Hafıza Kartları

Hafıza Kartı

Kullanımına her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulan hafıza kartı çeşitleri ile sizler de saklamak istediğiniz her türlü belge ve içeriği daha güvenilir bir şekilde saklayabilirsiniz. Akıllı ve dijital platformlara uyumlu şekilde kullanılan hafıza kart çeşitlerinin kullanım alanı da giderek artıyor. Hem günlük önem taşıyan belgelerinizi saklamak için hem de daha sonra lazım olacak olan belge ve fotoğraf gibi içerikleri saklamak için kullanabileceğiniz ürünlerdir. Kullanımı son derece pratik olan bu kartlar, akıllı telefonlarda daha fazla ihtiyaç duyulan kartlardır. Teknolojinin giderek gelişme gösterdiği bu çağda, hafıza kartlarının da önemi arka plana atılamaz. Profesyonel tüm işlemler için, kablosuz taşınması gereken verileri saklamak için ve özellikle de planladığınız tüm içerikleri uzun yıllar boyunca bozulmadan ve çizilmeden saklamak için kartların kullanımına daha fazla yer verebilirsiniz. Depolama amacıyla tercih edilen kartların birçok çeşidi de mevcuttur. Hem akıllı telefonlarda hem de diğer dijital cihazlarda kullanıma uygundur. Micro SD ve Hafıza SD olarak ayrılan bu kartları müzik dinlemek, flash bellek görevi görmesi açısından da kullanabilirsiniz. Kablolu verileri aktarmak yerine her yere kolaylıkla taşıyabileceğiniz kablosuz veriler için tasarlanmış olan modellerdir. Hem kullanımı pratik olan hem de taşıması son derece pratik olan bu kart modellerinin boyutları oldukça küçüktür. Tüm dijital cihazlarda kartların yerleştirilmesi için özel soket ve yuvalar kullanılır. Bu alana doğru şekilde yerleştirilen kartlar hiçbir sorun yaşamadan, kırılma meydana gelmeden ve özellikle de içinde yer alan belgelere bir zarar gelmeden kullanılmaya devam edilebilir. Tabletlerinizde, televizyonlarınızda, müzik çalarlarda, araba teyplerinde ve daha pek çok alanda da hafıza kartlarının kullanımına yer verilir. Minik boyutları sayesinde taşıma açısından hiçbir zorluk yaşamazsınız. Büyük boyutlu aygıtları taşımak ve yorulmak yerine hafıza kartları ile tüm verilerinizi güvenle korumaya ve saklamaya devam edebilirsiniz. 

 Micro SD Hafıza Kartı Çeşitleri

İhtiyacınız olan tüm depolama alanına sahip olmanızı sağlayan Micro SD kartlar, en çok tercih edilen kartlar arasında yer alır. Çok akıllıca bir tercih yapmak istediğinizde ve cihazlarınızla daha hızlı ve kolay bir şekilde çalışan bir kart aradığınızda seçimleriniz arasında bu kart modeline yer verebilirsiniz. Çok ultra bir performans sergileyen bu kartlar, hızlı ve akıcı kart modelleridir. Verilerinizi tam koruma altına alarak saklamanıza ve taşımanıza yardımcı olur. Oldukça yüksek verimli bir GB’ye sahip olduğu için dilediğiniz büyüklükteki fotoğrafları, videoları, oyunları, dizi ve filmleri ve diğer belgeleri, klasörleri ve uygulamaları saklayacağınız bir kart modelidir. Tüm işlemlerinizi kolaylıkla ve güvenle hayata geçirmenize yardımcı olur. Özellikle de önemli evraklar ve iş yaşantısıyla alakalı gizli kalması gereken dosyaları taşımanız ve bir yere aktarmanız gerektiğinde de güvenle tercih edebileceğiniz modeller arasında yer alıyor. 128 gb hafıza kartı modelleri arasında yer alır ve böylece büyük dosyalarınızı dahi istediğiniz şekilde korumanıza olanak sağlar. 

