En Kaliteli Sandalyeler

Evlerden asla eksik olmayan mobilyalar arasında bulunan sandalyeler; işlevsellikleri, konforları ve estetik özellikleri ile dikkat çekiyor. Farklı modelleri ile salon, mutfak, yemek odası, çalışma odası, teras ve balkonlarda mutlaka yerini alıyor. Ahşap, plastik, metal gibi materyaller ve estetik aksesuarların birleşimi ile tasarlanıyor. Minimal stillerden modern tasarımlara kadar zarif çizgiler barındıran birçok farklı model ile sunuluyor. Tilia, Altıncı Cadde ve Plasnet gibi markaların koleksiyonlarında yer alan sandalye modellerini inceleyerek ihtiyacınıza yönelik seçimler yapabilirsiniz.

Sandalye Fiyatları

Sandalye fiyatları; markasına, tasarımına, üretiminde kullanılan materyallere, ürün üzerinde yer alan aksesuarlara göre farklılık gösterebiliyor. Ürün seçiminde fiyat-kalite dengesini gözeterek seçimler yapabilir; bütçenize uygun mobilyaları eviniz için tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun sandalye modelinin mutlaka bulunabileceği tasarımlar arasından konforlu ve ev dekorasyonunuza uygun ürünleri seçebilirsiniz. Bahçe, balkon ve teraslarınızda mobilyaya ihtiyaç var ise sandalye modellerini inceleyerek ev dışı oturma alanlarınıza stil sahibi tasarımları yerleştirebilirsiniz.

Sandalye seçimi yapılırken konfor ve estetik ön planda tutuluyor. Yemek odası takımları, ayrı bir odada bulunduğunda ya da salonun içerisinde yer aldığında sandalyeler özenle seçiliyor. Genellikle misafirler ile birlikte oturulan yemek odası takımları içerisinde sandalyelerin estetiği öne çıkıyor. Konfor ise misafirperverliğin yerine getirilmesini sağlıyor. Mutfak, balkon ve bahçelerde kullanılan sandalyeler de sık kullanılan eşyalar arasında yer aldıkları için konforlu olmaları tercih ediliyor. Dekoratif seçimler için hangi mekanda kullanacağınız ve diğer eşyalarla uyum göstermesi önemli hale geliyor.

Farklı tasarımlara sahip modeller, dar alanlarda kolaylıkla kullanabileceğiniz işlevsellikte ürünler sunuyor. Katlanabilir sandalyeler, özelikle dar mutfak ve balkonlarda az yer kapladığı için tercih ediliyor. Ürünü kullandıktan sonra işiniz biter bitmez katlayıp duvara asabilir ya da yaslayabilirsiniz. Aynı şekilde bazı sandalye modelleri de aynı tasarıma sahip eşleri ile üst üste konularak az yer kaplıyor. Bu şekilde ürün tercihi yaparak dar alanlarda kullanım kolaylığı yaratabilirsiniz.

Sandalye Modelleri

Sandalye modelleri; tamamen kumaş kaplamalı, oturma bölgesi kumaş kaplamalı ya da farklı materyallerden tasarlanmaları ile farklılaşıyor. Metal, ahşap ya da plastik materyallerden tasarlanan ürünler; konfor, estetik ve malzeme bakımından birbirinden ayrılıyor. Metal, kumaş kaplı ve ahşap materyallerden tasarlanan sandalyeler; genellikle salonlarda ve yemek odalarında tercih ediliyor. Plastik sandalyeler ise mutfak, balkon ve teraslarda sıklıkla kullanılıyor. Sandalye seçiminde masanın da önemli bir yeri olduğu düşünüldüğünde masanıza uygun tercihler yapmanız öneriliyor. Sandalyeler, tekli ya da altılı takımlar halinde sunuluyor.

