Kırılmaz Cep Telefonu Ekran Koruyucu Özellikleri Nelerdir?

Cep telefonu ekran koruyucularının amacı, telefon camının makro ve mikro kırıklardan korunmasını ve darbelere karşı dayanıklılık kazanmasını sağlamaktır. Kırılmaz cep telefonu ekran koruyucuları, kılıf desteği olmadan de cep telefonunun hasar görmesinin engellenmesine yardımcı olur. Cep telefonunun modeline uyumlu kaliteli ürünler, ekranda hava kabarcıkları oluşmasını önler ve varlığını hissettirmez. Aynı zamanda ekran rengiyle uyum sağlayarak yüksek ışıkta bile görüntü kaybına neden olmaz. Kırılmaz cep telefonu ekran koruyucu, dokunmatik ekran hassasiyeti göz önünde alınarak tasarlandığı için kullanım sırasında temas kayıplarına neden olmaz. Kırılmaz yapıları sayesinde uzun süreli kullanıma uygundur ve işlevini kaybetmeden dayanıklılığını korur. Bu ürünler, üzerlerindeki kaplama sayesinde ekranda parmak izi oluşmasına da olur.

Hangi Telefona Hangi Ekran Koruyucu Takılmalıdır?

Cep telefonu ekran koruyucu alırken telefonun modeline uygun bir ürün seçmek önemlidir. Ekranı yuvarlak yapılı olan telefonlar için daha esnek yapıda ve modele özel üretilmiş ürünler seçmek korumanın yanlara doğru genişlemesine yardımcı olur. Düz ekranlı telefonlar için daha sert maddeden üretilmiş koruyucular tercih edilebilir. Polimer maddeden üretilen ekran koruyucuları darbelere karşı daha dayanıklıdır. Telefonun ekranında çerçeve alanı fazla ise telefonun ön rengiyle uyumlu 3D bir ekran koruyucu seçerek çerçeve alanını da koruyabilirsiniz.

Cep Telefonu Ekran Koruyucu Nasıl Takılır?

Cep telefonu ekran koruyucu takarken ekranın tüm tozlarından arındırılarak temizlenmesi önemlidir. Ekranın üzerinde kalan tozlar koruyucu takıldıktan sonra kabarcıklara ve minik lekelere neden olabilir. Tüm bir koruma sağlamak için en önemli koşul telefonun doğru bir şekilde temizlenmesidir. Bunun için ürünle birlikte gönderilen özel temizleme bezini kullanabilirsiniz. Sonrasında koruyucunun telefonun alt veya üst bölümünden hizalanması ve yavaşça kalan yerlerinin yapıştırılması gerekir. Bu şekilde hava kabarcığına neden olmadan ekran koruyucunuzu kolaylıkla takabilirsiniz. Ekran koruyucuyu taktıktan ve kayma ya da kabarcık olmadığından emin olduktan sonra temizleme beziyle üzerinden son kez geçerek telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Her Ekran Koruyucu Hava Kabarcığı Yapar Mı?

Ekran koruyucularının hava kabarcığı yapmaması için doğru şekilde takılması çok önemlidir. Takılma sırasında ekranın temiz ve pürüzsüz olması kabarcık oluşumunu engellemek için en önemli koşuldur.

Hangi Ekran Koruyucu Daha İyidir?

Ekran koruyucusunun kalitesi telefonun modeline göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kabarcık ve gökkuşağı yapmayan ürünler günlük kullanımda görüntü kaybı yaşanmasına engel olur. Esnek filmli koruyucular zaman içinde kendi kendilerine iyileşebilir ve temasa karşı daha duyarlıdır. Kenarları oval olarak tasarlanmış ürünler, telefonu çantaya ya da cebe koyarken köşelerin takılmasına engel olur. Plastik film koruyucular ince yapılarıyla kullanışlıdır ancak koruma özellikleri diğer ürünlere göre daha düşüktür. Temperli cam koruyucular çiziklere ve düşmelere karşı daha yüksek bir dayanıklılık sunar. Bu cam ürünler farklı işlemlerden geçirilir ve bu sayede yüksek dayanıklılığa ulaşır. Bükülebilen esnek yapılarıyla da darbeleri emme gücü daha yüksektir.

Ekran Koruyucusu Alırken Hangi Teknik Özelliklere Dikkat Etmek Gerekir?

Ekran koruyucularının özellikleri belirli teknik özelliklerine göre değişir. 9H sertlik, son derece yüksek bir dayanıklılık sunar. Telefona ve kullanım koşullarına göre cam, yumuşak, likit ya da esnek ekran koruyucu modelleri tercih edilebilir. Oteophabic ürünler sahip oldukları özel kaplama ile yağ, kir ve parmak izine karşı yüksek koruma sağlar ve ekranda leke oluşumunu engeller. Bunun dışında tamamen kullanıcı inisiyatifine göre ekran koruyucuları parlak ve mat olarak ayrı iki özellikte sunulmaktadır.

Cep Telefonu Ekran Koruyucu

5.284 ürün var
 1. Uyumlu Marka A-Z
 2. Markalar A-Z
  1. Anker
  2. Spigen
  3. Case 4U
  4. Otterbox
  5. Trust
  6. Ttec
  7. Belkin
  8. AUKEY
  9. Microsonic
  10. Microcase
  11. Dafoni
  12. Teleplus
  13. CoverZone
  14. Sunix
  15. CaseUp
  16. IPG
  17. Cepstore
  18. KılıfShop
  19. Piili
  20. Antdesign
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. Garanti Tipi
 7. Malzeme Türü A-Z
 8. Telefon Modeli A-Z
  1. iPhone 6
  2. iPhone 7
  3. iPhone 7 Plus
  4. iPhone X
  5. iPhone 6 Plus
  6. iPhone 5
  7. iPhone 8
  8. Galaxy J7
  9. Galaxy A7
  10. iPhone 8 Plus
  11. Galaxy J5
  12. iPhone 6S Plus
  13. Galaxy A3
  14. Galaxy A5
  15. iPhone 5S
  16. iPhone 6S
  17. Galaxy S8
  18. Galaxy Note 4
  19. Galaxy S6
  20. Galaxy S8 Plus
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483642/371967/80315023
BAŞA DÖN