En Ucuz ve Kaliteli Ev Tekstil Ürünleri

Ev Tekstili Ürünleri

Tekstil ürünlerinin bir grubu olan ev tekstili ürünleri hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yaşam alanımızda hem ihtiyacımızı karşılayan hem de dekorasyon için kullandığımız ev tekstili ürünleri mevcuttur. Dekorasyon konusunda da sıkça başvurulan bu alan çok çeşitli gruplarıyla, renkler ve desenlerdeki farklılıklarla özgün tarzınızı ortaya koymanıza olanak sağlamaktadır. Halıdan perdeye, havludan bornoza, yastıktan yorgana, çarşaftan pikeye ve nicesiyle birlikte oldukça geniş bir yelpazeye sahip bu ürün grubu, evin önemli unsurlarından biridir.

Ev tekstilini yoğun olarak gördüğümüz alanlar yatak odaları ve mutfaktır. Bu alanlar dışında da kullanımları vazgeçilmez ve yaygın olan bu ürün grubu sayesinde evinize ruhunuzun yansımasını aktarabilirsiniz.

Ev tekstili eşyası, her genç kızın çeyiz alışverişi döneminde de büyük önem taşımaktadır. Yaşamayı planlanan alana ve kişisel zevklere uygun hazırlanan ev eşyaları ve ev tekstili ürünleri, ilk günden yepyeni bir alanı kullanıma açmış oluyor.

Ev Tekstili Ürünleri Hangileridir?

Ev tekstili, bu ürünleri kullanacağınız alanlara ve kullanım amaçlarınıza göre farklılık gösterecektir. Evin bölümlerine göre düşünürsek, kullanılan ürünlerde çeşitlilik göstermektedir. Daha ayrıntılı göz atacak olursak şayet, oturma odasında kullanılabilecek ev tekstili ürünleri; halı, tül perde, fon perde, minder, yastık ve yastık kılıfı, koltuk şalı ve benzerleridir. Yemek odası bölümündeki ev tekstili ürünleri ise masa için kullanılan masa örtüsü, peçeteler, Amerikan servisler, runnerlar, televizyon ünite örtüleri gibi çeşitlilik göstermektedir. 

Banyoda kullanılan ev tekstili ürünleri; bornoz, el havlusu, ayak havlusu, yüz havlusu, lifler, zeminde kullanılan paspas, kilim gibi eşyalardır. 

Mutfakta kullanılan ev tekstili ürünleri; başlıca büyük ürün grubu olan halı ve perdelerin dışında, mutfakta bulunan masa için örtü, mutfak havlusu, çeşitli kullanım şekillerine yardımcı olan mutfak bezleridir. Örneğin, hamur mayalarken ya da kurulama işleminde kullanmak üzere, hatta bulaşık yıkama sonrası, yıkadığımız tabakları ve bardakları kurutma işlemini gerçekleştirmek için üzerine bırakarak kullanım sağlanabilir. Bununla beraber küçük ev tekstili için verilebilecek örnekler saymakla bitmiyor. Tutaçlar, fırın eldivenleri, mutfak önlüğü de küçük ev tekstilinde yerini alıyor. 

Yatak odası bölümünde ev tekstili ürünleri, perde ve halı büyük önem taşıyor. Yatak odasının temel ihtiyaç grubunda yer alan nevresim takımları, battaniyeler, çarşaf, alez, pike, yastık, yorgan gibi ürünlerle yatak odası ev tekstili en çok kullanıldığı alanlardan biri oluyor. Çok amaçlı düzenleyiciler dolap içi ve çekmece içinde de düzen sağlamakta ve aranılanın kolay bulunmasını sağlamaktadır.

Evin antre yani giriş bölümünde de yine halılar ya da kilimler antre büyüklüğüne göre yer alıyor.

Ev Tekstili Ürünlerini Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev tekstili eşyası oldukça geniş yelpazesi, farklı stil ve tasarımlarıyla alıcıyla buluşuyor. Tüketiciler tercihlerini birçok çeşit arasından diledikleri yönde gerçekleştirebilirler. Her bireyin karakteristik özellikleri, ev döşeme konusundaki zevkleri ve kişisel ihtiyaçlarını gözeterek karar vermeleri gerekmektedir.

Perde ve halı, ev tekstili ürünleri denilince akla ilk olarak gelen ürünlerdir. Perde seçiminde dikkat edilmesi gereken unsur kumaş tercihi olmalıdır. Kullanılan kumaş mobilya ile ters düşmemeli tam bir bütünlük sağlamalıdır. Ev tekstili perde için bir diğer unsur halıyla uyumlu olması, kolay temizlenebilir olmasıdır. Duvar ve pencere büyüklüğüne dikkat edilerek bütünlük oluşturacak şekilde seçilmelidir. Perdenin kullanım alanındaki ışığın şiddeti az veya çok gelmesine göre perde kalınlığını blackout (karartmalı) olup olmamasına karar verebilirsiniz. Örneğin yatak odası için daha sade ve daha kalın karartmalı perde tercih etmek isteyebilirsiniz. Oturma veya mutfak alanları için daha açık renkli aydınlık bir görünüm sağlayacak, ışık geçirgenliği yüksek perdeler tercih edebilirsiniz.

Halılar ise kolay temizlenebilir olmalıdır. Silinebilir olması, silinme sonrası iz kalmaması, sağlık açısından kiri içine işlememesi önem taşır. Yine perdeler gibi kullanım alanına göre büyüklüğü tercih edilmelidir. Birçok desen, fotoğraf ve dijital baskı uygulanan halılar arasından kullanım yerine ve amacına yönelik tercih yapılmalıdır.

