Mutfak Eşyaları

Mutfaklar, gün içerisinde en çok vakit geçirilen mekanlar arasında yer alır. Mutfak içerisinde geçirilen zamanı azaltmanın yolu ise bazı pratik ev gereçlerini edinmekten geçer. Pratik mutfak araçları ve gereçleri sayesinde mutfaktaki düzeni sağlamak da mümkündür. Böylece çok fazla eşyanın bir arada bulunduğu mutfaklarda çok daha nizami bir ortam sağlanır ve kalabalık görünüm ortadan kalkar. Bu pratik ev gereçleri arasında portatif el blendırları, kesme tahtaları, sosluklar, tezgah üstü mutfak rafları, çeşitli boyutlardaki saklama kapları, su pompaları, fındık ya da ceviz kıracakları ve su arıtma sürahileri ya da cihazları yer alır.

Üzerinde bulunan eşyalar nedeni ile oldukça kalabalık bir görünüme sahip olan mutfak tezgahlarını düzenlemenin yolu, mutfak üzerinde kullanılan demir ya da plastik raflardan geçer. Demir raflar çok daha estetik bir görünüm ve mutfağın genel konsepti ile de uyum sağlar. Saklama kapları ise buzdolabı içerisindeki düzeni sağlamak konusunda oldukça yardımcı ev gereçleri arasında yer alır. Önceki akşamdan kalan ya da ertesi gün için hazırlanan yemeklerin dolapta kolayca saklanmasına yardımcı olan bu gereçler, aynı zamanda meyve ve yeşilliklerin daha uzun süre muhafaza edilmesi konusunda da yardımcı olur. Bunun yanı sıra tencere boneleri de oldukça pratik mutfak araçları arasında yer alır. Tencere kapaklarının buzdolabı içerisinde fazla yer kaplamasının önüne geçen bu gereçler, tencerenin üst kısmına kolayca geçirilerek yiyeceklerin muhafaza edilmesine yardımcı olur. Çeşitli boyutlar ile üretilen tencere bonelerini kullandığınız tencerenin boyutuna uygun olacak şekilde seçebilirsiniz.

Çekmecelerin içi de fazlası ile kalabalık bir görünüme sebep olabilir ve bu alanları çok daha düzenli bir hale getirmenin pratik yolu ise bir çekmece içi düzenleyicisi edinmektir. Plastik, bambu ya da ahşap materyal ile üretilerek sunulan çekmece içi düzenleyici modelleri ile çatal ve kaşık gibi eşyalarınızı çok daha düzenli bir formda tutabilirsiniz. Ayrıca bıçaklar için özel olarak üretilen bıçak düzenleyiciler ile de bıçakların birbirine değmesini önleyerek paslanma sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca bu mutfak gereçleri, aradığınız eşyayı her zaman aynı yerde ve aynı düzende bulmanız konusunda da oldukça yardımcı eşyalar arasında yer alır.

Mutfak içerisinde kullanılan pratik eşyalardan biri de daha kolay bir şekilde yemek pişirmeye yarayan aparatlardır. Özellikle haşlama esnasında birden fazla bulaşık çıkmasının önüne geçen buharda haşlama cihazları hem basit yapıları hem de avantajlı fiyatlara sahip olması ile oldukça kullanışlı mutfak gereçleri arasında yer alır. Yine suda haşlanan makarna ya da sebzeleri kolay bir şekilde su içerisinde çıkarmaya yarayan süzgeçler de geniş ağız yapıları sayesinde çok fazla yiyeceği alır ve yiyeceği suyun içerisinden alarak başka bir kaba aktarma işlemini fazlasıyla kolaylaştırır. En uygun ürünü bulmak için pratik mutfak araçları ve gereçlerini inceleyebilir ve mutfağınızdaki eksikleri kolayca tamamlayabilirsiniz..

