En Ucuz Dikey Süpürge

Günümüzde ev temizliği denildiğinde akla ilk gelen materyallerden biri süpürgeler olur. Özellikle elektrikli süpürgeler ev temizliği esnasında kullanıcılarına hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etme imkanı sağlar. Günümüzde neredeyse her evde bulunan elektrikli süpürgeler insan gücünden ve bütçeden tasarruf etmeye yardımcı oluyor. Gelişen teknoloji ile beraber daha önce kullanılan geleneksel elektrikli süpürgeler değişmeye başladı. Geçmişten günümüze dek ev temizliğinde kullanılan süpürgeler şimdiye kadar pek çok değişim yaşamıştır. Teknolojinin gelişmesi ile beraber klasik süpürgelerin aksine dikey elektrikli süpürgeler hayatımıza girmeye başladı. Dikey elektrikli süpürgeler geleneksel elektrikli süpürgelerin aksine daha iyi hijyen sağlıyor ve emiş gücü daha yüksek oluyor. Dikey elektrikli süpürgeleri geleneksel süpürgelerden ayıran en önemli özellik dikey elektrikli süpürgeleri Ulaşılması zor yerleri bile temizlemeye yarıyor olmasıdır. Geleneksel elektrikli süpürgeler kablonun prize takılması mantığı ile çalışırken, dikey elektrikli süpürgelerin kablolu kullanımı gibi bir derdi yoktur. Gelişen teknolojinin insan hayatına kattığı en büyük etkilerden biri fazla kablolardan kurtulmak olur. Bu bağlamda dikey elektrikli süpürgeler kullanıcılarına oldukça pratik bir kullanım deneyimi yaşatıyor. Ev temizliğinde çok zaman harcamayı gerektiren temizlikler yapılırken günümüzde artık  yeni nesil elektronik süpürgeler kullanılıyor ve bu süpürgeler kullanıcıya avantaj sağlar. Bu bağlamda insanların işlerini kolaylaştırmak için dik durabilen ve kablosu olmayan süpürge modelleri üretilmeye başlandı. Dik çalışma prensibiyle kullanıcıların beğenisini toplayan dikey elektrikli süpürgeler, model ve kullanım amacına göre kendi içlerinde farklı kategorilere ayrılır. Ergonomik ve enerji tasarrufu sağlayan dik süpürge modelleri torbalı, torbasız, buharlı, sulu, elektrikli ve şarjlı olarak sıralanır. Geçmişten günümüze kadar olan süre içerisinde en çok kullanılan ve kullanımı halen devam eden süpürge modeli torbalı dikey süpürge modelleri olur. Söz konusu süpürgeler, ortamda bulunan tozları, bakterileri ve kir kalıntılarını çekerek bir torbanın içerisinde toplar. Bu model süpürgeden maksimum ve en iyi şekilde verim alabilmek için zaman içerisinde dolan torbanın boşaltılması ve temizlenerek tekrar yerine takılması gerekir. Torbalı model dikey süpürgeler, gelişmiş çeşitlere göre daha makul bir fiyat aralığına sahiptir. 

Dikey Elektrikli Süpürge Nedir?

Dikey elektrikli süpürge adındanda anlaşılacağı üzere klasik süpürgelerin aksine dik olarak kullanılabilen ve kablosuz kullanma imkânına sahip olan süpürgeleri verilen addır. Teknolojinin gelişmesi ile beraber son yıllarda hayatımıza giren de ki elektrikli süpürgeler,  sağladığı avantajlarla neredeyse her evin vazgeçilmez parçaları arasına girmeyi başarmıştır. Pek çok kullanıcı son zamanlarda artık ev temizliğinde geleneksel süpürgelerin aksine dikey elektrikli süpürgeleri kullanmayı tercih ediyor. Ev temizliği sanılanın aksine çok zorlu bir işlemdir ve özellikle çalışan insanlar için hayatı zorlaştıran unsurlar arasında yer alır. Ev temizliğini daha kolay bir hale getirmek enerjiden tasarruf sağlamak için dikey elektrikli süpürge modelleri kullanılabilir. İnsanlar temizlik yaparken çok fazla zaman harcıyor ve temizlik sonrasında oldukça yorulmuş olabiliyorlar.  Ev temizliğini daha kısa bir sürede yapabilmek ve insan gücünden olabildiğince az faydalanabilmek için dikey elektrikli süpürge modelleri rahatlıkla kullanılabilir. Dikey elektrikli süpürge modelleri sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmıyor ve aynı zamanda yapılan işin daha düzgün ve detaylı bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıyor. İnsan ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yaşanan teknolojik gelişmelerin arasında ev temizliği için kullanılan aletlerin gelişimi de bulunur.  Örneğin mutfak malzemeleri otomatik kahve makineleri ya da blender gibi aletler İnsan ihtiyaçlarının bir sonucu olarak hayatımıza girmiştir.  Dikey elektrikli süpürgeler bu bağlamda aynı şekilde kullanılır ve insan hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.  Elektrik süpürgelerinde kablosuz modellerinin üretilmeye başlanması son zamanlarda meydana gelen bir olaydır.  yapılan geliştirmeler sayesinde motor hacmi yüksek olan ve aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan dikey süpürgeler üretilmiş ve hayatımıza girmeye başlamıştır. Bu süpürgeler sahip oldukları yüksek emiş gücü ve ergonomik yapıları sayesinde pek çok kullanıcının beğenisini kazanmayı başarmıştır.  Dikey süpürgeler son zamanların vazgeçilmez ev eşyaları arasında yer alıyor. Dikey süpürge kullanmanın pek çok faydası bulunur.  Bu faydalar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Hareket Edebilme İmkanı

