Kaliteli ve Ucuz Bilgisayar Modelleri

Bilgisayar

Bilgisayarlar günümüzde en çok kullanılan teknik araçlardan biri olarak gün geçtikçe de daha gösterişli ve güçlü hale geliyor. Bu bakımdan kalite prensiplerine dayalı bir bilgisayar seçmek çok önemlidir. Kaliteli markaların ürettiği bilgisayarlar, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için oldukça uygundur. Teknoloji ilerledikçe, bilgisayar özellikleri açısından bazı değişiklikler olabilir. Ek olarak, masaüstü bilgisayar kategorisinde ""hepsi bir arada"" bilgisayarlar, oyun bilgisayarları, mini bilgisayar seçenekleri ve dokunmatik ekranlı hepsi bir arada bilgisayarlar vardır. Ayrıca mükemmel özelliklere sahip bazı dizüstü bilgisayarlar bulunur ve taşınabilir bu tip bir bilgisayarda masaüstü performansı elde edebilirsiniz. Ultra ince laptop bilgisayarların zarif ve ince yapısı oldukça çekici. Bu cihazlar yüksek performans sağlar ve taşıması kolaydır.

Oyuncular için tasarlanmış oyun dizüstü bilgisayarları çok popülerdir. Geçmişten günümüze, çeşitli bilgisayar biçimleri, bilgisayarların mevcut konumlarının yanı sıra birçok işlevi yerine getirmesini sağladı. Böylece teknolojinin gelişmesiyle insan hayatını kolaylaştırdı. Bilgisayarlar genel olarak, internet aracılığıyla dünyada neler olup bittiğini anlamanıza, hesaplamalar yapmanıza, oyun oynamanıza veya işinizi takip etmenize olanak tanıyan araçlardır. Bilgisayar aynı zamanda ihtiyacınız olanı yazmanıza da yardımcı olabilir. Gerekli programları kurabilir ve kullanabilirsiniz. Birçok parçadan oluşurlar ve aynı anda birçok işlevi yerine getirmeye yetkilidirler. Büyük miktarlarda matematiksel ve mantıksal veri depolayabilen ve bu veriler üzerinde işlem yapılmasını sağlayan cihazlardır. Birçok yardımcı aleti çalıştırabilen ve bir bütün oluşturabilen araçlardır. Ana amaçları insanların hayatlarını kolaylaştırmaktır. Size birden fazla alet yerine tek bir cihazda çalışma fırsatı verir. Renk, model ve fonksiyona göre birçok çeşidi bulunmaktadır. Tercihlerinize göre istediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Her Eve Bir Bilgisayar

İlk modeller askeri alanda kullanılmış olsa da bu teknolojiler artık hemen hemen her ailede görülebilmektedir. Bilgisayarlar genellikle bir masaya veya sabit bir nesneye yerleştirilebilen ürünlerdir. Kısaltması da PC olarak adlandırılır. Eskiden kasalı bilgisayar modellerinde büyük ekranlar ve bir o kadar daha büyük kasalar vardı ama LCD seçeneklerinin çıkması ile birlikte bilgisayar boyutları oldukça küçüldü. Masaüstü bilgisayarın aktifleşmesini sağlamak için ayrıca birtakım olarak çalışacak kasa, klavye, fare grubuna ekstra ve isteğe bağlı olarak hoparlörler, yazıcı veya kamera da ekleyebilirsiniz. Masaüstü bilgisayar sabit bir konumdadır ve yerinde tutulmalıdır. Taşınabilir değildir. Masaüstü modeli, istediğiniz oyunu kolayca indirmenize ve sorunsuz kullanmanıza olanak tanır. En önemli ve en popüler özelliği, bilgisayar parçaları ve aksesuarlarını gerektiği gibi güncelleyebilmenizdir. Kullanmak istediğiniz programa göre satın alınan çeşidin bazı kısımları yetersiz kalıyorsa, performansı artırmak ve bu şekilde süreci olumlu tamamlamak için farklı donanımsal parçalar kurabilirsiniz. Masaüstü modellerin en önemli parçalarından biri kasalarıdır. Bilgisayar kasası birçok parça içerir. Ekranı çalıştırmak, çalıştırma için girdi sağlamak veya kablolu ürünleri bilgisayar ile entegre etmek için olan bölümler bu parçalardandır. Ürünler ayrıca bir açma/kapama düğmesi içerir. Benzer şekilde, durumdan memnun değilseniz, bu aşamada da değişiklik yapabilirsiniz. Taşınması kolay özellikleri ile notebook bilgisayarlar moda ve rahatlık açısından en popüler modellerden biridir. İç parçaları küçültülmüş ve hafif, taşınabilir bir kullanım sağlar. Kamera, klavye ve fare gibi yedek parçaları içerir. Ayrıca bu ürünleri satın almanıza gerek kalmayacaktır.