Halıların ve perdelerin uyumu ev dekorasyonunda önemli bir yer tutar bu sebeple kumaş, desen, renk konusunda bu iki grup bir bütün oluşturacak şekilde düşünülmelidir.

Banyo zeminin de kullanılacak ev tekstili ürünlerinde kaydırmaz olması, makinede yıkanabilir özellikte olması yine hem şıklık hem pratiklik arayanlara yardımcı olacaktır. Havlular, bornozlar suyu emici özellikte, kimyasallara karşı dayanıklı, renkleri solmayacak özellikte olmalıdır. 

Yatak odası ürünlerinden en önemlisi yatak seçimidir. Kullanacak kişi veya kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olmalıdır. Yatağın ebatı da oda büyüklüğüne göre karar verilmelidir. Bel-boyun ağrıları yaşayanlar için uygun yataklar da mevcuttur. Yatak odasında kullanılan yatak bağlantılı ev tekstili ürünlerinizi yatak boyunuza göre tercih etmeniz gerekmektedir. Kullandığınız ev tekstili kumaşları nevresim, çarşaf gibi ev tekstili ürünlerinde önem arz eder. Yorgan, pike, battaniye gibi uyku boyunca üstümüzde olan ürünler, taşınamayacak kadar ağır olmamalıdır.

Yemek alanında kullanılan masa örtülerinin leke tutmayan, yıkanabilir kumaş özelliğinde olması beklenir. Aynı zamanda kolay ütülenmesi ve hatta ütü ihtiyacı olmaması da bir avantajdır. Yine örtünün sert kumaş mı, yumuşak kumaş mı olduğu, masaya uygun ölçüde olması, pamuklanma yapmaması gözetilmelidir.

Ev tekstili kumaşları evin her alanın kullanılan ürün grubuna göre büyük önem arz eder. Genel olarak ev tekstili kumaşları leke bırakmaz, kullanım alanına göre pamuklu, kalın-ince kumaş yapısına sahip olması ya da stile göre desenli, retro, modern gibi özellikler taşıması açısından değerlendirilerek karar verilebilir.

Oturma grubunda kullanılan minderler, koltuk şalları, renkleri, desenleri ve kumaşlarıyla geri kalanlarla bir uyum içerisinde olmalıdır. 

Ev Tekstilinde Dekorasyona Yönelik Öneriler Nelerdir?

Ev dekorasyonun önemli aşamalarından biri bütünlük sağlamaktır. Bu kadar farklı kullanım alanlarında nasıl bir bütünlük sağlarım diye soruyorsanız bunun yolu ev tekstilinden geçiyor. Kullandığınız perdeler, halılar, örtüler, minderler, koltuk şallarıyla evinizin havasını kolayca değiştirmek ve kullanım alanlarınız arasında uyum sağlamak mümkün. Renkler arası uyumlar sağlanarak bir bütünlük sağlanabilir. Zıt renklerle de kullanımlar göz yorucu etki oluşturabilir. Perde kullanımı ışık geçirgenliği anlamında büyük önem taşır. Gün ışığından faydalanmayı arttırmak için seçilen tüllerin keten, saten, ipek veya polyester kumaştan olması ve kalınlığı önem taşır. 

Ev Tekstili Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Temizlik hususunda ev tekstili ürünlerinin kolay temizlenebilir olması büyük önem taşır. Küçük ev tekstili ürünlerinin yıkanabilir, büyük ev tekstili ürünlerinin silinebilir leke tutmaz olması önemlidir. Halıların kirlenmesine engel olan halı örtüleri de kullan yıka olarak kolaylık sağlayabilir. Bu sayede halılarınızı sık yıkamaktan kurtulabilirsiniz. 

Küçük alanlarda halı yerine kilim tercih edilebilir. Etnik desenlere çok yer verdiğiniz bir eve sahipseniz dekorasyonda etnik desenli kilimlerle tamamlamak daha akıllıca olacaktır. 

Çeyiz Ev Tekstili Ürünleri Nelerdir?

Çeyiz alışverişlerinin önemli bir kısmını oluşturan ev tekstili eşyası özellikle yatak odası ve mutfak alanında yoğunluk göstermektedir. Yatak örtüsü, nevresim takımı, pike takımı, battaniye, uyku seti, masa örtüsü, bornoz takımı, havlu takımı, yorgan, yastık, mutfak önlüğü, tutacak, masa örtüsü takımı, banyo için paspas, ve hurç gibi bir çok ürüne, çeyiz alışverişi listesinde rastlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ev Tekstili Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Yastık & Yorgan Dolgu Malzemeleri
Yastık & Yorgan Dolgu Malzemeleri
Yataklar
Yataklar
Halı
Halı
Perde
Perde
Nevresim Takımı
Nevresim Takımı
Yastık
Yastık
Yorgan
Yorgan
Havlu
Havlu
Banyo Tekstili
Banyo Tekstili
Ev Dekorasyon Ürünleri
Ev Dekorasyon Ürünleri
Masa Örtüleri
Masa Örtüleri
Mutfak Tekstili
Mutfak Tekstili
Uyku Seti
Uyku Seti
Pike / Pike Takımı
Pike / Pike Takımı
Battaniye
Battaniye
Yatak Örtüsü
Yatak Örtüsü
Alez
Alez
Çarşaf / Yastık Kılıfı
Çarşaf / Yastık Kılıfı
Çeyiz Seti
Çeyiz Seti
RealHomes
1 İnci Home
EVDEYA
Napoli Home
Viyana Home
Humble
Masoffy
on the clouds
10 Post Online
Evmila
Woopsh
Cango Home
Pelangi
2Xuqingfeng
Dekoreko
Chilai Home
Taç
Özdilek
Rovigo Home
Milroma
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?