Geleneksel elektrik süpürgeleri ile temizlik yapılırken çoğu zaman bir kablo sorunu yaşanıyor.  kablolar yeterince uzun olmadığı için ya da farklı alanlara yöneldiğimiz de birbirine dolandı için ev temizliğine oldukça karmaşık bir hale getiriyor.  Bu sorunu çözebilmek için geleneksel elektrikli süpürgelerin kablolarının daha da uzatıldığı görülmüştür ancak bu çözüm sorunun giderilmesini sağlamamıştır. Geleneksel süpürgelerle ev temizliği yapılırken kablo sorununun yanı sıra cihazın tekerlekleri sürekli bir yerlere takıldığı için temizlik çok uzun sürüyor. Geleneksel süpürgelerde Ayrıca temizlik esnasında kablo fazla gerildiğinde prizden çıkabiliyor.  geleneksel süpürgelerle yaşanan bu tarz soruların tamamı dikey elektrikli süpürgeler ile çözüme kavuşmuştur. Elektrikli dikey süpürgeler piyasaya sürüldüğü andan itibaren kullanımı artan ve giderek popülerleşen ev ürünleri arasına girmeyi başarmıştır. Elektrikli dikey süpürgelerin kablo sorunu olmadığı için ev temizliğini oldukça kolay bir hale getiriyor. Elektrikli dikey süpürgeler sayesinde evin her tarafı temizlenebiliyor. Bu süpürgelerin sağladığı hareket kolaylığı, dikey elektrikli süpürgelerin günümüzde bu denli popüler olmasının nedenlerinden biridir. Dikey süpürgeler ergonomik yapısı sayesinde evin her tarafına taşınabilen ve rahatça görülebilen bir yapıya sahiptir. Dikey süpürgelerin süpürge başında bulunan tekeri sayesinde her türlü zeminde hızlı ve kolay bir şekilde hareket edebilme olanağı tanıyor. 

  • Daha hızlı ve Kolay Temizleme İmkanı Sağlıyor

Dikey süpürgeler genel olarak toz torbasız bir şekilde üretilir. Bu süpürgelerin geleneksel süpürgelerden farkı toz torbalarının sap kısmında yer almasıdır. Toz haznesi sap kısmı dolduğu için sürekli olarak dolar sıklıkla toz haznesine temizlemeniz gerekir. Bu durum dikey elektrikli süpürgelerin bir dezavantaj olarak görülse de üretilen dikey elektrikli süpürgelerin haznelerinin temizliği oldukça kolaydır. Dikey elektrikli süpürgelerin toz haznesinin temizliğini oldukça kolay bir hale getiren bir mekanizması bulunur.  Ev temizliğini bitirdikten sonra dikey elektrikli süpürgenin toz haznesini çıkarmanız gerekir. Daha sonra toz haznesi içerisinde bulunan tozları boşaltmanız gerekir. Dikey elektrikli süpürgenin toz haznesinin yanında bulunan kolu aşağı doğru ettirdiğinizde haznenin kapağı açılır ve içerisindeki tozu ya da kiri tek bir hamlede boşaltabilme imkânına sahip olursunuz. Dik elektrikli süpürgenin toz haznesini boşalttıktan sonra hazneyi tekrar yerine koyup temizliğe kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Geleneksel elektrikli süpürgelerin aksine dikey elektrikli süpürgelerin toz haznesini boşaltırken toz ve kir ile temas bulunmadığı için daha hijyenik bir temizlik yapmış olursunuz. 

