En Ucuz ve Kaliteli Masa Örtüleri

 

Masa örtüsü çeşitleri birbirinden farklı amaçlar için her ortamda rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Çok uzun yıllardır farklı mekan ve masalar için kullanılan bir tekstil ürünü olarak bilinir. Eski yıllarda bir zenginlik göstergesi olarak da kullanılan masa örtüleri şimdilerde her evde bulunan ve oldukça işe yarayan ürünlerdir. Masa örtülerinin ilk kullanım amacı masayı kirlenmekten korumak ve daha uzun ömürlü olarak kullanılmasını sağlamaktır. İkinci kullanım amacı ise görselliktir. Özellikle misafir ağırlandığı zamanlarda masaların üzerinde görsel açıdan ortamın havasını değiştiren ürünler olsun istenir. Bu durumda masa örtüsü çeşitleri arasından seçilecek uygun modeller ile bu beklenti karşılanmış olur. Masa örtüleri tasarımın dışında boyut olarak da çeşitliliğe sahiptir. Kullanıldıkları masalar değiştikçe örtüler de buna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Boyutun dışında bulunduğu ortamın dekorasyonu da masa örtü seçimlerinde önemli rol oynar. Dekorasyona uygun ürünler seçerek güzel bir kombin oluşturulabilir. Masanın ne için kullanıldığı da masa örtünün seçilmesinde etkili olan faktörler arasındadır. Masa yemek, organizasyon ya da bir etkinlik için kullanılabilir. Masanın kullanım amacının farklılaşması masa örtülerinin de çeşitlenmesi anlamına gelir. Masa örtüsü ayrıca masanın görünümünden hoşlanılmadığı zamanlarda da bu görüntünün yok edilmesi için de kullanılan bir ürün olabilir. Sevilen ve beğenilen bir örtü örtülmüş masa eski görüntüsünü tamamen kaybederek farklı bir görselliği kavuşur. Diğer bir yandan masayı hem çizilme ve darbelere karşı hem de kir ve lekelere karşı koruma altına almak için yine masa örtüsü detayından yararlanılabilir. Ancak masa örtülerinin temel amacının görsellik olduğu unutulmamalıdır. Dekorasyonun tamamlanması açısından büyük önemi olan bu ürünlerin sadece yemek sırasında kullanılmaları durumunda bile dekorasyon ile uyumlu olmaları gerekir. Evlerde ya da ofislerde farklı amaçla kullanılan her masa için farklı tasarımlar bulmak mümkündür. çalışma masaları, yemek masaları, aktivite masaları gibi çeşitli masa türleri için istenen ve beğenilen ürünler tercih edilebilir.

Masa Örtüsü Üretiminde Kullanılan Malzeme Çeşitleri

Masalar her mekanda farklı amaçlara uygun ve farklı boyutlarda çeşitleri ile kullanılabilen mobilyalardır. Bu amaç ne olursa olsun masanın özellikle yeni alındığı zamanlarda korumak herkes için önemli bir durumdur. Masayı çeşitli darbelerden, çizilmelerden, leke ve kir oluşmasından korumak için masa örtüsü çeşitleri kullanılır. Böyle durumlarda masa korunmuş aynı zamanda da görüntüsü daha güzel bir hal almış olur. Masa çeşitlerinin çok fazla sayıda olması ile masa örtülerinin de çeşitliliği artar. Farklı boyutlara, renklere ve modellere sahip olan masa örtüsü çeşitleri kullanıcılarına sunulur. Masa örtüleri aynı zamanda kumaş cinsleri bakımından da farklı türlere ayrılır. Bu durum kullanılacak ortam ve kimler için kullanılacağına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Keten, pamuk, polyester gibi kumaş cinslerinden leke tutmayan, ütü istemeyen gibi özellikleri olan farklı ürünler ortaya konulur. Bunlar arasından ihtiyaca ve zevke uygun olan bir ürün seçilip kullanılabilir. Kişinin kendi tarzını yansıtması da çok önemli bir detaydır. Bu şekilde görsel açıdan kullanıcısını tatmin eden bir örtü temin edilirken aynı zamanda genel dekorasyona da uygun olan bir ürün belirlenmiş olur. Belirlenen bu ürün misafirler tarafından da beğeni ile karşılanır. Masa örtüsü seçerken dikkat gerektiren detaylardan biri de kumaş cinsinin kalitesidir. Bu alanda farklı kalite kumaştan yapılan binlerce farklı ürün bulmak mümkündür. Ancak uzun ömürlü olması ve kullanımının rahatsızlık vermemesi için kalitesine özellikle bakılması gerekir. Düşük kaliteli bir kumaştan meydana gelen ürün kullanım sırasında ve sonrasında daha fazla uğraşıya sebep olur. Masanın üzerinden kayması yaşanabilecek ilk durumdur. Sonrasında ise lekeleri derinlemesine işlemesine izin vermesi gözlenebilir. Bu lekelerin kolaylıkla temizlenememesi yine karşılaşılabilecek büyük bir problemdir. Ayrıca bu leke çıkarma işlemleri sırasında masa örtüsünün deforme olması da karşılaşılabilecek sorunlar arasındadır.

