Ekran Koruyucular

Kırılmaz Cep Telefonu Ekran Koruyucu Özellikleri Nelerdir?

Cep telefonu ekran koruyucularının amacı, telefon camının makro ve mikro kırıklardan korunmasını ve darbelere karşı dayanıklılık kazanmasını sağlamaktır. Kırılmaz cep telefonu ekran koruyucuları, kılıf desteği olmadan de cep telefonunun hasar görmesinin engellenmesine yardımcı olur. Cep telefonunun modeline uyumlu kaliteli ürünler, ekranda hava kabarcıkları oluşmasını önler ve varlığını hissettirmez. Aynı zamanda ekran rengiyle uyum sağlayarak yüksek ışıkta bile görüntü kaybına neden olmaz. Kırılmaz cep telefonu ekran koruyucu, dokunmatik ekran hassasiyeti göz önünde alınarak tasarlandığı için kullanım sırasında temas kayıplarına neden olmaz. Kırılmaz yapıları sayesinde uzun süreli kullanıma uygundur ve işlevini kaybetmeden dayanıklılığını korur. Bu ürünler, üzerlerindeki kaplama sayesinde ekranda parmak izi oluşmasına da olur.

Hangi Telefona Hangi Ekran Koruyucu Takılmalıdır?

Cep telefonu ekran koruyucu alırken telefonun modeline uygun bir ürün seçmek önemlidir. Ekranı yuvarlak yapılı olan telefonlar için daha esnek yapıda ve modele özel üretilmiş ürünler seçmek korumanın yanlara doğru genişlemesine yardımcı olur. Düz ekranlı telefonlar için daha sert maddeden üretilmiş koruyucular tercih edilebilir. Polimer maddeden üretilen ekran koruyucuları darbelere karşı daha dayanıklıdır. Telefonun ekranında çerçeve alanı fazla ise telefonun ön rengiyle uyumlu 3D bir ekran koruyucu seçerek çerçeve alanını da koruyabilirsiniz.

Cep Telefonu Ekran Koruyucu Nasıl Takılır?

Cep telefonu ekran koruyucu takarken ekranın tüm tozlarından arındırılarak temizlenmesi önemlidir. Ekranın üzerinde kalan tozlar koruyucu takıldıktan sonra kabarcıklara ve minik lekelere neden olabilir. Tüm bir koruma sağlamak için en önemli koşul telefonun doğru bir şekilde temizlenmesidir. Bunun için ürünle birlikte gönderilen özel temizleme bezini kullanabilirsiniz. Sonrasında koruyucunun telefonun alt veya üst bölümünden hizalanması ve yavaşça kalan yerlerinin yapıştırılması gerekir. Bu şekilde hava kabarcığına neden olmadan ekran koruyucunuzu kolaylıkla takabilirsiniz. Ekran koruyucuyu taktıktan ve kayma ya da kabarcık olmadığından emin olduktan sonra temizleme beziyle üzerinden son kez geçerek telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Her Ekran Koruyucu Hava Kabarcığı Yapar Mı?

Ekran koruyucularının hava kabarcığı yapmaması için doğru şekilde takılması çok önemlidir. Takılma sırasında ekranın temiz ve pürüzsüz olması kabarcık oluşumunu engellemek için en önemli koşuldur.

Hangi Ekran Koruyucu Daha İyidir?

Ekran koruyucusunun kalitesi telefonun modeline göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kabarcık ve gökkuşağı yapmayan ürünler günlük kullanımda görüntü kaybı yaşanmasına engel olur. Esnek filmli koruyucular zaman içinde kendi kendilerine iyileşebilir ve temasa karşı daha duyarlıdır. Kenarları oval olarak tasarlanmış ürünler, telefonu çantaya ya da cebe koyarken köşelerin takılmasına engel olur. Plastik film koruyucular ince yapılarıyla kullanışlıdır ancak koruma özellikleri diğer ürünlere göre daha düşüktür. Temperli cam koruyucular çiziklere ve düşmelere karşı daha yüksek bir dayanıklılık sunar. Bu cam ürünler farklı işlemlerden geçirilir ve bu sayede yüksek dayanıklılığa ulaşır. Bükülebilen esnek yapılarıyla da darbeleri emme gücü daha yüksektir.

Ekran Koruyucusu Alırken Hangi Teknik Özelliklere Dikkat Etmek Gerekir?

Ekran koruyucularının özellikleri belirli teknik özelliklerine göre değişir. 9H sertlik, son derece yüksek bir dayanıklılık sunar. Telefona ve kullanım koşullarına göre cam, yumuşak, likit ya da esnek ekran koruyucu modelleri tercih edilebilir. Oteophabic ürünler sahip oldukları özel kaplama ile yağ, kir ve parmak izine karşı yüksek koruma sağlar ve ekranda leke oluşumunu engeller. Bunun dışında tamamen kullanıcı inisiyatifine göre ekran koruyucuları parlak ve mat olarak ayrı iki özellikte sunulmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cep Telefonu Ekran Koruyucu

10.000+ ürün listeleniyor
Spigen
ZORE
Case 4U
Newface
Elektrofoni
Winex
Canpay
Wontis
Lensun
Megafox Teknoloji
Sevgi Tech
Nevarium
Microcase
Wrapsol
Mutaks
Aheaks
Akfa
Evastore
Aksesuarcim
KZY
iPhone 13
Galaxy S24 Ultra
iPhone 15
iPhone 15 Pro Max
iPhone 14
Universal
iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro Max
iPhone 11
iPhone 13 Pro Max
iPhone 12
iPhone 13 Pro
iPhone 12 Pro Max
iPhone 14 Plus
iPhone 11 Pro
iPhone 12 Pro
iPhone 15 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone 15 Plus
iPhone 12 Mini
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Telefon Modeli
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?