Pratik kullanım özellikleri ve taşınabilir olmaları sonucunda tablet bilgisayarlar, günümüzde yoğun şekilde tercih edilirler. Bu teknolojik cihazların dış etkenlerden korunması ve ihtiyaç halinde farklı konumlarda kullanılabilmeleri içinse tablet kılıfları kullanılır. Bu ürünler tabletleri korumalarının yanı sıra çok daha işlevsel şekilde kullanılabilmelerine de olanak sağlarlar.

Tablet Kılıfı Fiyatları

Tabletlerin darbe ve çiziklerinden korunmalarını ve farklı açılarda kullanılmalarını sağlayan kılıf modelleri, malzeme kalitelerine ve fonksiyonel özelliklerine göre farklı fiyat etiketlerine sahiptir. Tablet kılıfı seçiminde öncelikli olarak malzeme kalitesi dikkate alınmalıdır. Eğer tablet sürekli taşınıyor ve yoğun olarak kullanılıyorsa bu durumda yıpranmaya karşı daha dayanıklı ürünler tercih edilmelidir. Bu ürünler daha yüksek fiyatlı olmalarına rağmen diğer ürünlere göre çok daha uzun süre özelliklerini korurlar. Daha düşük fiyatlı olan ve yıpranmaya karşı daha az dayanıklı olan kılıf modelleri ise tabletlerin çok sık taşınmadığı ve daha az yoğunlukta kullanıldığı durumlarda tercih edilebilir.

Tablet modelleri ile tam uyumlu olan kılıf modelleri de diğer ürünlere göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Genellikle tablet markası tarafından üretilen bu ürünler, yüksek malzeme kalitesine sahip olmalarının yanında; tabletin tüm girişlerine, düğmelerine ve kameralarına kolaylıkla ulaşım sağlayacak şekilde tasarlandıkları için tabletlerin verimli şekilde kullanılabilmesini sağlarlar. Birçok tablet modeliyle birlikte kullanılabilen üniversal modellerse daha uygun fiyatlı olmalarına ek olarak tabletin korunması ve stant şeklinde kullanılması amacıyla oldukça işlevseldirler. Bu özelliklerin yanında kılıfın, şarj için kullanılabilecek dâhili bir pile veya kolaylıkla yazmaya yardımcı olan bir klavyeye sahip olması da fonksiyonellikle birlikte fiyatı da arttırır.

Uyumlu Tablet Kılıfı Seçimi

Tablet kılıfları, genellikle birçok tablete uyum sağlayabilecek şekilde tasarlansalar da bazı tablet modelleri için özel olarak üretilmiş ürünler de bulunur. Tablet ile en uyumlu kılıfın seçilebilmesi için öncelikle sahip olunan tablet modeline özel olarak üretilmiş bir ürün tercih edilmelidir. Bu modellerde ses, güç, video; giriş ve düğmelerine de kolaylıkla ulaşılabilir. Ancak tablet modeli için özel olarak üretilmemiş olan kılıf modellerinde tabletin giriş ve tuşlarının önü kılıfın çeşitli bölümleri ile kapatılabileceğinden dolayı, kullanımda bazı problemler ortaya çıkabilir. Tablete özel üretilmiş kılıf modelleri ayrıca arka kameranın da problemsiz şekilde kullanılabilmesini sağlar.

Tablet kılıfı seçiminde, aynı ebatlardaki birçok tabletle uyum sağlayan üniversal modeller de tercih edilebilir. Tabletin ekran genişliğine göre üretilen bu ürünler aynı genişlikteki çoğu cihazla uyum sağlar. Bu modeller tabletin dik konumda kullanılması ve darbelerden korunması gibi fonksiyonları yerine getirdikleri için işlevseldirler. Ancak çok sayıda cihaz modeli ile kullanılabilmelerinden dolayı bu ürünlerde tabletlerin arka kameraları genellikle kılıf takılıyken kullanılamaz.

Kaliteli Tablet Kılıfı Nasıl Olmalıdır?

Tablet kılıfının kalitesini öncelikle malzeme niteliği belirler. Sürekli açılıp kapanan ve çanta gibi çeşitli yüzeylerle sürtünme halinde olan kılıflarda malzeme kalitesi ne kadar yüksek olursa, ürünün yıpranması da o kadar gecikir ve kılıfın kullanım ömrü de uzar. Malzeme kalitesi ve dayanıklılığın yanında kaliteli bir kılıf, tabletin tüm girişlerine ve tuşlarına kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlamalı; ayrıca fotoğraf çekimi ve diğer fonksiyonların kullanımı için kameralar ile sensörlerin önlerini de kapatmamalıdır.

Tablet kılıfları, farklı kullanım amaçlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Kılıfın tableti darbelerden en iyi şekilde koruması isteniyorsa bu durumda tercih edilen kılıfın tableti her yönden iyi bir şekilde sarması gerekir. Ön ve arka yüzeyde kullanılan malzemenin darbe emici özelliğinin bulunması; tablet kenarlarının da sert plastik ya da silikon bir malzeme ile çevrelenmiş olması gereklidir. Kaliteyi belirleyen diğer bir etken de kılıfın ergonomisidir. Kaliteli bir kılıf, aktif şekilde kullanılması ya da film ve video dosyalarının izlenmesi sırasında tabletin farklı açılarda ve farklı yüksekliklerde kullanılmasına olanak sağlamalıdır. Ayrıca, kaliteli ürünlerde kılıfın takılmasının ve çıkartılmasının da kolay olması gerekir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Tablet Kılıf Fiyatları

29.886 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Gogo
  2. Essleena
  3. FUJİMAX
  4. Aksesuarfırsatı
  5. CRESCENT
  6. Serhan
  7. Addison
  8. Redpoloshop
  9. Microcase
  10. Esepetim
  11. Mustek
  12. Engo
  13. Microsonic
  14. CoverZone
  15. Omelo
  16. Kea
  17. Teleplus
  18. Belkin
  19. Kılıfland
  20. Gpack
  21. Evastore
  22. Ebrar
  23. Toptancı Kapında
  24. İDEALTREND
  25. KNY
  26. Exclusive Phone Case
  27. Nokta
  28. Tbkcase
  29. Targus
  30. Case Street
  31. Ally
  32. Cepmarketim
  33. KılıfShop
  34. Srx
  35. Apple
  36. Mobile World
  37. Serhat
  38. Happyshop
  39. Miray
  40. ESR
  41. Romeca
  42. Classone
  43. FitCase
  44. Kılıfland Apple
  45. CaseUp
  46. Logi
  47. Trust
  48. 724kitapal
  49. Asus
  50. Mobillife
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Kılıf Tipi
 6. Ekran Büyüklüğü (İnç) A-Z
  1. 10 inç
  2. 10,1 inç
  3. 10,2 inç
  4. 10,5 inç
  5. 10,6 inç
  6. 11 inç
  7. 12 inç
  8. 12,2 inç
  9. 12,9 inç
  10. 13 inç
  11. 15,6 inç
  12. 7 inç
  13. 7,8 inç
  14. 7,9 inç
  15. 8 inç
  16. 8,0 inç
  17. 8,3 inç
  18. 8,4 inç
  19. 9 inç
  20. 9,6 inç
 7. Renk A-Z
 8. Malzeme Türü A-Z
 9. Renk A-Z
 10. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/42/60000203/60000818
Başa dön