Şofbenler

Şofben

Şofbenler, özellikle evlerde gerekli olacak sıcak suyu anında üreten cihazlardır. Sıcak suya ihtiyaç duyulduğu anda, kesintisiz olarak bu ihtiyacın karşılanmasını sağlar. Tesisatın bağlı olduğu bütün musluklara saniyeler içerisinde sıcak su ulaştırılır ve kullanımınıza hazır halde borularda bekler. Ev ve işyeri başta olmak üzere, sıcak su kullanımının söz konusu olduğu her yerde şofbenler güvenli kullanımları ile tercih edilen ürünlerdir. 

Şofbenler, kullanım özelliklerine göre birçok farklı model seçeneğine sahiptir. Her yıl farklı tasarım ve özellikleri ile piyasaya çıkan şofben modelleri, çeşitlilik sayesinde her bütçeye de kolayca uyum sağlar. Kategoride sunulan şofben modelleri ile yaşam alanlarınızda gerekli olan sıcak su ihtiyacına kalıcı bir çözüm getirebilirsiniz. Güvenli kullanım performansı veren şofben modelleri arasında her ihtiyaca çözüm olacak birçok ürün seçeneği bulunur. Dilediğiniz modeli inceleyerek güvenli koşullarda alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Şofbenler Nasıl Çalışır?

Şofbenler temelde aynı sistem üzerinden çalışan cihazlardır. Hangi modeli tercih ederseniz edin gaz veya elektrik ile birlikte aktif olan cihazlar, suyu ideal kullanma sıcaklığına ulaştırarak musluklara ulaştırır. Bazı şofben modelleri sadece banyolarda gerekli olacak ihtiyacı karşılamak üzere üretilmiştir. Buna karşılık bazı şofbenler ise evde bulunan bütün musluklara su iletme fonksiyonuna sahiptir. 

Şofben Nasıl Takılır?

Şofbenler birçok durumda kurulum için gerekli ekipmanları ile birlikte adresinize ulaşır. Normal durumda bağlama için gerekli olacak aparatın dışarıdan alınması gerekir. Kutu içerisinde bütün aparatları tamam halde adrese ulaşan şofbenlerin içerisinde bir adet kullanım kılavuzu yer alır. Tercihinize göre, şofbeninizi kullanım kılavuzunda yer alan talimatlar doğrultusunda, kendiniz dilediğiniz yere kurabilirsiniz. Ancak kurmak için gerekli ekipmanlar konusunda yeterli donanıma sahip değilseniz, bu durumda teknik servislerden destek alabilirsiniz. Teknik servisler, şofbeninizin profesyonel koşullarda kurulması konusunda size üst düzey hizmet kalitesi sunar. 

Kendiniz kuracağınız şofben modellerinde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, cihazın gaz ve elektrik bağlantılarıdır. Son derece riskli olan bu iki bağlantının mutlaka emin koşullarda gerçekleştirilmesi gerekir. Bağlantı esnasında meydana gelebilecek herhangi bir aksaklık, istenmeyen sonuçlara yol açar. Bu nedenle kullanım kılavuzunu okuduktan sonra dikkatli bir kurulum yapmanız önerilir. 

Kategoride sunulan ürünler arasında elektrikli ve doğalgazlı şofben seçeneklerine alternatif olarak, LPG’li şofben modelleri de yer alır. Bu modellere de göz atarak yine bütçenize ve kullanımınıza uygun modele karar verebilir ve dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz. 

Şofben Kurulumu

Şofben kurulumu, tercih edeceğiniz şofben modeline göre değişiklik gösterir. Tercihiniz elektrikli bir şofbenden yana olursa, bu durumda şofbeninizi banyo ya da mutfağınızda yer alan fayanslara monte etmeniz gerekir. Monte aşamasında matkap ile delik açmanız ve dübel yardımı ile şofbeninizi emniyetli koşullarda deliklere yerleştirmeniz önemlidir. Elektrikli şofben tercih etmeniz halinde, hiç zorlanmadan montaj işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tercihinize göre bir elektrik ustasından da montaj ile ilgili destek alabilirsiniz.

