Ev Sinema Sistemleri

Ev Sinema Sistemleri

Ev sinema sistemleri son zamanlarda her evde de bulundurulmak istenen bir teknoloji haline geldi ve evlerimize taşındı. Özellikle evden çıkma yasaklarının getirildiği dönemden sonra, evde sinema veya ses sistemine dayalı, yüksek düzeyde keyif veren bir ses çıkışları ile tanışmaya merak duymuş olabilirsiniz. Sinema deneyimini ev ortamına taşımak sevdiklerinizle keyifli anlar yaşamanıza eşlik edecektir. Yaşanan virüs sürecinden sonra özellikle karşımıza çıkan yasaklar, müzik, konser kısıtlamaları, kalabalık ortamlarda bulunma kısıtlaması gibi birçok keyif aldığımız aktivite etkinliklerden uzak kaldığımız bir dönemden geçtik.Bu dönemde bazılarımız bu tarz alternatifler geliştirdi, bazılarımız da daha küçük ses bombası denilen hoparlörler ile keyifli etkinlikler yapılabilir. Ev sineması dev yansıtım ya da büyük ekran televizyonlarda, özel ses sistemleri ile ve sinemada aldığımız ses ve görüntü kalitesinin ev ortamında yaratılmasıdır. Sinema salonlarına benzeyen sanki o filmin içindeymişiz gibi hissi ve deneyimi yaşayabilmek adına, çok hoparlörü olan bir ses düzeneği kurulmalıdır. Bu ses sistemlerini yerleştirirken merkez ismi verilen hoparlörü görüntü kaynağının bulunduğu yerin ya üstüne, ya da altına denk getirerek yerleştirmeliyiz.Bunun önemi bu hoparlörün konuşmaları aktarıyor olmasıdır. Ekranın sağ ve sol köşesine konulan hoparlörler, ses kalitesinin güçlü seslendirme vermesini sağlamasıyla birlikte, sağ ve soldan izlediğimiz filmin duygusunu sizlere daha çok aktarılmasında etkili olacaktır.

Video kaynakları; Video kaynağının amacı, evde sinema sistemini kaliteli bir şekilde görüntüleye bilmemiz içindir. Evlerimizde bulunan televizyonlarımızı görüntüleme aygıtına ileten, sinema ortamı sağlayan bir aracıdır. Bilinen çoğu ev sinema sisteminde, bilgisayarda bulunan sabit sürücülere benzeyen bir video kaynağı kullanılır. İzlemek istediğimiz filmler, diziler,videolar bu bileşen üzerinde oynatılmak üzere saklanır. Sonradan izlemek üzere beğendiğimiz filmler doğrudan video kaynağına bütünleşmiş indirilebilir, farklı çeşitlerde film video görüntüleme kaynaklarına internetten erişebilirsiniz. Son dönemlerde hayatımıza hızlı bir şekilde giren film izleme uygulamaları tarafından bu ulaşım mümkündür.

Alıcılar: Bir alıcı merkezi, evde sinema sisteminin sesini yöneten parçadır. Sinema sistemi için kurmuş olduğunuz hoparlörlerin ses çıkışını yönetir. Buradan da televizyonunuz da izleyebilmek için ses kaynaklarınızı birleştirdiğiniz yer, yani alıcının görevi ev sinema sisteminin en önemli merkezidir. Çağımızın ev sineması alıcıları kaliteli ses aktarma ve hoparlörlerini keyif alacağınız şekilde çalıştırma gücünü sağlamaktadır. Bununla beraber çektiğiniz videolar ses kayıtları gibi bir dosyalarınızı da görüntülemek için, yönetici merkez görevi görür. Mevcut alıcı modellerimizin hepsinde de sisteminizi mobil uygulama kullanarak kablosuz bir şekilde yönetme olanağı sunacaktır, hatta internetten müzik video transferi yapabilmenize de izin verir.

