Blu-Ray ve DVD Oynatıcılar

DVD Blu-Ray Oynatıcı

Evinizde müzik dinlemek, video izlemek ve bir bellekte veya CD üzerinde sakladığınız fotoğraflarınıza bakmak DVD Blu Ray Oynatıcılarla çok daha keyifli bir noktaya ulaşacaktır. Görüntü kalitesindeki netlik ile birlikte tüm görsel aktivitelerinizde yanınızda olacak bir cihaz haline gelecektir. DVD kapasitesini arttıran ve bununla birlikte çok daha fazla veri saklama kapasitesi sunan Blu-Ray oldukça fazla dijital verinizi içerisinde barındırabilmektedir. Çözünürlüğü de çift katmanlı veya tek katmanlı olacak şekilde seçeneklerine bağlı olarak izlenme kalitesi sunmaktadır. DVD sürücülerine kaydedilen video ya da filmlerin çözünürlüğünün daha geliştirilmiş bir versiyonu olan Blu-Ray oynatıcılar sayesinde görüntü kalitesine ek olarak daha çok ses dosyası da barındırabildiği için ses daha iyi hale gelmektedir.

DVD Blu Ray Oynatıcılar ile Kaliteli Aktiviteler

Büyük boyutlu bilgisayar oyunlarını, yüksek kalite kameralar ile hazırlanan filmleri ve ses dosyalarının hepsini birden DVD’ de saklamak da zahmetli bir hale bürünmüş oldu. Bu sebeple Blu-Ray oynatıcılar sayesinde yüksek kapasiteli filmleri de oyunları da ses dosyalarını ve pek çok videoyu da kalitesinden ödün vermeden ve saklama alanını yetersiz kalmadan bir oynatıcı içerisinde tutabilirsiniz. Mavi lazer teknolojisini kullanan Blu-Ray Disk’ler genellikle 7 GB ile 100 GB arasında bir veriyi saklayabilecek kapasitede üretilmektedir. Diskinin de mavi renk olmasından ötürü bu ismi alan oynatıcılar ile oldukça yüksek çekim kalitesine sahip filmleri saklamak mümkün hale gelmektedir. Üretimi için oldukça gelişmiş teknolojiler kullanıldığından ötürü kolaylıkla geniş kapasitede saklama alanlarına izin verilecek şekilde tasarlanmaktadır. Blu-Ray disklerini televizyonlarınızda çalıştırabileceğiniz gibi aynı zamanda bilgisayarlarınızda da çalıştırmanız mümkündür.

Bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz bu diskleri çalıştırmak için ekstra farklı oynatıcılar kullanmanıza gerek kalmadan oyun oynamanız, film izlemeniz mümkün hale gelmektedir. Böylelikle yanınızda çok fazla farklı tip kablo taşımadan sadece oynatıcınızı alıp istediğiniz noktada kullanım sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça sık tercih edilen ve yaygınlaşan bu teknolojiye ulaşım da kolaylaşmıştır. Pek çok farklı çeşitte ve standartta oynayıcılar piyasaya sunulmaktadır. Bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun cihazı seçebilirsiniz. Çeşitliliğinin ve sayılarının artması sebebi ile de her bütçeye uygun fiyatlarda cihazlar ortaya çıkmaktadır. Blu-Ray özellikteki oynatıcılar, normal DVD oynatıcılarından çok daha uyumlu ve kolay kullanımlı bir seçenektir. Blu-Ray diskinde Blu-Ray lisansı bulunmaktadır. Bu sebeple Blu-Ray diskinin şifresini çözmek için özel Blu-Ray dizüstü oynatıcı programına ihtiyacınız bulunmaktadır. Dolayısıyla doğru kullanımı oluşturmak için bilgisayarınız için kullanacağınız yazılımı bulmanız gerekmektedir.

DVD Blu-Ray Oynatıcıların Seçilmesinde Etkili Özellikleri

Oldukça çeşitlenen ve artan bir hızla yol alan teknolojik cihazlar içerisinde DVD oynatıcıların kullanım alanını da oldukça fazla genişleten Blu-Ray oynatıcılar dilediğiniz pek çok yerde ve durumda kullanabilmeniz için çeşitlendirilmiş durumdadır. Blu-Ray oynatıcıları normal DVD oynatıcılardan ayıran pek çok önemli nokta da bulunmaktadır. Mavi- mor lazer kullanımı ile görüntüyü çok daha net bir alanda toplaması sayesinde odağınız ve yansıyan görüntü arasında netlik sağlanması oldukça iyileştirilmiş bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Daha da geliştirilmiş bir özellik olarak karşımıza çıkan bu oynatıcılarda eski tipteki tüm oynatıcılar için olan diskler de kullanılabilmektedir. Özel olarak almadığınız veya eskiden beri kullandığınız sabit diskleri değiştirmeden de çok rahat kullanabilirsiniz. Bu gelişmiş özellikteki oynatıcılar yalnızca görüntüde değil ses özelliklerinde de kaliteli bir deneyim yaşamanızı sağlamaktadır.

Blu-Ray oynatıcılar için seçimlik pek çok model ve içerik imkânı da bulunmaktadır. Bunlar ile ilgili olarak öncelikle hangi alanda bir oynatıcıya ihtiyacınızın olduğunu belirlemek büyük bir özellik taşıyacaktır. Eğer evde veya kullanacağınız alanda yüksek kalitede ve depolamada filmler, videolar izleyecekseniz bunları gerçeğe yakın bir düzeyde görüntü kalitesinden görüntülemek istersiniz. Bu görüntü deneyimini size sunacak olan Blu-Ray 4k özellikteki oynatıcılardır. Bu oynatıcıların teknik olarak en bilinen özelliği sinematik olarak iyi verim almak için başvurulacak en iyi seçenek olmasıdır. Ev sineması özelliği olarak ilk akla gelen seçenek bu 4k özellikteki oynatıcılardır. Ultra HD kalite olarak bilinen bu yüksek kalite çözünürlük televizyonların yanı sıra artık oynatıcılar için de en çok aranan özelliklerden biri olmuş durumdadır. Aynı zamanda USB girişli, 3D DVD oynatıcılar, mini oynatıcılar şeklinde de pek çok tercih alanı sunulmaktadır.

