İster masaüstü, ister dizüstü bilgisayara sahip olun, işletim sisteminizi rahat bir şekilde kullanabilmek için mouse kullanmanız gerekir. Yalnızca işletim sisteminiz için değil, iş veya hobi amaçlı olarak ilgilendiğiniz uygulamalar ve bilgisayar oyunları için de mouselar, mecburi donanım parçaları arasında yer alır. Kullanıcıların arzu ettikleri özelliklere sahip çok sayıda model geliştiren üreticiler, mouseları standart birer bilgisayar parçasından çok öteye taşımaktalar.

Mouse Fiyatları

Üreticiler tarafından beğeninize sunulan mouselar, kablolu, kablosuz, standart kullanım, oyunculara yönelik ürünler ve profesyoneller için üretilmiş modeller olarak çok çeşide ayrılır. Ofis bilgisayarınızda kullanmak üzere kablolu ya da kablosuz fare almayı planlıyorsanız, yüksek DPI hızlarına ve özel yazılımlara sahip olmayan giriş seviyesi ürünleri tercih etmeniz yerinde olabilir. Ancak bilgisayar oyunlarıyla ilgiliyseniz veya iddialı bir oyuncuysanız seçtiğiniz fare oyunculara özel üretilmiş ürünlerden olmalıdır. Oyuncu mouseları, DPI seviyeleri, bulundurdukları özel düğmeler, beraberinde gelen fare ağırlıkları, sahip oldukları yazılım ve üzerilerinde bulunan dâhili hafızalara göre kendi içlerinde ayrılabilirler.

Hangi tarz oyunları daha çok oynadığınıza karar vererek bu ürünler arasından kendinize en uygun olanı seçip oyunlardaki başarınızı arttırabilirsiniz. Ofis kullanımı için edineceğiniz mouselarla oyun ya da iş amaçlı edineceğiniz mouselar aynı fiyatta değildir. Model, özellik ve marka gibi değişkenlere göre belirlenen mouse fiyatları arasında farklılıklar olabilir.

Mouse Seçimi Önemli Midir?

Yaptığınız iş ve sahip olduğunuz hobiye göre fare seçiminiz önem kazanır. Ofis çalışanları için yüksek kalitede malzemeden üretilmiş, çok hızlı, titreşim engelleme özellikli ve çok sayıda düğmeyle gelen oyuncu fareleri, günlük rutin işlerde ekstra bir kolaylık getirmeyecektir. Sıkı bir oyuncu için de reflekslerine tepki veremeyecek kadar yavaş ve konforsuz mouselar, oyuncunun katılabileceği yarışmalardan yenik ayrılmasına sebep olabilir. Bu nedenle, gereksiniminizi net olarak belirleyerek doğru mouseları seçmelisiniz.

Oyuncular genellikle USB bağlantı noktaları altın kaplama olan kablolu ürünleri tercih ederler. Bunun altında yatan sebeplerden en önemlisi, kablolu mouseların kablosuzlara göre oyuncunun hareketlerini daha kısa sürede algılaması ve oyuna yansıtmasıdır. Gelişen teknolojiyle, birçok kablosuz oyuncu mouse modelinde algılama ve tepki yansıtma performansı, kablolu ürünlerle aynı seviyeye gelmiştir.

Sürekli kullanılan bilgisayar parçalarından biri olan farelerin ergonomik durumları da en az performansları kadar önemlidir. Sağ elle fare kullanan bilgisayar sahipleri kadar sol elle fare kullananlar da vardır. Sol elle fare kullananlara özel ürünler tasarlayabilen üreticiler, bazı ürünlerini hem sağ hem de sol elle kullanıma uygun olarak geliştirmişlerdir. Ayrıca farelerin üretildikleri malzemenin kalitesi, elde terleme yapmaması, hızlı kullanımlarda elin rahat etmesini sağlaması ve el boyutuyla uyumlu yapıda olması, fare seçimi noktasında özellikle dikkat edilmesi gereken konulardır.

Doğru Mouse Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Almayı planladığınız fareyi hangi amaçla kullanacağınızı belirledikten sonra, kablolu, pilli ya da şarjlı modelleri değerlendirmelisiniz. Ürünleri seçerken el boyutlarınızla uyumlu olmasına dikkat etmeniz, uzun süreli fare kullanımlarında el sağlığınızı ve rahatlığınızı doğrudan etkiler. Çocuğunuza bilgisayar kullanmayı öğretiyorsanız, onun bilgisayarla daha ilgili olmasını sağlayabilecek oyuncak biçimli mouselar faydalı olabilir. Bu sayede çocuğunuz, mouse kavramını daha net bir şekilde anlayabilir, gelecekte bilgisayar kullanımı konusuna daha bilinçli bir şekilde yaklaşabilir.

Dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız ve fare ihtiyacınız varsa, kablosuz ürünlerle birlikte; kablosu, makaraya sarılabilen ürünlere yönelerek kablo karışıklığından kurtulabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlar için özel üretilen ufak boyutlu farelerin taşınmaları kolaydır ve bilgisayar çantasında az yer kaplarlar. Smart televizyonlar ile uyumlu bir fare edinmek isteyenler de wireless bağlantı özellikli mouselardan birini tercih edebilirler.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Mouse Fiyatları

1.282 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Everest Mouse
  2. Logitech Mouse
  3. Trust Mouse
  4. HP Mouse
  5. Rampage Mouse
  6. Buyfun Mouse
  7. Inca Mouse
  8. Microsoft Mouse
  9. Hadron Mouse
  10. Asus Mouse
  11. Lenovo Mouse
  12. Razer Mouse
  13. Frisby Mouse
  14. A4Tech Mouse
  15. Bloody Mouse
  16. HXSJ Mouse
  17. Platoon Mouse
  18. Philips Mouse
  19. Concord Mouse
  20. Corsair Mouse
  21. Xiaomi Mouse
  22. Redragon Mouse
  23. PolyGold Mouse
  24. Promate Mouse
  25. Hiper Mouse
  26. Roccat Mouse
  27. AOC Mouse
  28. Avec Mouse
  29. Cooler Master Mouse
  30. Flaxes Mouse
  31. Ajazz Mouse
  32. Gamepower Mouse
  33. Rush Mouse
  34. Thunder Wolf Mouse
  35. Turbox Mouse
  36. Polosmart Mouse
  37. SteelSeries Mouse
  38. Ywyt Mouse
  39. İMICE Mouse
  40. Classone Mouse
  41. MF Product Mouse
  42. Zowie Mouse
  43. BenQ Mouse
  44. CBTX Mouse
  45. Cougar Mouse
  46. Dell Mouse
  47. Dexim Mouse
  48. GameBooster Mouse
  49. Gigabyte Mouse
  50. Glorious Mouse
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Kullanım Amacı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Bağlantı
 7. Mouse Tipi A-Z
  1. Optik
  2. Laser
  3. V-Track
  4. Blue Track
  5. Touchpad
  6. Infrared
  7. Blue Spot
  8. Track Red Sensör
  9. Toplu
  10. Delta Zero
  11. Blue Wave
  12. F-Track
  13. Holeless
 8. Mouse Scroll-Tilt
 9. Renk A-Z
 10. Buton Sayısı A-Z
 11. DPI A-Z
 12. Aydınlatma
 13. RGB
 14. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013120/52
Başa dön