Touchpad Mouse

Ofis bilgisayarı kullananlar arasında oyun tutkunları için Mouse aksesuarlar çok fazla yer almaktadır. Birçok işlemin yapılmasında kullanılan mouseler, hedefleme işlemi, alan seçme gibi en basit görevler için önemli bir aksesuardır. Bu basit görevlerin yanı sıra en zorlu görevler de Mouse ile yapılmaktadır. Klasik modeller olduğu gibi üstün tasarımları olan Touchpad Mouse da üretilerek oyun severlerin hizmetine sunulmaktadır. Mouse üzerinde bulunan özellikler her bir markada farklılık göstermektedir. 

Oyun için özel olarak tasarlanan ve üretilen bilgisayarlarda maksimum oyun deneyimlerinin yaşanması için birçok donanım birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Çünkü donanım parçaları arasında etkileşim oyuncunun performansına direkt olarak etki eden özelliğe sahiptir. Gaming Mouse bu donanım parçalarının arasında olmazsa olmazlardandır. Kaliteli bir oyun keyfi yaşamak için bilgisayarınız ile uyum gösteren bir modeli tercih etmelisiniz. Bu uyum parçalar arasında oldukça önemlidir. Gaming oyuncu mouse sizin için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Tasarımlarının her birinin farklı yapıda olması oyuncuların oyun heyecanlarını en üst seviyede yaşamasını sağlamaktadır. 

Oyuncu Mouse

Şık tasarımları ile oyuncuları memnun eden gaming oyuncu mouse modelleri hem göze hitap ediyor hem de teknik detayları sayesinde kullanıcılardan tam not almayı başarıyor. Maksimum performansta üstün özellikler kazandırılarak farklı modeller ve kavrayışları ile birbirinden farklı yanlarını ortaya koymayı başarmıştır. Hassasiyeti ve hızı ayarlanabilen oyuncu mouselarının her biri yüksek kapasiteli oyunlarda yüksek performansa erimişinize yardımcı olmaktadır. 

Oyuncu mouselarının her bir modeli kendi içinde üstün özelliklere sahiptir. Bu nedenle doğru ürünü seçmeniz halinde cihaz verimliğiniz ile oyun verimliliğiniz artacaktır. Özellikle doğru ürün seçimlerinizde oyun türüne bağlıdır. Oyun severlerin oynadığı oyunlarda mouseun işlevine göre daha fazla kullanılmaktadır. Bu bağlamda hız detayı, hız hassasiyeti yüksek olan modellere yönelebilirsiniz. Karakter seçimleri ile ekipman seçimlerinde, kamera ayarı özellikleriyle öne çıkan seçenekleri değerlendirme yaparken öne çıkan modelleri değerlendirmelisiniz. Tekerlekli tırnaklarının büyük olması oyun sırasında işinizi çok kolaylaştıracaktır. Gruplar ile oynanan strateji oyunlarınında bağımlısı olabilirsiniz. Çünkü strateji oyunlarında hızlı hareket etmek çok önemlidir. Bunun içinde ürünün üzerinde ekstra tuşlar üretilmiş mouseları tercih edebilirsiniz. Buradaki tuşlarla oyunun özelliklerine göre farklı görevlerde yükleyebilirsiniz.

Mouse Oyuncu

Her geçen gün şık detayları ve ergonomik tasarımları ile işlevselliği artan oyun mouseları, kendi alanında üstünlüğünü kanıtlamış markalar tarafından uzun süren AR-Ge çalışmalarıyla üretilen tüm cihazlar oyun bilgisayarları ile kusursuz bir şekilde uyum sağlamaktadır. Ancak bazı kullanıcıların kullanmak istedikleri ürünleri, satın alma aşamasında tereddüt yaşamaktadır. Bu durumdan kurtulmak için ürünün tüm detaylarını dikkatli bir şekilde inceleyerek istediğiniz markayı veya modeli rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Mouse oyuncu seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli detay ürünü satın alanlardan deneyimleyen yorumlardır. Oyun severlerin kendi deneyimlerini belirten yorumlar yazması ürün hakkındaki kararınızı vermenizde sizlere yardımcı olacaktır. Hem yorumlara hem de teknik detaylara bakarak satın alırsanız ihtiyacınız olan mouse kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Mouse Bluetooth

Farklı boyutlara sahip olan kablolu ve kablosuz uygun fiyatlı farelerin her oyuncunun el yapısına uygun seçenekler bulunmaktadır. Hızlı tuş tepkisi süresi cihazların seçimlerinde taleplerin artışını sağlamaktadır. Işık hızında tepki veren cihazların hepsinde nesil kızılötesi teknolojilerinden yararlanılmıştır. Sıfır gecikme denilebilecek modeller özellikle oyun aşamasında atışlarda sizleri rakiplerinizden birkaç adım önde olmanızı sağlayacaktır. Mouse Bluetooth ile 50 milyon tıklamaya kadar dayanabilme formlarına sahip olup, cihazların bir kısmında çift tıklama zorunluluğu ortadan tamamen kalkacaktır. Sıfır gürültü çıkış sinyali kullanıldığı için çift tıklama problemi de ortadan tamamen kalkmıştır. 

