Dijital içeriklerin yaygınlaşması, akıllı telefon ve tabletlerin birer çoklu ortam platformuna dönüşmesi, fotoğrafçılık ve video çekimi alanında kullanılan aygıtların çektikleri görüntüleri, dijital olarak saklamaya başlaması; küçük boyutlu, hızlı ve yüksek kapasiteli depolama ürünlerinin ortaya çıkmasını sağladı. Çok sayıda marka tarafından geliştirilen hemen herkese hitap edebilecek yapıdaki hafıza kartları, günlük kullanımda başvurduğunuz verileri saklayan birer minik dijital veri deposu oldular.

Hafıza Kartı Fiyatları

Yıllardır dijital içeriklerin aygıtlarda kolaylıkla kullanılabilmesi ve oluşturulabilmesine olanak tanıyan hafıza kartları, son yıllarda pek çok ürünün kullandığı birer depolama birimi haline geldi. Farklı geliştiricilerin ürettikleri hafıza kartlarının bazıları, hafıza kartı özelliğinin yanı sıra kablosuz veri aktarma gibi yenilikçi özelliklere de sahiptir. Kimi ürünlerle gelen genişleme aparatları sayesinde bilgisayarınızda SD ya da Micro SD kart giriş yuvası olmasa dahi hafıza kartınızı adeta bir USB bellek gibi kullanabilirsiniz. Birçok USB bellekten hızlı yapıya kavuşan hafıza kartları, gerek profesyonellerin projeleri için gerekse günlük kullanım için uygunlardır.

Profesyonel olarak fotoğrafçılık ya da video çekim işleriyle uğraşıyorsanız, seçeceğiniz hafıza kartı modelleri, yüksek hız ve kapasite sunan ürünlerden olmalıdır. Bu sayede fotoğrafçılık alanında çok önemli olan peş peşe çekim tekniğinden daha iyi yararlanabilir, sahip olduğunuz fotoğraf makinenizi daha verimli kullanabilirsiniz.

Akıllı telefon ve tabletlerin donanımları geliştikçe hafıza kartına ihtiyaçları da giderek artıyor. Zira bu aygıtlarla gelen dâhili depolama alanının bir kısmı, zaten işletim sistemi için ayrıldığından ötürü, birkaç ekstra uygulama ve oyundan sonra aygıtın dâhili hafızasında yer kalmayabilir. Hafıza kartı takılabilen akıllı aygıtlara sahipseniz, hızlı birer Micro SD kart alarak var olan depolama alanını arzu ettiğiniz ve akıllı aygıtınızın desteklediği ölçüde genişletebilirsiniz.

Tercih edeceğiniz Micro SD ve SD hafıza kartı fiyatları, almayı planladığınız ürünün marka, model, boyut, hız ya da ürünle gelen ekstra özellikleri gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Hafıza Kartı Kullanım Alanları

Hemen her gün saatlerce kullanabildiğiniz akıllı telefon ve tabletlerin yanı sıra, dijital müzik çalarlar, fotoğraf makineleri, ses kayıt cihazları ve video kameralar başta olmak üzere hafıza kartını kullanan çok sayıda aygıt vardır.

Hobi ya da iş amaçlı olarak edindiğiniz bir dijital fotoğraf makinesi varsa, çektiğiniz yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraf ve videolar hafıza kartlarına kaydedilir. Yüksek hızda ve yüksek çözünürlükte fotoğraf çekebilen bu aygıtların gelişmiş modelleri, aynı zamanda 4K kalitesinde yüksek bit hızıyla video çekebilmektedir. Bu nedenle, kullanacağınız hafıza kartlarının hızı ve depolama kapasitesinin yüksek olması, çektiğiniz video ve fotoğrafların sorunsuz olmasını sağlayabilir. Aksi halde kullandığınız fotoğraf makinesinde çeşitli tıkanmalar veya çektiğiniz videolarda çeşitli teknik sorunlar yaşayabilirsiniz.

Gün içerisinde saatlerce kullanabildiğiniz akıllı telefon ve tabletler de gelişen teknolojiye ayak uydurarak oyun oynama, müzik dinleme, video izleme, fotoğraf ve video çekmek için sıklıkla başvurulan aygıtlardan oldular. Çoklu ortam içeriklerinin boyutlarının artması, akıllı aygıtlar için geliştirilen oyunların, sahip olunan dâhili hafızayı zorlayacak boyutlarda olmaları ve akıllı aygıtların kamera özelliklerinin artması dolayısıyla hafıza kartı kullanmak zorunluluk haline geldi. Özellikle 4K video çekimi yapabilen akıllı aygıtlarda, hızlı olduğu kadar yüksek kapasiteli hafıza kartlarının da kullanılması büyük önem kazandı.

Bazı dijital klavye ve piyanolar, üzerlerindeki sesleri ya da kullanıcının çaldığı parçaları kendi hafızası yerine cihaza takılabilecek SD kartlara depolayabilir. Özellikle yeni nesil müzik enstrümanlarından birini kullanıyorsanız, tercih edebileceğiniz hızlı hafıza kartları, bu enstrümanları daha etkin kullanmanızı sağlayabilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Hafıza Kartı Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 270 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013121/111161