Kılıflar

Cep telefonlarını daha güveli biçimde kullanmak adına üretilen kılıflar, darbelere karşı dayanıklılığın daha fazla olmasını sağlayarak rahat ve keyifli bir alan yaratıyor. Modern teknikler ve son teknolojiler ile üretilen cep telefonu kılıfları darbe absorbe etme seviyeleri ve dayanıklılıkları ile sizlere sunuluyor. Çatlama, kirlenme, düşme sonucu kırılma, kullanıma bağlı aşınma, mevsimsel faktörlerden olumsuz etkilenme, çizilme gibi problemleri azaltan kılıflar sayesinde cihazların kullanım süreleri uzuyor. Böylece kullanıcı mobil telefonunu daha uzun süre yeni gibi muhafaza edebiliyor.

Sağlamlık niteliklerinin yanı sıra ürünlerin dizaynları da tüketicilerin ilgisini çekiyor. Farklı stillere sahip modeller çeşitli tarz ve zevklere hitap edebiliyor. Cep telefonu kılıflarının koruyuculukları gibi ana materyalleri, toplam hacimleri, kalınlıkları, uygulanan baskı teknikleri, temaları, fonksiyonellikleri de çeşitlilik gösteriyor. Retro, eskitme, modern, sade, gösterişli, klasik vb. tarzlara sahip modeller arasından dilediğini tercih edebilir; önceliklerinize, beklentilerinize ve işlevsellik arayışlarınıza uygun olanları satın alabilirsiniz.

Cep Telefonlarının Tamamlayıcısı Aksesuarlardan

Akıllı telefonlar, gelişen teknoloji sayesinde giderek daha sağlam olmaları ile tüketicileri memnun ediyor olsa da mobil ve sürekli kullanım kişileri ekstra koruma arayışına yönlendiriyor. Örneğin Gorilla Glass ekran dayanıklılığı ekran alanını iyi derecede koruyor olsa da belli oranda darbe dayanımı içerdiğinden kullanıcılar cep telefonu ekran koruyucu çeşitlerini yaygın biçimde tercih ediyor. Orta segment, klasik model ya da amiral gemisi de dahil tüm modeller kılıf ve koruyucu filmlerle çevreleniyor ve kişiler böylece daha konforlu biçimde cihazlarını kullanıyor. Telefonu daha fazla koruma gereksiniminin altında bu cihazların mobil yapısı, sık ve sürekli kullanımı, iş hayatından eğlenceye değin pek çok iş ve işlemin yapılabiliyor olması yatıyor. Çünkü görüşmeler yapmak, mesajlar göndermek, filmler izlemek, müzik dinlemek, playlist oluşturmak, bilançolar oluşturmak, alışveriş yapmak, adres bulmak, internette gezinmek, dergi ve gazeteler okumak, oyun oynamak, analizler üzerinde çalışmalar yapmak ve daha nicesi cep telefonları ile kolayca gerçekleştiriliyor. Bu denli önemli olan cep telefonlarını korumayı temel alan kılıflar da dolayısıyla son derece önemli cep telefonu aksesuarları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

