Router Fiyatları ve Modelleri

Bilgisayarlar veya networkler arasındaki ağ bağlantısını sağlayan cihazlar olan routerlar, iş yerinde ya da evinizde geniş bir ağ kurmanızı yardımcı olurlar. Hangi bilgisayarın hangi ağda olduğunu aklında tutabilme ve her bilgisayara farklı IP adresi atayabilme gibi özelliği bulunan router modelleri, genelde birden fazla bilgisayar olan işletmelerde ya da evlerde tercih edilirler. Uzaktaki iki farklı ağ arasında köprü görevi gören router cihazları ile ağ bağlantınızı rahat bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Router Nedir?

Ağ iletişimi kullanan iki bilgisayar arasında daha hızlı ve akıcı bir şekilde veri aktarımı için kullanılan router cihazlar, iki ağ arasında da köprü görevi görürler. Bu aygıtlar ile farklı network ağlarını birbirine bağlayarak çalışmanız mümkündür. Router cihazlar, genellikle modemler ile karıştırılır ancak routerların tek başına internete bağlanma özellikleri yoktur. Ancak günümüzde üretilen router modelleri, Router/Modem olarak geliştirildiği için hem networkler arası veri aktarımı ve bağlantıyı hem de internet erişim özelliğini gerçekleştirebilirler.

Routerlar, birçok bilgisayarı aynı ağa bağlamaya yarayan cihazlardır. Birbirinden uzak mesafelerde iki ağınız varsa, router cihazı sayesinde bu iki ağ arasında veri aktarımını, bilgi paylaşımını çok rahat ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Router ürünlerin internet erişimi sağlayabilmesi için modem özelliğinin bulunması gerekmektedir. Her bilgisayara farklı bir IP adresi atasa dahi bu cihazların internet erişimini tek başına yapabilme gibi bir özellikleri bulunmamaktadır. Eskiden sadece kablolu olarak sunulan cihazları, günümüzde kablosuz olarak da bulabilirsiniz.

Router Fiyatları

Router fiyatları; kapsama alanı, veri aktarım hızı ve çoklu ağ sağlama özelliğine göre farklılık göstermektedir. Dört antenli geniş bir kapsama alanına sahip olan cihazlar hızlı ve daha akıcı kullanım isteyenlerin gereksinimlerini karşılarken daha kısıtlı alanlarda iki antenli cihazlar da yeterli olabilmektedir. Kablolu veya kablosuz kullanım için gerekli donanıma sahip olan cihazlar, günümüzde artık modem görevi görmekte ve internet erişimini de sağlamaktadır. Bu nedenle, daha akıcı bağlantı hızına sahip olan yüksek hızlı cihazlar tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

ADSL, Wireless ve Router modem olarak satılan cihazlar, hızlı internet ve veri aktarımı yapmak için sizi birden fazla cihaz alma zahmetinden kurtarır. 3G ya da 4G destekleyen, 1 ila 4 antenli router fiyatları; markasına ve özelliklerine göre de değişkenlik gösterirler. Bu cihazları tercih ederken ihtiyaçlarınızı ve kullanım alanlarınızı belirleyerek tercih yapmanızda yarar vardır.

Router Kullanım Avantajları Nelerdir?

Router cihazlarının en faydalı olduğu konu birden fazla bilgisayarı birbirine bağlayarak uzak mesafeli veri aktarımlarını bile kolay ve hızlı bir şekilde sağlamaktır. Durum paket denetimi, hizmet reddi veya DDoS özelliklerini temel alan bu cihazlar sayesinde verilerinin internet ve ağlar üzerindeki güvenliğini de sağlayabilirsiniz. Uzaktan yönetim özelliği sayesinde istediğiniz ayarları ve konfigürasyonları yaparak cihazınızı kişiselleştirebilir, kolayca network ve internet erişimlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yerel ağınız ve servis sağlayıcı arasındaki köprüyü oluşturan routerlar tek başına internet özelliği sağlamak zorunda değillerdir. Ancak artık günümüzde gelişmiş modeller kullanıldığı için bu cihazlar modem/router olarak sunulmakta, yerel ağ bağlantısının yanı sıra internet erişimini de sağlamaktadır. Router ürünlerin sağladığı avantajlardan biri de aynı ağ içerisindeki birçok çok bilgisayarı kablolu veya kablosuz olarak birbirlerine bağlamak ve onlara IP numarası atamaktır. En temel amaçları yerel ağı kullanan ya da farklı bölgelerdeki iki ağı kullanan bilgisayarları birleştirmek olan cihazlar, bu sayede kapsama alanı içerisindeki cihazlar arası veri aktarımını ve bilgi paylaşımını kolayca yapmanızı sağlarlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Router Fiyatları

894 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 37 / 894 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?