Sarf Malzemeleri

Sarf Malzemeleri

Ofis içerisinde kullanılan birçok sarf malzemesi mevcuttur. Kağıt, kalem, fotokopi kağıdı ve benzeri dışında ofisin demirbaşı olarak sayılan yazıcı ve kartuşlar da ofislerin en önemli ürünlerinden bir tanesidir. Hemen hemen her ofiste kullanılan yazıcılar işlerin yürütülmesinde önemli rol oynar. Binlerce farklı ürün modelleri ile satışa sunulan yazıcılardan ister renkli isterseniz de siyah beyaz renkli çıktı alabilmeniz mümkündür. Son dönemlerde evrakların güvenilir bir şekilde muhafaza edilmesi ve belgenin gerçeğe en yakın halinin saklanabilmesi için renkli fotokopiler sıklıkla tercih ediliyor. Renkli fotokopiler kopyaladığınız tüm belgelerin renkli çıkmasına olanak sağlar. Renkli fotokopi ile belgelerin yazdırılabilmesi için mutlaka renkli kartuş kullanılması gerekir. Siyah beyaz renge sahip olan kartuşlar ile renkli baskı alınması mümkün değildir. 

Renkli kartuş satın almak isteyen kullanıcıların en çok araştırdığı noktalardan bir tanesi bu kartuşların ne kadar süre kullanılabileceğidir. Renkli kartuşlar uzun vadeli olarak kullanıma uygun bir malzemedir. Kartuşun bitmesine yakın bilgisayardan ve yazıcıdan sizlere çeşitli uyarılar gelir. Bu uyarılar neticesinde kartuşu yenilemeniz şarttır. Aksi takdirde çıktı aldığınız belgeleri silik olarak görmeniz mümkündür. Renkli kartuşların kullanım ömürleri tamamen ofislerdeki sirkülasyona bağlıdır. Gün içerisinde renkli kartuşları aktif olarak çok sık kullanmıyorsanız ortalama 12 ila 24 ay arasında değişkenlik gösteren süre zarfında kartuşunuzu yenileyebilirsiniz. Sizler de renkli kartuş kullanırken bu detayları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Renkli Kartuşlar Nasıl Muhafaza Edilir?

Günümüzde gelişen ve değişen her sektör gibi kartuş sektörü de büyük oranda değişim göstermektedir. Kullanım açısından oldukça avantajlı olan renkli kartuşlar, elektronik sayaç modunda çalışan çipleri barındırır. Bu çiplerin renkli kartuşlarda bulunmasının en temel amaçlarından bir tanesi alınan çıktı belgesine ve gün içerisinde alınan çıktı sayısına istinaden yazıcıya tahmini mürekkep seviyesini verir. Bu işlev sayesinde kartuş mürekkepsiz olarak kullanılır. Renkli kartuşları diğer kartuşlardan ayıran en önemli özelliklerden bir tanesi 3 farklı ana renginin bulunmasıdır. Mavi kartuş, kırmızı kartuş ve sarı kartuş ile belge çıktısı alınırken orijinal belge görüntüsünde kaliteli bir kopya elde edebilirsiniz. Yazıcının kalitesine ve sahip olduğu özelliklerine göre 6 ya da daha fazla renk kapasitesi barındırabilir. Yazıcınızın performansına ve özelliğine göre daha fazla renkli kartuş satın alarak birçok farklı renkte mürekkep ekletebilirsiniz.