Tercihiniz eğer hermetik bir şofben modelinden yana olursa, bu durumda şofbeninizi yaşam alanlarınızda dışa açılan duvarlara yapmanız tavsiye edilir. Hermetik şofben modellerinde klasik baca bağlantısı bulunmaz. Şofben kullanım için gerekli olan havayı dışarıdan alır ve yine atık olan havayı dışarıya bırakır. Bu nedenle dış duvarlarda kullanımı daha güvenlidir. Şofben bu işlemi kendisi yapabileceğinden, sizin ortamlarınızda ekstra bir havalandırma işlemi yapmanıza gerek kalmaz. 

Eğer tercih edeceğiniz hermetik şofbende alt ve üst kısımlarda hava çıkış haznesi varsa, bu durumda şofbenlerinizi dolap içerisine de monte edebilirsiniz. Ancak bu durumda dolap ölçüleri ile şofbeninizin havalandırma penceresi arasında 15 cm bir mesafenin bulunması gerekir.

Şofben Kurulumunda Nelere Dikkat Etmeli?

Şofbenlerde güvenli kullanım sağlamak ve uzun ömürlü olarak verim alabilmek için bir takım önemli detaylara dikkat edilmesi gerekir. Hem montaj hem de kullanım sırasında önem arz eden hususlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Şofbenin montajının yapıldığı cephede asit buharı bulunmamalıdır. 
  • Dışarıya yapılacak montaj işleminde donma riskinin bulunduğu alanlar şofben montajı için uygun değildir.
  • Şofbenlerin montaj esnasında mümkün olabildiğince bacaya yakın konumlandırılması gerekir.
  • Hermetik şofben modelleri, kesinlikle ocak, fırın veya ısınma kapasitesi bulunan herhangi bir eşya ile yan yana bulunmamalıdır.
  • Şofben kurulumunun kolay erişim sağlanabilecek bir yere yapılması gerekir. 
  • Kurulum esnasında eksik parça olduğu fark edilirse, bu parça mutlaka temin edilmeli ve kurulum bu şekilde tamamlanmalıdır.
  • Şofben hortumları ve diğer bazı aparatların kullanıma bağlı olarak belirli dönemlerde değiştirilmesi gerekir. 
  • Şofben başlığı ürünleri şofbenlerin en önemli parçalarıdır. Bu nedenle bozulmaya mahal vermemek için belirli dönemlerde şofben hortumu hariç diğer aparatlar da gözden geçirilmeli ve kontrol edilmelidir. 
  • Şofben rezistans parçaları şofbenlerde ısınmayı karşılayan temel aksamlardır. Bu parçalar zamanı geldiğinde değiştirilirse, şofben daha uzun ömürlü olarak kullanılabilir. 

Her marka şofben modelinin mutlaka kendine has bakım özellikleri ve dönemi bulunur. Bu dönemleri kendiniz takip edebilir veya güvendiğiniz şofben servislerinden bakım hizmeti alabilirsiniz. Tercih edeceğiniz servis hizmeti kapsamında şofben rezistansı, şofben başlığı ve musluklar gibi aparatlar gözden geçirilerek sizlere daha kullanışlı şofbenler sunulur.

Su Isıtıcıda Öncü Elektrikli Şofbenler

Elektrikli şofbenler, genelde doğalgaz bağlantısı veya tesisatının bulunmadığı alanlarda kullanım için sıkça tercih edilen modellerdir. Özellikle kış aylarında sıcak su ihtiyacını karşılamak için tercih edilirler. Elektrikli şofben modellerinde gelişen teknolojinin kullanımı ile artık yüksek oranda enerji tasarrufu sağlamanız da mümkün olur. İlk üretilen şofben modellerine nazaran, günümüzde üretilen elektrikli şofben modelleri hem elektrikten hem de kısa sürede suyu sıtması ile boşa akacak soğuk sudan büyük oranda tasarruf ettirir. Ani su ısıtıcı olarak da tanım bulan şofben elektrikli modeller ile yaşam alanlarınızda kesintisiz bir sıcak su hizmeti sağlar. Bu sayede özellikle kış mevsimlerinde sıcacık su eşliğinde rahatlatıcı bir duş alabilirsiniz. Her durumda hazır olan sıcak suyunuz ile anlık olarak ortam içerisinde gerekli temizliği gerçekleştirebilir ve kış mevsimini konforlu geçirebilirsiniz. 