En çok tercih edilen bir diğer model hızlandırılmış SD kart modelidir. Kullanımı oldukça pratik olan ve her geçen gün geliştirilmeye devam eden bu kartlar sayesinde en gizli ve en büyük dosyalarınızı dahi saklamaya ve korumaya devam edebilirsiniz. Dilediğiniz her an her yerde tüm akıllı cihazlarla uyum içerisinde kullanabilirsiniz. Hem fotoğraf ve video saklamak için hem de işlerle alakalı belgeleri saklamak için son derece ideal bir hafıza kartı modeli olduğunu söylemek doğrudur. Devasa dosyaları dahi kolaylıkla ve hızla yüklemenize ve işletim sistemine aktarmanıza yardımcı olur. Videolarınızı ve fotoğraflarınızın görüntü kalitesinde hiçbir bozulma meydana gelmeden saklamaya devam eder. Büyük uygulamaları, oyunları, dizi ve filmleri de dilediğiniz görüntüleme kalitesine dayalı bir şekilde koruma altına alır. Telefon modelleriyle, tablet modelleriyle ve televizyon modelleriyle uyum içerisinde kullanılır. 130 MB/sn hızla çalışma kapasitesine sahip olan bu modellerde U1 hıza kadar çıkma gücü mevcuttur. Aynı zamanda 10 sınıf derecesine sahiptir ve aktarma hızı da bu sayede çok daha kaliteli bir şekilde meydana gelir. Manyetik alanlardan etkilenmeyen ve kesinlikle ısı ve ışığa dayanıklı olan bir kart modelidir. Gönül rahatlığıyla tüm cihazlarınızda aktif olarak kullanabilirsiniz. Kendi çapında kullanılan kart malzemeleri ise X ışınlarına, düşme ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Bu sayede tüm maceralarınızı ve özel belgelerinizi de güvenle içerisine yerleştirebilirsiniz. Aktarma yaparken kesinti meydana gelmez ve aktarımları da kısa yoldan halledebilirsiniz Her açıdan memnun bırakan kart modellerinden biri olan hızlandırılmış model hayatın her alanında kolaylık sağlar. 

İşini iyi yapan bir depolama alanına sahip olan Micro SD kartlarda 16 GB’den başlayan ve 256 GB’ye kadar uzanan kapasite mevcuttur. Okuma hızı 100 MB/sn olan bu kartın hız sınıfı ise 1’dir. Full HD kamera kayıtlarını dahi son derece kaliteli bir şekilde saklama alanına sahiptir. Gerek görüntü içeren belgelerinizi gerekse yazılı, sesli ve sözlü belgelerinizi güvenle taşıyabilir ve muhafaza edebilirsiniz. Tüm akıllı cihazlarla uyum içerisinde kullanılan bu kart modeli su geçirmez özelliğe sahiptir. Suya dayanıklı olduğu için uzun yıllar boyunca yerinden oynatmadan ve temizleme ihtiyacı duymadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda kartta darbeye karşı dayanıklı bir kaplama da mevcuttur. X ışınlarına karşı dayanıklı malzemeye sahip olan ve sıcağa karşı da etkilenmeyen bir yapıya sahip olan bu kart aynı zamanda ESD bağışıklığına da sahiptir. Aşırı ısınma ve ateşlenme meydana geldiği zaman otomatik olarak önleme sistemi devreye girer. Böylece kartta aşınma da meydana gelmez. Özellikle de telefonlarınızın RAM hafızası ya da dahili GB hafızası yetersiz olduğunda yapmanız gereken tek şey kalitesinden ödün vermeyen Micro SD karta sahip olmaktır. Böylece video ve fotoğraf çekimleri yapmak istediğinizde telefonda kısıtlama meydana gelebilir. Kısıtlamayı kaldırmak ve var olan belgelerden herhangi birini silmek istemediğinizde kart kullanarak dahili hafızayı da güçlendirebilirsiniz. Böylece dilediğiniz miktarda ve netlikte fotoğraf ve videoları yakalamaya devam edebilir ve hatta koleksiyon dahi yapabilirsiniz. Geniş kapasitesi sayesinde istediğiniz netlikte ve büyüklükte dosyaları karta ekleyebilirsiniz. 

Aşınmaya Dayanıklı Kartlar

Aşınmaya dayanıklı hafıza kartları da video ve yüksek kaliteli fotoğrafları saklamak için kullanabileceğiniz modellerden birisidir. 48Mb/sn hızla çalışmakta olan bu kartlar sayesinde çok daha detaylı fotoğraf ve videolar çekmeye devam edebilirsiniz. Bir bakışta kalitesini gözler önüne sermekte olan bu kartlar ile full HD içeriklere merhaba diyebilirsiniz. Olağanüstü yüksek aktarım gücüne sahip olan bu kart, büyük uygulamaları saklamanız için de yeterlidir. Su geçirmez özelliği, özel kaplaması sayesinde aşınmaz özelliği ve kırılmaz özelliği sayesinde darbelere karşı etkili olduğunu da anlayabilirsiniz. 7 yıl boyunca garantili bir şekilde kullanılabilen kartlar, yeni nesil kartlardan biri olarak bilinir ve doğru kartı seçtiğinizi net bir şekilde anlayabilirsiniz. 16 GB, 32 GB, 64 GB ve 48 GB olan kapasiteleri mevcuttur. Akıllı telefonlar ve tabletler ile kullanıma uygundur. Hız derecesi sabit Class 10’dur. 