Evinizi Sinema Salonuna Döndürecek Teknoloji

DVD oynatıcılar arasında seçim yapılırken en çok dikkat edilen ve tercih sebeplerinin başında gelecek olan dijital özellik, görüntü kalitesinin oldukça net ve güzel yansıtılıyor olmasıdır. Bu kaliteli görüntü arayışı içinde pek çok farklı modelde ve çeşitte oynatıcılar, ekranlar ve cihazlar üretilmiş olsa da gelişen teknoloji ile birlikte çok daha büyük adımlar atılmaya başlamıştır. Evinizde sinema netliğinde görüntüler izlemek, büyük kapasitedeki film, dizi ve videoları saklamak ve kullanmak, bu görüntülerden maksimum ses düzeyinde fayda sağlayabilmek için bütçeniz ve istekleriniz doğrultusunda paralel bir oynatıcı seçmeniz iyi bir deneyim yaşamınızı sağlayacaktır. Sinematik anlamda en iyi verimi alabileceğiniz teknolojide üretilmiş olan Blu-Ray oynatıcıları tercih ettiğinizde istediğiniz nitelikte bir deneyimi yaşayabilirsiniz. Televizyon seçiminde de oldukça sık kullanılan bu 4k özelliği ile görüntüleri hiç olmadığı kadar net izleme şansına sahip olabilirsiniz.

Ultra HD görüntü özelliği sunan 4k teknoloji Full HD görüntü kalitesinin yaklaşık olarak iki katı daha net bir görüntü deneyimi yaşamanızı sağlamaktadır. Ultra HD Blu-Ray disklerinde çift katman özelliği bulunmaktadır ve bu sayede 66 GB’a kadar veri saklayabilmektedirler. Hatta farklı model ve çeşitlerinde üç katmana kadar kullanılan bu özellik ile 100 GB’a kadar verilerin saklandığı da görülmektedir. Büyük kapasitede kullanım istediğiniz bir oynatıcı arayışındaysanız farklı özellikteki bu oynatıcılar arasından size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Ultra HD Blu-Ray bir oynatıcıyı seçtiğiniz takdirde daha düşük kalitede veya daha az yere sahip olan arşivinizi de bu oynatıcıda çalıştırmanız mümkündür. Hatta bazı Ultra HD oynatıcılar, full HD görüntüyü de oynatma esnasında 4k özelliğe yükseltebilmektedir. Sinema tutkunuysanız bu özellikleri sayesinde olağanüstü deneyim yaşayabilirsiniz. Deneyiminizi ikiye katlamak için sayfamızda yer alan 5+1 hoparlör seçeneklerini satın alabilir, olağanüstü bir film atmosferi yaratabilirsiniz.

Gerçeğe En Yakın Görünüm

Oldukça fazla çeşitlilik arasından en uygun olan oynatıcıyı bulma noktasında istediğiniz özellikleri belirlemeniz gerekmektedir. Oynatıcıyı televizyon oynatıcısı mı yoksa bilgisayar oynatıcısı olarak mı kullanacağınız, müzik dinleme noktasında mı yoksa herhangi bir şeyi izleme noktasında mı, görüntü kalitesinin yüksekliği mi yoksa gerçeğe en yakın halinde mi istediğiniz şeklinde pek çok alandan inceleyeceğiniz noktalar bulunmaktadır.

Bu incelemeler esnasında kolay bağlantı kurulmasını istediğiniz bir seçenek için daha basit bir düzenekte bağlantı noktasına sahip oynatıcılar, görüntü kalitesinin en iyi şekilde gelmesini istediğiniz noktada 4k oynatıcılar, boyut olarak daha kolay taşınabilir isterseniz mini oynatıcılar, gerçeğe en yakın görüntüye sahip ve odanızın içindeymişçesine bir görüntü deneyimi isterseniz 3D oynatıcılar karşınıza çıkacaktır. 3D sinyali ile çalışacak olan bir oynatıcıda izleyeceğiniz herhangi bir görüntü bile oldukça gerçekçi bir şekilde karşınıza çıkacaktır.

Blu-Ray Oynatıcı Nedir?

Çok büyük alanda veri depolamaya ve kullanıcı deneyimini oldukça arttırmaya yönelik üretilmiş bir oynatıcı türüdür.

Blu-Ray Oynatıcı Nasıl Kullanılır?

Blu-Ray oynatıcınızı hangi alanda ve hangi cihaz ile bağlantı kurarak kullanacağınıza göre değişiklik göstermektedir. Televizyonunuz için kullanacaksanız bağlantı kablosu ve ayarlar kısmından oynatıcının seçilmesi ile, bilgisayarınız için de yazılımı kurmanız ile kullanabilirsiniz.

Blu-Ray Oynatıcı Nasıl Kurulur?

Bağlantı noktalarını taktıktan sonra ayarlar menüsünden istediğiniz şekilde seçip çalıştırabilirsiniz. DVD oynatıcı seçeneğini seçip hızlı ayarlama veya oynatıcınızın özelliğinden kaynaklanan ayarları yaptıktan sonra çalışacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DVD Blu Ray Oynatıcılar

45 ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 45 ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/152492/155124