Sandalye modellerinin arka bölümlerinin tam kapalı ya da yarı kapalı oluşu farklı bir estetik katıyor. Bel ve sırt anatomisine uygun eğimlerde tasarlanan modeller, ergonomik kullanım sağlıyor. Kumaş kaplamalı sandalye modelleri; bej, mor, pembe, siyah, mavi, beyaz, yeşil gibi farklı renklerdeki kumaşlardan tasarlanıyor. Kumaş dokumaları da keten, kadife ya da pamuklu olarak tercih ediliyor. Bazıları desensiz bazıları ise desenli dokumalardan oluşan kumaşlar, özellikle salon ve yemek odalarına farklı bir hava katıyor. Kumaş stilini ve rengini koltuk takımlarınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Plastik, hasır sandalyelerin bazılarının yıkanabilir oluşu, balkon ve bahçelerde kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu tip modelleri; kir, toz ve leke oluştuğunda silebilir ya da yıkayabilirsiniz.

Kollu modelde üretilen sandalyeler, dayanak oluşturduğu için sıklıkla tercih ediliyor. Çalışma odalarında ve teraslarda sıklıkla görülebilen modeller, keten dokuma kumaş kaplamaları ile zarif bir tasarım sergiliyor. Evinizin, odanızın ya da bahçenizin dekorasyonuna uygun stil ve renklerde sandalye modelleri için ürünleri inceleyebilir; zevkinize uygun tercihler yapabilirsiniz.

Sandalye Hangi Maddeden Yapılır?

Daha önceki zamanlarda genel olarak tahta veya sunta gibi malzemelerden imal edilen sandalyelerde, artık her tip materyalden üretilmiş olanını bulmak mümkündür. Masif ahşaptan kroma, metalden tele, suntadan çeliğe kadar pek çok materyalden üretilmiş sandalyeler, ürün raflarında yerlerini almıştır.

Ahşap olan sandalyeler tercih edilecekse, “Sandalye hangi ağaçtan yapılır?” sorusu da akla gelebilir. Sağlamlığı ile ünlü gürgen ağacı, sandalye üretiminde sıklıkla kullanılır. Armut, akağaç ve kiraz ağaçlarının da bu alanda kullanıldığı bilinir. Genel olarak budaksız ve sert ağaçların kerestelerinden daha dayanıklı ve iyi sandalyeler yapılır. Rattan sandalyeler tropik bir ağacın lifleri örülerek yapılır ve dış mekânlarda kullanılır. Günümüzde daha uygun fiyatlı alternatifleri, aynı örme tekniği kullanılarak enjeksiyon plastik mobilyalar olarak bulunabilir. Son dönemlerde iç mekânlarda da tercih edilen kafes görünümlü sandalyeler ise genellikle çelikten üretilir ve statik boyalarla farklı renklere boyanırlar. Bunlar yalın halleriyle dış mekânda kullanılabilirken, oturma minderleri ile daha rahat hale getirilerek iç mekanlarda da kullanılabilirler. Eklektik, modern ve zarif bir stil yaratmak için çok uygundurlar.

Hangi Sandalye Seçilmeli?

Ürünün kullanılacağı mekâna karar verdikten sonra, temel iki kıstas, oturum süresi ve materyalidir. Mutfakta kullanılacak sandalyelerin, çoğunlukla oturma kısmının süngerle desteklenmiş olması, krom veya kaplama olması tercih edilir. Bu tercihin sebebi de dökülecek herhangi bir şeyin leke bırakmadan kolayca silinip temizlenebilmesini kolaylaştıracak biçimde olmasıdır. Yemek odası sandalyelerini seçerken masa seçimi de dikkate alınmalıdır. Masaya göre çok yüksek veya alçak sandalyeler, yemek esnasında bükülerek oturmayı veya yukarıya uzanmayı gerektireceğinden, konfor sunmazlar. Dış mekân sandalyeleri, hava koşullarından etkilenmeyecek malzemeden yapılmış olmasına dikkat edilerek seçilir. Tik, plastik veya rattan masa ve sandalyeler uygundur.

Sağlıklı Sandalye Seçimi Nasıl Olur?

