Dikiş Makinesi

Hobi olarak ya da gelir elde etmek için başvurulan yöntemler arasında biçki ve dikiş işlemleri de yer alır. Hem kadınlar hem de erkeklerin yapabileceği farklı birçok dikiş yöntemi mevcuttur. Sizler de ister boş vakitlerinizi değerlendirmek, ister çeşitli el işleri yapıp satışa sunmak için bir dikiş makinesi alarak ilk adımı atabilirsiniz. Rengarenk kumaşlar ve iplikleri, çeşitli yöntem ve teknikler kullanarak dikebilir, üzerlerine nakış ve işlemeler yaparak kullanıma sunabilirsiniz. Mutfak örtülerinden aksesuarlara, masa örtülerinden giyim parçalarına birçok farklı alana hitap eden ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Sağlam bir şekilde yapılan dikişler uzun ömürlü olur. Yıkandığında dikişlerde atma ya da sökülme meydana gelmez. Diktiğiniz her parçanın sağlam olması, tüm darbelere karşı dayanıklı olması ve yıkadığınız zaman çeşitli bozulmalar meydana gelmemesi adına bu alanda usta olanlardan dikiş makinesi önerisi alabilirsiniz. Eğer düzenli olarak dikiş yapan ve makinelerin dilinden anlayan bir kişiyseniz, profesyonel anlamda dikiş makinesi önerileri de verebilirsiniz. Kendiniz için gömlekler, pantolonlar, mantolar, eşarplar, şallar, fularlar, yelekler ve kazaklar dikebileceğiniz çeşitli makine modellerine göz atabilirsiniz. Sevdikleriniz için sıra dışı ve kendi el emeğinizle hazırlamış olduğunuz, biçtiğiniz ve diktiğiniz ürünleri hediyelik olarak hazırlayabilirsiniz. Farklı modellere ve özelliklere sahip makineler ile ister baştan aşağıya yepyeni kıyafetler dikebilir isterseniz de sökülen alanları tamir edebilirsiniz. Aklınızda yaratıcı şekilde yer alan tasarımları bu makineleri kullanarak ortaya çıkarabilir ve kendinize has dikim teknikleri de yaratabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun olan makine modellerini yakından inceleyebilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda dekoratif bir ürün olarak da bulunduğu ortamı süsleyen modellerdir. 

Dikiş Makinesi Modelleri

Çeşitli renklerde, özelliklerde ve boyutlarda tasarlanan dikiş makinesi tavsiye sonucu temin edebileceğiniz modellere sahiptir. Kullanımı oldukça kolay olan ve kumaşların her birinde farklı dikişler yapmanızı sağlayan modeller mevcuttur. Portatif şekilde tasarlanan makineler genellikle mini boyutlara sahiptir ve gittiğiniz her yere taşıyabilirsiniz. Eğer işinizi büyütmek ve dikiş alanında daha profesyonel işlemler yapmak isterseniz, ayaklı olan modelleri tercih edebilir ve evinizin bir köşesini tamamen makineyi rahat olarak kullanabileceğiniz bir alana çevirebilirsiniz. Motorlu modeller ise daha ağır çalışan ve kalın kumaşları da rahatlıkla dikebileceğiniz özelliklere sahip olan çeşitlerdir. Manuel olarak kullanılan makine modellerinde ayak kullanımına ihtiyaç duyulmaz. Elde taşıyarak rahatlıkla dikim yapabilirsiniz. Eski nesil modeller biraz daha ağır ve büyükken, yeni nesil makine modelleri daha hafif ve portatif özelliklere sahiptir. Kompakt tasarımları ile ön plana çıkan makineler acemi olanlar tarafından da profesyonel terziler tarafından da kullanılabilir. Henüz hiç dikim yapmamış olanlar için de kullanımı gayet kolaydır. Dikiş iğneleri ve kumaş yerleştirme aparatı metal ya da paslanmaz çelikten tasarlanır. Böylece küflenme, paslanma, oksitlenme ya da yıpranma gibi durumlar meydana gelmez. Kumaşların kolaylıkla kayabilmesi ve dikiş esnasında katlanma oluşmaması için bırakılan mesafe de uygun boyutlardadır. Sarıdan kırmızıya, pembeden yeşile tüm renk tonlarının kullanıldı dikiş makinelerinde şarjlı ve pilli olan modelleri de bulabilirsiniz. Şarjlı olan modellerin şarjı tam dolduktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Şarjı bittikten sonra doluma takmalı ve tam dolum gerçekleşmeden yeniden kullanmamalısınız. Pilli modeller ise çeşitli piller ile çalışır. Büyük modeller daha büyük pillerin kullanımına ihtiyaç duyar. Mini modellerde ise yuvarlak hap piller kullanılabilir. Pilli modelleri tercih edeceğiniz zaman hangi pil ile çalıştığını yakından incelemeli ve ayrı olarak pillerini de temin etmelisiniz. Kablosuz tasarıma sahip olan modeller de mevcuttur. Dilediğiniz her yerde dikiş yapabilmenize olanak sağlar. Açık havalarda bahçenize ya da balkona çıkabilir, kapalı havalarda sessiz bir ortamda dikiş yapabilirsiniz. Her türlü kumaştan kol, bacak, yaka dikebileceğiniz özelliklere sahip onlarca model vardır. 