Fare kısmı dokunmaya duyarlıdır ve kullanımı rahattır. Bu türlerde kablolu veya kablosuz fareler de kurabilir ve kullanabilirsiniz. Klavyenizle ilgili bir sorununuz varsa, yedek olarak satın alıp takas edebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlar için bir başka isim de laptoptur. Gelişmiş özelliklere sahip bazı dizüstü bilgisayar modellerinde dokunmatik ekran işlevlerini kullanır. Bu ürünlerde, ihtiyaçlarınızı karşılamak için dokunmatik işlemi ve dizüstü bilgisayarın kendi klavyesini veya faresini kullanabilirsiniz. Bu bilgisayar kategorisinin en büyük avantajlarından biri, çeşitli amaçlara ve bütçelere uygun ürün yelpazesine sahip olmalarıdır. Artık bilgisayarlar ofis, oyunlar, tasarım ve yazılım gibi çeşitli kategorilere ve kullanımlara ayrılmış durumdadır. Kurumsal hayatınızda kullanacağınız ana ofis programları için kullanabileceğiniz daha sade ve daha şık bir bilgisayar modeli; performans odaklı ürünler, oyun oynama veya tasarlama, fotoğraf işleme ve video düzenleme gibi oyunlar için ilk tercihtir. Performans bilgisayarı; güçlü bir grafik kartına, yüksek çözünürlüklü ekrana, yüksek RAM kapasitesine, geniş depolama kapasiteli SSD'ye ve hızlı bir yeni nesil işlemciye sahiptir. Grafik odaklı çalışmalarda ""performans canavarları"" olarak da adlandırılan modellere yönelebilir, yazılımla ilgileniyorsanız yüksek RAM kapasiteli ve geniş depolama kapasitesine sahip SSD ve HDD sabit disk modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bilgisayarların Sağladığı Avantajlar

Herhangi bir elektronik cihaz gibi, bir ürünün de çalışması için belirli parçalar gerekir. Bilgisayar ayrıca birçok parça içerir. Dahili ve harici iki donanım parçasına ayrılmıştır. İç mekan ekipman parçaları; anakart tüm parçaların yönetiminden sorumludur ve bilgi alışverişini sağlar. Diğer bileşenler anakarta kablolar, yuvalar, soketler ve benzeri başka yollarla bağlanır. Anakartın ana görevi, sistemin doğru çalışmasını sağlamaktır. İşlemci bilgisayarın en temel birimidir. Alınan komutları yönetir ve bilgilerin doğru bir şekilde teslim edilmesini sağlar. Cihaz içindeki veri akışını kontrol ederler ve mekanizmanın önemli birer parçalarıdır. Önbellek olarak da bilinen RAM, bilgisayarın içindeki tüm belleği depolayan bir cihazdır. Kaydetme işlemi sırasında ortaya çıkan her adımda doğru çalışmayı sağlar. Kullandığınız programa göre RAM kapasitesini artırabilir veya azaltabilirsiniz. RAM kapasitesi satın aldığınız üründe oldukça önemlidir. Sabit disk, içinde yapılan tüm işlemleri kayıt altına alır ve saklama hakkına sahiptir. Ne kadar büyük sabit disk satın alırsanız, o kadar fazla belleğe sahip olur. Tüm işlemlerin ekranda görüntülenmesini sağlayan bölüme grafik kartı denir. Bir bilgisayar grafik kartı olmadan ekranda hiçbir yansıma olmayacak ve görüntüyü göremeyeceksiniz. Bilgisayar çeşitleri kullanımlarının önemli bir parçasıdır.