  Darbe Dayanıklılığı ve Sağlamlık

  • Kılıflar telefonunuzun hangi bölgelerini korumak istediğiniz, ne derece koruma talep ettiğiniz gibi değişkenler dikkate alınarak üretiliyor. Birbiri ile bağlantılı olan sağlamlık ve tasarım seçenekleri arasından tercih edebilirsiniz. Apple, Huawei, Samsung, Asus, LG, Xiaomi de dahil hemen her markaya ve modellere uyumlu kılıflar üretiliyor.
  • Cep telefonu kılıfları daha ziyade kauçuk, plastik ve silikon ham maddeden imal ediliyor. Bu materyallerin işlenme yöntemleri kılıfın niteliklerini belli ediyor. Örneğin bir kılıf ultra ince ve ultra korumayı bir arada da sunabiliyor, ekstra slim görünümlü ve standart korumalı da olabiliyor.
  • Darbelere dayanıklılık ölçülürken cihazın ağırlığı, düşme açısı ve mesafesi, zeminin sertlik durumu ve düşüş hızı dikkate alınıyor. Farklı fiziksel yapıdaki kılıf çeşitleri benzer koruma sunabildiği gibi, farklı görünümdeki kılıflar eşdeğer koruma sağlayabiliyor. Örneğin Standart plastik cep telefonu kılıfı ile Armor cep telefonu kılıfı ince yapıda olmakla birlikte bunların darbe emicilikleri farklı seyrediyor.
  • Nano teknolojili koruma filmleri, çift katmanlı ekran koruyucular, serleştirilmiş silikonlu kılıflar, 360 derece Armor seriler, yenilikçi rugged telefon kılıfları yüksek darbe emicilikleri ile öne çıkıyor ve özellikle telefonunu sık düşürenlerin ilk tercihlerinde oluyor.
  • Zırhlı cep telefonu kılıfları ultra sağlam olmaları ile dikkat çekiyor. Üstün koruma sağlayacak materyallerin özel yöntemlerle işlenmesi ile üretilen bu kılıflar iyi koruma özelliğinin yanı sıra cihazı da kalınlaştırmıyor. İnce tasarım ve nitelikli koruma arayışındakiler için bu seriler son derece iyi bir seçenek oluyor.

Doğru Kılıf Tercihi Önemli

Stilinizi yansıtacağınız, keyifli ve konforlu bir kullanım alanı sunacak kılıflar arasından tercihinizi yaparken cep telefonunuzun marka ve modeline tam uygunluğu, cihazın kullanım sıklığını, kullanım alanınızı, ele uygunluğu ve pratik kullanım gereksinimlerinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Örneğin koşu, yürüyüş gibi sportif aktivitelerde bulunuyorsanız kol bantlı cep telefonu kılıfları sizin için iyi bir tercih olabilir. Kol bantlı kılıflar sayesinde telefonu elinizde ya da cebinizde taşımanız gerekmeyeceğinden, hatta çanta taşıma yükünü de ortadan kaldıracağından veriminiz ve performansınızı olumlu etkileyebilir. Farklı kol ölçülerine uyumlanabilen kılıflar aracılığı ile yürüyüşler sırasında rahatlıkla görüşmeler yapılabiliyor, keyifle müzik dinlenebiliyor.

Kılıf tercihinde yalnızca cihazın ekran boyutunu göz önünde bulundurmanın yeterli olmadığını da eklemek gerekir. Ekran ile kılıfın inç/cm boyutu aynı olsa dahi tasarımsal farklılıklar kılıfı ve cihazı verimli kullanmanızın önüne geçebilir. Kenar ve köşe yapıları, donanım yerleri, sensör boyutları denk gelmediğinde kılıf işlevselliğini kaybedebilir. Örneğin water-drop çentikli cep telefonu kılıfı ile kenarsız telefon kılıfları farklı yapıdadır. Cihaz ile kılıfın tam uyumluluğu sayesinde sensör ve tuşlar rahatlıkla çalışıyor, kılıf rahatlıkla takıp çıkarılıyor ve kendiliğinden çıkmıyor. Böylece güvenli bir kullanım alanı sağlanıyor. Bunlara ek olarak, marka ve modeli tam uyumlu kılıf telefondan kolay kolay çıkmamakla birlikte, kullanıcı dilediğinde zahmetsizce takıp çıkarabiliyor.

Ön kapaklı kılıf kullanmayanlar için koruma filmleri öneriliyor. Ekran koruyucular esasen kılıf ile birlikte kullanımda çok daha konforlu hissettiriyor. Ekran koruyucu kılıf çeşitleri kullanıma bağlı çizilme ve zedelenmeleri önlüyor. Nano koruma filmleri hem ekrana hem de gövdeye yerleştirilebiliyor. Bu ürünler telefonu kalınlaştırmaması dolayısıyla tercih ediliyor. Kılıf seçiminde ayrıca kullanıcının el yapısına uygunluğa da dikkat etmek faydalı oluyor. Cihazı kalınlaştıran kılıflar zor kontrol edilebilir olduğunda kullanıcı zorlanabiliyor. Kabuk tipi kılıflar, özel kaydırmaz dokulu cep telefonu kılıflar, ince plastik ve ser silikon modeller telefonu kalınlaştırmayan seriler arasında gösteriliyor.    