Masa Örtüsü Çeşitlerinde Kullanılan Materyaller

Masa örtüsü çeşitleri kumaş cinsi bakımından da onlarca farklı türe sahip bir kategoridir. Çok farklı kumaş cinsleri tek başına ya da karşım halinde kullanılarak örtü haline getirilebilir. Bu kumaş cinsleri içerisinde en bilinen keten türü ürünlerdir. Keten kumaşlar tamamen doğal olmaları sayesinde yumuşak bir yapıya sahiptir. Ketenin lifli bir bitki olması sebebiyle keten masa örtüsü çeşitleri uzun yıllara kullanılabilir. Ayrıca bu doğal lifler örtüye ekstra emicilik kazandırır. Keten örtülere esneme yapmayan karaktere sahip oldukları için kolay deforme olmaz. Yıkanması yıpranmasına ve renginin solmasına yol açmaz. Ütü ile kırışıklıkları kolayca giderilebilir. Bu nedenle keten masa örtüleri kaliteli kumaşa sahip masa örtüsü isteyenler için önemli bir alternatif olabilir. Otantik ve göze hitap eden masa örtüsü çeşitleri tercih edenler için ise kanaviçe türü kumaşlar önerilebilir. Otantik tasarımların en önemli parçalarından biri olan kanaviçe masa örtüsü çeşitleri pek çok kişi için en beğenilen ürünler arasında yer alır. Çeyizlerin de en önemli parçası olan bu ürünler el emeği olmaları sebebiyle de göz doldurur. Laleler, güller, karanfiller ve aklınıza gelebilecek pek çok çiçeğin el emeği ile kumaşa işlendiği bu örtülerin önemi her geçen yıl daha fazla artar. Özellikle aile arasında ya da arkadaş grubu ile yapılan çay ve kahve keyiflerinde bu örtüler herkes tarafından beğenilen örtüler olur. El işi örtüleri sevenler için saten kumaşlardan tasarlanmış olan çeşitler bulmak da mümkündür. Saten kumaşın kanaviçe tarzında tasarlanması ile beğeni kazanan ürünler ortaya çıkabilir. Hasır masa örtüleri kaliteli malzemeden yapılmış ürünler arayanlar için oldukça değerli modellerdir. Hasırın pek çok alanda kullanılabilir olması masa örtüsü olarak da kullanılmasına neden olmuştur. Hasır kaliteli duruşu sayesinde masaları üzerinde görsel açıdan bir ahenk oluşturur. Doğal yapısı gereği üzerinde toz ve kir barındırmaz. Renk açısından çok fazla alternatife sahip olmayan hasır örtüler genellikle farklı bej tonlarında bulunur. Modern ürünlerden daha fazla klasik ve gösterişli ürünleri tercih edenler arasında gipür ve tül masa örtüleri kullanımı da oldukça yaygındır. Bu tarz bir masa örtüsü seçiminde masanın bulunduğu alanın dekorasyonuna özellikle dikkat etmek gerekir. Bazı seçimler dekorasyonun tamamen bozulmasına neden olabilir. Ürünün rengi, deseni gibi konular tüm detayları ile ele alınıp masa örtüsü seçimi buna göre yapılmalıdır. Tül ve gipür masa örtüleri günlük kullanıma uygun olduğu gibi doğum günü, nişan gibi organizasyonlarda da oldukça sık şekilde kullanılabilir.

