Büyük çoğunlukla evlerde, ofislerde ve iş yerlerinde kullanılan menzil artırıcı cihazlara, modemlerin veriyi istenilen mesafelere kadar sağlıklı bir şekilde aktaramamaları sebebiyle gereksinim duyulmaktadır. Menzil arttırıcılar, modemden aldığı zayıflamış veri sinyallerini, kendi devre kartında tekrar işleyerek, iletebildiği son noktaya kadar aktarmak görevini üstlenirler.

Menzil Arttırıcı Fiyatları

Menzil arttırıcı fiyatları; cihazın markasına, modeline, kullanılan teknoloji desteklerine, desteklediği modemlere ve anten sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Menzil arttırıcıların bazı modelleri, hem telefon operatörleri üzerinden internete bağlanıp sağladığı bu interneti dağıtabilir hem de sabit bir internet hattına bağlı modemden aldığı interneti kablosuz veya kablolu olarak aktarabilirler. Bu tip menzil arttırıcılar, standart modellere kıyasla daha yüksek fiyatlı olabilir.

Menzil arttırıcıda kullanılan; bulut, torrent, VPN, EWAN, DLNA gibi teknolojilerin desteği de menzil arttırıcı fiyatlarını yükseltebilir. Standart kullanıcıların pek çoğu bu özelliklerin tamamına ihtiyaç duymaz. Menzil arttırıcıdan standart bir verim elde etmek isteyen kullanıcıların, giriş seviyesi cihazlara yönelmeleri yeterli olabilir. Cihazda kullanılan anten sayısı ve cihazın desteklediği maksimum veri alışverişi bant genişliği gibi unsurlar da fiyata büyük ölçüde etki ederler.

Satın alacağınız menzil arttırıcının “dual-band yani 300 Mbps ve 5 Ghz teknolojilerini desteklemesi önemlidir. Kablosuz ağ gereksinimleri ve internet hızları "fiber" teknolojisiyle büyük miktarda artmıştır. Dual-band sistemleri, çevre ağlarla olan çakışmaları azaltmak ve aynı anda hem veri alıp hem de veri gönderebilecek bant genişliğine sahip niteliktedirler. İnternet ağlarında önemli bir rahatlamanın sağlandığı dual-band, yakın gelecekte herkesin evinde, ofisinde yer alacaktır. Bu da menzil arttırıcı cihazlara sahip olmanız için önemli bir nedendir.

Menzil Arttırıcıların Sunduğu Avantajlar

Menzil arttırıcılar, bağlandıkları internet kaynakları ve istemci bilgisayarlar arasında kablosuz ya da hem kablolu hem kablosuz köprü görevi görürler. Bağlanılacak modem kablolu ise kolaylıkla bir ethernet kablosuyla menzil arttırıcının kablolu portuna bağlanıp kablosuz olarak interneti dağıtabilirsiniz. Menzil arttırıcılar, MESH özelliği destekleyen modemler ile kablosuz olarak bağlanıp interneti kablolu ya da kablosuz olarak sunabilirler.

Menzil arttırıcı cihazların ağ arayüzlerinin kullanımı ve kurulumu kolay olduğundan, teknik bilgiye sahip kişi tarafından otuz saniye gibi kısa bir sürede kurulabilir. Kurulumları, kutu içerisinde gelen bir bilgisayar yazılımı yardımıyla ya da web tarayıcı arayüzünden gerçekleştirilebilir.

Menzil arttırıcıların bazı modelleri doğrudan elektrik prizine takılan tiptedir. Bazı menzil arttırıcı modelleri, hem prize takılır hem de üzerinde bir adet de priz bulundurur. Bunlar kullanıcıya büyük kolaylık sağlayarak; masaüstünü düzenler, adaptör ve kablo karmaşasından kurtarır. Menzil arttırıcıların büyük metrekareye sahip evlerde, bir kattan diğerine veya en fazla iki kat olacak mesafelerde kullanılması tavsiye edilir. Menzil arttırıcıların antenli versiyonları, antensiz olanlara nazaran interneti kararlı bir şekilde daha uzak mesafelere aktarabilir. İki bina arasında, artan mesafe ve duvar sayısından dolayı kullanılması menzil arttırıcıların verimli bir şekilde kullanılmasını engelleyebilir.

Masaüstü menzil arttırıcı modelleri, prize takılanların aksine genelde daha fazla antene sahiptir ve çoğu dual-band çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu modeller genellikle bir kaç kata birden internet dağıtacak kadar güçlüdür. Aynı zamanda değiştirilebilir anteni olan çeşitleri de mevcut olan menzil arttırıcılar, kullanıcı gerek duyduğu takdirde daha uzak mesafelerle iletişime geçebilirler. Masaüstü tipi menzil arttırıcıların, yüksek katlı yahut kısmen birbirine yakın binalarda kullanılması önerilir. Çok katlı bir binanın birinci ya da ikinci katında modem olduğunu varsayarsak menzil arttırıcının üçüncü ya da dördüncü katta kullanılması ideal olacaktır. Her katta menzil arttırıcı kullanılması, kullanıcıya ekstra masraf yükleyecektir.

Menzil Arttırıcı

69 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. TP-LINK
  2. Tenda
  3. Dark
  4. Asus
  5. Aten
  6. Inca
  7. Ducki
  8. Linksys
  9. Zyxel
  10. Airties
  11. Cnet
  12. D-Link
  13. Eaton
  14. Hadron
  15. LogiLink
  16. S-Link
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z

Menzil Arttırıcı Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/2147483646/3013122/60004516
BAŞA DÖN