Bluetooth mouse tercih ettiğinizde, çözünürlüğü dilediğiniz gibi çözümleyebilirsiniz. Çünkü çözünürlük oranları kimi modellerde dört kademe, üst segmentli modellerde beş kademe haline kadar değişmektedir. Gelişmiş teknolojiler kullanıldığında tüm cihazlarda çözünürlük ayarı 4000 CPI’ye kadar yapılabilmektedir. Savaş oyunlarında keskin nişancı rolü çok önemlidir. Oyun severin tercih ettiği oyun savaşlarında keskin nişancı modu bulunan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modeller sizleri oyunda en üst seviyelere kadar ulaştıracaktır. 

Kablosuz Mouse

Kablosuz mouse modellerinde kablo gereksinimine ihtiyaç duyulmamaktadır. Eğer bilgisayarın kullanımı sırasında kabloların birbirine karışmasından ve belli bir uzaklık mesafesinden dahi kullanmak istiyor iseniz bu modelleri tercih edebilirsiniz. İster tabletinizde isterseniz masaüstü bilgisayarınızda rahat ve özgür bir çalışma ortamı veya oyunlarınızı konforlu bir şekilde oynamak isterseniz, kullanımı son derece kolay olan bu aksesuarların basit kurulumu sayesinde tüm işlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Bilgisayar kullanımları sırasında mouseler sessiz çalışanlardan olmasına dikkat edilmelidir. Bilgisayar kullanımlarının oyun sırasında hızlı olması istenir. Bunun için USB mouse seçeneği ile hızlı kullanımı sayesinde zamandan tasarruf etmenize ve oyunda başarılı olmanıza yardımcı olacaktır. Oyun oynarken eğer hız konusunda herhangi bir sorun yaşamak istemiyor iseniz mouse satın alırken seçimini yaptığınız sitelerin bilgisayarınız ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. 

Kablolu Mouse

Özellikle son yıllarda teknolojik cihazların çeşitlerinin çoğalması ile birlikte mouse özelliklerinin de değişimleri başlamıştır. Pek çok elektronik cihazın dokunmatik olması nedeniyle mouselere duyulan gereksinim oldukça azalması beklenirken tam tersine ihtiyaç alanı daha da artmıştır. Kablolu mouse ve kablosuz mouse olarak iki farklı tercih seçenekleri üretilmiştir. Kablolu olanlar daha çok masaüstü bilgisayarlar için tercih edilirken, kablosuz olanlar ise televizyon, laptop gibi kablo sorunun olmamasından kaynaklı olarak daha çok tercih edilen türlerdir. 

Kablosuz mouseun USB girişli olup kasaya takılmaktadır. Kablolu mouse da kablonun uzunluğu kalabalık ve arıza oluşturmaması için tercih edilmektedir. Mouse çeşitleri aslında bunlarla da sınırlı kalmıyor. Bluetooth ve Wireless özelliğine sahip olan mouselerin kullanımı artış göstermiş olup kullanım alanları televizyonlara kadar ulaşmıştır. Pilli veya şarjlı modelleri arasında son yıllarda altında top olanların yerine lazerli olanlarda hızla üretilmeye başlanmıştır. 

Oyun severler için mouse kablolu modelleri yerine DPI seviyelerine, üzerinde bulunan özel düğmelerine, ağırlıklarına ve teknik özelliklerine dikkat etmektedirler. Oyuncu mouselar standart modellerden çok farklıdır. Oyuncu mouse daha fazla düğme bulunur. Özel tasarımlı ürünlerdir. Titreşim engellemenin yanı sıra hızlı tepki verme özelliği de bulunmaktadır. Kablolu olanlar, kablosuz modellere göre oyuncu hareketlerini çok daha kısa sürede anlar ve görevini daha hızlı yansıtır. 