Renkli kartuşlar, oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle doğru bir şekilde muhafaza edilmesi önem arz eder. Kartuşların mürekkep çıkış kısmına çıplak el ile temas edilmemesi gerekir. Aksi takdirde renkli kartuşların bozulma riskleri bulunmaktadır. Kartuşların uzun süreli olarak kullanılmaması içerisindeki mürekkebin kurumasına neden olabilir. Kuruyan kartuş mürekkebi yeni bir çıktı almanıza izin vermeyecektir. Kuruyan mürekkep, tıkanıklığa da sebebiyet verebilir. Bu durumda tekrardan yeni bir mürekkep konularak renkli kartuşun kullanılması mümkün değildir. Yazıcınızı kullanırken haftada en az bir kez renkli, bir kez de siyah beyaz çıktı alınmasına özen göstermeniz gerekir. Aynı zamanda uzun süreli olarak yazıcının kullanılmama durumu var ise kartuşların yazıcıdan çıkarılarak özel bandı ile kapatılması kartuşun kurumaması ve kanallarının tıkanmaması açısından hayli önemli bir husustur. Özel kartuş bandı, mürekkebin kurumasının önüne geçerek daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Sizler de bu adımları dikkate alarak kartuşlarınızdan çok daha verimli sonuç elde edebilirsiniz.

Renkli Kartuşlar Nasıl Temizlenir?

Kartuş temizliği son derece önemli noktalardan bir tanesidir. Tercih etmiş olduğunuz renkli kartuşlar her ne kadar 1.kalite malzemeden oluşuyor olsa dahi temizlenmemesi durumunda yüksek verim alınması mümkün değildir. Kartuşlar kullanım yoğunluğuna bağlı olarak mürekkep donma problemi ile karşılaşılabilir. Bu problemin en önemli çözümlerinden bir tanesi kartuş temizliğidir. Püskürtmeli yazıcılarda bulunan nozulların tıkanması durumunda nozulların içeriden dışarıya doğru temizlenmesi şarttır. Kartuş temizlerken ıslak bez kullanılması tavsiye edilmez. Islak bezler, kartuşların mekaniğini bozarak çıktıların istenilen kalitede olmamasına neden olur. Kartuş temizliği yaparken kuru bez ile dikkatli bir şekilde temizleyebilirsiniz. Kuru bez ile olsa dahi mürekkep çıkış kısmına ekstra dikkat edilmesi gerekir. Bu noktalara dikkat ederek kartuşlarınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Bilgisayar Sarf Malzemeleri Nelerdir?

Ofislerin olmazsa olmaz ürünlerinden bir tanesi de bilgisayarlardır. Bilgisayarlar, iş dünyasında 7’den 70’e herkesin kullanmış olduğu bir üründür. Tam anlamıyla bir teknoloji dehası olan bilgisayarlar ile tüm işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Bilgisayarlardan gerekli olan verimi almak için tüm sarf malzemelerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Bilgisayar sarf malzemeleri nelerdir? Sorusunun cevabı bilgisayar kullanıcıları tarafından da sıklıkla araştırılan bir konudur. Bilgisayarların sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak adına sarf malzemelerinin bulundurulması ve kullanıma hazır olması kullanıcıların işlerini kolay bir şekilde halledebilmelerine imkan tanır. Bilgisayar sarf malzemeleri şu şekildedir;

Mikrofon, Kulaklık ve Hoparlör

Son dönemlerde bilgisayarlar üzerinden toplantılar sıklıkla yapılmaktadır. Bu toplantılarda karşı taraftan gelen sesleri duyabilmek ve karşı tarafa iş ile alakalı detaylı bilgi verebilmek için mikrofon, kulaklık ve hoparlör şarttır. Kulaklıklar, sıklıkla kullanılan bir ürün olmasından dolayı farklı kalitelerde üretilerek satışa sunulur. Aynı zamanda kablosuz kulaklıklar, bilgisayarlar ile de uyumlu olarak çalışabilmesinden dolayı hemen hemen herkesin tercihlerinden bir tanesi olmaktadır. Mikrofon ve hoparlör, özellikle reklam sektörü için olmazsa olmaz ürünlerin başında gelir. Herhangi bir ürünün tanıtımının profesyonel bir şekilde yapılması için bilgisayarınıza uygun olan bir mikrofon ve hoparlör tercih etmeniz uygun olacaktır. İster laptop, isterseniz de masaüstü bilgisayar kullanın bilgisayarınıza uygun 1.kalite mikrofon, kulaklık ve hoparlör satın alabilirsiniz.