Av Alıcısı/ Aşırı Gerilim Koruyucular

Neredeyse evlerimizde kullanmış olduğumuz sinema sisteminin, ihtiyaç duyduğu en hayati donanım aşırı gerilim koruyucularıdır, ev tipi sinema sistemlerindeki kullanılan elektronik parçalar çok hassastır.Buradaki güçte bulunan dalgalanmalar, devrelerin saniyeler içerisinde yok olmasına sebebiyet verebilir. Kaliteli bir aşırı gerilim koruyucuya sahip olmak, kurmuş olduğunuz tüm sinema sisteminizin ve ses görüntü sisteminizin güç artışlarından veya dalgalanmalardan, sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlayacaktır.

Ses Sistemleri: Evde sinema sisteminin en güçlü silahı ses sistemidir. Ses sistemlerine en küçük sesten en yüksek sese kadar duyabileceğiniz birçok farklı özellikte ses sistemleri bulunmaktadır. Örneğin; hassas sesleri algılayan sistem, izlemiş olduğunuz filmlerde veya videolarda sesin kalitesini artırmak için kullanılan bir ses çıkışıdır. Ekran kanallarının tersine hassas ses sistemi teknolojisi sayesinde, duyulan ses iki boyutlu sistemde ve 360° yarıçapta gelir, bu yüzden ev sinema sistemi için gerekli olan en önemli sistem hassas ses sistemidir. Kullanmış olduğunuz her boyutta hoparlörden beklentinizi karşılayacaktır, yerde duran hoparlörler, duvara monte edilen, tavanların içlerinde ve duvarların içlerinde kullanılacak şekilde tasarlanmıştır, hepsinin farklı özellikleri vardır.

Bağlantı Kabloları: Sisteminiz için uygun boyutta ve uzunlukta kablolar almak, satın aldığınız düzeneğin doğru ve hızlı çalışmasını sağlayacaktır.Sinema sistemleri için birbirinden farklı birçok çeşitte bağlantı kabloları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi HDMI kablolarıdır. Kullanılan görüntüleme cihazları, evinizin konforunda gerçekten sinemada olma hissini alabilmemiz için filmleri izleyebileceğiniz büyük bir ekrana sahip olmanız gerekecektir. Bunun için iki alternatif kullanabilirsiniz ister televizyon ister video yansıtıcı seçebilirsiniz. En önemlisi evinizde sinema köşesi olarak belirlediğiniz yere uygun olarak konumlanacağından ve uyum sağlayacağından emin olmalısınız. Televizyon veya yansıtma aparatı seçerken resim çözünürlüğünü araştırmanız, kaliteli bir görüntüleme cihazı seçmenizde etkili olacaktır.

