En Kaliteli Sandalyeler

Evlerden asla eksik olmayan mobilyalar arasında bulunan sandalyeler; işlevsellikleri, konforları ve estetik özellikleri ile dikkat çekiyor. Farklı modelleri ile salon, mutfak, yemek odası, çalışma odası, teras ve balkonlarda mutlaka yerini alıyor. Ahşap, plastik, metal gibi materyaller ve estetik aksesuarların birleşimi ile tasarlanıyor. Minimal stillerden modern tasarımlara kadar zarif çizgiler barındıran birçok farklı model ile sunuluyor. Tilia, Altıncı Cadde ve Plasnet gibi markaların koleksiyonlarında yer alan sandalye modellerini inceleyerek ihtiyacınıza yönelik seçimler yapabilirsiniz.

Sandalye Fiyatları

Sandalye fiyatları; markasına, tasarımına, üretiminde kullanılan materyallere, ürün üzerinde yer alan aksesuarlara göre farklılık gösterebiliyor. Ürün seçiminde fiyat-kalite dengesini gözeterek seçimler yapabilir; bütçenize uygun mobilyaları eviniz için tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun sandalye modelinin mutlaka bulunabileceği tasarımlar arasından konforlu ve ev dekorasyonunuza uygun ürünleri seçebilirsiniz. Bahçe, balkon ve teraslarınızda mobilyaya ihtiyaç var ise sandalye modellerini inceleyerek ev dışı oturma alanlarınıza stil sahibi tasarımları yerleştirebilirsiniz.

Sandalye seçimi yapılırken konfor ve estetik ön planda tutuluyor. Yemek odası takımları, ayrı bir odada bulunduğunda ya da salonun içerisinde yer aldığında sandalyeler özenle seçiliyor. Genellikle misafirler ile birlikte oturulan yemek odası takımları içerisinde sandalyelerin estetiği öne çıkıyor. Konfor ise misafirperverliğin yerine getirilmesini sağlıyor. Mutfak, balkon ve bahçelerde kullanılan sandalyeler de sık kullanılan eşyalar arasında yer aldıkları için konforlu olmaları tercih ediliyor. Dekoratif seçimler için hangi mekanda kullanacağınız ve diğer eşyalarla uyum göstermesi önemli hale geliyor.

Farklı tasarımlara sahip modeller, dar alanlarda kolaylıkla kullanabileceğiniz işlevsellikte ürünler sunuyor. Katlanabilir sandalyeler, özelikle dar mutfak ve balkonlarda az yer kapladığı için tercih ediliyor. Ürünü kullandıktan sonra işiniz biter bitmez katlayıp duvara asabilir ya da yaslayabilirsiniz. Aynı şekilde bazı sandalye modelleri de aynı tasarıma sahip eşleri ile üst üste konularak az yer kaplıyor. Bu şekilde ürün tercihi yaparak dar alanlarda kullanım kolaylığı yaratabilirsiniz.

Sandalye Modelleri

Sandalye modelleri; tamamen kumaş kaplamalı, oturma bölgesi kumaş kaplamalı ya da farklı materyallerden tasarlanmaları ile farklılaşıyor. Metal, ahşap ya da plastik materyallerden tasarlanan ürünler; konfor, estetik ve malzeme bakımından birbirinden ayrılıyor. Metal, kumaş kaplı ve ahşap materyallerden tasarlanan sandalyeler; genellikle salonlarda ve yemek odalarında tercih ediliyor. Plastik sandalyeler ise mutfak, balkon ve teraslarda sıklıkla kullanılıyor. Sandalye seçiminde masanın da önemli bir yeri olduğu düşünüldüğünde masanıza uygun tercihler yapmanız öneriliyor. Sandalyeler, tekli ya da altılı takımlar halinde sunuluyor.

Sandalye modellerinin arka bölümlerinin tam kapalı ya da yarı kapalı oluşu farklı bir estetik katıyor. Bel ve sırt anatomisine uygun eğimlerde tasarlanan modeller, ergonomik kullanım sağlıyor. Kumaş kaplamalı sandalye modelleri; bej, mor, pembe, siyah, mavi, beyaz, yeşil gibi farklı renklerdeki kumaşlardan tasarlanıyor. Kumaş dokumaları da keten, kadife ya da pamuklu olarak tercih ediliyor. Bazıları desensiz bazıları ise desenli dokumalardan oluşan kumaşlar, özellikle salon ve yemek odalarına farklı bir hava katıyor. Kumaş stilini ve rengini koltuk takımlarınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Plastik, hasır sandalyelerin bazılarının yıkanabilir oluşu, balkon ve bahçelerde kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu tip modelleri; kir, toz ve leke oluştuğunda silebilir ya da yıkayabilirsiniz.

