin bulunduğu bir raf varsa bu ürünlerin etrafına dolamak için yapay sarmaşık modelleri de tercih edebilirsiniz. Sarmaşıkların dalları arasına dolayacağınız ip şeklindeki led ışıklarla hoş bir aydınlatma da yapabilirsiniz. Sarı ışık ve yeşil bitki yapraklarının olduğu bir banyo tam da amacına hizmet eder nitelikte rahatlamanızı ve kendinize vakit ayırmanızı da kolaylaştırır.

Mutfağınızın Havasını Değiştirecek Yapay Çiçekler

Mutfaklar evde en çok eşya bulunan alanlardan biridir. Buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyaların yanı sıra sofra takımlarından bardak setlerine pek çok ürün mutfakta muhafaza edilir. Boyut olarak küçük olan ürünlerin pek çoğu dolaplarda saklanır. Bu şekilde mutfağın daima derli toplu görünmesi amaçlanır. Mutfakta kullanılacak dekoratif objelere karar verirken de minimal tercihler yapılması önerilir. Aksi takdirde hâlihazırda kalabalık olan bir ortam çok daha sıkışık görünebilir.

Mutfakta kullanılacak yapay çiçek modelleri arasında küçük saksılı seçenekler öne çıkar. Sukulentten pileaya, kaktüsten menekşeye kadar pek çok yapay çiçek mutfakta kullanılabilir.

Eğer mutfağınızda meyve ağacı kullanmak istiyorsanız, minyatür limon ağaçlarını ya da kiraz ve portakal gibi farklı meyvelerin ağaçlarını tercih edebilirsiniz. Mutfakta uygun bir köşeye yerleştirilebilen meyve ağaçları son derece dekoratif bir görüntü de yaratır.

Yapay çiçekler aracılığıyla alışılmışın dışında görünümler de yaratabilirsiniz. Eğer mutfakta cam bir yemek masası yer alıyorsa bu masanın alt kısmında sarmaşık dalları yapıştırabilirsiniz.

Birçok kullanıcı mutfak masalarının üzerine içinde yapay meyveler olan dekoratif kaseler yerleştirir. Eğer siz de bu kaseleri severek kullananlardansanız, kasenin içine farklı bitki dalları ekleyerek kendinize has dekoratif bir ürün oluşturabilirsiniz.

Mutfağınızda alan sıkıntısı olsa dahi tercih edebileceğiniz yapay çiçek modelleri mevcuttur. Bu ürünler genellikle tavana asılan sarkıt şekildeki çiçekler olarak öne çıkar. Telgraf çiçeği ya da herhangi bir tür sarmaşığı tavandan aşağı sarkacak şekilde mutfağınızda kullanabilirsiniz. Bu sayede hem mutfağınıza dekoratif bir dokunuş ekleyebilir hem de alan probleminin önüne geçebilirsiniz.

Yatak Odalarında Yapay Çiçek Kullanmanın Önemi

Yaşam alanlarında bitkilere yer vermek insanın içini açan bir görüntü yaratır. Ancak evin her bölümünde canlı çiçek kullanılması uygun olmayabilir. Uzmanlar, yatak odalarında canlı çiçek bulundurmanın uygun olmayacağı konusunda hemfikirdir. Bunun sebebi çiçeklerin gece boyu oksijen tüketmeye devam edecekleri için ortamdaki havanın kalitesini düşürecek olmalarıdır. İlk etapta önemi kolaylıkla fark edilemeyebilen bu detay esasen çok önemlidir. Zira uyku kalitesini etkileyen en önemli unsurlardan biri ortamın yeterince havadar olup olmadığıdır. Uyuduğunuz alanda yeterince oksijen olmaması kaliteli bir uyku çekmenizin önüne geçer. Dolayısıyla gün içinde kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Eğer bu konuda dikkatli olunmaz ise ilerleyen süreçte daha ciddi problemlerle de karşılaşılabilir.

Yatak odası dekorasyonuna tamamlayıcı etki gösterecek çok sayıda yapay çiçek seçeneği  bulunur. Burada kullanılacak bitkilere karar verirken duru bir görünümü olan yeşil yapraklı modellere yönelmeniz önerilir. Rengarenk çiçeklerle bezeli ürünler uyumak ve dinlenmek için dekore ettiğiniz bir alan için fazla canlı ve enerjik bir görünüm yaratacaktır.

Geniş yapraklarıyla güçlü bir görsellik sunan deve tabanı, narin dalları ile göz dolduran bir güzelliği olan areka palmiyesi ve kauçuk çiçek çeşitleri yatak odalarında tercih edilebilir.