Ev Sinema Sistemi İçin Hangi Hoparlörler Uygulanır

Yüksek ses ve kaliteli müzik dinlemeyi seven kişiler tarafından, en çok tercih edilen ürünler arasında ilk sırada dev hoparlör sistemleri yer almaktadır. Bu düzenekler, farklı sesleri tek yerde sunabilme kalitesine sahiptir. Portatif şık görünümü ile göze de hitap etmektedir. Gözümüze güzel görünmesi de önemli çünkü evimizde bu sistemi kuracağımız için “çok fazla yer kaplamasın, kaliteli olsun, istediğim tüm detaylı performansı sergileyebilsin” diyorsak, yüksek kalite kullanılmış hammaddeden üretilen ses sistemi kullanıcılarına, kendilerini özel hissedecekleri bir ürün performans kalitesi sunmaktadır. Fiyat performans açısından diğer hoparlör sistemlerine göre biraz yukarıdadır, bütçenize göre farklı tüm markalara da bakabilirsiniz. Marka algısından daha çok, belirli teknik detaylara hâkim olduğunuzda istediğiniz performansı diğer çeşitli ürünlerden de alabilirsiniz. Kurulan veya kurmak istediğimiz ev sinema sistemimizde, en önemli faktör aynı binada yaşadığımız veya bulunduğumuz odadan başkalarına çok yüksek seste rahatsızlık vermemek için, kaliteli bir ses yalıtımı da yaptırmanız gerekebilir. Ses izolasyonu yani, sesin dışarıya çok yüksek gitmemesi için sesin kaynağının yalıtılması gerekmektedir. Tahmin edersiniz ki o dev ekranın karşısında ve kurmuş olduğumuz yüksek kaliteli ses sistemine sahip olduğunuzda, bunun tadını doyasıya çıkarmak isteyeceksiniz. Oda ses izolasyonu, sesin oda da dengeli bir şekilde dağıtılmasını ve bunun sonucunda yankı yaparak oluşabilecek rahatsız edici ses çıkışı sorunlarını, ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.Ses yalıtımı için en düşükten en yüksek fiyatlar karşılaştırılabilir, birçok seçenek değerlendirerek, ihtiyacınız olan sistemini belirlediğinizde, her bütçeye uyan yalıtım düzeneği bulabilirsiniz. Ev sinema sistemlerine alternatif olarak Sound Bar ses sistemleri de bulunmaktadır. Özellikle evinizde kullanacağınız için yer kaplama açısından daha az bir alanı kaplayan ve bu düzeneği kullanabilmeniz için özel bir ayar gerekmez.Televizyonunuzun kendi sesinin daha üzerinde ve çok yüksektir, kalitesinde ses çıkışı sağlamasını destekler. Tabii ki seslerin ayrışması izlediğiniz film de en küçük rüzgâr, kıpırtı, yaprak sesini bile duymak keyfini yaşamak istiyorsanız seslerin ayrışması için daha çok kanallı sinema sistemi düzeneğini evinize kurabilirsiniz. Bu kurulum sizi sinema salonu hissine daha çok yaklaştıracaktır, tabi burada bu sistemin maliyetini ve alan olarak kapladığı yeri önceden planlamamız gerekmektedir.

Bu tarz ses sistemleri satın alınırken teknik açıdan donanımlı bir uzmana danışmak da fayda vardır çünkü hangi güçte alınması gerektiği, ses çıkışlarının hangi puntolarla veya kaç saniyede sesteki gücün artarken sesinde aynı zamanda bozulmaması gibi birçok teknik detaylar bulunmaktadır.Ses sistemi edinirken bu bilgilere sahip olmakta büyük yarar bulunmaktadır.

Ses Sistemlerinde Bulunan Bazı Önemli Ayarlar

  • Sessiz bir odadaki çok yüksek olmayan hafif uğultu
  • Derinden gelen herhangi bir gürültü
  • Fonda çalan kısık bir müzik
  • Normal ses tonu konuşması
  • Orta kısık ayarlı müzik sesi
  • Yüksek sesli müzik
  • Aşırı gürültülü müzik sesi

Kurmuş olduğumuz ev sinema sistemlerin de müzik dinlemek de farklı bir keyif verecektir. Evimizde verdiğimiz davetler, kutlayacağımız partiler, doğum günleri yüksek kaliteli ses sistemi ile çok daha eğlenceli ve keyifli hale gelecektir. Elbette bu kurmuş olduğunuz donanım ile bağlantılı olacaktır, genellikle bu kurulu sistemde müzik dinlenebilmesi için sağ ve sol hoparlörleri kullanabileceğimiz belirtilmektedir. Ev sinema sistemini kullandığınız bilgisayarlarda optik çıkış özelliği varsa bilgisayara bağlayarak da kullanabilirsiniz.

Telefon ekranınızı da televizyona yansıtabilirsiniz, bunuda eğer telefonunuz televizyona kablosuz olarak bağlanma özelliği taşımıyorsa, bu aktarımı bu uygulamayı destekleyen kablo veya USB, HDMI kablolarını kullanarak da yansıtabilirsiniz.

Ev sinema sistemini satın alırken hangi markanın teknik hizmet servisinin ve servis ağının yeterli olup olmadığını ve satın aldığınız ürünün, parçalarının teknik servislerde tedarikinin de sorun olup olmadığını da araştırmakta faydalı olacaktır. Bu durumda öncelikle yapılması gereken ihtiyacınıza göre ya da bütçenize göre bir ses sistemi bulmanız sonrasında bu ses sistemi bakımı tamiri ile ilgilenen servis ağını araştırmalısınız.