  • Hafif Bir Yapıya Sahiptir

Dikey elektrikli süpürgeleri geleneksel süpürgelerden ayıran en önemli avantajlarından biri sağladıkları hafiflik ve ergonomik yapıları olmaktadır. Gelenekler süpürgeler oldukça ağır bir motora sahip oldukları için ev içerisinde taşınması oldukça ağır aletlerdir. Geleneksel süpürgelerin aksine dikey elektrikli süpürgeler ev içerisinde rahatlıkla herhangi bir yere taşınabilir yapıdadırlar. Dikey elektrikli süpürgelerin motorları da hafifi bir yapıya sahiptir ve bu yüzden oldukça ergonomik olurlar.  Dikey elektrikli süpürgelerin motor teknolojileri diğer modellerin aksine daha farklı olduğu için kullanımı oldukça kolay ve avantajlı ürünlerdir. Maksimum hijyen sağlarken ev halkının sağlığını korumak amacıyla sulu süpürge modelleri geliştirilmiştir. Sulu dik elektrikli süpürge modelleri geleneksel aletlerin aksine gelişmiş bir filtre sistemine sahiptir. Yüzeyler üzerinden süpürülen tozlar ve bakteriler, bir su filtresinin içinde toplanır. Böylece temizlik esnasında yüzeylerde bulunan tozların havaya karışmasını önlenir. Dikey elektrikli süpürgelerin pek çok çeşidi ve modeli bulunur. Bu modellerden ilki ıslak ve kuru olarak kullanılabilen süpürge çeşididir. Islak kuru dikey süpürge çeşitleri performansı yüksek ürünlerdir ve evin neredeyse tüm alanlarında rahatlıkla kullanılabilen ürünler oldukları için ise çok yönlü kullanıma sahip modellerdir. Bu süpürge modeli adından da anlaşılacağı üzere hem kuru hem ıslak bir alanı aynı anda temizleyebilir ve daha sonra hiçbir sıkıntı olmadan farklı alanlar arasında geçiş yapabilir. Islak kuru dikey elektrikli süpürge modellerinin yanı sıra ortam havasını temizleyerek çalışan ve Hepa filtresine sahip süpürge modelleri bulunur. Bu süpürge modelini diğer süpürgelerden ayırt eden özelliği kir ve tozu temizlerken aynı zamanda ortam havasını büyük oranda temizleme özelliğine sahip olmasıdır. Bu dikey süpürge modelinin sahip olduğu Hepa filtreler, ev içerisinde herhangi bir alerjik reaksiyona neden olan ve gözle görülmeyen bakterileri sahip olduğu motor sayesinde kısa sürede yakalar. Dikey elektrikli ya da şarjlı süpürge modelleri kablolu ya da kablosuz bir şekilde kullanılabilen modelleri bulunur. Bu özellik dikey süpürge modellerini birbirinden ayıran en önemli özellik olarak tanımlanır.

  • Her Köşeyi Temizleme İmkanı

Elektrikli dikey süpürgeler sahip oldukları ergonomik yapıları ve kolay taşınabilme özellikleri sayesinde evin her köşesinde taşınabilir ve görünmeyen ya da ulaşılamayan yerleri bile temizleme olanağına sahip olabilirler. Dikey elektrikli süpürgelerin her köşeyi temizleyebilme özelliği sayesinde hem evin içerisindeki hijyen sağlanır hem de  enerjiden büyük bir ölçüde tasarruf edilmiş olur. Hafif olması nedeniyle evin her yerine rahatlıkla taşınabilir. Bu sayede çok fazla enerji sağlanmadan ulaşılması zor noktaları bile rahatlıkla temizliğe bilmeyi nişanlına erişmiş olursunuz. Dikey elektrikli süpürgelerin sahip oldukları aparatlar sayesinde kanepelerin altı ya da tavan gibi yerlere çok fazla uğraşmadan temizleyebilirsiniz. Dikey elektrikli süpürge ile böyle bir temizlik yapabilmek için tek yapmanız gereken süpürgeyi uygun başlığı takmak olacaktır. 

  • Yüksek Performanslı Temizlik İmkanı Sağlıyor

Dikiş süpürgelerin geleneksel yapıda olan süpürgelerden  ayıran en büyük farkı motorlarını yapısı ve emiş güçlerinin farklı olmasıdır.  dikey elektrikli süpürgeler yüksek emiş gücüne sahiptir ve aynı zamanda güçlü hava akımı teknolojisinden destek alırlar.  Bu süpürgeler çektikleri tozu ve kiri haznesinde hava akımının yardımıyla biriktirirler.  Günümüzde üretilen birçok elektrikli dikey süpürge modelinin içerisinde motorlu bir fırça çubuğu bulunur. Motor içerisinde bulunan bu fırça çubuğu sayesinde haznede biriken kirlerin daha kolay ve pratik bir biçimde temizlenmesi sağlanır. Elektrikli dikey süpürgeler içerisinde bulunan bu fırça sayesinde kir ve dökülen saçlar gibi temizlenmesi çok zor olan maddelerin rahatlıkla temizlenmesi sağlanır. Dikey elektrikli süpürgelerin sağladığı avantajlardan bir tanesi de Hepa Filtre özelliğine sahip olmalıdır.  Hepa Filtre özelliği ev temizliği sırasında havaya uçan tozları yakalar ve bu sayede ev içerisinde alerjik reaksiyonların olmasını engeller.  Bu filtre ev temizliğini daha yüksek bir performansa çıkarırken aynı zamanda insan sağlığını korumak için takılır. Ev temizliği sadece görünen kirlerin temizliğini yaparak son bulmaz. Ev temizliği yaptıktan sonra evin havasının yenilenmesi gerekir. Temizlik yaparken havaya uçuşan tozlar insan sağlığına büyük oranda zarar verir. Hepa Filtre özelliğine sahip olan dikey elektrikli süpürgeler havaya karışan bu tozları güçlü motoru ile yakalayarak yayılmalarını engeller.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dikey Süpürge

528 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı