Aplik

İşyeri ve ev dekorunun önemli bir unsuru olan duvar aplikleri, odalarınızı etkili bir şekilde aydınlatmanızı sağlar. Aplik nedir sorusuna duvara monte edilen ve belirli bir noktaya ışık veren aydınlatma ürünü cevabı verilebilir. Aplik nerelerde kullanılır sorusu da en çok merak edilen konulardan biridir. Aplikler, genellikle bahçelerde, evlerde ve ofislerde aydınlatma amacıyla kullanılan ürünlerdir. Odaların aydınlatılmasını sağlayan duvar lambaları çeşitli stil ve tasarımlarda üretilir. Bahçenizi, balkonunuzu veya giriş yolunuzu aydınlatmak için çeşitli modelleri tercih edebilirsiniz. Sıklıkla küçük bir alanı aydınlatmak için kullanılan duvar lambaları, mobilya ve dekorasyonların aydınlatılmasında da tercih edilir. Duvar aydınlatmalarında süs ve yapay elmasların yer aldığı aplikleri tercih ederek yaşam alanınızda farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bahçe, teras gibi alanları şık bir şekilde aydınlatmak için duvar lambalarını da tercih edebilirsiniz. İç ve dış mekan aplik modelleri kullanıldığı ortamları güzelleştirir. Duvar lambaları, yeterli ışık sağlayarak aydınlatma ihtiyacını da karşılayabilir. Evlerde aydınlatma ihtiyacı, salon ve koridorlardaki eşyaları öne çıkarmak için apliklerle sağlanabilir. Dekoratif bir şıklık sağlayan apliklerle ufak dokunuşlar yaparak büyük değişimlere imza atabilirsiniz. Duvar lambaları birbirinden farklı renk ve desen alternatiflerine sahiptir. Eşyaları, mobilyaları ve nesneleri farklı kılan desenli duvar lambası, dekorasyon malzemesi olarak da güzel bir görünüm yaratabilir. Kullanacağınız alanın genel dekoruna uygun renk ve desenlerde duvar aydınlatmalarını tercih edebilebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz odanın rengine göre bir duvar aydınlatması seçerek çok daha şık bir ortam oluşturabilirsiniz. Çeşitli desenlerle süslenmiş ürünlerle yaşam alanınızda estetik bir ortam yaratabilirsiniz. Oturma odaları, salon ya da yatak odalarında farklı bir atmosfer sağlamak için kullanmayı tercih edebileceğiniz retro duvar lambası ile zevkinizi gösterebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Aplik Çeşitleri

Duvar lambalarının klasik ve modern modelleri ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Aplik modelleri ev, işyeri ve otel dekorasyonu için popüler bir aydınlatma şeklidir. Bulunduğunuz alanı loş bir şekilde aydınlatabilen duvar lambaları sıklıkla oldukça rağbet görür. Farklı renk ve desenlerde üretilen modeller arasından kişisel tercihlerinize göre seçim yapabilirsiniz. Masanızı aydınlatmak için bir ürün satın almayı düşünüyorsanız çift taraflı aydınlatma sağlayan özel aplikler işinize yarayabilir. Aplikler, odaların ve mekanların görünümünü doğrudan etkileyen şık bir detaydır. Doğru bir aydınlatma ürünü ile mekanınızı daha şık ve ferah bir şekilde sergileyebilirsiniz. Duvar lambaları belli bir alanı vurgulamada fazlasıyla başarılı ürünlerdir. Kullanmak istediğiniz alana bağlı olarak büyük veya küçük aplik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Yeterinde geniş olmayan bir odayı ya da antreyi aydınlatmak için küçük boyutlardaki aplik modellerini tercih edebilirsiniz. Koridorlarda birden fazla aplik kullanarak etkileyici bir ortam oluşturabilirsiniz. Duvar aydınlatması dekorasyon uygulamalarında çok sık tercih edilen bir yöntemdir. Ev dekorunu tamamlayan ya da işyerinizi güzelleştiren aplikler ile farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Ailenizle ve sevdiklerinizle aynı karede yer aldığınız fotoğraflarınızı duvarınızda sergilemeyi istiyorsanız bunları bir aplik yardımı ile aydınlatabilirsiniz. Duvar lambası her zevke uygun farklı model çeşitleri ile üretilir. En popüler modellerden biri tablo aplik çeşitleridir. Bu ürünlerle resim, tablo ya da sanat eserlerini aydınlatabilir ve tüm dikkatleri bu dekoratif aksesuarların üzerinde toplayabilirsiniz. Farklı boyutlardaki aplikleri tercih ederek özel ve özgün bir aydınlatma ortamı oluşturabilirsiniz. Bir masayı veya nesneyi aydınlatmak için ihtiyaçlarınıza uygun olan bir boyutta aplik kullanabilirsiniz. Dilediğiniz renkteki ampulleri rahatlıkla takıp kullanabileceğiniz bu modellerle dekor şıklığı yakalayabilirsiniz. Güzel bir görüntü sunmasının yanında göz yormayacak şekilde ışık sağlayan aplik lamba modellerini dilediğiniz her ortamda kullanabilirsiniz.