Fonksiyonel Kılıflarla Hızınıza Hız Katın

  • Fonksiyonellik özelliği ile öne çıkan kılıflar kullanıcıya pek çok açıdan fayda sağlıyor. Örneğin yeni nesil LED ekranlı kılıflar hem tasarımı hem de işlevsel ön yüzeyi ile fark yaratıyor. LED kılıf çeşitlerinin bazı modellerinde kartlık alanı da bulunuyor.
  • Kartvizitlikli kılıflar kısa gezintilere çıktığınızda cüzdan ve çanta taşıma gereksiniminizi azaltıyor. Cüzdanlı kılıflar içerisinde yer alan bölmelere para, kart, kartvizit, not kağıdı, alışveriş listesi koyabilirsiniz.
  • Stantlı kılıf modelleri izleme açısı oluşturan mekanizması ile sizlere hem keyifli seyir hem de hareket özgürlüğü vadediyor. Ön kapağı stant haline gelebilenler, arka kapağında özel tasarım stant ayağı bulunan cep telefonu kılıfları, Popstick parmak tutuculu kılıflar en fazla rağbet görenler arasında yer alıyor.
  • Stantlı kılıfların izleme açısı seçenekleri değişkenlik gösterebiliyor, Belirlenen görüş açılarında ayarlandığında ekranın tamamı rahatlıkla görüntüleniyor. Popsocket kılıflar ayrıca daha iyi bit tutuş ve kavrama sunduğundan cihazın elden düşme riskini de azaltıyor.
  • Ön kapağı pencereli kılıflar da en fazla ilgi gören serilerden oluyor. Telefon kullanımını kolaylaştıran bu kılıflarla ön kapağı kaldırmadan aramalar yanıtlanabiliyor, bildirimler okunabiliyor. Tek pencere panelinin yanı sıra kimi modellerde, tuş kilidi açmaya yarayan iki pencere alanı yer alıyor.  

Konforlu Kullanım Sağlayan İşlevsel Koruma Kılıfları

Yenilikçi cep telefonu kılıfları bir yandan cihazınızı koruma altına alırken diğer yandan kolay kullanım sunmayı amaçlıyor. Böylece konfor düzeyi ve kolaylık da doğrudan artıyor. Örneğin yeni nesil ön kapaklı kılıflar sayesinde kapağı açmadan cep telefonunun bazı özelliklerinden faydalanılıyor. Kılıf kapağını açmadan sizi arayanları görüntüleyebilir, görüşmeler yapabilir, şarj durumunu izleyebilir, takvim ve saat bilgilerini görüntüleyebilir ve hatta müzik listenize erişim kontrol edebilirsiniz.

Kolay tutuş özellikli kılıflar vücuda uygun olmaları sayesinde cihazın kayıp düşmesini önlüyor. Böylece kılıf yalnızca düşme sonrası koruma sağlamakla kalmıyor, düşmeyi meydana getiren sorunları da en aza indirgiyor. Bu kılıf serilerinde kaymayı engelleyen özel kabartma, dokulu bölge bulunuyor. Ayrıca yoğun kullanımda ellerin terlemesini engelleyen materyal kullanımı da düşme riskini azaltıyor. Terletmeyen kılıf çeşitlerinde ellerin daha az yorulmasını sağlama işlevi de bulunabiliyor.

Cep telefonları artık DSLR fotoğraf makinelerinin kalitesine yakın çekimler yapmanızı sağlayacak kamera donanımları ile geliyor. Böyle olunca, kamera lensi alanını koruma ihtiyacı da hisseden kişilere yönelik kamera koruma filmleri üretiliyor. Kamera koruyucular lenslerin çizilmesini, kirlenmesi, kırılmasını önlemeye yardımcı oluyor. Görüntülerin netliğinde ya da kalitesinde herhangi bir düşüş meydana getirmeyen kamera lensi koruyucu filmler, kamera donanımı arka kapağın dışına doğru genişleyen cep telefonları için bilhassa önem arz ediyor.  

