Sinema Sistemi

Ev Sinema Sistemleri ve Fiyatları

Sinema keyfini ev ortamında da yaşamak için ev sinema sistemlerinden yararlanabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olarak geniş ürün yelpazesi sunan bu sistemler, video projektörleri ve ses araçları gibi ürünler sunar. Yaşam alanınızın özelliklerine göre uygun fiyat seçenekleriyle kaliteli bir ev sinema sistemi kurabilirsiniz.

DVD Oynatıcılarla Kaliteli Görüntüler Elde Edin

DVD oynatıcı çeşitleri yüksek görüntü kalitesine sahiptir. Ev ortamında sinema keyfi yaşamak ve kaliteli görüntülerle buluşmak için uygun fiyatlı seçeneklere ulaşılabilir. DVD oynatıcılar, çok sayıda video formatını desteklediği için kullanım kolaylığı sunar. Televizyon yayınlarını analog olarak kaydetmek istiyorsanız DVD kaydedici cihazları da tercih edebilirsiniz. Nostaljik bir kayıt yöntemi olarak DVD disklerinden yararlanarak geniş bir arşiv oluşturulabilir. Bir adet DVD diskine ortalama iki saatlik yüksek kaliteli görüntüler kaydedilebilir. Yayın kayıt özelliği, çoğu modern televizyon modelinde dahili olarak bulunur ve kayıt işlemlerini daha pratik hale getirir.

Video Projeksiyon Sistemleriyle Sinema Keyfi

Yaşam alanlarınızda sinema ortamını aratmayan bir sistem oluşturmak istiyorsanız video projeksiyon cihazları kullanabilirsiniz. Dev ekran teknolojisine sahip bu ürünler sayesinde ortalama 2-7 metre arasında bir perde genişliği elde edebilirsiniz. Karanlık odalarda daha fazla verim alabileceğiniz video projeksiyon cihazları, görüntü boyutunu ihtiyacınıza göre uyarlamanıza yardımcı olur. 16:9 ya da 4:3 formatında sinema keyfi yaşayabilirsiniz. Görüntü parlaklığını ve netliğini manuel olarak ayarlayarak en uygun görüntü özelliklerini bulunduğunuz ortama göre dengeleyebilirsiniz.

Projeksiyon Cihazlarının Ürün Yelpazesi Geniştir

Evde sinema sistemi kurarken yüksek kaliteli görüntüler elde etmek için video projeksiyon cihazları kullanılır. Karanlık odalarda cihazınızdan maksimum düzeyde verim alabilirsiniz. Projeksiyon cihazınızı uygun ses sistemleriyle destekleyerek keyifli bir sinema ortamına imza atabilirsiniz. Ev sinema sistemleri için tercih edilen projeksiyonlarda genellikle iki farklı teknolojiden ilham alınır. Akıcı kristalli video projeksiyon cihazı olarak da bilinen LCD ürünler, uygun fiyatlı olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Oldukça tatmin edici bir görüntü kalitesi sunan LCD projeksiyonların parlaklık gücü fiyata bağlı olarak artar. Dijital ışık teknolojisini kullanan DLP projeksiyonlarda ise daha keskin kontrastlar elde edilir. Bu cihazlar uzun ömürlü lamba ömürleri sayesinde kaliteli görüntüler sunar. XGA standartlarına uygun cihazları tercih ederek net görüntülerle buluşabilirsiniz. XGA standartları görüntünün 1024x768 piksel desteğine sahip olması anlamına gelir. Görüntü ve renk kaybı yaşamamak için XGA standartlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler sahne geçişlerinde bulanık görüntülerle karşılaşmanıza da engel olur. Belli bir kullanım süresinden sonra projeksiyon cihazlarında görüntü parlaklığı düşmeye başlar. Bu süre projeksiyon cihazının marka ve özelliklerine göre ortalama 1500-3000 saat kadardır. Cihazın lambasını uygun fiyatlarla değiştirerek eski görüntü parlaklığını yeniden elde edebilirsiniz.

Multimedia PC’lerle Evde Sinema Keyfi Yaşayın

Multimedia bilgisayarları kullanarak ev ortamında basit bir sinema deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu bilgisayarları kullanarak her tür ekrana veya izleme platformuna görüntü aktarılabilir. Bilgisayara eklenen bir televizyon kartı ile televizyon yayını, DVD yazıcı aracılığıyla diske kaydedilebilir. Aynı şekilde bilgisayarınız için ses kartı alarak Surround ses sistemini destekleyebilirsiniz. Laptop’ta sinema keyfi yaşamak istiyorsanız harici bir ses kartı ihtiyacınızı karşılamak için yeterlidir. Çoğu laptop’ta yer alan dijital ses çıkışları ses alıcı bağlamak için uygundur. 2+1 ses sistemleriyle bilgisayarınızdan yeterli kalitede ses elde edebilirsiniz. Kablosuz hoparlörlerden destek alarak ses kalitesini kolaylıkla arttırabilirsiniz. Multimedia PC’ler rahatlıkla taşınabildiği için farklı mekanlarda pratik sinema sistemleri kurmanızı kolaylaştırır.