Ev Tipi Sinema Sistemi Taşınabilir Mi?

Ev sinema sistemi için almış olduğunuz hoparlörleri, arabanıza da bağlayabilirsiniz. Hoparlörlerin kablolarını arabanızın üzerinde bulunan ses çıkışına giden kablolarla birlikte bağlayın, yani normal otomobil teybinin bağlandığı soketi, bu sistemi bağladığınızda kullanabileceksiniz. Bu şekilde bağlanan sistemin uyum sağlamadığını gördüğünüzde, kullanmak istediğiniz ses sistemini arabaya taktığınızda sorunsuz dinleme deneyimini yaşayabilirsiniz. Ev sinema sisteminin, dünyada gelişen teknoloji olarak sürekli yenilenmesini ve güncellenmesine rağmen popülerliğini sürekli korumaktadır. Müzik ve film keyfinizi evlerde yaşatan bu sistem üç farklı düzenekten oluşmaktadır. Bunlar görüntü, görüntü oynatıcı ve ses düzenidir, ses düzeni içinde beş adet hoparlör ve bir adet merkez ses çıkışları gereklidir. Yani kısaca 4 + 1 ses sistemi olmalıdır. Ön sağ ve sol hoparlörler, bilgisayarınızın yansıtıcı ya da televizyonunuzun yanlarına geldiğinde manyetik korumalı olduklarından dolayı, elektronik aletlerinin bunlardan etkilenmemesine de önem göstermelisiniz. Bu kadar güçlü ses düzeneklerini, evinize konumlandırdığınızda bu ses çıkışlarına sahip olan hoparlörlerinizin kulaklarımızı çok yakın mesafede olmamasına, kulaklarınızdan belli bir mesafede aşağıda olmasına özen göstermelisiniz. Genelde satın alınan ses sistemlerinin içerisinden çıkan ayaklar, arka hoparlörlerin yükseltilmesi için kullanılmaktadır.Bu aksesuar ürünü aldığınızda gelmediyse eğer, satın aldığınız ürün için herhangi bir mağazadan mevcut ses sisteminize uygun yükseltici bir ayak satın alabilirsiniz. Kulaklıkla bile müzik dinlediğimiz de, yüksek ses zararından bahseden uyarı bildirimleri çıkar karşımıza, kapalı alanlar da, konserler de ya da ses çıkış sisteminin yakınında yüksek sese maruz kaldığınızda, kulaklarınız da uğultu ya da ağrı gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Tercihen değil de, geçici anlık dinlemek zorunda kaldıysanız eğer, süreklilik olmadıkça ciddi sorunlar yaratmaz, ancak tekrarı sık olursa olumsuz sonuçlar maalesef kaçınılmaz hal alır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ev Sinema Sistemleri

2281 ürün listeleniyor
Ev Elektroniği
Ev Elektroniği
Ses ve Görüntü Sistemleri
Ses ve Görüntü Sistemleri
Ev Sinema Sistemleri
Ev Sinema Sistemleri
Sinema Sistemi
Sinema Sistemi
DVD Oynatıcılar
DVD Oynatıcılar
Blu-Ray ve DVD Oynatıcılar
Blu-Ray ve DVD Oynatıcılar
Receiver Amfiler
Receiver Amfiler
Media Player
Media Player
Hoparlör Ayakları & Askıları
Hoparlör Ayakları & Askıları
Soundbar
Soundbar
Subwoofer (Ev Tipi)
Subwoofer (Ev Tipi)
Samsung
LG
Sony
JBL
Passing
Humble
Talent
Archive
Fayshow
Sanlindou
Flameer
Gazechimp
Magnat
FS1PRO Teknoloji
KKmoon
Fugar
Heco
Sharplace
Grundig
Klipsch
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 39 / 2281 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?