Yağlı Radyatörler

Kış mevsiminde ısınmak, özellikle soğuk bölgelerde pek çok kişi için dert olabiliyor. Isınmanın pratik yollarını arayanlar, gelişmiş özelliklere sahip olan elektrikli ısıtıcılar ile kolayca ısınabiliyor. Fanlı, duvar tipi ve ayaklı gibi birbirinden farklı özelliklere sahip olan yağlı radyatörler, kullanıldıkları alanlara sıcaklık ve şıklık kazandırıyor. İnsan fizyolojisine en uygun ısıyı yaratmak için özel olarak tasarlanan bu radyatörler ile hava sıcaklığı ne kadar düşük olursa olsun istenen konfor kolayca sağlanıyor.

Ev ortamında ve çalışma alanlarında ısınma ekipmanları olarak kullanılan yağlı radyatörler, içerilerindeki yağ ile bulundukları ortamı ısıtıyor. Özellikle doğal gaz olmayan veya doğal gazın yetersiz olduğu evlerde sobaların yaydığı kirliliğe ve türlü tehlikelere karşı yağlı radyatörler, etkili sonuçlar veren güvenilir ısıtıcılar arasında yer alıyor.

Eskiden sıkça kullanılan döküm tipi radyatörler, geç ısınma ve geç soğuma özelliğine sahip olsalar da yeni teknolojiler ile birlikte artık daha çabuk ısınan ve soğuyan radyatörler üretiliyor. Çoğu yağlı radyatör modeli, kalorifer peteği görünümünü taşıyor. Yağlı radyatörler, sahip oldukları büyüklüğe göre elektrik harcıyor ve bulunduğu ortamı ısıtıyor.

Yağlı radyatörler, havayı kurutmadıkları ve ısıyı eşit miktarda bulundukları alana yaydıkları için çok tercih ediliyor. Bazı ısıtıcılar, kısa sürede ortamı ısıtsalar bile ısıtıcı kapalı konuma getirildiğinde ortam hemen soğuyabiliyor. Yağlı radyatörler, çalışma prensiplerine bağlı olarak doğal gaz ısıtma sistemiyle yakınlık gösteriyor.

Elektrikle çalışan yağlı radyatörlerin oda içerisinde istenen bölgeye rahatlıkla taşınabilmeleri için alt kısımlarında tekerlek yer alıyor. Oturulan konuma yaklaştırılıp istenen sıcaklık derecesine göre ayarlandığında yağlı radyatörlerin elektrik tüketimi, diğer ısıtıcılara göre daha az oluyor. Sağlık açısından da hiçbir zararı olmayan radyatörler, ses çıkarmadıkları gibi koku da yaymıyor.

Yağlı radyatör çeşitleri arasında 9, 10, 11 ve 12 dilimli radyatörler yer alıyor. Bu radyatörler, 2300, 2500 ve 2900 Watt gibi güç özellikleri taşıyor. Farklı markalara sahip olan radyatörlerden fanlı, çamaşır askılı, nemlendirici kaplı gibi ekstra özellikler barındıran modelleri de bulunuyor. Beyaz, gri ve siyah renk seçenekleri ile evinizin dekorasyonuyla uyum sağlayan radyatörlerin tamamında devrilme emniyeti bulunuyor.

Yağlı radyatörler, istenen sıcaklığa eriştiğinde otomatik olarak kapanıyor. Böylelikle fazla elektrik tüketiminin önüne geçilmiş oluyor. Aşırı ısınma emniyeti ile de daha güvenilir bir ortam sunuluyor. Bazı radyatörlerde zaman ayarlayıcı özelliği yer aldığı için istenen saatte ısınma sağlanabiliyor.

Yağlı Radyatör Fiyatları

Delonghi, Raks, Skytech, Altus, Vestel, Rowenta gibi bilinen markaların zarif dizayna ve gelişmiş özelliklere sahip radyatörleri, her bütçeye uygun fiyatlarla sunuluyor.

Elektrikle çalışan ısıtıcılardan infrared ısıtıcı, fanlı ısıtıcı ve elektrikli şömineye göre genellikle daha yüksek fiyata sahip olan yağlı radyatörler, uzun vadede sağladıkları ısı ve harcadıkları elektrik miktarı düşünüldüğünde daha ekonomik bir kullanım avantajı sağlıyor. Balkon, bahçe veya diğer açık alanlarda daha iyi ısınma sağlayan infrared ısıtıcılar, kapalı ortamlarda yağlı radyatörlerin sağladıkları etkiyi sağlayamıyor.

Yağlı radyatörler, ısıyı eşit miktarda yayma ve kalıcı ısınma sağlama özelliklerine sahip olduğu için diğer ısıtıcılardan farklı bir yerde konumlanıyor. Kullanım kolaylığı, dayanıklılığı, sağlığa zararlı etkisinin olmaması gibi nedenlerden dolayı yağlı radyatör fiyatları ile diğer ısıtıcıların fiyatları kıyaslandığında yağlı radyatörlerin en az diğer ısıtıcılar kadar ekonomik olduğu sonucu çıkıyor.

Eğer küçük bir odanız varsa, 9 dilimli bir radyatör ile rahatlıkla ısınabilirsiniz. Daha büyük bir odanın veya salonun ısınmasını istiyorsanız 11 veya 12 dilimli bir radyatör tercih etmelisiniz. Fanlı radyatörler ile radyatörlerin yaydığı ısıyı artırabilir ve kısa sürede daha sıcak bir ortam elde edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yağlı Radyatör

144 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 36 / 144 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?