Çaydanlıklar

Türk geleneğinin vazgeçilmezi olan demleme çayın lezzeti, çaya bağlı olduğu kadar seçtiğiniz çaydanlığa da bağlıdır. Hem tasarımları hem de ürün kalitesi ile çay sofralarınıza lezzet katacak olan ürünlere, Korkmaz, Schafer, Özkent gibi birbirinden farklı marka ve model seçenekleri ile ulaşmanız mümkündür.

Çaydanlık Modelleri ve Fiyatları

Mutfağınızın ve sofralarınız dekorasyonunu tamamlayacak olan modeller, ürün kalitesi ile de sofralarınıza lezzeti getirir. Ürün fiyatları, ürünün boyutuna, üründe kullanılan malzemeye ve elbette markaya göre farklılık gösterir.

Porselen çaydanlıklar, uzun yıllardır, özellikle çay tiryakilerinin vazgeçilmezidir. Çaya kattığı ekstra lezzet yıllardır dilden dile dolaşır. Bu çaydanlıkları, dilerseniz yalnızca demlik dilerseniz çaydanlık olarak ürün sayfasından inceleyebilirsiniz.

Çelik ürünler ise hem ateşli ocaklar için kullanıma hazırlanmış hem de elektrikli modelleri ile tasarlanmıştır; böylece her iki tercihe de cevap vermeye yönelik üretilir.

Son yılların tercih edilen çaydanlık modelleri arasında olan cam çaydanlıklar da ürün yelpazesinde bulunur. Yaratıcı tasarımları ile göz dolduran modeller, ince görünmeleri nedeniyle kolay kırılacakmış gibi bir algı yaratsalar da, darbelere dayanıklı olarak üretilmişlerdir ve kolay yıpranmazlar.

Tüm ürünler hem bütçeye hem de farklı beğenilere uygun olarak tasarlanır. Bu amaçla, klasik veya trend çizgilere sahip ayrı ayrı ürünler, ürün yelpazesinde yer alır. Dilerseniz klasik bir görünüm veren çiçek desenli modellere, dilerseniz üzerinde hiçbir desen bulunmayan, yalnızca kabartmalarla hareket kazandırılmış porselen ürünlere ya da çizgili / puantiyeli ürünlere ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte mutfağınıza renk ve enerji katacak renkli ve iddialı modeller de düşünülmüştür. Özellikle neon renkler kullanılan bu ürünlerle mutfaklara ve sofralara renk katmak hedeflenir. Cam modeller veya demlikler de unutulmamalıdır. Hem tek kişilik hem de kalabalık sofralar için hazırlanmış modeller, şeffaflığa önem veren kişilerin tercih ettikleri ürünlerdendir.

Çaydanlık Nasıl Parlatılır?

Sabah kahvaltılarında, ikindilerde ya da akşam yemeği sonralarında, çay içme sıklığına bağlı olarak, demliklerde zaman içinde sararma ve lekelenmeler olur. Özellikle ocakta, yemek yapılırken bırakılan ve pişen yemeğin buharına, sıcaklığına, yağına maruz kalan çaydanlıkların dışı zamanla matlaşır. Bu da ürünlere eskimiş bir görünüm verir. Bu sorunu çözecek kimyasal pek çok ürün bulunmasına karşın, doğaya zarar vermeden, geri dönüşüm konusu gözetilerek mümkün olduğunca doğal yollarla temizlik yapmak, her duyarlı bireyin görevidir.

Çaydanlıkları parlatmak için etkili olan doğal birkaç yöntem vardır: Bir su bardağı sirkenin içine atılan bir tutam tuz, matlaşan çaydanlığın parlamasında yardımcı olur. Tuzun sirkenin içinde çözülmesini bekledikten sonra, bir sünger yardımıyla çaydanlığı bu karışımla temizleyip yıkadığınızda, hiç kullanılmamış gibi görünen bir çaydanlık elde edersiniz. Bunun dışında limon kabuklarını atmak yerine, çaydanlığın dışını bu kabuklarla ve sonrasında pamuk yardımıyla ovalamak çaydanlığı parlatır.

Çaydanlık Neyle Temizlenir?

Çaydanlığın dışı olduğu kadar içi de zamanla kireçlenir, bu kireç de sağlığınıza zarar verir. Dışında olduğu gibi içini de doğal yollarla temizlemek mümkündür, üstelik sağlıklıdır.

Çaydanlığın tamamını suyla doldurup, içine bir tutam limon tuzu atıp, kaynaması beklendiğinde bir süre sonra kirecin çözülmeye başladığını görülür. Su kaynamaya başladıktan sonra bir süre daha kaynatılır ve kirece nüfuz etmesi sağlanır. Daha sonra, içindeki su boşaltılarak, günlük yıkama ritüeli temizlenir ve kireçten arınmış olur.

Bir diğer seçenek olarak da sirke düşünülebilir. Çaydanlığın içine sirke dökülüp -bir bardak kadar- , bir gece bekletilir. Sabah dibinde biraz kalacak şekilde, içindeki sirke boşaltılır ve üzerine bir yemek kaşığı karbonat eklenir. Bir sünger yardımıyla karışım çaydanlığın içine yayılıp, ovaladığında tüm kireç çözülür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çaydanlık Fiyatları

5659 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Marka
Toplam 24 / 5659 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/22530/60003716