Koruma Alanını Siz Belirleyin

Telefonun hangi bölümlerini darbelere karşı ekstra korunaklı kılmak istediğiniz size kalmış. Tüm alanı korumak yerine kısmi koruma talebi olanlar için çerçeveli kılıflar ilgi çekiyor. Cihazın kenar ve köşelerini çevreleyen bu kılıfların ekran koruyucularla birlikte kullanılması tavsiye ediliyor. Köşe korumalı kılıflar düşme sırasında hasara yatkın olan çerçeve alanını daha dirençli kılıyor. Ayrıca telefonu cebe koyup çıkarma süreci de bu ürünlerle daha kolay ve güvenli bir hal alıyor, köşeler zarar görmüyor, aşınmıyor, rahat çıkarıldığından düşme riski azalıyor.

Cep telefonunuzun çerçeve alanına ek olarak arka alanını da korumak niyetindeyseniz, arka kapaklı kılıf modellerini tercih edebilirsiniz. Çerçeve gövde ve ekran koruması bir arada olan kılıflar cihazın tamamına yakınını koruma altına alıyor. 360 derece korumalı kılıflar ise cihazı tamamen dış etkilerden koruması ile öne çıkıyor. Bu kılıflar telefon cepte ya da çantada çok daha rahat taşımanızı sağlıyor, güvenliği oldukça artırması ile kendini belli ediyor.

Cep Telefonu Kılıfları ile Stilinizi Her Yerde Yansıtın

Cep telefonu kılıfı tasarımında farklı zevkler göz önünde bulunduruluyor. Baskı ve desenler, özel kalıp ve kabartmalar, kalınlık ve hacim çeşitliliği yüzlerce tasarım anlamına geliyor. Ayrıca desenlerin yapısı, konumu, ebatı ve kullanılan renklerin tonları değişkenlik gösterdiğinden hemen her zevki yansıtan bir kılıf tasarımı bulmak mümkün oluyor. Sade tasarımlardan hoşlananlara yönelik, minimal şekilli, tek renk ya da mat kılıflar; enerjik kişiler için canlı renklerden oluşan kılıflar üretiliyor. Tek bir rengin gücünden beslenmek isteyenler de farklı renklerin bir arada olmasını tercih edenler de aradığı ürünü kolaylıkla bulabiliyor. İş amaçlı kullanımda deri telefon kılıfları ve kauçuk kılıflar öne çıkarken, güçlü bir görüntü sergilemek isteyenler Armor kılıfları önceleyebiliyor. Kalıp ve doku seçenekleri ile öne çıkan sulu simli, kabartmalı, dokulu kılıflar sıra dışı bit tutuş ve yenilikçi bir görüntü vadediyor.

Tarihi figürlü, spor temalı, tutulan takım sembollü, tuğralı, bayraklı, Film karakterli, oyun figürlü, geometrik şekilli, doğa temalı, yazılı, pop kültür içerikli, uzay temalı, araba baskılı, sanatsal dışavurumlu da dahil pek çok tema arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Cep telefonunuzun kendine özgü tasarımını kullanmanı tercih edenlerdenseniz şeffaf kılıf tasarımlarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Kılıf tasarımları sayesinde cihaza kalıcı etkide bulunmadan tarzınızı yansıtmanız mümkün oluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Cep Telefonu Kılıfları

10.000+ ürün listeleniyor
Spigen
Samsung
Case 4U
ZORE
Fibaks
Zebana
Newface
Manyi Mall
Mays Shop
Colorful Shop
BDT Boutique
SZY Market
SZY Mall
Manyi Market
YH Mall
Mays Home1
Bdt Shop
YH Market
Seashell Digital
BDT Market
iPhone 13
iPhone 15
iPhone 15 Pro Max
iPhone 15 Pro
iPhone 11
Galaxy S24 Ultra
iPhone 14
iPhone 12
iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro Max
Universal
iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro Max
iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro
iPhone 14 Plus
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone 15 Plus
iPhone 12 Mini
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Telefon Modeli
Toplam 46 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?