Manuel Dikiş Makinesi Modelleri

Hiç zorlanmadan ve istediğiniz her yerde dikiş yapabilmek, sökülen yerleri hemen tamir edebilmek için manuel olarak kullanılan el dikiş makinesi modellerini tercih edebilirsiniz. Oldukça minik tasarımları olan bu modeller son derece sevimli bir görünüme sahiptir. Taşınabilir oldukları için her yere kolaylıkla götürebilirsiniz. Hafif olması, pratik kullanımı ve her türlü kumaşı dikme özelliği sayesinde en acil durumlarda dahi yardımcınız olur. Kot kumaşlarda, keten kumaşlarda, keçe kumaşlarda ve saten gibi dikişi zor olan kumaşlarda dahi çalışma fırsatını sizlere sunar. Minik boyutlarına rağmen oldukça hünerli olan manuel dikiş makineleri ile kendi dikişlerinizi artık tamamen kendiniz yapabilirsiniz. Çok küçük boyutlara sahip olduğundan kablosuz ve pille çalışma özellikleri bulunur. Genellikle 4 adet AA pille çalışan el makineleriyle dikiş yapmadan önce 10 saniye kadar çalıştırmanız yeterli olur. 10 saniye sonunda dikiş yapmaya hazır hale gelir. Sabitleme plakası bulunan bu modellere kumaşı dilediğiniz ölçülerde sabitleyebilir ve hiç kayma yaşamadan dikişi yapabilirsiniz. Yüksek dikişler yapmak için döner volanını yukarı kaldırmanız, daha sık dikişler için de aşağı indirmeniz yeterli olur. Kullanımı oldukça pratik olan el makinelerine iplik geçirmek de çok basit bir işlemdir. Her türlü ipliği kullanarak kumaşlarınızla uyumlu bir şekilde dikiş işlemlerini aşama aşama yapmanıza olanak sağlar. Rengarenk modelleri ile kullanırken keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz. Minik boyutları sayesinde çantalarınızda yer kaplamadan taşıyabilirsiniz. 