Özel Günler İçin Masa Örtüsü Çeşitleri

Evler ya da iş yerlerinde günlük olarak kullanılan masa örtülerinin yanında özel organizasyonlarda da masa örtüsü çeşitlerine başvurulur. Ancak bu ürünlerin günlük ürünlere göre çok daha güzel ve gösterişli olması gerekir. Özel davet ve organizasyonlarda en sık kullanılan masa örtüsü türü saten masa örtüsü çeşitleri olarak bilinir. Ağır duruşu, parlak görüntüsü gibi özellikler saten masa örtülerinin davetlerde kullanılma sıklığını arttıran durumlardır. Özellikle iç mekanlarda yapılan davetlerde saten çok önemli bir ayrıntıdır. Satenin oluşturulduğu materyallere bakıldığında ipek ve polyester malzemelerin olduğu görülür. Bu malzemeler satene lekelerin kolay çıkması ve kolay ütülenebilir olması gibi özellikler katar. Evlerde gerçekleşen davetlerin yanında dış mekanlarda yapılan etkinliklerde de saten örtülere sıklıkla rastlanabilir. Özel davetler dışında evlerde verilen yemeklerde de rahatlıkla kullanılabilir. Etkinlik ve davetlerin istenen ilgiyi toplayabilmesi için dizayn edilen masalarda en fazla tercih edilen örtü türlerinden biri de kadife masa örtüleridir. Kadife kumaş türleri de satenler gibi parlak ve gösterişlidir. Renk açısından satenden çok daha büyük bir skalaya sahiptir. Ancak davetlerde daha çok koyu renkli olan türleri kullanılır. Özellikle nişan ya da söz gibi organizasyonlarda nişan ya da söz masasının tasarımında en sık kullanılan örtü çeşididir. Göz alıcı olması ve her konsepte uygun renklerinin olması ile tercih edilirliği her geçen gün artar. Pul ve payetlerde işlenmiş olan kumaşlar özel günlerin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Genç kızların kendi nişan ya da sözlerinde özellikle aradığı bu türler en çok parlaklığı sebebiyle tercih edilir. Ayrıca baby shower ya da bebek doğum günü partilerinin de bir numaralı masa örtüsü çeşididir. Bu ürünleri seçerken ortamın havası kadar kişinin zevkinin de değerlendirilmesi önemlidir. Herkes kendisi için düzenlenen bir organizasyonun kendi tarzına da hitap etmesini ister.

Masa Örtüsü Kullanım Alanı

Masa örtüleri insan hayatında çok farklı noktalarda yer alabilir. Bu farklı noktalarda farklı amaçla kullanılır. Bu noktalardan biri özel davet ve etkinliklerdir. Buralarda görsel açıdan misafirleri tatmin etmek öncelikli amaçtır. Bunun dışında masaları kirlenmeye karşı koruma amaçlı olarak da kullanılabilir. Ancak temel amaç görselliktir. Özel davetlerin dışında günlük olarak ev ya da iş yerlerinde de masa örtüsü çeşitleri kullanılır. Özellikle evlerde salonlardaki yemek masaları, mutfak yemek masaları, balkon masaları gibi her bir masaya uygun olan bir örtü konulabilir. Mutfak ve balkon gibi zarar görme durumunun yüksek olduğu yerlerde daha az darbe alan pvc türü örtülerin kullanımı uygun olabilir. Üstelik bu örtü çeşitlerinin temizliği de oldukça basit şekilde yapılabilir. Balkonlar gün boyu toza ve güneşe maruz kalınan ortamlardır. Bu da zamanla örtünün renginin solmasına ve yıpranmasına sebep olur. Mutfaklar da aynı şekilde nem ve sıcaklığa maruz kalan örtüler anlamına gelen. Bu ortamlarda daha uzun ömürlü ve dayanıklı örtü çeşitleri kullanmak hem zaman hem de maliyet açısından daha uygun bir durum olur. Bu alanlarda bulunan örtüler aynı zamanda sık kirlenen ve sürekli temizlik gerektiren çeşitlerdir. Temizliği zor olan, lekelerinin çıkması uzun zaman alan modellerin seçimi verimsiz bir kullanıma sebep olur. Mutfak ve balkon gibi mekanlar için masa örtüsü seçerken bu noktaya da mutlaka dikkat edilmelidir. Seçilen bu ürünlerin ısıya dayanıklı olması da önemlidir. Her iki mekanda da masa örtüleri ısıya maruz kalır. Isıya dayanıklılığı düşük olan ürünler yeni bir örtü alışverişinin kapılarını açar. Masayı tamamen örtüsüz kullanmak istediğiniz durumlar da olabilir. Böyle durumlarda masayı zarar görebileceği pek çok etkene karşı korumak çok önemlidir. Aksi halde yeni alınmış bir masanın kısa sürede yenilenmesi gündeme gelebilir.