Kollu modelde üretilen sandalyeler, dayanak oluşturduğu için sıklıkla tercih ediliyor. Çalışma odalarında ve teraslarda sıklıkla görülebilen modeller, keten dokuma kumaş kaplamaları ile zarif bir tasarım sergiliyor. Evinizin, odanızın ya da bahçenizin dekorasyonuna uygun stil ve renklerde sandalye modelleri için ürünleri inceleyebilir; zevkinize uygun tercihler yapabilirsiniz.

Sandalye Hangi Maddeden Yapılır?

Daha önceki zamanlarda genel olarak tahta veya sunta gibi malzemelerden imal edilen sandalyelerde, artık her tip materyalden üretilmiş olanını bulmak mümkündür. Masif ahşaptan kroma, metalden tele, suntadan çeliğe kadar pek çok materyalden üretilmiş sandalyeler, ürün raflarında yerlerini almıştır.

Ahşap olan sandalyeler tercih edilecekse, “Sandalye hangi ağaçtan yapılır?” sorusu da akla gelebilir. Sağlamlığı ile ünlü gürgen ağacı, sandalye üretiminde sıklıkla kullanılır. Armut, akağaç ve kiraz ağaçlarının da bu alanda kullanıldığı bilinir. Genel olarak budaksız ve sert ağaçların kerestelerinden daha dayanıklı ve iyi sandalyeler yapılır. Rattan sandalyeler tropik bir ağacın lifleri örülerek yapılır ve dış mekânlarda kullanılır. Günümüzde daha uygun fiyatlı alternatifleri, aynı örme tekniği kullanılarak enjeksiyon plastik mobilyalar olarak bulunabilir. Son dönemlerde iç mekânlarda da tercih edilen kafes görünümlü sandalyeler ise genellikle çelikten üretilir ve statik boyalarla farklı renklere boyanırlar. Bunlar yalın halleriyle dış mekânda kullanılabilirken, oturma minderleri ile daha rahat hale getirilerek iç mekanlarda da kullanılabilirler. Eklektik, modern ve zarif bir stil yaratmak için çok uygundurlar.

Hangi Sandalye Seçilmeli?

Ürünün kullanılacağı mekâna karar verdikten sonra, temel iki kıstas, oturum süresi ve materyalidir. Mutfakta kullanılacak sandalyelerin, çoğunlukla oturma kısmının süngerle desteklenmiş olması, krom veya kaplama olması tercih edilir. Bu tercihin sebebi de dökülecek herhangi bir şeyin leke bırakmadan kolayca silinip temizlenebilmesini kolaylaştıracak biçimde olmasıdır. Yemek odası sandalyelerini seçerken masa seçimi de dikkate alınmalıdır. Masaya göre çok yüksek veya alçak sandalyeler, yemek esnasında bükülerek oturmayı veya yukarıya uzanmayı gerektireceğinden, konfor sunmazlar. Dış mekân sandalyeleri, hava koşullarından etkilenmeyecek malzemeden yapılmış olmasına dikkat edilerek seçilir. Tik, plastik veya rattan masa ve sandalyeler uygundur.

Sağlıklı Sandalye Seçimi Nasıl Olur?

Çalışma alanında kullanılacak sandalyenin seçimi diğerlerinden daha önemlidir. Zira bu ürünün kullanım süresi diğerlerine göre daha uzundur. Sandalyede oturacak kişinin boy ve kilosu, hem sandalyenin hem çalışma masasının yerden yüksekliği hesaplanmalıdır. Oturma yerinin genişliği 50 cm'den az olmamalıdır. Otururken dizler 90 derece açı yapmalı, sırt dümdüz sandalye arkasına dayanmalıdır. Ayakların yere değmediği veya karına fazla çekildiği, uygun olmayan yükseklikler, uyuşma ve omurga hastalıklarına sebep olurlar. Özellikle bilgisayar karşısında çalışacak kişiler için arkalığı yüksek, başın dayanabileceği parçaları olan sandalyeler seçilmelidir. Bu, boyun ve baş sağlığı için çok önemlidir.

Mekâna uygun ve göz zevkinize hitap eden sandalyeleri alırken mümkün olan en kaliteli ürün tercih edilmelidir. Böylece uzun yıllar zevkle kullanmak mümkün olur.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Sandalye

1.020 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hepsiburada Home
  2. Yıldız Mobilya
  3. RomanoDizayn
  4. Obut's Home
  5. Siesta
  6. Bengi
  7. Evim Hizmet
  8. Kaykolsan
  9. Kenz Life
  10. 3A Mobilya
  11. Evmazon
  12. Krl Mobilya
  13. Papatya
  14. Yıldız Mobilya ve Aksesuar
  15. Perla
  16. Tekman
  17. Yurdakul
  18. Novussi
  19. Bahçeci
  20. SZN Wood
 2. Ürün Rengi A-Z
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/18021299/18021304/18021426
Başa dön