Kablosuz Mouse, klavye

Kablosuz mouse, bilgisayar araç ve gereçleri arasında en çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Bilgisayarınızdaki işlemleri daha pratik bir şekilde yapmanıza imkan tanıyan kablosuz mouse, farklı kalitelerde satışa sunulur. Aynı zamanda bilgisayar klavyesi de tercihe bağlı olarak satın alınan ürünler arasındadır. Bir bilgisayarın ana giriş noktası olarak kabul edilen klavye, bilgisayar verilecek ya da gönderilecek komutlar için kullanılmaktadır. Kablolu olan modellerinin yanı sıra kablosuz olarak kullanılabilen çeşitleri de mevcuttur. Laptop klavyesi ile yeterli verimi alamayan insanlar kablosuz klavye tercih ederek çalışma ortamını daha kullanışlı bir hale getirir. Sizler de kendi tercihinize göre klavye ve Mouse satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

USB bellek

USB bellek, kendi kapasitesi oranında veri depolayan ve bu verilerin istenilen her noktada kullanılmasına imkan veren bir aygıttır. Fiziksel görünüm olarak oldukça küçük boyutlara sahip olan bellek, istenilen her noktaya kolaylıkla taşınabilir. Verilerinizi kısa süre içerisinde bilgisayardan aktarabilmenize fırsat tanıyan USB bellek, veri transferinde ofislerin en çok tercih ettiği ürünlerin başında gelir. USB bellek sıklıkla kullanılan bir ürün olmasından dolayı farklı depolama kapasitesi, farklı tasarım ve malzemeler ile üretilerek kullanıcılara sunulur. Bilgisayardaki önemli verilerinizin yedeğini almak isterseniz mutlaka bir USB bellek tercih etmeniz gerekir. Belgelerinizin uzun süreli olarak korunmasına imkan tanıyan bu bellekler ofis sarf malzemeleri içinde en çok tercih edilen ürünler arasında yerini alır.

Yazıcı Sarf Malzemeleri Nelerdir?

Yazıcıların aktif olarak kullanılabilmesi için sarf malzemesine ihtiyacı vardır. Seçmiş olduğunuz yazıcı modeline ve markasına göre yazıcı sarf malzemeleri değişkenlik gösterebilir. Örnek olarak gösterilecek olur ise; mürekkep püskürtmeli bir yazıcıya sahipseniz ihtiyacınız olan sarf malzemesi kartuştur. Renkli ya da siyah beyaz olarak sarf malzemesi tercih edebilirsiniz. Yazıcınız lazer yazıcı ise mutlaka toner temin edilmesi gerekir. Bu malzemelerin temin edilmemesi durumunda yazıcının aktif olarak kullanılabilmesi mümkün değildir. Yazıcılarda bu sarf malzemelerden kaynaklı problemler meydana gelebilir. Bilgisayarınızda uyarı niteliğinde ‘’sarf malzeme hatası’’ beliriyor ise bu sarf malzemelerini kontrol etmeli eksik ya da uzun süreli kullanım sonucuna bağlı olarak deforme oldu ise değiştirilmesi gerekir. Kartuş filtre, yazıcı sarf malzemelerinde kullanılan diğer ürünler arasında yer alır. Kartuş filtrenin ana amacı; katı parçacıkların sıvılardan uzaklaştırılmasını sağlamaktır. Filtreler kartuşların daha uzun ömürlü kullanılmasına kişilere fayda sağlar. 

Ofis Sarf Malzemeleri Nelerdir?