Aplik ile Dekoratif Şıklık

Aplik avize, oteller, yerleşim alanları, ofisler, bahçeler ve teraslar gibi iç ve dış mekanlarda kullanılabilir. Bu ürünler duvar dekorasyonunu ve kullanıldığı ortamı daha estetik hale getirebilir. Avizeler gibi geniş bir aydınlatma işlevi vermezler. Bu ürünlere ek ışık kaynağı olarak da kullanılır. İç mekan dekorasyonunda sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Birçok farklı tarzda üretilen geleneksel ya da modern duvar aplik çeşitleri arasından beğenilerinize uygun ürünü seçebilirsiniz. Bu ışıkları bahçe gibi dış mekan kullanımları için de uygundur. Ev bahçesinde kullanıldığı gibi bar veya restoran bahçelerinde de kullanıma uygundur. Bu ışıklar için bir başka uygulama alanı da otellerdir. Otellerin misafir odalarında, oturma odalarında ve restoran alanlarında yaygın olarak bulunan aplik, yüzme havuzları için de tercih edilir. Banyolarda daha şık bir görünüm için ayna üstü aplik kullanılabilir. Evin girişi, ilk izlenimin verildiği yerdir. Bu aplikleri kullanarak evin girişini daha ferah hale getirebilir ve aynı zamanda girişte mekan için estetik bir hava yakalayabilirsiniz. Koridorda bulunan tablolarınız aplik ile göz alıcı bir sanat eseri gibi görünebilir. Ayrıca duvar lambaları hem işlevsel özelliklere sahiptir hem de dekorasyon öğesidir. Ofisinizde veya çocuk odanızda yeterli ışık olmadığında bu ürünlerle çözüm bulabilirsiniz. Çalışma lambaları, doğrudan ışık yaydıkları için bazen göz yorgunluğuna neden olabilir. Aplikler, ışığı dağıtarak göz yorgunluğunu önleyebilecek bir çözüm sağlayabilir. Bu lambaları nerede kullanmayı tercih ederseniz edin karanlık köşeler ve kenarlar için ışık sağlamış olursunuz. Bu sayede odanın herhangi bir alanında maksimum etki elde edebilir ve odanızın herhangi bir yerinde kolayca kullanabilirsiniz.

