Kurabiye hamuruna şekil vermek için kullanılan özel biçimlere sahip kalıplara kurabiye kalıbı adı veriliyor. Klasik kurabiye şekillerine göre daha yaratıcı kurabiyeler hazırlamaya imkan veren kalıplar, birçok çeşitle kullanıcıya sunuluyor.

Kurabiye Kalıbı Nasıl Seçilir? 

Kurabiye kalıbı, genellikle set halinde ve tek tek satılan ürünler olduğu için ihtiyaca göre seçilmesi gerekiyor. Set halindeki ürünler birbirinden farklı kalıpları içerdiği için farklı biçimlerde kurabiyeler yapmaya imkan veriyor. Farklı biçimlerde kurabiyeler yapmak için çoklu kalıpları seçmek daha uygun oluyor. Özellikle çocukların seveceği çoklu kalıplar daha eğlenceli bir kullanım sunuyor. Tek satılan kurabiye kalıpları ise genellikle özel biçimlere sahip oluyor. Kurabiye kalıbı seçerken kalıbın üretildiği malzemeyi de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Plastik, metal, kağıt ve polikarbondan üretilen kalıplar kullanım niteliği, fiyat ve kesim özellikleri açısından değişiyor. Hamurda kesim izi bırakmayan kalıplar, daha düzgün kurabiyeler elde etmeyi sağladığı için tercih ediliyor. Metal kalıplar uzun süre kullanımı ile öne çıkarken, polikarbon ürünler ise daha sağlıklı bulunduğu için tercih ediliyor. 

Kurabiye Kalıbı Nasıl Kullanılır?

Birbirinden farklı biçimlere sahip kurabiye kalıplarını kullanmak oldukça kolay. Kurabiye için hazırlanan hamurun istenilen kalınlıkta açılmasının ardından kurabiye kalıbı ile baskı yapılarak kalıplar kesiliyor. Kesme işlemi ile hamura istenilen şekli vermeyi sağlayan ürünler, pürüzsüz bir kesim yaparak kurabiye üzerinde kesim izi bırakmıyor. Kenarları düz kalıplar dışında tırtıllı kenarlara sahip kalıplar ise daha titiz bir kullanım gerektiriyor. Yine kurabiye benzeri hamur işlerinde kullanacağınız baskı kalıpları ise şekillendirilmiş kurabiye üzerine uygulanıyor. Şekillendirilmiş kurabiyenin üzerine basılarak kurabiyeye güzel bir görünüm kazandıran kalıplar, mutfağınıza eğlenceli bir tarz katıyor. Döner mekanizmalı kurabiye kalıpları ise daha farklı bir kullanım sunmakla birlikte pişirme kalıbı olarak da kullanılabiliyor. Kalıplar arasındaki içi dolgulu kurabiye yapmaya imkan veren huni biçimli kalıplar ise pişirme gereci olarak kullanılabilecek ürünler oluyor.

Kurabiye Kalıpları Nerede Satılır?

Kurabiye kalıpları, mutfak gereçleri satan her mağazada bulunuyor. Zücaciye ürünleri satan mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, ev gereçleri satan küçük dükkanlarda hatta marketlerde dahi satılıyor. Özellikle yaygın kullanılan sayı, harf ve yıldız gibi biçimleri kapsayan kalıplar kolayca bulunabilirken daha özel kalıpları arayanların ise büyük mağazalara bakması öneriliyor. Kurabiye kalıpları mağazalar dışında online alışveriş sitelerinde de satılıyor. Özellikle çeşit açısından daha fazla ürüne ulaşmaya imkan veren online mağazalarda birçok farklı kalıp modeline erişebilirsiniz. İçi dolgulu kurabiye hazırlamak için kullanılan kalıpları ise yine daha fazla çeşit satan büyük mağazalardan ve online mağazalardan alabilirsiniz.

Kurabiye Kalıbı Fiyatları Nedir?

Kurabiye kalıbı fiyatları, ürünün modeline göre değişiyor. İçine hamuru koyarak farklı desenlerde plakalar ile bisküvi yapmaya imkan veren kurabiye pompaları, kullanımı ve özellikleri ile değiştiği için farklı fiyat aralığında satılıyor. Kurabiye pompaları dışında çoklu kalıplar da hitap ettiği bütçe açısından değişiklik gösteriyor. Alfabenin tüm harflerini içeren 23 parçadan oluşan setler ile birçok motifi içeren çoklu kalıpları yakın fiyat aralıklarında bulabilirsiniz. Kalıplar arasında kurabiye damgalarının ise yine içerdiği parça sayına göre değiştiği görülüyor. Genellikle 4-5 damgadan oluşan setler ve merdane ile satılan kalıp çeşitlerini yakın fiyatlara satın alabilirsiniz. Tuzlu kurabiye için üretilen kalıplar ise tepsi biçiminde sunuluyor. Fiyonk kurabiye gibi kurabiyeleri hazırlamak için kullanılan tepsilerin motifleri değişse de fiyatları aynı oluyor. Daha cazip ürünler arasında ise 5-6 parçadan oluşan setleri, tekli kalıpları ve büyüklükleri değişen 3-4 parçadan oluşan setleri bulabilirsiniz. İçerdiği parça sayısına göre piyasaya uygun değerlere sahip kalıplar arasında birçok motife erişebilirsiniz. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Kurabiye Kalıbı

Toplam 24 / 2964 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/232420/80349338