Surround Ses Sistemleriyle Canlı Sesler

Net ve büyük görüntülere eşlik eden doğal ve güçlü sesler, ev sinema sistemlerini tamamlar. AV-Receiver kullanarak DVD oynatıcıdan gelen ses sinyallerini mükemmel kalitede duyabilirsiniz. Ses alıcı sistemler, her türlü görüntü oynatıcıya kolaylıkla bağlanabilir. Doğal, güçlü ve gerçek surround sesleri duyabilmeniz için farklı efektler sunan teknolojilerden yararlanabilirsiniz. Ses alıcı sistemlerin çoğunda Digital Theatre Sound ve Dolby Digital özellikler bulunur. Bu teknolojiler sayesinde bas ve tiz sesleri filmin içindeymiş hissiyle algılayabilirsiniz. Ses dengelerini test ederek ihtiyacınıza göre uyarlamanız da mümkün olur. Böylece evde sinema sistemlerinden en yüksek performansı alabilirsiniz.

Stereo Ses Cihazlarıyla Mükemmel Ses Kalitesi

Sinema odasına dönüştüreceğiniz mekanın boyutlarına göre ses sistemi tercihi yapabilirsiniz. Taşınabilir ve kablosuz ses sistemleriyle kullanım kolaylığı elde edilebilir. Modern ve yüksek kalitede ürünlere ihtiyaç duyuyorsanız 5.1, 6.1 ya da 7.1 ses sistemlerine göz atabilirsiniz. Ev sinema sistemi kurarken stereo ses cihazları ile sağ ve sol hoparlörlere dengeli bir şekilde ses aktarımı yapılır. 5.1 ses sistemleri sesi 5 kanallı hoparlör ile Subwoofer olarak da bilinen 1 tane bass kutusundan aktarırlar. Böylece filmdeki ses geçişlerini ve efektleri bulunduğunuz ortama capcanlı yansıtabilirsiniz. Ses, hoparlörler ve bass kutusu arasında ayrıştırıldığında çevresel ses yani Surround ortaya çıkar. Müzik ve film gibi Dolby Surround uygulamaları için çevresel sesler aldığınızda çarpıcı bir sinema deneyimi yaşayabilirsiniz. Surround teknolojisi 5.1 ses sistemleri kullanarak kolaylıkla elde edilir. Standart bir ses kartı, iki kanallı yani stereo ses alınması için yeterlidir. En iyi ve en kaliteli Surround sesleri almak için hoparlörleri doğru bir şekilde konumlandırmaya dikkat etmelisiniz.

Hoparlör Konumu Ses Kalitesini Arttırır

5.1 ses sistemlerinin konumlandırılması standart hoparlörlerden farklıdır. 4 tane uydu hoparlörü yaşam alanınızın her bir köşesine yerleştirmeniz gerekir. Bass kutusu ise görüntünün geleceği bölümün altına sağ tarafa doğru konulmalıdır. Sert zemine yerleştirilirse bass sesler daha net duyulur. 6.1 ve 7.1 ses sistemleriyle daha gelişmiş ses deneyimleri yaşanabilir. Bu ses sistemlerini bilgisayarlar ya da DVD oynatıcılar için kullanabilirsiniz. AC3-Decoder ile birlikte satışa sunulan bu cihazlar kaliteli ses deneyimlerini desteklemek için oldukça kullanışlıdır. Filmdeki ses ve efektleri etkili bir şekilde duyabilmek için işlevsel ve yenilikçi ses sistemlerinden yararlanabilirsiniz.

Sinema Perdeleriyle Net Görüntüler Elde Edin

Video projeksiyon cihazlarındaki görüntüyü özel sinema perdelerine ya da duvara yansıtabilirsiniz. Keten sinema perdeleri net ve yüksek kontrast içeren görüntüler sunduğu için görüntü verimliliğini arttırır. Karanlık odada sinema keyfi yaşamak için farklı boyutlarda sinema perdeleri kullanabilirsiniz. Yaşam alanınızın boyutunu göz önünde bulundurarak uygun ölçülerde perde seçeneklerine göz atabilirsiniz. Film izlemediğiniz zamanlarda bu perdeleri kolaylıkla katlayabileceğiniz portatif sistemler de mevcuttur. Sinema perdelerinin montajının pratik bir şekilde yapılabilmesi de önemli bir avantajdır.

Kablosuz Ses Cihazlarından Yararlanabilirsiniz

Yaşam alanınızda kablo dağınıklığı problemi yaşamak istemiyorsanız etkili ve uygun kablosuz Surround ses sitemlerini tercih edebilirsiniz. Kablosuz tasarımlar kablo dağınıklığını ortadan kaldırarak özellikle küçük yaşam alanlarında sinema keyfi yaşamak isteyen kullanıcılar için oldukça kullanışlı seçenekler sunar. Kablosuz ses sistemleri 5.1 ürünlerde sıklıkla tercih edilir. Üstün ses hakimiyeti için 5.1 ses cihazlarınızda kablosuz teknolojilerden yararlanabilirsiniz. Bu ürünler taşınabilir olduğu için farklı mekanlarda kullanılmak üzere idealdir. Kablosuz kulaklık modellerini televizyona bağlanarak film keyfini doyasıya yaşamanıza yardımcı olur. Kablosuz ses araçlarını uyumlu teknolojiler sunan her cihazla çok yönlü olarak kullanabilirsiniz. Ev sinema sistemlerini uygun fiyat seçenekleri ile HepsiBurada güvencesiyle hemen sipariş edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ev Sinema Sistemleri ve Fiyatları

200 ürün listeleniyor
Magnat
Heco
Dali
Klipsch
Q Acoustics
Tae Electronics Türkiye
Yamaha
Focal
JBL
Samsung
Carboon
Efe Kuluçka Makineleri
LG
Leader
Tayfun
Bowers & Wilkins
Emrtech
Jameson
Korax
UltraTekno
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 200 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?