Motorlu Dikiş Makinesi Modelleri

Genellikle evlerde, dikiş kurslarında ve terzilerde kullanılan motorlu modellerde özel dikiş makinesi motoru yer alır. Çok gürültü yapmamakla birlikte dikişlerin daha profesyonel şekilde yapılmasına yardımcı olur. Bu işte ustalaşan ve giyim ya da farklı alanlara dair dikiş yapanlar için en ideal modeller arasında yer alır. Motorları oldukça güçlüdür ve uzun ömürlü bir kullanım sunar. Motorlu modeller daha büyük boyutlara sahiptir. Taşınabilir özellikleri bulunmaz. Bir makine masasında ya da normal masada konumlandırarak kullanabilirsiniz. Kendinize ait bir dikiş köşesi hazırladığınızda motorlu modellerin renkli tasarımları ile bu köşeyi gönül rahatlığıyla doldurabilirsiniz. Oturarak ya da ayakta pozisyon alarak dikişlerinizi yapabilirsiniz. Motorlu dikiş makinelerinin içinde iplik dönüştürücü, temizlik fırçası ve makine yağı bulunan alanlar da mevcuttur. Çeşitli makaraları renkli bir şekilde takabileceğiniz kısımları bulunur. İğne setleri sayesinde dikiş yapacağınız tekniğe göre iğnesini değiştirebilirsiniz. Motor gücünü ayarlayabilir ve tekniğinize en uygun hızda dikiş yapabilirsiniz. Bazı motorlu modeller yalnızca dikiş değil aynı zamanda overlock özelliği de taşırlar. Dikişlerinizi yaptıktan sonra kenarlarından atmaması ve kıvrımların daha tok gözükmesi için overlock çekimini de yapabilirsiniz. Bu makinelerde aynı andan 3-4 iplikle beraber çalışabilirsiniz. Penye ve jarse kumaşları, kot ve keten kumaşları ayırt etmeksizin dikebilirsiniz. Motorlu modellerde yer alan diferansiyel besleme sistemi sayesinde tüm kumaş türleri üzerinde rahatlıkla çalışabilirsiniz. Düz dikişler, çapraz dikişler ve teyelleme işlemleri için motorlu modeller işinizi tam olarak görür. Ağır kumaşların yanı sıra şifon, tül ve penye gibi çok hafif olan kumaşların dikimini de bu makine modelleriyle yapabilirsiniz. Kenarlarında kıvırma işlemlerini, katlama işlemlerini ve ip gerginliği ayarlamalarını da motorlu modeller ile kolaylıkla bitirebilirsiniz. 

Ayaklı Dikiş Makinesi Modelleri

Ev tipi ya da ayaklı olarak adlandırılan makine modelleri ev konforunda kullanıma en uygun olan modellerdir. Nostaljik bir havası bulunan bu modeller daha ağır ve profesyonel kullanımlara hitap eder. Dikiş makinesi ayakları, motor ve kol kısmı ile orantılı olarak çalışır. Makineyi çalıştırmaya başladığınız zaman hem ayakların hem makine kolunun aynı anda çalışmaya devam etmesi gerekir. Böylece bu orantı doğrultusunda dikiş iğnesi aşağı yukarı şekilde hareket etmeye ve ipliği basmaya başlar. Bu modeller daha profesyonel olanlar ve eskiden bu yana dikiş yapanlar için idealdir. Ayaklı olduğu için mutlaka bir dikiş makinesi masası üzerine konulması gerekir. Taşınabilir hafifliğe sahip değildir. Hem el hem ayak kullanımını aynı anda gerektirdiği için, makinelere özel tasarlanan masalar üzerinde kullanılabilir. Ayaklı modellerle kenar ve köşe dikişlerini çok daha pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Ayaklı modellerde çok geniş kumaşları daha rahat kaydırarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda farklı nakış tekniklerini ve dekoratif desen türlerini de bu modeller ile kumaşlara aktarabilirsiniz. Rengarenk gömlekleri, penyeleri, jarse elbiseleri, eşarpları, masa örtülerini, mutfak takımlarını ve alt giyim parçalarını kısa sürede dikmek istemez misiniz? Tasarladığınız tüm yaratıcı dikiş tekniklerini kendinize özel bir şekilde kullanmak istemez misiniz? O halde daha fazla vakit kaybetmeden birbirinden şık tasarımlara sahip olan ayaklı makine modellerine göz atabilirsiniz. Opsiyonel olarak tüm giyim ürünlerine fermuar dikebilir, düğme dikebilir ve kenarlarını çok daha kolay bir şekilde kıvırabilirsiniz. Gizli fermuarları profesyonel bir şekilde dikebilmek, kasnak nakışlarının arka kısımlarına astarları pürüzsüz bir şekilde geçirebilmek ve özellikle de en zor dikiş tekniği olan yan yana paralel dikişleri kolaylıkla ve kusursuzca yapabilmek için ayaklı modeller sizleri bekliyor. 