Çağdaş Tasarımlı Aplik Modelleri

Klasik duvar lambası tasarımının geleneksel ve yenilikçi çizgileri birleştirerek yeni nesil bir anlayışla yorumlanmasından yaratılan modern aplik çeşitleri ile minimalist zevkinizi gösterebilirsiniz. Vintage mobilya severler için retro duvar lambaları, modern bir tarzı benimseyenler için yeni nesil LED aplik modelleri bu ürünler arasında yer alır. Çağdaş tasarımlı duvar lambaları, yaşam alanınızın ambiyansını değiştirmek için gri, siyah, bej, sarı, mavi ve beyaz gibi çeşitli renklerde üretilir. Sarı ve beyaz ışık seçenekleri ile kullanılabilen duvar lambaları, evlerin yanı sıra işyerlerinde, restoranlarda, toplantı salonlarında, kafelerde ve farklı birçok mekanda da tercih edilir. Kullanıldığı her alanda verimli aydınlatma ve şık bir görünüm sağlayan duvar aydınlatması modelleri, pratik açma ve kapama düğmeleri sayesinde kullanım kolaylığı sunar.Yaşam alanınızın duvarlarını etkin bir şekilde aydınlatmak için tasarlanan duvar lambası modelleri, ünite altlarında, raf altlarında ve aynalarda kullanılabilir. Şık tasarımlı duvar lambaları, düşük enerji harcaması ile beğeni de kazanır. LED teknolojisiyle güçlü ve büyüleyici bir ışık sağlayarak enerji tasarrufu özellikleriyle bütçenizi korur. Kapı ve tavanlarda da rahatlıkla değerlendirebileceğiniz LED duvar lambaları beyaz ışığı sayesinde gözleri yormayan bir yapıya sahipken, soft ışık ton seçenekleri sayesinde gözünüzü yormaz. Sarının sıcak alt tonlarında bir ışık kullanarak evinizi çok şık bir hale getirebilirsiniz. Ana aydınlatma ürünlerinin yanında kullanılabilecek duvar apliklerinin kullanılması daha ferah ve şık bir ortam sağlayabilir. Aplik alırken odalardaki diğer dekorasyon özelliklerine uygun olanları seçmeye dikkat edebilirsiniz. Evinizin veya ofisinizin her yerinde farklı markalara ait duvar lambaları kullanabilirsiniz. Sevilen markaların ürettiği aplik çeşitlerini inceleyerek eviniz ve ofisiniz için en uygun olanları bulabilirsiniz. Dayanıklı yapısı ve uygun fiyatları ile zevkinize uygun bir duvar aplik çeşidine kolayca ulaşabilirsiniz.

Aplik ile Modern Odalar

Temelde ikiye ayrılan aplik iç ve dış kullanım alanlar için modellere sahiptir. Şık bir görünüm sağlamasının yanında ekonomik bir çözüm sunan modelleri de vardır. LED ışıklı olan ürünler daha düşük enerji harcar. Klasik görünümdeki ürünleri bu tarza uygun döşenmiş salon, yatak odası, koridor veya ofisinizde kullanabileceğiniz gibi modern mekanlarda da tercih edebilirsiniz. Klasik ve modern tarza sahip dekor parçalarını birleştirerek yeni bir bakış açısı yaratabilirsiniz. Daha farklı bir görüntü istiyorsanız sokak lambası görünümlü ürünler seçebilirsiniz. Bu ürün tasarımları ile yaratıcı bir sokak stilini evinize getirebilirsiniz. Gaz lambası şeklindeki ürünlerle evinizin iç dekorasyonuna vintage ve farklı bir hava katabilirsiniz. Odanızı daha geniş ve ferah göstermek için tercih edebileceğiniz bir diğer duvar apliği de doğrudan ışık sağlayan fener tarzı ürünler olur. Gümüş renkteki bir ürün seçimi ile mekanınızda daha farklı bir hava sağlayabilirsiniz. Bu aplik başlıkları odanın estetiğini kolayca artırabilen çok yönlü dekoratif unsurlardır. Şık tasarımlı aplik modelleri sayesinde bir mekana yeni ve farklı bir görünüm kazandırmak mümkün olur. Sensörlü aplik çeşitleri özellikle bahçelerde ve kamusal alanlarda enerji tasarrufuna yardımcı olur. Pilli aplik ile daha ekonomik bir çözüm elde edebilirsiniz. Elektrik bağlantısına ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz bu ürünü dilediğiniz alanlara konumlandırabilirsiniz. Aynaların yanında aplik kullanıldığında, mekana derinlik katar. Gövde parçaları çoğunlukla metalden yapılan tasarımların ve retro duvar lambalarının başlıklarında plastik veya cam ampul koruyucular bulunabilir. 30, 60 ve 100 Wattlık ampuller ile çalışan duvar lambaları, kabloları gizleyerek görüntü kirliliğini de önleyebilir. Bu ürünler ile evinizde modern bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Zevkinize uygun ürünleri bu bir arada bulabilir ve farklı modelleri inceleyerek en uygun tasarıma karar verebilirsiniz.