Çalışma alanında kullanılacak sandalyenin seçimi diğerlerinden daha önemlidir. Zira bu ürünün kullanım süresi diğerlerine göre daha uzundur. Sandalyede oturacak kişinin boy ve kilosu, hem sandalyenin hem çalışma masasının yerden yüksekliği hesaplanmalıdır. Oturma yerinin genişliği 50 cm'den az olmamalıdır. Otururken dizler 90 derece açı yapmalı, sırt dümdüz sandalye arkasına dayanmalıdır. Ayakların yere değmediği veya karına fazla çekildiği, uygun olmayan yükseklikler, uyuşma ve omurga hastalıklarına sebep olurlar. Özellikle bilgisayar karşısında çalışacak kişiler için arkalığı yüksek, başın dayanabileceği parçaları olan sandalyeler seçilmelidir. Bu, boyun ve baş sağlığı için çok önemlidir.

Mekâna uygun ve göz zevkinize hitap eden sandalyeleri alırken mümkün olan en kaliteli ürün tercih edilmelidir. Böylece uzun yıllar zevkle kullanmak mümkün olur.

Mutfak Sandalyesinin Önemi

Günlük yaşantının iş hayatı ile birleşmesi insanları daha pratik ve hızlı olmaya iter. Gün boyu işte yorgunluk ve stresle savaşan kişilerin evde yemek ve ev işleri için çok fazla vakit harcama lüksü yoktur. Bu nedenle mutfak yemek, bulaşık, kahve, çay ve sohbet için en ideal mekan olarak kullanılır. Bu da ev içerisinde en fazla vakit geçirilen ortamın mutfak olmasına sebep olur. Eskiden sadece yemek yapmak için kullanılan mutfaklar günümüzde farklı amaçlar için kullanılır duruma gelmiştir. O dönemlerde aile içindeki yemekler bile mutfak dışında yenilirken günümüzde mutfaklar misafir dahi ağırlanan bir yer haline gelmiştir. Bu kadar önemli bir mekanın dekorasyonu da oldukça mühimdir. Özellikle üzerinde uzun vakit geçirilen sandalyeler özenle seçilmelidir. Rahatlık ve konfor açısından iyi seviye ürünler arasında olmalıdır. Ayrıca genel mutfak dekorasyonu ve kullanıcılarının da tarzına uyumlu ürünler tercih edilmelidir.

Mutfak dekorasyonu yapılırken en önem verilen nokta seçilen mobilyaların fonksiyonel olmasıdır. Mutfağın büyük ya da küçük olmasına bakılmaksızın en verimli şekilde kullanılması için tüm eşyaların uygun büyüklüklerde seçilmesine özen gösterilmelidir. Dolaplar, masa ve diğer mutfak gereçleri alanın büyüklüğüne göre en uygun şekilde dekore edilmelidir. Mutfağın genel yapısı da oldukça önemlidir. Şekil olarak dikdörtgen ya da kare şeklinde hatta L şeklinde mutfaklar bulunabilir. Bu mekanların da mobilyaları mutfak alanına uygun seçilmelidir. Tüm mobilyaların seçimin dışında mutfak sandalyesi seçimi çok daha önemlidir. Bunun temel sebebi tabii ki üzerinde oturulduğunda rahatsızlık vermemesi aksine konfor sağlaması gerekliliğidir. Bu şekilde yapılan bir seçim hem konfor açısından hem görsel açıdan mutfaktaki dekorasyonu tamamlar.

Mutfak sandalyesi seçimi yaparken sandalyelerin birden sayıda fazla olduğu ve hacimleri gereği kayda değer bir yer kapladığı unutulmamalıdır. Mutfağın büyük, küçük ya da orta boyutlarda bir mutfak olması durumuna göre seçim yaparken buna uygun ürünler tercih edilmelidir. Mutfakta özellikle sandalyeler kullanılır durumda iken boş bir alanın bulunabilmesi önemli bir durumdur. Ölçeklendirmeye dikkat ederek çok fazla yer kaplayan ve mutfak alanının büyük bir kısmını zapt eden ürünlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca sandalye seçiminde renkler de büyük önem taşır. Özelikle yemek için başka bir mekanın bulunmadığı yerlerde misafir de ağırlanabileceği düşüncesiyle şık ürünler seçmek önemlidir. Renk bakımından mutfak dekorasyonu ile uyumlu olmayan ürünlerden uzak durulmalıdır. Ayrıca sandalyenin oturma yeri de uygun boyutlarda ve konforlu malzemelerle yapılmış olmalıdır. Bazı zamanlarda yapılan uzun ‌uzadıya yemek keyifleri sırasında bile hiçbir şekilde rahatsızlığa neden olmamalıdır.