Grafik kartı, ekrandaki görüntünün kalitesini de belirleyebilir. Grafik kartları, renk ve netlik sağlamada başrol oynar. Hangi parçaların takılacağını seçebilirsiniz; cihazlarınızın (ses kartları ve CD'ler gibi) mahfaza yoluyla iletilmesini ve hoparlörlerden veya kulaklıklardan çıkmasını sağlar. CD'den müzik dinlemeyi veya film izlemeyi seviyorsanız, kasaya veya dizüstü bilgisayara takılabilen bir CD-ROM kullanabilirsiniz. Bir işi, ödevi tamamlamak veya okulda okumak için sık sık yazdırmanız gerekebilir. Bu durumda, istediğiniz metni veya resimleri dışarı çıkmadan evde yazdırabilirsiniz. Bu cihazları diğer kablolarla bağlayabilir ve kolaylıkla kullanabilirsiniz. Genellikle masaüstü bilgisayarlar, evde vakit geçirmeyi seven, evde kendi alanı olan ve evde çalışan kişiler için ilk tercihtir. Günümüzün canlı dünyasında sürekli çalışan bilgisayar kullanıcıları, sürekli hareket etmeli, uygun taşınabilirlik ve kompaktlığı önemsemeli ve ekran, hoparlör, klavye ve fare gibi bileşenleri tek bir ürüne entegre etmeyi sever. Dizüstü bilgisayarları tercih ederler. Günümüz dünyasında giderek daha aktif hale geliyor, her koşulda her zaman ve her yerden erişilebilen dizüstü bilgisayarlar, kullanıcıların kalbindeki masaüstü bilgisayarların yeni sahipleri haline geliyor. Boyuttaki bariz farka rağmen, günümüzün dizüstü bilgisayarları ile masaüstü bilgisayarları arasında neredeyse hiç performans farkı yoktur. Bu, dizüstü bilgisayarların kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin bir başka çekici nedenidir.

Bilgisayar Donanım Özellikleri

Aksesuarların genellikle insanların hayatını kolaylaştıran işlevleri vardır. Her alanda olduğu gibi rahat kullanım sağlayan bazı aksesuarlar, yani yedek parça bulunmaktadır. Bu ürünleri gerektiği gibi satın alıp kullanabilirsiniz. Masaüstü bilgisayar modeli soketten uzağa yerleştirilmişse ve kablo yetersizse, yeni bir metre uzunluğunda kablo satın alıp kasaya takabilirsiniz. Bu sayede nereye yerleştireceğiniz konusunda tereddüt yaşamazsınız. Bu kablolar 1 veya 1,5 metre arasında değişir. Yüksek sesle müzik dinlemeyi veya film izlemeyi seven birisiyseniz ve başka modelleri düşünüyorsanız, hoparlör satın alabilirsiniz. Bu modeller yuvarlak veya kare olabilmekte, ahşap görünümlü olabilmekte ve size modern bir görünüm kazandırmaktadır. Bu hoparlör türlerinin renkleri de farklıdır. Genellikle çift olarak satılır ve yüksek ses kalitesine sahiptir. Evinizde veya iş yerinizde, özellikle yaz aylarında, ısınmaktan veya bunalmaktan kaçınmak için bir masaüstü fanı seçebilirsiniz. Masaüstündeki mevcudiyetinize bağlı olarak, bu fanlar farklı boyutlarda gelir. Takabilir veya USB işlevi ile kullanabilirsiniz.