Aplik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bir aplik satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk şey kullanım amacı olur. Bu ürünler bazen sadece estetik amaçlı kullanılırken bazen de aydınlatma amaçlı tercih edilir. Amacınız tamamen bahçede dekoratif ve şık bir görüntü sağlamak ise bahçe aplik modellerine odaklanabilirsiniz. Bahçe aplikleri ile romantik ve huzurlu ortamlar oluşturabilirsiniz. Aplik seçiminde göz önünde bulundurulması gereken şu noktalara dikkat ederek aplik seçimlerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz:

  • Bir duvar lambası satın alırken öncelikle onu nerede kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Bahçe, teras gibi mekanlar için bir ürün tercih edecekseniz dış ortam koşullarına uyum sağlayabilecek ve yalıtımı iyi olan dayanıklı gövde yapısına sahip modeller satın alabilirsiniz.
  • İç mekan için aplik seçerken dış ortamlara özel modellerdeki gibi yalıtım özelliği aramanıza gerek kalmaz.
  • Evde kullandığınız duvar lambası modelleri odadan odaya farklılık gösterebilir. Yatak odasında yatak başı aplik modellerinin çok sık kullanıldığını görebilirsiniz. Yatağın sağında ve solunda yer alan bu ürünlerle kitabınızı okuyabilir, ışığa ihtiyacınız olduğunda kolayca yararlanabilirsiniz. Bu şekilde yanınızdaki kişi rahatsız olmadan sadece kendi alanınızı aydınlatabilirsiniz.
  • Salona yerleştireceğiniz aplikleri odanın tasarımına uygun olacak şekilde seçebilirsiniz. Mobilyalara uygun bir şekilde seçilen aplikler odayla bütünlük sağlar. Salonunuza derinlik ve genişlik katabilecek aplik çeşitlerini tercih ederseniz daha ferah bir ortam oluşturmanız mümkün hale gelir.
  • Koridor için üretilen apliklerde koridorun uzunluğuna ve kısalığına göre ürün seçimi yapabilirsiniz. Eğer dar bir koridorunuz varsa daha küçük modelleri tercih edebilirsiniz. Bu ışıklar bazen koridorlarda tek ışık kaynağı olarak da kullanılabilir.
  • Mekanın genel dekorasyonu, duvar lambası seçerken göz önünde bulundurulması gereken temel bir faktör olarak görülür. İdeal ürünü seçerken genel dekorunuzu baz alarak seçim yapabilirsiniz.
Her Bütçeye Uygun Aplikler