Mini Dikiş Makinesi Modelleri

Görünümüyle kendisine hayran bırakan el dikiş makinesi fiyatları oldukça ucuzdur. Gittiğiniz her yerde hemen dikişleri gerçekleştirebilmek ve sökülen alanları düzeltmek için mini modellere dair dikiş makinesi tavsiyesi alabilirsiniz. Tek elle dahi kullanımı mümkün olan mini makine modellerinde kullanılan her tasarım minyatür şekildedir. Ucunda yer alan dikiş makinesi iğnesi kısımları da miniktir. Daha hızlı ve daha pratik bir şekilde dikiş yapmanıza olanak sağlar. Hafif ve kompakt tasarımı sayesinde taşıması da oldukça kolaydır. Ufak tefek işlemleri yapabilmek için en ideal modeller arasında yer alır. Terziye ücret ödemenize gerek kalmadan tüm kumaşlarda işlem yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her yerde çalıştırabileceğiniz özelliklere sahiptir. Hem çok sevimli hem de çok kullanışlı bir tasarımı mevcuttur. Kablosuz olduğu için kullanım esnasında ya da sonrasında kablo derdiniz olmaz. İster ince kumaşlarla ister kalın kumaşlarla rahatlıkla dikiş yapabileceğiniz modellerdir. İplikleri kolaylıkla geçirebilirsiniz. Tek renk iplik ile çalışabilirsiniz. Pratik mini dikiş makineleri aynı zamanda seyahat makineleri olarak da bilinir. Tatilinizde en sevdiğiniz giyim parçalarında bir sökülme meydana gelirse endişelenmenize hiç gerek kalmayacaktır. Hemen mini makinenizi çıkararak kolaylıkla tamiratınızı yapabilirsiniz. Kırmızıdan maviye, turuncudan pembeye tüm renk tonlarını da bu mini modellerde bulabilirsiniz. 

Sanayi Tipi Dikiş Makinesi Modelleri 

Dikiş makinesi sanayi tipi modelleri profesyonel dikiş alanlarında kullanılır. Daha büyük boyutlara sahip olan modellerde ayaklı ve motorlu tasarımlara daha çok rastlayabilirsiniz. Normal dikiş tekniklerinin yanı sıra overlock imkanı da sunar. Aynı zamanda Led ışık özelliği ile kumaşları, ipliği ve iğne ucunu daha net görmenizi sağlar. Birçok fonksiyonel özelliğe sahip olan sanayi tipi modellerde ağır söküm işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Teknolojik detayları daha fazla olan sanayi tipi dikiş makineleriyle kıvırma, kordonlama ve büzme işlemlerini de profesyonel şekilde tamamlayabilirsiniz. Sanayi tipi modellerde dikim yapacağınız kumaşlara ve iplik türlerine göre iğne alternatiflerini de seçebilirsiniz. Sessiz çalışma özelliği bulunan modellerde aynı zamanda zikzak ve ilik kalınlıklarını da kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Dekoratif açıdan da oldukça hoş tasarımlara sahip olan makinelerde desen seçici özellikler de bulunur. Bu sayede dilediğiniz desenin dikimini gerçekleştirebilirsiniz. Çok kısa sürede ilik açabilir ve çift iğne kullanımı ile paralel dikişleri de yapabilirsiniz. Aksesuar bölümü bulunan modellerde ise serbest kol dikimleri ve sürfile tekniklerini de kolaylıkla öğrenebilir ve hayata geçirebilirsiniz. 