Mutfağınızla Tarz Yaratın

Mutfaklar her evin en önemli bölümlerinden biridir. Özellikle, çalışan ailelerde akşam saatlerinde bir araya gelinen yer olması nedeniyle mutfakta geçirilen süre oldukça uzar. Bu nedenle mutfak büyüklüğü ile olduğu kadar dekorasyonu ile de çok önemlidir. Mutfak dekorasyonu içerisinde mutfak sandalyesi seçerken de bu olguya dikkat etmek gerekir. Mutfak sandalyeleri farklı kriterler göz önünde bulundurularak yüzlerce çeşit ürün ile kullanıcılarına sunulur. Mutfağın şıklığını, konforunu tamamlayan sandalyeler farklı malzeme ve aksesuarlar kullanılarak çeşitlendirilir. Aynı şekilde büyüklük, doku, renk gibi özellikleri de bunlara bağlı olarak değişir. Mutfağın genel görüntüsü, temel dekorasyonu ve büyüklüğü belirlenerek uygun ürünler arasından seçim yapılabilir.

Uzun yıllar aynı mutfağı kullanan ve tarzını değiştirmek isteyenler için de bu yelpazede oldukça fazla sayıda ürün bulunur. Yapacağınız son moda, yepyeni ürünler ile mutfağınızı baştan sona yenilemek sizin elinizdedir. Ya da eski zamanların favori ürünleri arasında olan ürünleri dikkat çekici olması açısından tekrar tercih edebilirsiniz. Bu noktada eski mutfağı sade olan kişiler için renkli ve daha hareketli seçimler çok güzel bir tercih olur. Yıllardır aynı dekorasyonu gören kişiler bu yeni tarz ile mutfakta çok daha mutlu zaman geçirebilir. Tam tersi durumda ise modern görünümlü ve sade bir mutfak hayal edilen yeni dekorasyon olabilir. Uzunca bir süredir hareketli, renkli, canlı bir mutfağa sahip kişiler için sade ve şık mutfaklar sakinliğin ve huzurun adresi olabilir. Hem modern hem de asil görüntüsüyle bu tarz mutfaklar son zamanların en fazla tercih edilen mutfaklarından biridir. Bu yenilikler için ‌mdf, metal, ahşap ya da plastik olan sandalyeler arasından istenilen mutfak sandalyeleri de kolaylıkla seçilebilir.

Mutfak sandalyeleri pek çok çeşitle karşınıza çıkar. Kumaş ile yapılan ya da sadece iskelet yapıdan oluşan, minderli, mindersiz ve bunun gibi farklı oturma yerine sahip olan sandalyeler de bu kategoride yer alan çeşitlerdendir. Konfor durumuna göre bunlar arasından istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Ancak konfor arayanların en fazla talep ettiği sandalye türleri yumuşak minderli ürünlerdir. Bunlar genellikle kumaş kalitesi bakımından da ileri seviye sandalyelerdir. Dokuları, renkleri, leke tutmayan tarzları ile çeşitlendirilen ürünler sizler için çok fazla alternatif ile sunulur. Sandalyelerin sırt kısmı da dikkat edilmesi gereken diğer bir bölgedir. Özellikle omurga problemi yaşayan kişiler için sırt desteğinin önemi büyüktür. Uzun süre oturmanın sonunda sırtta ya da belde probleme yol açmayacak konforda olması gerekir. Tüm bunların dışında sandalyenin mutfakta kullanılmasının kir ve leke oluşumunu hızlandırdığı unutulmamalıdır. Bu nedenle seçim yaparken özellikle leke tutmayan özel kumaşlardan oluşan sandalyeler seçilmelidir. Leke tutmayan kumaşlar sayesinde sandalyenin temizliği oldukça basit şekilde yapılabilir.