Elektrikli şofben modelleri ısıtıcı dirençlerden destek alarak çalışır. Bazı elektrikli şofben türlerinde izole olmayan spiral ısıtıcı dirençlerin kullanımı da tercih edilmektedir. Elektrikli şofben modelleri, güvenlik açısından üst düzey performans sunar. Bu nedenle herhangi bir güvensizlik duygusuna kapılmadan, güvenle elektrikli şofben modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. 

Bazı elektrikli şofben modellerinde depolama kazanı bulunur. Bu durum size kullanmadığınız durumlarda sıcak suyunuzu hazır olarak muhafaza edebilme seçeneği sunar. Basınçlı ve basınçsız olarak da kendi arasında ayrılabilen elektrikli şofben modelleri sahip oldukları özellikler ile yine üst düzey bir performans sunar. Basınçsız şofben modelleri elektrik akımını termostat üzerinden alır. İstenilen sıcaklığın elde edilmesi ile termostatın kapağı açılır ve devre anında kapanır. Basınçlı şofben modelleri ise emniyet açısından güven vermesi nedeni ile fazladan sıcaklık sınırlayıcı kullanmayı tercih eder. Bu sınırlayıcılar, termostat teklediği anda devreye girer ve ısıtıcının akımını anında devre dışı bırakır. 

Güvenlik açısından üst düzey performans sağlayan elektrikli şofbenler otomatik kapanma özelliği ile de güvenli kullanım sunar. Güçlü ısınma performansını dakikalar içerisinde gerçekleştirerek zamandan da ciddi anlamda tasarruf sağlar. 

Fiyat açısından da oldukça avantajlı seçenekler sunan elektrikli şofben modelleri arasında bütçenize uygun birçok model bulabilirsiniz. Her biri tasarım harikası olan şofbenler farklı marka ve model seçenekleri ile beğeninize sunulur. İstediğiniz modelin ürün özelliklerini inceleyerek beğendiğiniz şofben fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir ve ihtiyacınıza en uygun siparişi verebilirsiniz. 

Güvenli Kullanım Sunan Doğalgazlı Şofben Modelleri

Hermetik şofben olarak da adlandırabileceğiniz doğalgazlı şofben modelleri, herhangi bir baca bağlantısına gerek kalmadan kolay kullanım sunar. Doğalgaz ile çalışan bu şofbenler, elektrikli şofbenlere kıyasla daha farklı kullanım özelliklerine sahiptir. Doğalgaz ile çalışan şofbenlerin birçoğunun üzerinde dijital bir gösterge alanı bulunur. Bu gösterge paneli anlık olarak suyun sıcaklığını size gösterir ve size suyun sıcaklığını anlık olarak kontrol edebilme ve yönlendirme seçeneği sunar. Suyun sıcaklığını bu gösterge panelini yöneterek dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 

Doğalgaz kullanımı bulunan yerlerde tercih edilen doğalgazlı şofbenler, içerisinde yanma odaları bulunan güvenli cihazlardır. Bu sayede kullanım sırasında veya sonrasında sürekli olarak ortamlarınızı havalandırma zahmetine girmenize gerek kalmaz. Isınmama veya şofbenin ateşlememesi gibi birçok durum ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz son derece düşüktür. Doğalgazlı şofbenler, kullanım esnasında gerek olacak temiz havayı dışarıdan sağlayan cihazlardır. Gazı da yine kendi yöntemleri ile başarılı bir şekilde dışarıya verir. Bu sayede güvenli kullanım performansı sunar. 

Doğalgazlı şofbenlerin fiyatları, kendi aralarında bulunan model farklılıkları ve ürün özelliklerine göre farklı aralıklara sahiptir. Tercihinize göre A sınıfı elektrik tasarrufu sağlayan şofbenler arasından tercih yapabilir veya basit kullanım için tasarlanmış olan daha uygun fiyatlı şofben modellerini sepetinize ekleyebilirsiniz. 