Ofislerde ihtiyaç duyulan ofis sarf malzemeleri değişkenlik gösterebilir. İşin niteliği ve ihtiyaçlar, ofislerde yer verilen yardımcı malzemelerin farklılaşmasına neden olabilir. Mesela, bazı ofislerde fotokopi kağıdı, antetli kağıt, yapışkanlı not kağıtları, pilot kalem, dosya, klasör ve defterler olmazsa olmaz ürünler arasında yer alır. Ancak bazı ofislerde ise bu malzemeler yerine bilgisayar sarf malzemelerine ihtiyaç duyulur. Sizler, ofis içerisinde duymuş olduğunuz ihtiyaçlarınıza göre ofis sarf malzemelerinden temin ederek kullanmaya başlayabilirsiniz. Ofislerde kullanılan ofis sarf malzemeleri şu şekildedir;

  • Klasör
 • Kartuş
 • Poşet dosya
 • Tükenmez kalem
 • Defter
 • Pilot kalem
 • Postitli kağıt
 • Tahta kalemi
 • Projeksiyon
 • Mouse
 • Klavye
 • Pil
 • Temizlik malzemeleri
 • Mutfak malzemeleri
 • Koli bandı 

Kartuşun Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Kartuş uzun süreli kullanılan bir ürün olmasından dolayı kısa sürede bitmez. Yazıcıya yeni kartuş takıldığı zaman çıktı aldığınız belgeler orijinalden farksız bir görünüm oluşturur. Ancak kullanım süresi uzamaya başladıkça çıktı aldığınız belgeler silik çıkmaya başlar. Silik olan belgeler zamanla okunmaz. Bu durumda kartuşunuzun bitme sinyalleri verir. Belgeleriniz silik çıkmaya başladığı zaman kartuşunuzu yeniden doldurmanız tavsiye edilir.

Mürekkep Kartuşunun Dolumu Nasıl Yapılır?

Mürekkep kartuş dolumu oldukça kolay bir işlem olsa da dikkatli bir şekilde ve titizlikle yürütülmesi gerekir. Dolum kiti temin edildikten sonra temiz bir masa üzerine kartuşları alın ve mutlaka yanınızda mürekkep dağılmasına karşın peçete bulundurun. Mürekkep kartuş kitlerinde sizlere teslim edilen eldivenleri takın. Boş kartuşu yazıcıdan çıkarın ve peçetenin üzerine yerleştirin. Kartuşun üzerinde yer alan etiketi çıkarın ve kartuş üzerinde bulunan deliklere mürekkep renklerine göre iğne yardımı ile mürekkep ekleyin. Delik üzerinden mürekkep gelir ise fazla olan mürekkebi mutlaka çekerek havasını almanız gerekir. Çıkarılan etiket yerine yeni etiketi yapıştırın. Dolumu tamamlanan kartuşları tekrar yazıcıya yerleştirin. Mürekkep akımı devam ediyor ise yazıcıya yerleştirmemeniz gerekir. Yazıcıdan renkli ya da siyah beyaz çıktı alarak deneme yapabilirsiniz.

Sarf Malzemeleri Fiyatları Ne Kadardır?

Sarf malzemeleri fiyatları tercih etmiş olduğunuz ürüne, ürünün kalitesine ve modeline göre değişkenlik gösterebilir. Kartuşlar 1.kalite ve 2.kalite olarak satışa sunulur. Sizler, yazıcıyı kullanım durumunuza göre kartuş seçiminizi yapabilirsiniz. Ofis malzemeleri ise her bütçeye uygun fiyatlara sahiptir. Online sitelerde yer alan indirimlerden yararlanarak ofis malzemelerinizi daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı sarf malzemelerini inceleyerek ihtiyaçlarınızı geciktirmeden kısa süre içerisinde temin edebilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayar sarf malzemelerinde de binlerce farklı marka ve modellere bakarak tercihinizi yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sarf Malzemeleri

10.000+ ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Yazıcı
Yazıcı
Sarf Malzemeleri
Sarf Malzemeleri
Mürekkep Kartuşları
Mürekkep Kartuşları
Toner
Toner
Yazıcı Şeritleri
Yazıcı Şeritleri
Drum
Drum
Filament
Filament
Chip
Chip
Dolum Seti
Dolum Seti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?