Mutfak Araçlarına Teknolojik Dokunuşlar

Mutfaklarda kullanılan birçok farklı ve çeşitli araç bulunur. Bu araçlar doğru şekilde kullanıldığında mutfak içerisinde çok daha verimli bir ortam yaratılmasına yardımcı olur. Bu araçların arasında su pompaları da yer alır. Şarjlı su pompası modelleri, manuel bir su pompasına göre çok daha kullanışlıdır. Şarjlı bir su pompası kullandığınız takdirde damacana içerisinde su alırken taşmaların önüne geçebilir ya da tekrar tekrar pompaya basma sorununu kolayca çözebilirsiniz. Bunun yanı sıra su arıtma cihazları da mutfak içerisinde kullanıldığında büyük bir kolaylık sağlayan gereçler arasında yer alır. Direkt olarak musluğa bağlayarak kullanabileceğiniz ya da musluktan aldığınız suyu ayrıca arıtabileceğiniz çeşitli sistemler bulunur. Su arıtma sürahileri, her an kullanılabilir olması ve pratik bir kullanım sunması özellikleri ile oldukça dikkat çekicidir. Sürahi, içerisinde yer alan filtre sayesinde su içerisinde yer alan zararlı organizmaların arıtılmasına yardımcı olur. Böylece elinizin altında her zaman temiz bir içme suyu bulunur. Ayrıca yedek filtreler edinerek filtrenin değişmesi gerektiği anda uyarı geldiğinde kolayca filtreyi değiştirerek su arıtma sürahisini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hazırladığınız içeceğinizi sıcak ya da soğuk tutmak istediğiniz zamanda ise termos çeşitleri, size fazlasıyla yardımcı olan mutfak gereçleri arasında yer alır. Termos modelleri sayesinde dilerseniz çalışırken kahvenizin sıcak kalmasını sağlayabilir, dilerseniz sıcak günlerde içeceğinizi soğuk tutabilir, dilerseniz de bir piknik ya da geziye gittiğinizde içeceğinizi kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz.

Mutfak içerisinde yemek yaparken baharat, sıkça kullanılan ürünler arasında yer alır. Ancak baharatlar toz yapıları sebebi ile çok kolay dağılabilir ve yemek yaparken tezgah üstü tahmininizden daha fazla kirlenebilir. Bunun önüne geçmek için ise şarjlı baharatlık modellerini kullanabilirsiniz. Bu modeller hem ihtiyacınızdan fazla baharat kullanmanızı engeller hem de çok daha temiz bir kullanım imkanı sağlar. Tost makineleri de tezgah üzerinde ya da kaldırıldığı dolaplarda gereğinden fazla yer kaplayabilir ve özellikle dolap sıkıntısı yaşanan küçük mutfaklar söz konusu olduğunda bu durum gerçek bir sorun haline gelebilir. Bu durumun önüne geçmek için ise ocak üzerinde kullanılan, tava formundaki tost grill cihazları kullanılabilir. Bu cihazlar hem oldukça hafif bir yapıya sahiptir, hem kullanımı oldukça kolaydır hem de dolaplar içerisinde minimum yer kaplama özelliği ile dikkat çeker.

Yemek pişirmek, çoğu zaman ciddi bir zaman alır. Ocaktaki yemeği sürekli olarak kontrol etmek gerekir. Bazı yemeklerin yapımı için ise ekstra buhar gerekir ve standart bir tencerede pişme süresi, normalden daha da uzun olur. Düdüklü tencere modelleri, yemekleri buharın gücü ile pişirir ve besin değerlerini korumaya yardımcı olur. Ayrıca yemeğin pişme süresi tamamlandığında da düdük yardımı ile haber vererek yemek pişerken sizin diğer işler ile rahatlıkla meşgul olmanıza da yardımcı olur. Yine yemek yaparken sebzeleri doğramak, zaman kaybettiren işlemler arasında yer alır. Bunun için bütün blender setini kullanmak ise, gereğinden fazla bulaşık çıkmasına sebep olabilir. Bu tarz basit doğrama işlemleri için manuel doğrayıcıları tercih ederek yemek yapma işlemi esnasında zamanda kazanabilir ve istediğiniz incelikte sebzeler elde edebilirsiniz. Ayrıca bu mutfak gereçleri sayesinde çok daha az eşya ile çok daha fazla işi de bir arada yaparak mutfağın yemek yapma işlemi esnasında da çok daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Siz de bu mutfak gereçlerini inceleyerek mutfağınıza basit, teknolojik ve etkili dokunuşlar yapabilir ve mutfak içerisindeki hayatınızı çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Mutfak Gereçleri ile Sofra Düzenine Şık Dokunuş