Tüm Seçenekleri ile Mutfak Sandalyeleri

Mutfak dekorasyonunu tamamen değiştirerek harika bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun için mutfağınıza ada mutfak tercih edilebilirsiniz. Ada mutfak için de hem standart sandalye modellerinden hem de tabureli çeşitlerden seçim yapmanız mümkün olur. Renk seçeneklerinin fazlalığı istediğiniz rengi bulmada sizlere yardımcı olur. Tek renk seçim yapmak yerine farklı renkler tercih ederek kendinize özgü bir tarz yaratmanız da mümkündür. Boyutları ve şekli ne olursa olsun her yapıdaki mutfağa farklı seçenekler kullanarak hareket kazandırabilirsiniz. Oturma yeri bakımından plastik materyalli ya da kumaş malzeme ile donatılmış sandalyeler seçerek gözünüze hoş gelen tercihler yapabilirsiniz. Renk uyumu, benzer tonlarda sandalyeler tercih edilebileceği gibi aynı zamanda kontrast tonlar kullanılarak da yakalanabilir. Mutfağın genel yapısı ve dekorasyonu ile uyumlu renkler seçilmelidir. Mutfağınıza bu şekilde güzel bir dekorasyon sağlamanız durumunda hem tarzınızı yansıtabilir hem de aynı zamanda mutfağınızda pozitif bir hava oluşturabilirsiniz.

Mutfağınız ortalama bir mutfaktan çok daha küçük boyutlarda olabilir. Böyle bir durumda mutfak dolabı gibi kısımlardan feragat edilemeyeceği için mutfak masa ve sandalyelerini daha ergonomik seçmeniz gerekir. Masa ve sandalye bakımından katlanabilir ya da açılıp kapanabilir türler küçük mutfaklar için en ideal ürünler arasında yer alır. Bu tarz ürünler kullanılmadıkları zamanlarda kolayca katlanarak kaldırılabilir oldukları için mutfakta yer açılmasını sağlar.

Mutfağınızda farklı dönemlerin moda renkleri hakim olabilir. Dönem dönem değişen moda trendleri nedeniyle mutfağınız demode kalmış olabilir. Bu durumu en az maliyetle atlatmak için düz, sade ve tek renk olarak seçilmiş sandalyeler kullanabilirsiniz. Tek renk seçimi, mutfakta yaşanan renk karmaşasını en aza indirmek için yapılabilecek en hızlı harekettir. Özellikle açık renkler seçilmesi ile mutfağınızda bir dinginlik meydana gelir. Mutfakta kaldığınız süre içinde huzur ve mutluluk duyarsınız.

Mutfak dekorasyonunu en baştan yapanların özellikle kendi tarzlarına önem vermeleri gerekir. O mutfak alanı içerisinde en fazla kendilerinin vakit harcayacağını unutmadan hareket etmelidirler. Ancak bunun yanında bazı tüyoları dekorasyonun tamamlanması ve güzel olması açısından değerlendirebilirler. Öncelikli olarak asil bir mutfak için seçilebilecek en güzel renklerden biri siyahtır. Özellikle aydınlık mutfaklar için siyah renk seçimleri mutfağın havasını oldukça fazla değiştirir. Bu noktada ürünün plastik, ahşap, kumaş ya da deri kaplama olması mümkündür. Tüm malzeme ve materyaller siyah renk iş birliği ile standardın üzerine çıkarak ‌seçkin bir görüntü oluşmasını sağlar. Siyah kadar asil ve değerli bir renk olan kırmızı da yeni mutfak dekorasyonları için düşünülebilecek bir renktir. Kırmızının albenisi fazla olduğu için mutfaklarda hayranlık uyandıran bir görüntü oluşmasını sağlar. Kırmızı renkte seçeceğiniz mutfak sandalyeleri ile muhteşem bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu durumun etkisini artırmak için ise mutfak dolaplarında da benzer tonlar kullanabilirsiniz.