Dikiş Makinesi Fiyatları

Birbirinden farklı özelliklere ve tasarımlara sahip olan dikiş makinesi fiyatları taşıdığı detaylara göre farklılaşabilir. Genel olarak tüm modellerde uygun fiyatları bulmanız mümkündür. Ancak mini manuel modeller çok uygun fiyatlara sahiptir. Günlük her yerde kullanıma uygun olan el makinelerini son derece ucuz bir şekilde temin edebilirsiniz. Daha özel dikimler ve büyük işler için sanayi tipi, ev tipi ya da motorlu ve ayaklı olan modelleri tercih edebilirsiniz. Hem daha profesyonel hem de daha fonksiyonel olan modellerde motor gücüne, elektrik gücüne, birden fazla ip kullanabilme özelliğine bağlı olarak fiyat farklılıkları meydana gelebilir. Bazı modellerde ütüleme tekniği olan kısımlar da mevcuttur. Bu modeller en profesyonel şekilde kullanılan ve fiyatları biraz daha farklı olan modellerdir. Yapmak istediğiniz dikiş işlemlerine ve bütçenize en uygun olan modelleri bulabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesine sahip olan makinelerde renk çeşitlerini de inceleyebilir ve zevkinize en yakın olanları bulabilirsiniz. Dikiş makinesi tavsiye 2020 modellerinde fiyatlar çok daha uygundur. Sizler de yıl ayrımı yapmaksızın daha uygun olan modelleri kullanabilirsiniz. Temiz bir şekilde kullandığınız sürece uzun süre kullanımına devam edebilirsiniz. 

Dikiş Makinesi Nasıl Kullanılır?

İlk defa dikiş yapacak olanların akıllarında dikiş makinesi nasıl kullanılır? Sorusu yer alır. Kullanmak istediğiniz modele bağlı olarak kullanımında da değişiklikler meydana gelebilir. Mini modellerde yapmanız gereken tek şey ipliği iğne kısmına geçirmek ve üzerine basarak dikişe başlamaktır. Motorlu modellerde motorun temiz olduğundan emin olmalı, düzenli olarak yağlama yapmalısınız. Motorunu yaklaşık 10 saniye çalıştırdıktan sonra dikiş aşamasına geçebilirsiniz. Ayaklı modelleri kullanırken mutlaka hem ayak hem el koordinasyonunu dengelemelisiniz. Yanlış dikişler atmamak adına dengeli olarak çalıştırmanız gerekir. Sanayi tipi makineleri kullanmadan önce kaç türlü renkte iplik kullanacağınıza karar vermeli ve iplikleri makara şeklinde ip alanına geçirdiğinizden emin olmalısınız. Ardından iğne seçimini yapmalı ve dikişe başlamalısınız. Kullanmak istediğiniz modellerin tüm fonksiyonlarını göz önünde bulundurarak kullandığınız sürece en doğru şekilde kullanmış olursunuz. Böylece uzun yıllar boyunca bozulma meydana gelmeden kullanmaya devam edebilirsiniz. Büyük boyutlu modellerinizi düzenli olarak temizlediğinizden, ip artıklarının kalmadığından ve motor kısmı ile iğne kısmını yağladığınızdan emin olmalısınız. 

Dikiş Makinesinde Her Şey Dikilir mi?

Dikiş makinelerinde, akıllarınızda yer alan yaratıcı her şeyi dikebilirsiniz. Çeşitli tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Çok ufak tefek dikme ve sökük işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. 

Dikiş Makinesi Kullanmak Kolay mıdır?

Manuel ve mini olan makineleri kullanmak oldukça kolaydır. Dikişte acemi olanlar tarafından dahi pratik şekilde kullanılabilir. Ancak büyük modeller, motorlu ve ayaklı modelleri kullanabilmek için birkaç sefer pratik yapmak ve basit işlemlerle başlamak önemlidir. 

Dikiş Makinesinde Hangi Tür İpler Kullanılır? 

Naylon, pamuk, viskon ve orlon gibi tüm iplik türlerini makinelerde kullanabilirsiniz. Dikim yapmak istediğiniz kumaşa ve tekniğe göre en doğru ipliği seçtiğinizden emin olmalısınız. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dikiş Makinesi

İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 1138 ürün
DSACategoryId/2147483638/17071/17693/162152