Birbirinden farklı tasarımları ile bölgesel ışık ihtiyacınızı karşılamak için üretilen aplikler hem işlevsel hem de dekoratif olarak kullanılan aydınlatma ürünleridir. Genel olarak ana aydınlatma sisteminin yanında yardımcı bir ürün olarak tercih edilir. İç ve dış mekânlarda dekoratif olarak estetik ve işlevsel bir çözüm sunar. Objeleri ön plana çıkarmak, bahçe ve teras gibi alanları aydınlatmak ve dizayn etmek için kullanılır. Ayrıca duvar ve resim tablosu, biblo gibi dekoratif ürünlerin bulunduğu bölgelerde kullanılarak doku ve renklerinin ortaya çıkmasını sağlar. Dekoratif amaçlı geometrik unsurları ön plana çıkarmanıza yardımcı olan aplikler, dekorasyonda küçük dokunuşlarla büyük fark yaratmanızı sağlar. Fonksiyonel ve dekoratif olarak pek çok alanda kullanılabilir. İstediğiniz bölgeyi ve alanı ışık yoğunluğu ve açısıyla aydınlatmanıza olanak sağlar. Bu nedenle kulanım amaçlarına farklı stil ve tasarımlara sahiptir. Klasik, sade ve modern tarzda üretilen modeller, çeşitli ebatlarda farklı renk tonlarında pek çok seçenek sunar. Özellikle ev, ofis ve otel dekorasyonlarında tercih edilen aplikler yaşam alanlarınızı daha dekoratif bir hale getirirken kendi tarzınızı yaratmanıza olanak sağlar.

Aplik Kullanım Alanları

Farklı boyut ve tasarımlara sahip aplik modelleri, kullanım alanlarına ve amaçlarına göre de pek çok çeşide sahiptir. Genel olarak duvar üzerinde yer alan dekorları daha belirgin ve şık bir hale getiren modeller, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Genellikle konutlar, ofis ortamları, teraslar ve bahçeler gibi alanlarda tercih edilen aplik aydınlatma, neredeyse tüm iç ve dış mekânlarda kullanılır. Daha çok yardımcı aydınlatma sistemi olarak yer alır. Bahçe ve benzeri açık alanlarda duvarları aydınlatmanıza yardımcı olarak etkileyici bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Özellikle kafe ve restoran bahçelerinde şık bir ambiyans oluşturur. Otellerin havuz alanları için de tercih edilen bir ışıklandırma modeli olarak dikey bahçe modelleri ile de kullanılabilir. Farklı boyutları ve stilleri ile geometrik formlara sahip olan aplik modelleri ile ayrıca küçük ve dar alanlara derinlik katabilir, özellikle tavan boşluğu gibi alanlarda ışık ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Dekorasyonunuzu Ön Plana Çıkartan Aplik Modelleri

Ev girişlerinin, koridor ve antrelerin daha geniş ve ferah görünmesi için de kullanılan aplikler, özellikle doğal ışık almayan alanlarda etkili ve şık bir çözüm sunar. Yaşam alanlarında yer alan duvar saati ve vestiyer gibi objeleri, farklı tekniklerle üretilen dekoratif ve sanatsal ürünleri ön plana çıkarmanızı sağlar. Odalarda, merdiven aralarında, mutfak, koridor ve banyo gibi mekânlarda ana aydınlatma unsurlarının yanında yumuşak bir dokunuş yapmanıza yardımcı olur. Birbirine uyumlu renk ve tasarıma sahip aplik modelleri, bulunduğunuz ortamın atmosferini değiştirerek şıklığını ön plana çıkartır. Özellikle çalışma alanlarında ışığın tonunu yükseltip düşürebileceğiniz modeller, daha iyi odaklanmanızı sağlar. Dekoratif özelliğinin yanı sıra işlevselliği ile de ön plana çıkan aplikler, ışık almayan köşelerde oluşan karanlık atmosferi önleyerek aydınlık bir ortam oluşturur. Kullanım alanına göre çeşitli tasarımlara sahip olan modeller, ışığın yoğunluğuna ve açısına göre dekore edilebilir. Çoğu zaman dekorasyonu güçlendirmek ve bütünlük sağlamak amacıyla kullanılan aydınlatma sistemi, aynı zamanda genel aydınlatma sistemini tamamlayarak etkili bir çözüm sunar. Siyah, beyaz ve birçok renge sahip modeller, halat gibi iplerle dekore edilerek kullanıldığı alanı daha şık ve dekoratif görünmesini sağlar. Tekli, ikili, üçlü ve daha fazla duy özelliğine sahip pek çok aplik modeli, işlevsel olarak çeşitli alanlara doku ve kontrast eklemenize yardımcı olur. Ayrıca ışığı yumuşatmanızı sağlayan çok parçalı aplik modelleri, ışık katmanları oluşturarak duvar dekorasyonunuzu ön plana çıkarmanıza yardımcı olur.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aplik Fiyatları ve Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 2911 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/13006543