Hem Mutfağınıza Hem Zevkinize Uygun Sandalyeler

Mutfak sandalyelerinin seçiminde öncelikli olan konu sandalyenin rahatlığıdır. Konfor arayan kişiler sandalyenin rahatlığına dikkat ederek seçim yapmalıdır. Özellikle sırt ve bel ağrısı şikâyeti olanlar için bu kısımlarda destekleyici bölümleri bulunan ürünleri seçebilir. Sırt kısmında ve bel kısmında bulunan destekler sayesinde uzun oturmalar sonucu bile rahatsızlık verici sonuçlar yaşanmaz. Masaların başında sadece çekirdek aile değil kalabalık bir grupla oturmak olası bir durumdur. Böyle zamanlarda yemek ve sonrasında çay eşliğinde sohbet uzunca bir süre devam eder. Sandalye seçiminde önem verdiğiniz rahatlık konusu sayesinde siz ve hiçbir misafiriniz rahatsızlık hissetmez.

Rahatlığın dışında görsellik de önemli diyen kişiler için sandalyenin kumaş türde olması uygun bir seçim olur. Kumaş türlerinin değişiklik göstermesi ile herkesin kendine uygun bulduğu bir ürün ortaya konulur. Mobilyalarda kullanılan kumaş türlerinin hepsi sandalye tasarımında da kullanılabilir. Bunlar içerisinden tarzınıza uygun olan ya da evinizin genel dekorasyonuna uygun olan sandalyeler seçebilirsiniz. Kumaşın seçiminde renk de önemli bir detaydır. Mutfağınızın genel rengi ve dekorasyonuna uyumlu renkler seçmeye özellikle dikkat etmelisiniz. Ayrıca kumaşım leke tutmayan özellikte seçilmesi sizin temizlik açısından rahat etmenizi sağlar.

Mutfak Sandalyesi Fiyatları Ne Kadardır?

Sandalyeler çeşitlilik açısından çok büyük bir alana yapılmış durumdadır. İskeletinin yapıldığı ana malzemeden üzerindeki boyaya, oturma kısmındaki materyallere kadar pek çok ayrıntı çeşitlerin artmasına katkı sağlar. Bu çeşitlilik fiyatlar bakımından da değişiklik yaşanmasına neden olur. Fiyat skalası çeşitlik arttıkça artan bir aralıkta bulunur. Bu geniş aralık sayesinde her bütçeye sahip kişiler kendi zevklerine göre sandalyeler seçebilir.

Hangi Renk Mutfak Sandalyeleri Tercih Edilmelidir?

Mutfak sandalyesi seçiminde en önemli noktalardan biri dekorasyona uyumdur. Hem mutfak hem de evin genel dekorasyonuna uygun ürünler seçilmesi çok önemlidir. Ancak yeni bir mutfak kurulumu söz konusu ise asil bir renk olan siyah tercih edilebilir. Ya da kırmızı renk ile hem gösterişli hem de hareketli sandalyeler tercih edilebilir. Her zaman sadelikten yana olan kişilerin ise beyaz sandalyeler tercih etmesi en uygun seçim olur.

Mutfak Sandalyesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Mutfağınız için her bir eşyanın seçimi kadar mutfak sandalyesi seçimi de oldukça önemlidir. İlk olarak dikkat edilmesi gereken eve ve mutfağa olan uyumudur. Daha sonraki aşama ise mutfağın büyüklüğü ve yapısı olmalıdır. Mutfağın büyük ya da küçük olması durumuna göre uygun ölçeklendirmede sandalyeler tercih etmek kullanım kolaylığı sağlar. Boyutları belirlerken göz önünde bulundurulması gereken kriter mutfak sandalyelerinin kullanımı sırasında mutfakta boş alanın kalmış olmasıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sandalye

10.000+ ürün listeleniyor
Canisa
Haman
Canisa Concept
Hoopsii
Dockers
Bluetick
White Furniture
Kenz Life
Beowo Design
MyMassa
Sandalye Cafesi
Sweet Home
Papatya
Bendegan
Bengi Ticaret
Siesta
Kozza Home
Yılmaz Masacılık
GadaHome
Sandalie
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ayak Malzemesi
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?