Yuvada yer yoksa bilgisayarınıza takıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu fanlar, pilli ve küçük bilgisayar modelleri için de uygun olacak şekilde mevcuttur. Bu modeller masanızda yer kaplamaz ve kullanımı kolaydır. Tabloya renk katmak için farklı renkler de seçebilirsiniz. Bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, klavye yazımını basitleştirmek için bir stant kullanabilirsiniz. Bu sehpa sayesinde belirli bir açıya eğilebilir ve size uzun süreli kullanımlarda ortopedik bir rahatlık sağlar. Ayrıca ekranı rahatça görmenize yardımcı olur. Dizüstü bilgisayar fanının alt kısmında bir açıklık vardır. Dizüstü bilgisayar yere temas ettiğinde havayı dışarı atamaz, bu da parçaların zamanla havasız kalmasına ve tozlu bir hale gelmesine neden olur. Bilgisayarı uzun süre kullanmak için tercihler arasına ürünü ekleyebilirsiniz. İncelemeler, görüntülemekte olduğunuz ürünü daha önce kullanmış olan kullanıcılar tarafından sağlanmaktadır. Ürün açıklamasında herhangi bir donanım hatası yok gibi görünse de, bazı istisnalar, hatta bazen uzun vadeli sorunlar olabilir. Bu notlar sayesinde üründeki yazılım veya donanım sorunlarını anlayabilir veya ürün hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu kullanıcılar aynı zamanda birçok konuda deneyimlerini paylaşarak (ürünün satın alındığı web sitesi, ürün fiyat performans bilgisayar oluşu, ödeme yöntemi ve gönderim yöntemi gibi) birçok konuda fikirlerini ifade etmenize yardımcı olabilir.

Bilgisayar Modelleri

Bilgisayar çeşitleri, insanların ihtiyaçlarına göre farklı modeller ve işlevler benimsemiştir. Bu teknik alet tek tip bir tipte üretilmiştir ve şimdi hemen hemen her yerde mevcuttur. Yeni nesil çocuklar özellikle her türlü oyunu sever. Bu oyunlar yüksek performanslı modeller gerektirir. Bu durumda mevcut bilgisayarların bazı işlevleri teknik olarak bu oyunları oynamanız için yeterli olmayabilir. Oyun meraklıları için üretilmiş yüksek performanslı bir oyun konsolu modeli yayınlandı. Bu türden belirli parçalar, yüksek performanslı güç kaynakları gerektirir. Oyun bilgisayarı olarak da adlandırılan bu tür bir bilgisayar, çok fazla bilgi işlem gücü gerektirir. Modern bir görünüme, performans gücüne ve güç verimliliğine sahip olup, tercih edilen modellerden biridir. Oyun bilgisayarları günlük kullanım için değil oyuncular için uygun olacaktır. Oynanan oyunlar genellikle yüksek kapasite ve yüksek performans gerektiren türlerdir ve işte veya evde kullanılan modeller bu alanda yetersiz kalabilir. Oyunu günlük bilgisayarınıza indirip kullanırsanız, zamanla yırtılma, donma gibi kazalarla karşılaşabilirsiniz. Oyun modelleri, bu sorunu gidermek için üretilmiş teknik ekipmanlardır. Bu bilgisayarlar dizüstü bilgisayar modellerinden de seçilebilir. Bu sistem ile oyunu evin her köşesinde rahatça oynayabilir hatta farklı yerlere taşıyabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla oyun maçlarında oyun dizüstü bilgisayarlarını kullanarak eğlenebilirsiniz. Bu tür daha yüksek bellek ve depolama kapasitesine sahip olduğu için sorunsuz oyun oynayabilirsiniz. Aksesuar olarak satın alınabilen bir dizüstü bilgisayar sehpası kullanmak bilgisayarınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilir. Oyununuz sesli bir oyunsa, aksesuar olarak modern bir hoparlör seçebilirsiniz. Bu oyun bilgisayarlarından yüksek performans alabilirsiniz. Bilgisayar ürünleri çok geniş seçeneklere sahiptir ve size ihtiyaçlarınıza göre seçim yapma hakkı verir. Geniş ürün yelpazesi ile dilediğiniz modeli satın alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bilgisayar kullanımını minimuma indirmek için sayfamızdan iPad ve tablet ürünleri ile ilgili bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Teknolojiye erişim kolaylaştıkça, sahip olduğunuz seçeneklerin sayısı artıyor. Günümüzde bilgisayar satın almak istediğinizde farklı bütçelerdeki tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitli marka ve modeller bulunmaktadır. Bu seçeneklerin sayısı her geçen gün artmakla birlikte, en iyi bilgisayar markaları her zaman diğer markalara göre daha popüler. Bu markalar, müşteri memnuniyetine dayalı hizmetleri ve köklü gelenekleriyle müşteriler açısından diğer markaların önünde yer almaktadır.