Meyve Ağaçları ile Evinize Bambaşka Bir Hava Kazandırın

İrili ufaklı çok sayıda alternatifi olan yapay meyve ağaçları, kullanıldıkları alanlara gücünü doğadan alan renkli ve dekoratif bir hava katar. Meyve ağaçları arasında kiraz, portakal, elma, limon ve mandalina gibi çok sayıda alternatif bulunur. Farklı zevklere hitap edecek çeşitlilikte rengârenk modelleri bulunan meyve ağaçları, boyları bakımından da farklılık gösterir.

Minyatür olarak adlandırılan yapay ağaç modelleri masa üstü objesi olarak tercih edilir. Bu ağaçlar aynı zamanda raflarda ve vitrin bölmelerinde de kullanılır. Daha büyük boyutlu ürünler ise direkt olarak yere konulup sergilenebilir.

Boyut olarak daha büyük olan yapay ağaçlar ise çok daha büyük alanlarda kullanılmak üzere üretilir. Otel lobisi, alışveriş merkezleri ve hastaneler başta olmak üzere çeşitli işyerlerinde, ofislerde ve kamu kurumlarında yapay ağaçlarla renk katılan giriş bölümlerine rastlamak mümkündür.

Ağaçlar üzerinde yer alan meyvelerin her daim canlı ve parlak görünmesine yardımcı olan şeffaf bir kaplama bulunur. Bu parlaklığı daha da arttırmak için meyvelerin nemli bir bezle silinmesi yeterli olacaktır. Ürün temizliğinin de benzer şekilde nemli bez ile yapılması önerilir. Dezenfektan olarak kimyasal malzemeler kullanmak ürünün renginde deformasyon yaratabilir.

Yapay Çiçeklerle Hazırlanan Duvar Dekorları

Yapay çiçek modelleri arasında direkt olarak bir platforma ya da paravana tutturulan alternatifler de yer alır. Bu ürünler sayesinde herhangi bir alanı başka bir noktadan bağımsız bir yer olarak kurgulamak mümkün hale gelir. Eğer geniş bir salonunuz varsa ve bu alanı ikiye bölüp daha etkili şekilde kullanmak istiyorsanız yapay çiçeklerle hazırlanan paravanları tercih edebilirsiniz.

Eğer evinizin bahçesi varsa burada yer alan duvarları renklendirmek için de paravanlara sarılı çiçeklerden destek alabilirsiniz. Bahçe duvarlarının bakımı çok maliyetli olacaksa ve canlı çiçeklerin büyümesini beklemek istemiyorsanız yapay çiçekler tercih etmek pratik bir yöntem de olacaktır. Bahçe çiti olarak da adlandırılan bu ürünler bahçenizde geçirdiğiniz zamanı daha keyifli hale getirecek kadar şık olmalarıyla öne çıkar. Bu ürünler soğuktan etkilenmedikleri için sonbahar ve kış aylarında da yemyeşil bir görüntü elde edebilirsiniz.

Yapay çiçeklerle hazırlanan duvar dekorlarını koridorlarda da kullanabilirsiniz. Evlerin en az dekore edilen ve genellikle sade bırakılan alanlarından biri koridorlar olarak bilinir. Zira bu bölümler dekoratif ürünleri sergilemek için yeterli genişlikte olmayabilir. Buna etkili bir çözüm sunan yapay çiçekler, bakım gerektirmeyen yapıları ile de kullanım kolaylığı sağlar.

Yapay Çiçek Yaprakları ile Çiçeklerinizin Görünümünü Güçlendirin

Yapay çiçeklerin kullanım alanlarından biri de mevcut çiçeklerinizin görünümünü güçlendirmek olarak kendini gösterir. Çiçeğiniz ister canlı isterse yapay olsun, gösterişli yapay dallar ile mevcut çiçeğin görünümünü daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Deve tabanı çiçeğiniz varsa, tekli olarak satılan monstera yapraklarını satın alıp saksıya yerleştirebilirsiniz. Bu işlemi diğer çiçek modelleri için de yapabilirsiniz. Yapay çiçek dalları, size evinizdeki çiçeklerin daha zengin bir görünüme kavuşmasında yardımcı olur.

Saksılara yapay çiçekler eklemek istiyorsanız farklı dekoratif ürünleri de değerlendirebilirsiniz. Pampas otu ve buğday başağı gibi alternatiflerden birkaç ince dalı saksıya sabitleyerek renkli ve ilgi çekici bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Saksı Seçiminin İncelikleri

Yapay çiçek seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de saksılar olarak bilinir. Bir çiçeğin görselliği üzerinde en büyük etkiye sahip olan ayrıntı saksı olacağı için, bu seçimin dikkatli şekilde yapılması önerilir.

Herhangi bir çiçek seramik, toprak, cam, ahşap ya da metal bir saksıda sergilenebilir. Saksı materyaline karar verme aşamasında dikkat edeceğiniz temel nokta çiçeği yerleştireceğiniz alandaki dekorasyon tercihleridir. Eğer country tarzda döşenmiş bir salonunuz varsa porselen ya da seramik saksılara sahip yapay çiçek modellerine göz atabilirsiniz.