Masa Örtüsü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Masalar farklı malzemelerden yapılmış, farklı boyut ve şekillerde tasarlanmış yüzlerce çeşidi ile kullanıcılarına sunulur. Masanın kullanılacağı alanın büyüklüğüne, şekline, kullanıcının zevkine ve mekanın genel dekorasyonuna bakılarak uygun bir masa seçilir. Masanın şekli ve boyutları mekanın boyut ve şekli ile orantılı olmalıdır. Seçim yapılırken aynı zamanda kullanıcı sayısı da dikkate alınmalıdır. Kalabalık bir aile ya da çok sayıda misafir ağırlayan bir ev için masa boyutlarının büyük tutulması önemlidir. Daha küçük aileler için ise küçük boyutlu masaların kullanımı uygun bir seçim olur. Masa örtüleri de masaların çeşitliliğinin fazla olması dolayısıyla çeşitlilik açısından oldukça zengindir. Hangi büyüklükte, hangi tarza hitap eden bir masa bulunuyorsa buna uygun bir örtü seçilmelidir. Masa kare, yuvarlak, dikdörtgen ya da daha farklı bir biçime sahip olabilir. Örtü de masanın şekline uygun bir çeşitte seçilmelidir. Örtünün boyutları da yine masa ile uyumlu boyutlara sahip olmalıdır. Boyutları belirlerken hangi amaçla kullanılacağı konusu netleştirilirse buna uygun olarak seçim yapmak daha doğru olur. Dekoratif amaçlı olarak kullanmak istendiği durumlarda daha kısa ve küçük boyutlu çeşitler seçilebilir. Ancak masayı koruma ya da yemek için örtme durumları söz konusu olduğunda ise masanın ayaklarını tam örtmeyecek şekilde büyük boyutlu uzun bir örtü seçmek gerekir. Masanın ayaklarının örtü ile kapanması kullanıcılar açısından rahatsızlık verici bir durum oluşturabilir. Masa örtüsü modelleri masaların şekilleri göz önüne alınarak tasarlanır. Masaların kare, yuvarlak ya da dikdörtgen olmasına göre farklı şekillere sahip olan örtülerden ihtiyaca uygun şekilde alım yapılabilir. Birden fazla masa örtüsüne ihtiyaç duyulan durumlarda ise set olarak satılan örtü modelleri tercih edilebilir. Dekoratif açıdan birbiriyle tamamen uyumlu olan bu örtüler ile evin tamamında bütünlük yaratmak mümkün olur. Örtünün tül, perde, yer döşemesi gibi detaylarla da uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekir. Böyle bir seçim yapma durumu en uygun ürünü bulmayı sağlar.

Alternatif Masa Örtüleri

Masa örtülerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Bu Örtüler ev dışında da oldukça fazla yerde kullanılabilirler. İş yerlerinde de kullanım imkanı bulunan örtüler ayrıca farklı organizasyonlarda da tercih edilir. Kalabalık parti organizasyonları için seçilen örtüler genellikle tek kullanımlık olan ürünlerdir. Bu ürünlerin maliyetinin de oldukça düşük olması fazla sayıda ürünün rahatlıkla alınabilmesine olanak tanır. Tek kullanımlık ürünler de farklı renk ve desenlerde üretilen örtülerdir. İsteğe ve ihtiyaca uygun olarak çeşitler arasından en uygun ürün kolaylıkla seçilip satın alınabilir. Bazı lokantalar, hastaneler, kafelerde de tek kullanımlık ürünler kullanılır. Bu tarz yerlerdeki kullanım amacı ise kişisel hijyeni korumaktır. Bazı otellerde de kişisel hijyen amaçlı tek kullanımlık çocuk masa örtüsü bulmak mümkündür. Çocuklar için üretilen masa örtüleri aynı zamanda çocuklar ile yapılan etkinliklerde de kullanılabilir. Bu etkinlikler sırasında boya, su ya da dökülebilecek diğer malzemelerin kolay ve hızlı şekilde temizlenmesi sağlanır.

Masa Örtüsü Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

Ev ya da iş yeri için masa örtüsü ihtiyacı olduğunda bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bu noktalardan en önemlisi doğru ihtiyacı belirlemektir. Nerede ve hangi amaçla kullanılacağının net olarak belirlenmesinin ardından masanın boyutları ve şekli göz önünde bulundurularak seçim yapılabilir. Çok kalabalık olan davetler ya da piknik gibi organizasyonlar için ise tek kullanımlık ürünler seçilebilir.

Masa Örtüsü Üretiminde Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Masa örtüsü çeşitleri onlarca birbirinden farklı malzeme kullanılarak üretilir. Dekorasyon, organizasyon gibi detaylara bakılarak ortaya konan bu çeşitler içinde en fazla pamuk kumaşlar kullanılarak yapılan ürünler tercih edilir. Bunun dışında keten, polyester, saten gibi materyaller de masa örtüsü üretiminde en fazla kullanılan diğer kumaş türleridir.

Masa Örtüsü Fiyatları Ne Kadardır?

Kullanım alanı açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan masa örtüleri aynı zamanda büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Bu çeşitlilik ürünün boyutları, rengi, kullanılan malzeme ve işçilik gibi farklı kriterlere bağlıdır. Çeşitliliğin artması fiyatlar bakımından da geniş bir aralık oluşmasına neden olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Masa Örtüsü Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Masa Örtüleri
Masa Örtüleri
Klasik Masa Örtüleri
Klasik Masa Örtüleri
Runner
Runner
Amerikan Servisler
Amerikan Servisler
Peçeteler
Peçeteler
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?