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1990'lardan ve 2000'lerin başından beri bilgisayarlar hayatımızda gittikçe daha fazla yer kazandı ve bugün artık günümüz dünyası için vazgeçilmezlerdir. Artık bilgisayarlar eskisi gibi sınırlı bir zaman diliminde değil, geçirdiğimiz her dakika bizimle birlikte olabilirler. Geçmişte bilgisayarlar yalnızca ""ofis türü"" ve ""aile türü"" olarak ikiye ayrılıyordu, ancak şimdi ihtiyaç duyulduğunda daha ayrıntılı olarak sınıflandırılıyorlar. Bu sayede bilgisayarlar çeşitlilik ve performans açısından hızla gelişmektedir. Sürekli değişen teknolojik gelişime ve bilgisayar bileşenlerinin sürekli gelişimine uyum sağlamak ve artan performans ihtiyaçlarımızı karşılamak için en iyi bilgisayar markaları yazılım ve bilgisayar donanımı ürünlerini sürekli geliştirmektedir. Tüm avantajları ile güncel bilgisayar fiyatları için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Birleşik bilgisayar, teknoloji dokunuşu altında farklı şekiller alır. İhtiyaçlarınızı görmenin yanı sıra modern duruşu da etkileyicidir. Yeni nesil mikro bilgisayarlar, diğer bilgisayarlarla aynı işlevlere sahiptir. Görünüm yapısı küçüktür. Bu durumda, bu tür bir bilgisayar fazla yer kaplamayacaktır. Yer sıkıntısı çekmeden kolayca kullanmanıza izin verecek şekilde tasarlanmıştır. İç kısımlar nanoteknoloji esas alınarak küçük ebatlarda üretilmektedir.

Mini bilgisayar modelleri genellikle satın alınabilen ve eğitimsel, endüstriyel veya hobi amaçlı kullanılabilen modellerdir. Özellikle güç tüketimi yüksek olan yerlerde endüstriyel alanlardan tasarruf etmek için kullanılabilir. Eğitim alanında yeni nesil öğrenmeyi kolaylaştırmak ve bilgi transferini daha keyifli hale getirmek için de kullanılabilir. Bu tür işleri sadece bir mikro bilgisayardan satın almanız gerekmez. Bu modeli beğendiyseniz ve size uygun olduğunu düşünüyorsanız bu tür bir bilgisayarı evinize koyabilirsiniz. Bu tür bir bilgisayarın neredeyse her ayrıntısı dikkatlice düşünülmüştür. Eşsiz tasarımı ile kullanacağınız mekana modern ve keyifli bir hava katacak. Küçük olmasına rağmen kullanım için gerekli tüm parçaları içerir. Kasalı bilgisayar seçeneklerindeki kasayı daha çekici kılan bir diğer özelliği de sessiz çalışma şekline göre yapılmış olmasıdır. İş yerinde hiç ses çıkarmadan kullanırsınız, aç düğmesine bastığınız için sizi ve iş arkadaşlarınızı rahatsız etmeyecektir. Size kar getirecek başka bir bilgisayar seti, gerekli tüm bilgisayar bileşenlerini içerir. Set aynı zamanda kullanılacak aksesuarları da içermektedir. Bu setler ayrıca kulaklık, hoparlör, fare, klavye ve kamerayı içerir. Çalışmanızı bu ekipte kolayca görebilirsiniz. Hepsiburada'da size uygun tüm modelleri kolayca satın alabilir ve ihtiyaçlarınıza göre karar verebilirsiniz.

Hangi Bilgisayarı Almalıyım?

Bilgisayar seçme aşamasında kullanım amacınıza uygun şekilde hafıza ve kapasiteye sahip cihazların seçilmesi en verimli sonuçları doğuracaktır.

Bilgisayarda Neler Yapılabilir?

İyi performanslı bir cihazda dilediğiniz her şeyi gerçekleştirebilirsiniz. İş hayatınızla ilgili uygulama ve yazılımları kullanabilir, kod yazabilir, projeler tasarlayabilir, dizi ve film izleyebilir veya oyunlar oynayabilirsiniz.

Bilgisayar Nerede Kullanılır?

İş ve eğitim alanında daha sık kullanılsa da bir bilgisayar cihazı her yerde kullanılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bilgisayar Fiyatları ve Modelleri