Cam saksılar son derece modern ve zarif bir görüntü sunar. Cam saksıların kullanılacağı alanlarda gösterişli mobilyalar olmaması idealdir. Dekorasyon konusunda minimal tercihler yapmayı seviyorsanız, doğal renklerin hâkim olduğu bir nokta için saksı tercih edecekseniz cam saksılara yönelebilirsiniz.

Metal saksılar ise son yılların yükselen trendleri arasında yer alır. Çağdaş ve yenilikçi bir dekorasyon anlayışı doğrultusunda hazırlanan mekânlarda metal saksılı yapay çiçek modelleri kullanılabilir. Odanın farklı noktalarında metal iskelete sahip herhangi bir ürün bulunuyorsa, metaller arası bağlantı kurmak bütüncül bir görüntü yaratmayı kolaylaştırır. Eğer bakır rengi objeler bulunan bir alan için saksı tercih edecekseniz bakır modelleri inceleyebilirsiniz.

Ahşap saksıların sunduğu geleneksel görünüm birçok mekânda hoş birer ayrıntıya dönüşür. İdeal ahşap boyama ürünleriyle bu saksıları boyamak da mümkündür. Saksıları boyayarak farklı ambiyanslar yaratmayı da tercih edebilirsiniz.

Farklı Amaçlar İçin Kullanılan Yapay Çiçek Demetleri

Yapay çiçek demetleri, vazolarda sergilenebilecek modeller olarak kendini gösterir. Birbirinden şık ve iddialı vazo modelleri ile birlikte sipariş edilebilen yapay çiçek demetleri tek başlarına da satın alınabilir.

Yapay çiçek demetlerini evde, ofiste ya da işyerinde dekoratif bir vazo içine yerleştirebilirsiniz. Bakım gerektirmeyen yapıları ve uzun ömürlü olmaları dolayısıyla zahmetsiz bir şekilde ortama renk katmanıza aracılık eden yapay çiçek demetleri arasında lalelerden orkidelere, güllerden papatyalara kadar pek çok alternatif yer alır.

Birçok kullanıcı gelin buketini hazırlarken de yapay çiçeklerden yararlanır. Canlı görünümünü hiçbir zaman yitirmeyecek şekilde dizayn edilen ve hazırlanan yapay çiçekler, tüm gün yanınızda taşıyacağınız gelin buketiniz için de muazzam seçenekler sunar. Gelin buketi olarak yapay çiçek tercih etmeyi planlıyorsanız, birden fazla ürünü bir arada kullanmanız önerilir. Bukete renk katmak adına çiçeksiz dallar da tercih edebilirsiniz.

Yapay çiçek demetleri arasında yer alan mini modeller masa dekoru olarak da kullanılır. Peçetelik üstüne yapıştırılan ya da masanın orta bölümüne yerleştirilen mini demetler, misafirlerinizi ağırladığınız yemek masasının görselliğini de bir üst seviyeye taşımaya yardımcı olur.

Yapay çiçekleri nasıl temizlemeliyim?

Bu sorunun cevabı satın aldığınız ürüne göre değişebilir. Eğer saksılı bir model aldıysanız, ürünün saksısını ve yapraklarını nemli bir bezle silmeniz tavsiye edilir. Eğer yapay çiçek buketi aldıysanız bu ürünleri dilerseniz elinizde yıkayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta temizlik esnasında kimyasallar kullanmamaktır. Kimyasallar ürünün dokusuna zarar verebilir.

Yapay çiçekler hangi malzemeden üretilir?

Yapay çiçek modelleri genel olarak plastik ve kumaş kullanılarak hazırlanır. Çiçek dalları plastikten hazırlanırken, yapraklarda sıklıkla kumaşlar tercih edilir. Bununla birlikte farklı malzemeler kullanılarak hazırlanan yapay çiçek modelleri de mevcuttur. Ürün materyalleri hakkındaki ayrıntılı bilgiyi ilgili ürünün sayfasında bulabilirsiniz.

Yapay çiçek fiyatları neye göre değişir?

Yapay çiçek fiyatlarındaki en büyük belirleyiciliği ürün boyutu ve saksı çeşidi gösterir. Ufak boyutlu bir ürünün fiyatı daha ekonomik olabilirken, boyut büyüdükçe fiyat da artacaktır. Bununla birlikte ürün saksısında kullanılan materyal de önemlidir. El emeğiyle hazırlanan seramik bir saksının fiyatı plastik bir modele göre daha maliyetli olabilir. Benzer şekilde ufak bir bakır saksının fiyatı da çok daha büyük plastik bir saksıdan daha yüksek olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yapay Çiçek Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Türü
Toplam 48 / 10000+ ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?