Adaptörlü Kart Modelleri

Adaptörlü kart modelleri, tak ve çalıştır kolaylığına sahiptir. Solid-State depolama alanına sahip olan bu kartın paket içeriği hem hafıza hem de mikro kart olarak sunulur. 4 GB bellek kapasitesine sahip olan bu kartları iç içe de kullanabilirsiniz. Özellikle de yalnızca hafıza kartı girişi bulunmayan cihazlarda Micro kart kalıbını kullanarak içeriklerinize ulaşabilirsiniz. %100 memnuniyet garantisi sunulan bu kart modelinde HC cins tasarım kullanılır. Adaptör detayı sayesinde düşük güç tüketimi de mevcuttur. Uzun yıllar boyunca tasarruflu bir şekilde kartı kullanmaya devam edebilirsiniz. Adaptörü ve kutusu bir arada gönderilen bu kart modelleri sayesinde dahili hafızanızı da güçlendirebilirsiniz. Üstelik tüm akıllı cihazlarınızın kapasitesini yükseltebilirsiniz. 

256 GB Hafıza Kartı

Kullanımı oldukça geniş kapasiteli olan 256 gb hafıza kartı, devasa dosyalarınız için ideal modellerden birisidir. Net hafızası 256 GB’dir ve tüm cihazlarda kullanıma uygundur. Saniyede 130 MB hızla çalışan bu kart modelinde tam koruma mevcuttur. Hızlı ve akıcı şekilde kullanılmakta olan bu dahili kart modelinde ihtiyacınız olan tüm depolama alanına sahip olabilirsiniz. Devasa kapasiteye sahip olan dosya ve belgeleri istediğiniz yükseklikte saklayabilirsiniz. İşlemlerinizi kesintisiz bir şekilde yapabilirsiniz. Tüm isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı gerçekleştirmek artık anlık olarak daha kolaydır. Üstelik bu devasa yüksek kapasiteye sahip olan hafıza kartını oyun konsollarınızda da kullanabilirsiniz. Ekstra uygulamalar yüklemek istediğinizde de sizlere fayda sağlar. 

128 GB Hafıza Kartı

Kapasite açısından en çok kullanılan kartlardan biri de hafıza kartı 128 gb olarak bilinir. Farklı markaların basımına ve kalitesine sahip olan 128 gb kartlarda işletme sıcaklığı -25 derece ile -85 derece arasındadır. Bu sıcaklıklar yoğuşmasız olarak temin edilir. Depolama sıcaklığı ise -40 derece ile -85 derecededir. Su geçirmez özelliğe sahip olan modeller mevcuttur. X ışınlarına karşı dayanıklı olduğu kadar darbeye karşı ve aşırı ısınmaya karşı da dayanıklıdır. ESD bağışıklığı bulunan bu modellerde deşarja karşı dayanıklı olması da en sevilen özelliklerinden birisidir. Hedef uygulamaların tümünü taşımaya ve korumaya yönelik olarak kullanılmakta olan bu hafıza kartları 5 metre düşme testini geçen modeller arasında yer alıyor. IPX7 ve RoHs ile uyumlu şekilde kullanılan kartları cep telefonlarınızla, tabletlerle ve e-kitaplarla kullanabilirsiniz. Dosya sistemine karşılık gelen host aygıtlarını da destekler. 5 yıllık sınırlı garantisi bulunan modeller içerisinde yer alan bu kartların adaptörü de mevcuttur. 

64 GB Hafıza kartı

Mobil cihazlar için en ideal kullanımı sunan hafıza kartı 64 gb, süratli okuma hızına sahiptir. Kartınıza ek olarak kullanabileceğiniz bir kart modelidir. Dahili hafızayı güçlendirmek amacıyla kullanılan 64 gb hafıza kartı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı kısa sürede aktarım yapabileceğiniz modellerdir. Hızlıca tüm dosyaları yükleyebilir ve saniyede 20Mb okuma yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda belli bir kapasiteye sahip olan uygulamaları da saklayabileceğiniz ve aktarabileceğiniz kart hafızasına sahiptir. İnanılmaz ideal bir kapasiteye sahip olan bu modeller ile binlerce fotoğraf, video ve şarkıyı yükleyebilirsiniz. Hem akıllı telefonlarınızla hem de diğer akıllı cihazlarınızla kullanabilirsiniz. Aşırı ısınmaya ve aşınmaya karşı da dayanıklı kaplaması bulunan 64 gb kartlar İle günlük kullanımı konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

32 GB Hafıza Kartı

Telefon ve tabletlerde kullanıma uygun olan 32 gb hafıza kartı, full HD görüntü ve videolarınızı saklamanız için ideal bir modeldir. Özellikle de günlük belgelerinizi saklamak adına uygun fiyatlar dahilinde temin edebilirsiniz. Akıllı telefonlarınızın yetersiz kalan hafızasını güçlendirmek ve daha fazla kapasite almamak adına 32 gb kartlardan temin edebilirsiniz. 32 gb günlük kullanım için son derece uygundur. Hiçbir sorun yaşamadan ve aşınma ya da kırılma meydana gelmeden sokette kaliteli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Dahili miktarı düşük gibi görünse de, aslında HD fotoğraf ve videolarınızı saklamak için gayet yeterlidir. Bu yeterlilik kapsamında fiyatları da oldukça uygundur. Hafıza kartı 32 gb modeller ile her şeyinizin güvende olduğunu görebilirsiniz. Deniz suyuna girdiğinde ise 72 saate kadar dayanıklıdır. 