Doğalgazlı şofben modelleri arasında geniş tanklı, uzun süre boyunca sıcak suyu muhafaza etmeyi sağlayan birçok farklı ürün modeli bulunur. Bunun yanında aynı kaliteye sahip olan ancak daha uygun standartlar ile üretilen ve daha kısa süreli kullanımlar için uygun olan modeller de kategoride yer alır. Bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun şofben fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için kategoride sunulan cihazları inceleyebilirsiniz. Güvenli kullanım performansı ile büyük bir kesimin tercihi olan doğalgazlı şofbenleri ister mutfağınızda ister banyolarınızda uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz. 

Tüplü Şofbenler

Şofben modelleri arasında bir diğer alternatif olarak yer alan tüplü şofbenler, kanatlı boru su ısıtıcısı ile birlikte sahip oldukları brülörlü yanma odası sayesinde, suyun hızlı bir şekilde ısınmasını sağlar. Baca çekişi son derece yeterli olan modeller çalışırken ortam içerisinde bulunan oksijenli havayı kullanır. Bu nedenle aralıklı olarak ortamları havalandırmak gerekir. 

Evlerde kullanımı oldukça sık olan kombi şofben modelleri evin her yerinde gerekli olacak sıcak su ihtiyacını en iyi koşullarda karşılıyor. Odunlu şofben modelleri gibi alternatifler ise eski dönemlerde tercih edilen ürün grupları olsa da günümüzde de hala yer yer kullanımı bulunuyor. Doğalgaz ya da elektrik bağlantısının bulunmadığı alanlarda tercih edilen bu modeller de düzenli ve güvenli koşullarda, diğer şofbenler kadar başarılı bir performansa sahip olabiliyor. 

Tüplü şofben tercih edecekseniz, ürünü teslim aldığınız andan sonra kurulum için yetkili servislerden destek alarak profesyonel bir kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Şayet tüplü şofbenlerin kurulumunda en ufak bir hataya neden olmanız, geri dönüşü olmayan birçok riskli durum ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Tüplü şofbenlerin fiyatı ve ürün özellikleri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için kategoride sunulan ürünleri değerlendirebilirsiniz. 

Termodinamik Şofben Modelleri 

Yakıt olarak LPG gibi farklı seçenekler ile kullanılabilen termodinamik şofben modelleri, içerisinde bulunan deposu ile son derece hızlı ve pratik bir sıcak su kullanımı sunar. Güvenli termodinamik modeller aynı zamanda ekonomik fiyatları ile de tercih nedenidir. Diğer birçok şofben türüne göre uygun modellere sahip olan termodinamik şofben modelleri, havayı kirletmez ve atık gaz atımı gibi konularda probleme neden olmaz. Ani su ısıtıcı olarak tercih edebileceğiniz şofben modelleri ile tercihinize göre sadece ihtiyacınız olacak kadar suyu ısıtabilir ve elektrikten daha fazla tasarruf sağlayabilirsiniz.

Şofben Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Şofbenler hem elektronik hem de doğalgaz bağlantısı bulunan cihazlar olduğundan dolayı, tercihi noktasında dikkat etmeniz gereken birçok hassas ayrıntı bulunur. Eğer şofben tercihiniz sadece ani sıcak su ihtiyacınızı karşılamak için ise, bu durumda kullanım alanınıza en uygun olan modeli tercih etmeniz gerekir. Şofbenler, elektrikli, doğalgazlı ve ayrıca kendi içlerinde de birçok farklı model seçeneklerine sahiptir. Bu nedenle önce hangi alanda sıcak su ihtiyacınızın olduğunu tespit etmeli ve ardından ürün tercihi adımına geçmelisiniz. Kurulum için en müsait alan nerede ise o alana uygun şofben modeli tercih ederek hem kendinizi hem de şofbeninizi güvence altına alabilirsiniz. 

