Kurabiye Kalıbı

Kurabiye Kalıbı

Hamurdan yapılan birbirinden çeşitli yiyecekler vardır. Hamura elle şekil vermek bir nevi zor olabilir. Bu nedenle pek çok kalıp vardır. Kurabiye yapmayı ve yemeyi seven bireyler için farklı model ve çeşitlerde kalıplar üretiliyor. Kurabiye kalıbı yapmak isteğiniz şekilleri en net şekilde ortaya çıkarmanızı sağlar. Misafirleriniz, çocuklarınız ve kendiniz için birbirinden güzel nefis tatlarda kurabiyeler yapabilirsiniz. Sıradan şekillerin yanı sıra daha yaratıcı şekiller ortaya çıkarabilirsiniz. Büyük, orta ve küçük ebatlara sahiptir. Sizler de kullanımınıza en uygun olan kalıpları seçebilirsiniz. İster tek renk isterseniz birden fazla renk kurabiyeler yapabilirsiniz. Gün geçtikçe kullanımı daha da yaygınlaşan bu kalıplar ile kurabiye yapmayı daha çok seveceksiniz.

Kurabiye Kalıbı Çeşitleri

Birbirinden farklı çeşit ve tasarımlarda üretilen kurabiye kalıpları, geniş seçenekleriyle satışa sunuluyor. Sıradan yuvarlak kurabiyeler yapmak yerine hayal gücünüzü konuşturarak şekilli kurabiyeler yapabilirsiniz. Mutfağınızda olması gereken malzemelerden biri de bu kalıplar olmalıdır. Doğum günlerinde, yılbaşı kutlamalarında, özel günlerde ihtiyacınız olabilir. Tırtıl, çanak, kalp, ayıcık, çam ağacı, yaprak, kelebek, yıldız gibi pek çok model mevcuttur. Bu kalıplar arasından dilediklerinizi ister set isterseniz tek olarak satın alabilirsiniz. Kullanacağınız konsepte uygun seçim yapabilirsiniz. Bebeğiniz için doğum günü yapmayı düşünüyorsanız harfli kurabiye kalıbı ile baş harfini yapabilirsiniz. Gelen konuklarınıza harfli, hoş görünümlü kurabiyelerden ikram edebilirsiniz. 

Ahşap Kurabiye Kalıbı 

Ham maddesinde ahşap malzeme kullanılarak üretilen ahşap kurabiye kalıplarının kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. İçeriğinde herhangi bir kimyasal madde içermediğinden gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Hamuru ahşap kalıbın üzerine bastırarak şekil çıkarabilirsiniz. Kolay kullanımı ile öne çıkan ahşap kalıpların set şekilleri mevcuttur. Makinede yıkanabilir özelliğe sahip olan ahşap kalıpları kullanmayı sizler de çok seveceksiniz. Kabartma şeklinde olan bu kalıplardan bisküviler de yapabilirsiniz. Kullandıktan sonra ılık su ve sabunla temizleyerek de yerine kaldırabilirsiniz. Arkadaş ve akrabalarınıza sevimli kurabiyeler yapabilirsiniz. Adeta makina baskısı gibi bir görünüm sunan ahşap kalıplar sayesinde sunum tabaklarınız zengin görünüme kavuşacaktır. Çiçek, kalp ya da havyan desenleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Plastik Kurabiye Kalıbı

Kurabiye kalıplarından sevilerek kullanılanlardan biri de plastik modellerdir. Üretiminde sert plastik malzeme kullanıldığı için uzun ömürlü kullanım sunar. Hamur üzerine kalıp çıkarırken esnek yapısı sayesinde kırılma yapmaz. Kendi arasında birbirinden farklı modelleri mevcuttur. Tatlı ve tuzlu leziz kurabiyeleri plastik kalıplar ile yapabilirsiniz. Kurabiyelerinizi konuşturacağınız bu kalıplar yılbaşı ağacı, yaprak, kelebek, kalp, çiçek gibi modellerdedir. İşiniz bittikten sonra bulaşık makinesinde yıkayarak temizleyebilirsiniz. Çocuklarınıza atıştırmalık hazırlamak istediğinizde dinozorlu kurabiye kalıbı kullanarak ilgisini çekmesini sağlayabilirsiniz. Kurabiye yemekten daha çok zevk alacağını görebilirsiniz. Kalıbın ebadını kendi tercihinize göre seçebilirsiniz.

Metal Kurabiye Kalıbı

Geçmişten günümüze kadar uzanan ve kullanımı en yaygın olan kurabiye kalıplarının arasında metal tasarımlar yer alıyor. Kurabiye kalıbı metal modellerin üretiminde paslanmaz çelik malzeme kullanılıyor. Sağlığa hiçbir zararı olmadığından gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz çeşitler arasındadır. Uzun yıllar boyu kullansanız da herhangi bir kırılma ya da deformasyon meydana gelmez. Kalıplar hayvan, bitki, bebek gibi baskıları olabiliyor. Kolay temizlenebilme özelliği ile pratik kullanım sunuyor. Sizler de metal kalıplar ile birbirinden farklı desende kurabiyeler yapabilirsiniz. Metal uç tasarımlı ya da hamur üzerine basmalı model tercih edebilirsiniz. Basmalı tarzda üretilen modellerin piston aparatları pratik kullanım sağlar. 