16 GB Hafıza Kartı

Klasik kartlardan biri olarak tercih edilen 16 gb hafıza kartı, akıllı telefon ve tabletlerinizi daha geniş bir şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Kullanımından yana memnun kalacağınız bu kartlar günlük kullanım için en çok tercih edilen modellerdir. Daha çok fotoğraf ve videoları saklamak için tercih edilir. Günlük olarak telefonlarınızda ve tabletlerinizde yer almasını istediğiniz ya da aktarım yapmak istediğiniz belgeleri saklayabilirsiniz. Herhangi bir aşınma ve kaybolma meydana gelmez. 

8 GB Hafıza Kartı 

Telefonlarınızda ve tabletlerinizde ihtiyacınız olan depolama alanını arttırmanız için ya da yeterli alan kalmadığında ek olarak kullanmanız için tasarlanan 8 gb hafıza kartı modelleri de çeşitli markalar tarafından sizlere sunulur. Kullanması günlük olarak daha pratik olan bu kartlarda daha küçük GB’li belgeleri saklayabilirsiniz. Uzun süre saklamak istediğiniz belgeler için daha büyük kapasiteye sahip olan modelleri seçmeniz gerekir. Ancak hafif belgeleri ve içeriği çok büyük olmayan dosyaları saklamak adına 8 gb kart yeterli olacaktır. Çok daha minik dosyaları saklamak ve aktarmak istediğinizde ise 1 tb hafıza kartı tercihi yapabilirsiniz. 

512 GB Hafıza Kartı

512 gb hafıza kartı oldukça büyük dosyalar ve belgeler için uygundur. Taşıma kapasitesi çok geniş olan bu kartlar compact flash olarak da adlandırılır. Adaptör kullanımına ihtiyaç duyulmadan sokete yerleşebilir. Boyutu küçük ancak işlevi son derece büyük olan bu kartları, dilediğiniz her sokete yerleştirebilirsiniz. Okunma hızı da hemen başlar ve ekstra bir kuruluma gerek kalmaz. Kolaylıkla istediğiniz her soket alanına girişini sağlayabilirsiniz. Yüksek içerikli belgeleri, fotoğrafları, videoları ve diğer tüm klasörleri de yüklemek için başka kart kullanmanıza gerek kalmaz. Özellikle de telefonlarınızda detaylı içeriklerin eksik alanlarını doldurmak amacıyla 512 gb kartlar tam olarak işinize yarar sağlar. 

Hafıza Kartı Fiyatları

Çeşitli markalar tarafından sunulan hafıza kartı fiyatları oldukça idealdir. Bütçenizi aşmadan rahatlıkla kart alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Standart bir fiyat yoktur. Kartların dahili Ram hafızasına bağlı olarak fiyatlarında artış meydana gelebilir. 8 gb, 16 gb, 32 gb, 128 gb ve 256 gb gibi giderek artan hafızasına bağlı olarak fiyatları da artabilir. Ancak genel olarak elbette kalitelerine ve yüksek kapasiteli kullanımlarına rağmen fiyatları her zaman uygundur. Üstelik tek bir sefer almanız yeterli olacaktır. Uzun yıllar boyunca aşınma ve kırılma olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Hafıza Kartı Kullanmak Ne İşe Yarar?

Önemli fotoğraflarınızı, videolarınızı, dosyalarınızı, belgelerinizi ve diğer tüm içerikleri uzun süreli ve güvenilir bir şekilde muhafaza etmenize olanak sağlar. Aktarımlarını da çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Hafıza Kartı Kullanmak Şart mıdır?

Çok önemli dosyalarınızı uzun süre saklamak istediğinizde kullanmanızda fayda sağlar. Elbette kullanmak zorunda değilsiniz ancak kullandığınız zaman içerikleri kontrol altında tutabilirsiniz. 

Hafıza Kartı Kullanılmazsa Ne Olur?

Önemli belgeleriniz herhangi bir veri silinmesi durumunda ya da güncelleme durumunda beklemediğiniz bir anda silinebilir ve bir daha geri döndürülemeyebilir. 

Hafıza Kartı Kullanımı Güvenilir midir? 

Sadece kişiye özel olarak kullanıldığı için güvenilirdir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hafıza Kartı

618 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Kapasite
Toplam 40 / 618 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?