Doğalgaz kullanımınız varsa hermetik şofben modelleri size en uygun tercihler arasında yer alabilir. Hem emniyet hem de sağlık açısından güven veren modeller arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Eğer güneş enerjisinin çok az bulunduğu bir ortamda iseniz bu durumda elektrikli şofben modellerini de gözden geçirebilirsiniz. Elektrikli şofben modelleri de size güvenli kullanımın yanı sıra elektrik tasarrufu sağlar. Dilediğiniz dereceye göre sıcak suyunuzu ayarlayabilir ve uzun saatler boyunca kesintisiz bir kullanım sağlayabilirsiniz. 

Banyoda kullanımlar için birçok farklı şofben seçeneği bulunmaktadır. Tercih aşamasında şofbenlerin kalite özelliklerine, fiyatlarına ve markası ile modellerine göz atarak kendiniz için en uygun modeli tercih edebilirsiniz. 

Şofben Kullanımının Avantajları

Şofbenler, yaşam alanlarında birçok farklı anlamda kolaylık ve avantaj sağlar. Mutfak ve banyolarda bulunan musluklara doğrudan monte edilebilen şofbenler ile sadece musluğu açarak sıcak suya erişmek mümkün olur. Eğer suda fazla tazyik varsa bu durumda su basınç emniyeti ile kontrol altına alınır ve güvenli koşullarda size ulaştırılır. 

Bakımı son derece kolay olan şofbenlerin parçaları da uygun fiyat aralıkları ile kullanıcılara sunulur. Şofben musluğu direkt olarak şofben ile sıcak suyu size ulaştırdığı için en fazla kullanımı söz konusu olan parçadır. Belirli aralıklar ile yapacağınız değişimlerde uygun fiyat seçenekleri, bütçenize dost bir bakım seçeneği sunar. Şofben başlığı ve şofben için gerekli olacak diğer aparatları da yine kategoriden uygun fiyatlar ile alabilir ve şofben bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Saniyelik sıcak su ihtiyacına çözüm bulan şofbenler lavabo musluklarda da kolay kullanım sunar. Şofben musluk bağlantısı ne mesafede yer alırsa alsın her mesafede saniyeler içerisinde sıcak suya erişim sunarak dört mevsim rahatlık sunar.

Şofben Fiyatları

Şofben nedir ve şofben fiyatları nelerdir gibi konular hakkında daha detaylı bilgi almak için kategoride size sunulan ürünler arasından inceleme yapabilir ve ürün seçiminizi yapabilirsiniz. Şofbenlerin fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için ürün tercihinizi yaptıktan sonra ürün özelliklerini de inceleyebilir ve fiyat performans ürünleri arasından bütçenize en uygun olan seçimi yapabilirsiniz. 

Şofben Ne Kadar Elektrik Harcar?

Şofbenlerde mevcut olan elektrik harcaması, kullanıma bağlı olarak değişiklik gösterir. Kazanlı şofbenler sıcak suyu uzun süre muhafaza ederek elektrikten tasarruf sağlamaya yardımcı olur. Ekstra enerji tasarrufu gerektiği durumlarda A Plus şofben modelleri tercih edilebilir. 

Şofben Her Banyoya Takılabilir mi?

Şofben modelleri birçok farklı alanda kullanım için uygun model seçeneklerine sahiptir. Hangi alanda kullanılacağına karar verildikten sonra o alana en uygun kullanımı sunacak şofben modeli tercih edilebilir. Banyolarda kullanım için uygun özelliklere sahip şofben tercihi ile uzun yıllar boyunca güvenli kullanım sağlamak mümkündür.

Şofben Nasıl Temizlenir?

Her cihaz gibi şofbenlerde de belirli dönemlerde bakım yapılması, şofbenin ömrünü uzatmak açısından önemlidir. Sürekli kullanıma bağlı olarak oluşacak kir ve kireçler temizlik ile arındırılabilir. Şofbenlerde temizlik için en önem verilmesi gereken parça rezistanstır. Birçok marka kullanım sırasında temizlik hizmetini kullanıcılara sunar. Gerekli servis alınmak istenmezse bu durumda güvenilir koşullarda rezistansa ulaşarak rezistansın kireçten arındırılması sağlanabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Şofben

553 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 37 / 553 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?