Kurabiye Kalıbı Setleri

Set halinde satılan kurabiye kalıplarının kullanımları daha geniş kapsamlıdır. Kurabiye kalıbı seti içinde birden fazla şekil yer alıyor. Yaygın kullanıma sahip olan kurabiye kalıp setleri ile muhteşem kurabiyeler yapabilirsiniz. Evinizde yılbaşı partisi düzenlediğinizde konsepte uygun kurabiyeleri kurabiye kalıbı yılbaşı setleri ile yapabilirsiniz. Çeşit açısından birden fazla çeşit kullanmak istiyorsanız setler tam da sizler için olacaktır. Kalıptan çıkardınız kurabiyelerinizi yazı ve pasta süsleri ile süsleyebilirsiniz. Bu setlerin içinde yalnızca kalıplar değil hamur kesici, merdane, çırpıcı gibi materyaller de yer alıyor. Daha geniş amaçlı kullanım istiyorsanız setleri tercih edebilirsiniz. 4’lü, 6’lı, 12’li ve 24’lü gibi geniş modeller mevcuttur. İhtiyacınızı karşılayan sayıda tercih edebilirsiniz. 

Kurabiye Kalıbı Nasıl Kullanılır?

Birbirinden farklı tasarımlara sahip olan kurabiye kalıplarının kullanımları son derece kolaydır. Kurabiye yapmak için hazırladığınız hamuru ince bir tabaka halinde yayarak kalıpları üzerine bastırabilirsiniz. Üzerine bastırdığınızda kesme işlemini sağlamış olursunuz. Kalıpları kullandıktan sonra elinizde ya da bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Üzerinde hamur kalıntısı bırakmayan bu kalıpları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnızca kurabiye yaparken değil buna benzer hamur işlerinizde de kalıpları kullanabilirsiniz. Döner mekanizmalı kalıpları pişirme kabı olarak da kullanabilirsiniz. Unicorn kurabiye kalıbı kız çocuklarınız için kullanabileceğiz tasarımlardan biridir. Kalıptan çıkardıktan sonra kurabiyeyi jel kalemler ile gerçek bir unicorn görünümüne kavuşturabilirsiniz. Kurabiye kalıplarını kullanmak herhangi bir zorluk yaratmadığından mutfağınızda severek kullanabilirsiniz.

Kurabiye Kalıbı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bir kurabiye kalıbını seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Hem set hem tekli halde satılan kalıplar arasından ihtiyacınıza göre satın alabilirsiniz. Kurabiye yaparak kazanç sağlıyorsanız set halinde almak daha avantajlı olacaktır. Metal, plastik ya da ahşap modellerden kullanımınıza en yakın olanı rahatlıkta seçim yapabilirsiniz. Kırılma olasılığını olmayan metal kalıplar daha avantajlı kullanım sunar. Bir kurabiye kalıbını seçerken üretildiği malzemeyi göz önünde bulundurmak en önemli hususlardandır. Uzun ömürlü kullanım için malzemeye özen göstermelisiniz. Tüm bu noktaların yanı sıra fiyat bakımından da uygun olması gerekir. Hamur üzerinde kesim izi bırakmayan metal kalıpları güvenle tercih edebilirsiniz. 

Kurabiye Kalıbı Fiyatları 

Birbirinden farklı model ve çeşitlerde üretimi yapılan kurabiye kalıplarının fiyatları her bütçeye uyum sağlıyor. Kullanılan malzemenin kalitesine, şekline, tekli ya da set halinde satılmasına göre fiyatlar değişiyor. Kurabiye kalıbı fiyatları set halinde satıldığında daha uygun olabilmektedir. Özellik bakımından daha geniş işlev sunan kalıplarda fiyatlar artış gösterebiliyor. Harfleri set halinde satılan kurabiye kalıplarında geniş fiyat aralıkları mevcuttur. Alfabenin 29 harfini bu sayede uygun fiyata alabilirsiniz. Kalıplarda yapılan indirimler sayesinde ihtiyacınız olanları daha rahat satın alabilirsiniz. Kurabiye kalıbının üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi arttıkça fiyatında da artış yaşanır. Kurabiye kalıpları fiyatları genel olarak her bütçeyle uyumludur.

Kurabiye Kalıbı Kullanmanın Avantajları

Mutfaklarda sevilerek kullanılan kurabiye kalıplarının pek çok avantajı vardır. Pratik ve hızlı şekilde kurabiye hazırlamak istiyorsanız mutfağınızda mutlaka bulunması gereken malzemelerdendir. Bir hamura elinizle uzun süre şekil vermek yerine kurabiye kalıbı ile kısa sürede halledebilirsiniz. Zamandan tasarruf etmenizi ve kurabiyelerinizin daha güzel olmasını sağlar. Sağlığa zararlı maddeler içermediğinden güvenli kullanım imkanı sunar. Sizler de misafirleriniz, çocuklarınız ve akrabalarınız için şekilli kalıpları kullanabilirsiniz.

Kurabiye Kalıbı Paslanır mı?

Metal malzeme kullanılarak üretilen kurabiye kalıplarında paslanma görülmez. İçeriğinde kullanılan paslanmaz çelik uzun yıllar boyu temiz kullanım sunar.

Kurabiye Kalıbı Kırılır mı?

Plastik, ahşap ve metal kurabiye kalıplarında şiddetli darbe almadığı sürece kırılma meydana gelmez.

Kurabiye Kalıbı Nerede Satılır?

Mutfak araç ve gereçleri satan mağazalarda ve internet sitelerinde kurabiye kalıplarına ulaşabilmeniz mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kurabiye Kalıbı

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/232420/80349338