Kalabalık misafir gruplarını ağırlamayı seven kişiler için sofra düzeni oldukça önemlidir. Sofra düzenini en iyi şekilde sağlamanın yolu ise yemek takımı, şık çatal bıçak takımları, zarif ve kullanışlı baharatlıklar, bardak ve kase gibi mutfak gereçlerini kullanmaktan geçer. Sofra düzenin en temel gereçleri arasında yer alan yemek takımı, birçok farklı stil ile kullanıcılara sunulur. Gerek düz renk gerekse daha hareketli desenler kullanmayı seven kişiler, kendilerine en uygun yemek takımını bu geniş skala içerisinde çok kolay bir şekilde bulabilir. Sofrada rengarenk bir görünüm seven kişiler, çok farklı renklerin bir araya getirildiği yemek takımlarını kullanmayı tercih edebilir. Bu yemek takımlarını yine aynı şekilde renkli kadehler, renkli peçeteler ve bu renkler ile uyumlu bir masa örtüsü ile tamamlamak mümkündür. Ayrıca servis tabak ve kaselerini de aynı canlı renklerden edinerek oldukça hareketli ve dikkat çekici bir sofra oluşturabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar ise sofrada gold ya da gümüş detayların yer almasını ve kurdukları sofrayı çok daha zarif bir görünüme kavuşturmayı arzu eder. Bu noktada kenarları gold ya da gümüş detaylara sahip olan ve genellikle beyaz ana rengine sahip ürünler kullanılır. Bu yemek takımları yine aynı formdaki ince gold çizgilere ya da farklı gold desenlere sahip bardak ve kadehler ile kombin edilebilir. Aynı şekilde direkt gold ya da gümüş formdaki tek renk çatal bıçak takımları da bu stildeki sofra düzenine en iyi şekilde uyum sağlayacak mutfak gereçleri arasında yer alır. Sofra düzeni söz konusu olduğunda en sade ürünlerden yana tercihini kullanan kişiler ise düz beyaz renkteki oval ya da kare formdaki yemek takımlarını kullanabilir. Düz beyaz renkte ya da çok ince kabartma detayları kullanılarak üretilen bu yemek takımı modeller, aranan şık ve sade görünümü sunması ile dikkat çeken mutfak gereçleri arasında yer alır. Bu yemek takımları yine aynı sadelikte kadehler, çatal bıçak takımları ve servis tabakları ile kombin edilerek kullanılabilir. Siz de yemek takımı modellerini inceleyerek zevkinize en uygun seçeneği kolayca edinebilirsiniz.

Kahve takımları ve çay saati için kullanılan pasta takımları da sofra düzeninin bir parçası olarak dikkat çeker. Hemen her zevke uygun olarak üretilen bu mutfak gereçleri, çay saatlerinin çok daha keyifli geçmesi konusunda yardımcı olur. Dilerseniz rengarenk desenlere sahip pasta tabakları edinerek renkli kişiliğinizi sofraya yansıtabilir, dilerseniz çok daha sade modeller tercih ederek zarif bir şıklığı yakalayabilirsiniz. Ayrıca farklı modellerdeki fincan takımları ile de çay sofranızı arzu ettiğiniz kusursuz hale getirebilirsiniz. Çay saatleri söz konusu olduğunda servis tepsileri de oldukça önemli mutfak gereçlerinden biri olarak öne çıkar. Bambu, ahşap ya da metal formdaki tepsiler ile çay saati sunumunu mükemmel kılabilirsiniz.

Mutfak Gereçleri ile Dekorasyonu Tamamlayın

Mutfakların hem düzenli hem de şık görünmesi, mutfakta çok fazla vakit geçiren kullanıcılar için oldukça önemli bir unsur olarak dikkat çeker. Mutfak içerisinde sebze, baharat ve bakliyat gibi eşyalar için alternatif depolama çözümleri aranır. Bu depolama çözümlerinin ise aynı zamanda şık bir görünüm oluşturması da arzu edilir. Metal formdaki raflı sebzelikler sayesinde hem aranan hoş dekoratif hamle yapılır hem de bu ürünlerin mutfak içerisinde çok daha düzenli bir şekilde görünmesi sağlanır. Ayrıca tezgah üzerinde yer alan kavanozların seçimi de oldukça önemlidir. Çünkü kavanozlar, en çok kullanılan mutfak gereçlerinin başında gelir ve birçok işlemi kolaylaştırır. Mutfağın genel konseptine uygun olarak ahşap ya da metal kapaklı kavanozları tercih edebilir, bu kavanozların üzerine desenli kağıtlar ile içerisinde hangi ürünün yer aldığını belirten notlar yapıştırabilirsiniz. Böylece hem aradığınız şıklığa ulaşabilir hem de düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yağdanlıkların da mutfak gereçleri arasında önemli bir yeri vardır. Yağ ve limon gibi ürünler, yemeklerde ve salatalarda kullanım esnasında çok kolay dökülebilir. Bu da yemekte gereğinden fazla yağ kullanılmasına ya da etrafa saçılmasına sebep olabilir. Otomatik yağdanlık çeşitleri, yemek yaparken işleri kolaylaştırdığı gibi hem mutfak düzenini sağlar hem de sofralarda oldukça pratik bir kullanım imkanı sunar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Mutfak Araçları ve Gereçleri

10.000+ ürün listeleniyor
Beyaz Eşya / Mutfak
Beyaz Eşya / Mutfak
Mutfak Gereçleri
Mutfak Gereçleri
Yemek Hazırlama
Yemek Hazırlama
Pişirme
Pişirme
Fırında Pişirme
Fırında Pişirme
Sofra, Servis & Sunum
Sofra, Servis & Sunum
Çay & Kahve Demleme
Çay & Kahve Demleme
Saklama, Düzenleme
Saklama, Düzenleme
Termoslar
Termoslar
Çeyiz Setleri
Çeyiz Setleri
Endüstriyel Mutfak Gereçleri
Endüstriyel Mutfak Gereçleri
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 48 / 10000+ ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?