Dekorasyon şıklığı sunan aplik çeşitleri birçok farklı tasarım seçeneklerine sahiptir. Bu aplikler her zevke hitap edebilecek oldukça geniş bir renk ve desen skalsına sahiptir. Mutfaklarda, oturma odalarında, yatak odalarında, banyolarda kısacası evin tüm odalarında sıklıkla kullanılan aplik çeşitleri, odalarınızın yeni bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir. Diğer eşyalarınızla uyum sağlayacak bir ürün tercih ederek ortamda bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Bu şekilde eşyalarınız özgün, zarif ve özel bir tarzda görünebilir. Farklı modellerdeki ürünler ile mobilyalarınıza özel ve özgün bir görünüm kazandırabilirsiniz. Aplik fiyatları oldukça uygun seviyelerde sunulur. Çeşitli markalar tarafından özel olarak geliştirilen ürünlere uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Geniş ürün seçenekleri sayesinde zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun seçimler yapmanız kolaylaşır. Aplik çeşitleri arasından uygun fiyatlı ve isteklerinizi karşılayan modelleri kolayca bulabilirsiniz. Aplik modelleri ve fiyatları farklılık gösterebilir. Bu farklılıklar malzemelerin kalitesinden, dayanıklılığından, güvenlik seviyelerinden ve enerji tüketimlerinden kaynaklanabilir. Geniş bir kalite ve dayanıklılık seçeneği sunan markalar, bütçeleri aşmayan ürün seçenekleri ile beklentilerinizi karşılayabilir. Aplik çeşitleri son derece kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir. Yatak odası, salon ve banyo aplik modelleri tasarım bakımından farklı özellikler taşır. Bu nedenle fiyat aralıkları da tasarım detaylarına göre belirlenir. Kullanışlı aplik tasarımları arasından tercih yaparken ihtiyaç duyduğunuz alanın büyüklüğüne ya da küçüklüğüne odaklabilirsiniz. Kullanılan malzemelere, boyutuna, ürünün markasından kalitesine ve tasarımına kadar fiyatı etkileyen pek çok kriter bulunur. Dayanıklı materyali ve sağlam duruşu ile markaların seçenekleri içerisinden evinize uygun çeşitlere göz atabilirsiniz. Aplik modellerinde geçerli indirimler sayesinde ihtiyacınız olan ürünlere bütçenizi zorlamayacak fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden bu ürünler kaliteli ve dayanıklı olacak bir şekilde üretilir. Böylece uzun yıllar güvenle kullanım sağlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve zevkinize uygun çeşitli modeller arasından beğenilerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan modeli kolayca satın alabilirsiniz. Bu ürünlerle beraber özel ve özgün bir dekorasyon şıklığı oluşturabileceğiniz perde modellerine göz atabilirsiniz. Uygun fiyatlı ürün seçeneklerini Hepsiburada’da bulabilirsiniz.

Aplik Nasıl Monte Edilir?

Duvar üzerinde, aplikleri monte etmek istediğiniz yeri işaretlemeniz önemlidir. Monte edilecek yer belirlendikten sonra ürünün paketinden çıkarıp bir araya getirebilirsiniz. Ardından da duvarı önce matkapla ihtiyaç duyduğunuz delik sayısı kadar gelmeniz gerekir. Daha sonrasında dübelleri bir çekiç yardımıyla duvara çakıp ürünü monte etmeye başlayabilirsiniz. Gerekli elektrik bağlantıları sağlayıp kontrolleri yaptıktan sonra montajı yapabilirsiniz. Son olarak, anahtarı açıp ve test edebilirsiniz.

Aplik Nereye Monte Edilir?

Aplikleri koridorlara, antreye, oturma ve yatak odalarına, balkon ve teraslara yerleştirebilirsiniz. Ürünleri monte etmek için elektrik tesisatı bulunan bir duvar seçebilirsiniz. Bu ürünler yatak başlıklarının yanında, duvarlarda, tabloların üzerinde ya da rafların üzerinde kullanılabilir. Evlerin ya da işyerlerinin dış kapı girişlerinde de kullanarak dikkat çeken bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Aplik Satın Alırken Hangi Noktalara Dikkat Edilir?

Verimli bir ortam yaratmak için aplik kullanmayı tercih edebilirsiniz. Aplik satın alırken dikkate alınması gereken birtakım hususlar vardır. Bunlardan birisi kullanacağınız alana uygun bir model seçmektir. Bahçe, kapı gibi alanları aydınlatmak için kullanmayı düşünüyorsanız daha net ve çok ışık veren daha büyük boyutlu aplikleri seçmelisiniz. Evinizde veya ofisinizde masanızı aydınlatmak için aplik kullanacaksanız çift taraflı bir aplik seçmeniz faydalı olabilir. Bu şekilde daha geniş bir alanı aydınlatabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Aplik Fiyatları ve Modelleri

9598 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 47 / 9598 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?