Led Monitörler


Led monitörler, led ekranlar için özel olarak tasarlanan ufak lambaların bir arada çalışması sayesinde yüksek kalitede görüntü elde edilmesi mantığıyla çalışan cihazlardır. Son derece ince tasarıma sahip ve oldukça hafif olan led ekranlar, eşsiz görüntü kalitesini ve en son teknolojileri kullanıcılarına sunar. Samsung, Philips ve Asus gibi dünyaca ünlü markalara ait ürünler içinden ihtiyacınıza uygun led monitöre kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Led Monitör Fiyatları

Led monitör fiyatları belirlenirken pek çok parametre göz önünde tutulur. Ekranın boyutuna, markasına, modeline, tasarım özelliklerine ve multimedya seçenekleri gibi teknik donanımlara bağlı olarak fiyatlar farklılık göstermektedir. Ofis ve iş yerlerinde kurumsal kullanım için 17-19 inç genişliğinde ve temel fonksiyonlara sahip bir led monitör ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

Evinizde günlük kullanım için led monitör almak istiyorsanız, geniş ekranlı ve ince çerçeveli modeller daha yerinde bir tercih olacaktır. Hem kullanışlı hem de belli bir estetik tasarıma sahip ekranlar, odanızı da güzelleştirecektir. Aynı zamanda USB, hdmi ve optik giriş portları olan modeller, sabit bellekte bulunan filmleri yüksek kalitede izlemek için daha elverişlidir.

Oyun tutkunları için özel olarak üretilen gaming monitörler, 25 inç üzerindeki boyutları ile benzersiz bir oyun deneyimi sunuyor. Bazı modellerde inç başına 100 pikselin üzerinde görüntü karesi yer aldığını hatırlatmakta fayda var. QHD gibi yeni nesil yüksek çözünürlüğe sahip monitörler de tamamen oyun severlerin istekleri düşünülerek geliştirilmiştir.

Normal Monitör ile Led Monitör Farkları

Normal monitörler, tüplü veya klasik ışık sistemi ile çalışan cihazlardır. CCFL olarak da bilinen bu ekranlar, yansıtıcı ve ışık kapsüllerini bir arada bulundurur. Bu nedenle, hem oldukça ağır hem de led ekranlara kıyasla çok daha kısa ömürlüdür. Renk düzenini ve parlaklığı ayarlamak led ekranlardaki gibi kolay olmaz ve kullanıcılar istenilen verimi genellikle alamazlar. Ayrıca led monitörler, normal monitörlere göre daha performanslı ve ekonomik bir kullanım sağlar. İnce tasarımı, yaşam alanlarınıza estetik bir dokunuş kazandırdığı gibi, fazla yer de kaplamaz.

Led Ekranlarda fps değerleri, yani saniye başına düşen görüntü sayısı veya geçişi normal ekranlar ile kıyaslanamayacak derecede fazladır. Hd kalitede Blu-ray ve 3 boyutlu filmleri izlerken hissedilen gerçeklik, led ekranlı hd monitörlerin FPS değerlerinin çok yüksek olmasından dolayıdır. Bu teknik özellik, oyun severler için de son derece önemlidir. İyi bir oyunu, ultra grafik çözünürlüğünde oynarken, led ekranlar ile alınan tepkiler, kullanıcıların göz önünde bulundurduğu hususlar arasında yer alır.

Led Monitörün Sağladığı Avantajlar

Led aydınlatmalı monitörler, yüksek piksel ve hızlı görüntü değişimleri sağlayan yeni nesil ekranlardır. Oyun oynarken, film izlerken veya bir proje üzerinde çalışırken, HD formatta ve yüksek kalitede görüntüler sunar. Kontrast değerlerinin de yüksek olması, çok daha canlı ve doygun renkleri bir araya getirir.

Full motion plus gibi teknolojileri bulunduran led monitörler, görüntülerin daha akıcı olmasını sağlar. Led monitörlerin gelişmiş multimedya ara birimleri sayesinde, usb portuna hard disk bağlayarak yüksek çözünürlükte filmler izleyebilir veya fotoğraf albümlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Tasarım olarak son derece zarif ve şık duran ekranlar, evinizin ve ofisinizin atmosferini de değiştirecektir.

Konvansiyonel Lcd monitörlerde ve plazma ekranlarda, sıralı lambalar kullanılır. Bu durum, piksel boşluklarına ve fazla parlamaya neden olması yüzünden gözü yorar. Yeni nesil led ekranlarda kullanılan ışık panelleri ise karanlık alanları örter. Bu sayede, görüntü yüzeyinin tamamı homojen bir şekilde aydınlatılabilir. Led monitörler, hem daha net görüntü çıktısı sunar hem de görsellerin daha canlı olmasını sağlar. Ayrıca led ekranlar, elektrik tüketimi konusunda da %50’lere varan tasarruf değerleri ile kullanıcıların yüzünü güldürmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Led Monitör Fiyatları

521 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Ekran Boyutu
Toplam 24 / 521 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013120/57/3002879