En Ucuz Taşınabilir SSD Fiyatları

Veri depolama alanında teknolojinin ulaştığı son nokta olan taşınabilir SSD diskler, yüksek hız ve güvenlik arayanların tercihi olmaya devam ediyor. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılarak üstün özellikli veri standardı oluşturan SSD mimarisi, performansından hiçbir şey kaybetmeden taşınabilir boyuta indirgenerek teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Katı hâl sürücüsü olarak adlandırılan Solid State Drive, verilerinizi depolamak için mekanik parçalar yerine bellek yongalarından ve dahili devrelerden faydalanarak okuma-yazma işlemlerini gerçekleştiriyor. Bu nedenle, dönen diskler üzerinde depolama yapan geleneksel sabit disklere nazaran asgari olarak 4 kat hızlı ve 2 kat da daha güvenli kullanım sağlıyor.

Yüksek-düşük ısılara, darbelere ve titreşimlere karşı dayanıklı olarak üretilen taşınabilir SSD aygıtları, tüm zorlu şartlarda veri güvenliğini muhafaza ediyor. Minimum 120 GB’den başlayarak 2 TB ve üzerinde kapasiteye sahip modelleri bulunuyor. Depolama alanı arttıkça, aktarım hızı ve güvenlik donanımı da artıyor. Ortalama olarak saniyede 450 MB veri aktarabilen SSD diskler, iş ve özel hayatınızda zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Bilgisayarınızın, tabletinizin, telefonunuzun ya da otomobilinizin USB girişine bağlayarak dosyalarınıza her yerden ulaşmanız mümkün oluyor. Dokümanlarınızı, veri tabanlarınızı, çizimlerinizi, videolarınızı, oyunlarınızı, fotoğraflarınızı ve HD filmlerinizi depolamanıza izin veriyor.

Farklı marka ve modellerde USB 2.0, 3.0 ve 3.1 bağlantı seçenekleri bulunan taşınabilir SSD diskler; hem veri aktarımı ve yedekleme ihtiyaçlarınızı karşılamanız hem de dosyalarınızı ve uygulamalarınızı doğrudan çalıştırabilmeniz için mükemmel bir platform sunuyor. 128 ya da 256 bit şifreleme algoritmalarını kullanan modeller, tüm verilerinizi korumaya alarak daima güvende olmanıza imkan veriyor. Diskinizi bilgisayarınıza ya da telefonunuza bağladığınızda (önceden senkronizasyon onayı verdiyseniz) yedeklemeyi otomatik başlatabiliyor. Her zevke hitap eden estetik çizgilere sahip olan taşınabilir SSD diskler, cebinize girebilen küçük boyutlarının içinde binlerce fotoğrafınızı ve yüzlerce videonuzu saklayabiliyor. SD kart girişinin de bulunduğu bazı modeller, yedekleme için daha kullanışlı çözümler sunuyor.

Taşınabilir SSD Fiyatları

Pek çok markanın taşınabilir SSD fiyatları; kapasitelerine, fiziksel boyutlarına ve sunulan güvenlik teknolojilerine göre farklılık gösteriyor. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olanı seçerken sektörde tanınmış markaların ürünlerine öncelik vermelisiniz. Hız, güvenlik ve yüksek kapasite sizin için önemliyse; 1 TB üzerindeki 256 bit şifrelemeyle korunan, USB 3.0 ya da 3.1 bağlantı portuna sahip olan cihazları tercih edebilirsiniz. Eğer sadece evde ya da ofiste yedekleme için kullanacaksanız ve dosya yoğunluğunuz düşükse 500 GB kapasiteye kadar olan taşınabilir SSD diskler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Dış gövdesi çizilmelere ve neme karşı ekstra dayanıklı olan bazı markaların taşınabilir SSD fiyatları daha yüksek olabiliyor. Kıyaslama yaparken fiyatı etkileyen faktörleri dikkate almalısınız. Uzun süreli kullanım ve yüksek performans ayrıcalığını yaşadığınızda ödediğinizin karşılığını aldığınızı görebilirsiniz. Dayanıklılık, fiyat ve güvenlik özelliklerinin dışında estetik görünüm de cihaz seçiminde tüketicinin önemsediği kriterler arasında yer alıyor. Farklı renklerde ve tasarımlarda üretilen taşınabilir SSD diskler, uyumlu aksesuarlar ile tarzınızı yansıtabilmenize imkan veriyor.

Sunulan yazılım desteği de taşınabilir SSD fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Windows ve Mac işletim sistemleri için geliştirilen özel yazılımlar sayesinde cihaz uyumluluğu sağlanarak, yönetim kolaylığı ve verimlilik artışı hedefleniyor. Yüksek konfigürasyona sahip bazı modellerin akıllı telefonlardan indirilebilen iOS ve Android tabanlı uygulamalarını da kullanmak mümkün oluyor. Böylelikle cihazınız üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak, hafıza ve performans bilgilerine doğrudan telefonunuz üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Hız, kapasite ve bağlanabilirlik avantajları ile konforlu bir deneyim yaşamanızı sağlayan taşınabilir SSD diskler, tüketicinin alım gücüne yakın durarak fiyat-fayda dengesini karşılıyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Taşınabilir SSD

.
1 TB
2 TB
500 GB
4 TB
512 GB
250 GB
256 GB
480 GB
240 GB
128 GB
120 GB
960 GB
.
Konumseçilmedi
Okuma Hızı
Toplam 24 / 139 ürün