Fırında Pişirme

Beş çaylarının vazgeçilmezi, kadınların gün toplantılarının en çok tercih edilen yiyeceği, misafirlerinize ikram ettiğiniz en tatlı atıştırmalık olan kek yapmak için iyi bir kek kalıbı kullanmanız gerekir. Özenle hazırladığınız bir keki, dilediğiniz gibi servis etmek gibisi yoktur. Birbirinden şık ve zarif kek sunumları yapmak için Kaiser, Songfa ve Pyrex gibi pek çok markanın fırın kapları kek kalıpları sizi bekliyor.

Kek Kalıpları ve Fiyatları

Kek kalıpları; ebatları, parça sayısı, kullanım farklıları ve fiyatları bakımından çeşitlilik gösterir. Yapacağınız kekin özelliğine göre ihtiyacınız olan kek kalıbı farklılaşır. Örneğin muffin ya da cupcake yapmak istediğinizde, set halinde küçük kek kalıpları sizin için daha uygun olacaktır. Kabarık kek yapmak istediğinizde ise dilimli ve kabarık kek kalıplarını tercih etmeniz gerekir. Çeşitli renk, desen ve özellikte olan bu ürünler mutfağınıza renk katarken keklerinize de lezzet katar.

Silikondan teflona, camdan seramiğe kadar her türlü malzemeden üretilen bu ürünler, ihtiyacınız olan sunum çeşidine göre yuvarlak, uzun (baton), kalp, yıldız, katmanlı, kelebek, ayıcık gibi şekillerde beğeninize sunulur. Kafe, pastahane gibi kek satışı yapan işletmeler tarafından da rahatlıkla kullanılan kek kalıpları ile nefis sunumlar sizi bekliyor.

Her bütçeye uygun geniş fiyat aralığı ile sahip olabileceğiniz bu ürünlerden size en uygun olanını kolaylıkla seçebilirsiniz.

Kek Kalıbı Nasıl Kullanılır?

Herkes misafirlerine keyifli bir sunum yapmak ister. Bunun için önemli olan, ihtiyacınıza uygun kek kalıbını seçmek ve en kolay şekilde kekinizi servis etmektir. Kek kalıbını kullanırken dikkat edilecek en önemli husus, keki çıkarma aşamasıdır. Keki tam şekli ile dikkatlice ve yapışmadan kalıptan ayırmak gerekir. Bunu yapmak için birkaç yöntem vardır. İlki kekinizin hamurunu kalıba dökmeden önce mutlaka kek kabınızı margarin ile hafifçe yağlamaktır. Bazı kişiler bunun için sıvı yağı da tercih ederler. Yağladıktan sonra yine tercihen un da serpebilirsiniz. Bu sayede kekiniz kalıba yapışmayacaktır. İkinci yöntem ise, kek piştikten sonra fırından aldığınız kabı ters çevirerek, üstüne ıslak bez koymaktır. Birkaç dakika sonra kekiniz kalıbından kolayca ayrılacaktır. Seramik kek kalıplarında ise yağlama yapmanıza gerek yoktur ve kekiniz kalıptan kolayca çıkar.

Kek kalıbını kullanırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu ise kalıba dökeceğiniz kek hamuru miktarıdır. Bildiğiniz gibi kek, pişme esnasında kabaran bir yiyecek olduğu için kek hamurunu kalıbın yarı seviyesine kadar doldurmanız gerekir. Eğer kalıbın tamamını kek hamuru ile doldurursanız kek kalıptan taşacaktır. Kek kalıplarınızı mikrodalga fırınlarınızda da kullanabilirsiniz.

Kek Kalıbı Nasıl Temizlenir?

Muffin, cupcake, kabaran kek ve pek çok kek çeşidini kolaylıkla pişirebildiğiniz kek kalıplarını, işiniz bittikten sonra mutlaka temizlemelisiniz. Kek kalıplarını temizlemek için elde veya bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Eğer kalıbınızda kek parçaları kaldıysa ve hemen yıkamadıysanız, bu parçalar kuruyup kalıba yapışacaktır. Yıkamadan önce kuruyan ve yapışan parçaları yumuşatmanız önerilir. Sıcak suyun içinde kalıbınızdaki kirleri yumuşatabilirsiniz. Ayrıca karbonat da kullanabilirsiniz. Öncelikle kek kabınızı ıslatın ve içine karbonat serpin. Bu işlem kuruyan kek parçalarını kabartacaktır. Sonra sıcak su ve bulaşık deterjanı ile kolaylıkla yıkayabilirsiniz.

Kek kalıplarını bulaşık makinesinde yıkamayı tercih edenlerin kısa programda yıkama yapmaları yeterli olacaktır. İyi bir yıkama için, kalıbınızı bulaşık makinesine yerleştirirken, iç tarafının yani kekin olduğu kısmın suyun geliş yönüne doğru olmasına dikkat etmeniz önerilir.

Sevdiklerinize lezzetli yiyecekler hazırlarken ihtiyacınız olan en iyi ve en uygun kek, donut, çikolata, kurabiye veya jöle kalıbını inceleyebilir, dilediğiniz pasta ve kurabiye malzemelerini bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fırın Kapları ve Kek Kapları

10.000+ ürün listeleniyor
Beyaz Eşya / Mutfak
Beyaz Eşya / Mutfak
Mutfak Gereçleri
Mutfak Gereçleri
Fırında Pişirme
Fırında Pişirme
Kek Kalıbı
Kek Kalıbı
Fırın Tepsisi
Fırın Tepsisi
Cam Tepsi
Cam Tepsi
Kurabiye Kalıbı
Kurabiye Kalıbı
Güveç
Güveç
Pasta Malzemeleri
Pasta Malzemeleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?