Touchpad Mouse Fiyatları- Touchpad Mouse Fiyatı

Mouse, diz üstü ya da masaüstü fark etmeksizin tüm bilgisayarlarda kullanılabilir bir aksesuardır. Özellikle son yıllarda farklı fonksiyonlarda üretilen ve sadece işletim sistemini kontrol etmekle kalmayıp, oyunlar içinde özel olarak tasarlanan cihazlar haline gelmiştir. Touchpad Mouse fiyatı birçok özelliklere göre değişmektedir. Şarjlı, pilli, kablolu, kablosuz gibi kullanılan cihazlara ve alanlara göre üretildikleri için fiyat farkları oluşmaktadır. Çocuklara özel olarak tasarlanan modellerin yanı sıra bilgisayar başında keyifli vakit geçirmek isteyenler içinde farklı tasarımlarda ve renklerde üretilmektedir.

Uzun süreli mouseların kullanımlarında bileklerde, kollarda ve parmaklarda ciddi ağrılar meydana gelmektedir. Bu nedenle, avuç içine uygun olması, mouseları sorunsuz kontrol edilebilmesi için ergonomik olması göz önünde bulundurulduğunda yine fiyat farkları ile karşılaşabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte markaların düzenli indirimleri, internete özel fiyat seçenekleri alıcıların dikkatine cezbetmektedir. 

Her Bütçeye Uygun Bir Mouse Bulunuyor Mu?

Evet, her bütçeye ve her ihtiyaca uygun bir model bulunmaktadır. Ancak oyuncu Mouse indirimleri ve kampanyalarını takip ederek en pahalı Mouse modelini dahi bu indirimden yararlanarak satın alabilirsiniz. 

Mouse Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyuncu Mouse için; titreşim engelleme özelliklerine ve hızlı tepki verme özelliklerinin bulunmasına dikkat etmelisiniz. Bu nedenle kablolu Mouse modelleri oyuncu hareketlerini çok daha kısa sürede anlayarak daha hızlı yanıt verir. Hareket kısıtlılığı yaşamak istemiyorsanız USB girişli modelleri tercih edebilirsiniz. 

Ofis İçin Ya Da Oyun İçin Kullanılan Mouse Fiyat Aralıklarını Aynı Mıdır?

Hayır, aynı değildir. Oyuncu Mouse modelleri daha fonksiyonludur. Fiyatları da buna göre değişmektedir. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Touchpad Mouse

153 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 153 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar
RGBAçılımı "Red-Green-Blue" olan RGB; kırmızı, yeşil ve mavi renklerden farklı renkler ortaya çıkarmaya yarayan bit metottur. Renk uzayı olarak da bilinir. RGB bazen bir ekranın ya da monitörün özelliklerini açıklarken kullanılır. RGB, farklı renkler oluşturmak için karıştırılabilen üç farklı tona sahip ışık anlamına gelir. Kırmızı, yeşil ve mavi ışığı birleştirmek; televizyonlar, bilgisayar monitörleri ve akıllı telefon ekranları gibi ekranlarda renkli görüntüler üretmenin standart yöntemidir. RGB teknolojisi, oyuncu ekipmanlarının popülerleşmesiyle birlikte daha da yaygınlaşmıştır. Ekranda bir renk görüntülediğiniz zaman, her piksel kendine özgü bir RGB değerine sahip olur. RGB tarafından desteklenen renk sayısı, kırmızı, yeşil ve mavi için kaç olası değerin kullanılabileceğine bağlıdır. Bu durum "renk derinliği" olarak bilinir ve bit olarak ölçülür. En yaygın renk derinliği, "gerçek renk" olarak da bilinen 24 bit renktir. 24 bit renkte, bu değer 0 ile 255 arasındadır; bu durumda 0 değeri renk ortaya koymazken, 255 tam doygunluktadır. RGB sistemi kullanılarak elde edilebilecek renk yelpazesi son derece geniştir ve CMYK adı verilen diğer sisteme kıyasla oldukça gelişmiştir. Örneğin; mor bir piksel çok sayıda kırmızı ve mavi piksel içerirken neredeyse hiç yeşil piksel içermez. Mor bir piksel oluşturmak için gereken RGB değerlerini aşağıda görebilirsiniz: Kırmızı: 132 Yeşil: 17 Mavi: 170 Son yıllarda RGB teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber, donanım üreticileri bu teknolojiyi alışık olmadığımız ürünlerde de kullanmaya başladılar. Ekran kartı, anakart, RAM, soğutma fanı gibi bilgisayar donanımları, RGB teknolojisi kullanılarak kullanıcıların kişiselleştirebileceği bir hal aldılar. Gaming ekipmanlarda sıklıkla rastlanabilecek bu durum, sıradan ve sıkıcı görünümlere sahip donanımların kullanıcılar tarafından çeşitli renklerle modifiye edilebilmesine olanak sağlıyor. RGB destekli bilgisayar donanımlarına sahip olduğunuz takdirde, favori renklerinizi seçerek kasanızı zevkinize göre biçimlendirebilirsiniz.
Detaylar
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar