Ütü Fiyatları

Her evde olması gereken küçük ev aletlerinden biri olan ütü, kıyafet ve çeşitli ev eşyalarının kırışıklıklarını gidermek için kullanılır. Temelde basit bir rezistans ile çalışan ütüler, taban kısımlarında gözenekli yapıya sahiptir ve ısı ile birlikte buhar gücüyle kumaş yüzeylerdeki kırışıklıkları düzeltirler. Genellikle aynı çalışma prensibine sahip olan ütüler; hızlı ütüleme, taban teknolojisi ya da kumaş hassasiyeti gibi teknik özellikleri ile farklılık gösterir. Buhar gücü, taban özellikleri ve kullanım güvenliği ile birbirinden ayrılan ütüler, ihtiyaca ve kullanım sıklığına bağlı olarak seçilir.

Ütü Modelleri

Ütü modelleri, genellikle buhar kazanlı ütüler ve normal buharlı ütüler olarak ayrılır. Buharlı ütüler, kazanlı ütülere oranla daha küçük bir su haznesine sahip olur ve daha hızlı ısınır. Hızlı ısınma özelliği ile kullanıma hemen hazır hâle gelen normal ütüler, tek parça kıyafetleri kısa sürede ütülemesi gereken kişilerin ihtiyaçlarını karşılar ve evlerde genellikle normal buharlı ütüler kullanılır. Tek seferde hızlıca kullanıma hazır hâle gelen normal buharlı ütüler, marka ve modele göre farklı özelliklere sahiptir. Buharlı ütüler arasında buhar gücü, kireç önleme özelliği, su haznesi kapasitesi gibi özellikleri ile değişen ürünler bulunur. Ütülerin özellikleri incelenerek ihtiyaca ve kullanım biçimine göre seçilmesi tavsiye edilir. Özellikle buhar gücü değişen ütü çeşitleri arasında teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan alan akıllı ütüler de seçenekler arsında değerlendirilebilir. Akıllı ütüler, kumaş türünü algılama ve buna bağlı olarak ısı ayarını kendi yapma özellikleri ile kolay kullanım sunan modeller olarak öne çıkar.

Buhar kazanlı ütüler ise hem farklı çalışma prensibine sahiptir hem de farklı kullanım özellikleri sunar. Daha güçlü buhar gücü sunduğu için kırışıklıkların daha kolay açılmasını sağlayan kazanlı ütüler, su kapasitesi gibi özellikleri ile normal ütülerden ayrılır. Su kapasitesi ile suyunu değiştirme gereği duymadan uzun süre kullanılabilir ve daha güçlü buhar verme kapasitesi ile güçlü bir ütü modeli olarak tanınır.

Ütü Fiyatları

Ütü fiyatları, temelde ütülerin modellerine, özelliklerine ve markalarına uygun değerlere sahip olur. Buhar kazanlı ütüler ile normal buharlı ütüler, fiyat farkları ile birbirinden ayrılır. Buhar kazanlı ütülerde profesyonel kullanıma hitap eden ürünler, markalara bağlı olarak değişik fiyatlara satılır. Özellikle ütü işlerinin yoğun olduğu çeşitli işletmelerde kullanılmak üzere tasarlanan profesyonel ütüler, hem nitelikleri hem de fiyatları ile benzer ürünlerden farklı olur. Kazanlı ütüler arasında evlerde kullanıma uygun olan ütüler ise daha cazip fiyatlarla kullanıcıya sunulur. Temelde buhar gücü ve kullanım özelliklerine bağlı olarak fiyatları değişen kazanlı ütülerde rahat ve hızlı ütüleme imkanı veren ürünleri inceleyebilirsiniz. Daha uygun fiyatlara sahip kazanlı ütü çeşitleri arasında ise hem evlerde hem de çeşitli iş yerlerinde kullanabileceğiniz güvenlik önlemi bulunan ürünlere erişebilir; bütçenize en uygun ürünleri inceleyebilirsiniz.

Normal buharlı ütülerde ise fiyatlar, ürünlerin nitelikleri ile orantılı olarak şekillenir. Buharlı ütülerde özellikle ütüde kullanılan taban teknolojileri, fiyatları doğrudan etkiler. Kumaş üzerinde kolay hareket eden taban teknolojisine sahip ürünler ile seramik tabanlı ütüleri değerlendirebilirsiniz.

Buhar gücü ise hem ütü seçiminde hem de ütü fiyatında oldukça etkili olan bir başka unsurdur. Yüksek buhar gücüne sahip ürünleri farklı markalarda bulabilir; aynı zamanda ütü fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Kalabalık ailelerin de kullanımı için uygun olan ve kolay ütüleme imkanı veren ürünleri ise uygun fiyat seçenekleri ile bulabilirsiniz. Ütü çeşitlerinde güvenlik önlemleri gibi fiyatı etkileyen teknolojileri görebilirsiniz. Birbirinden farklı normal buharlı ütü modelleri hakkında bilgi edinebilir; eviniz için en doğru ütüyü tercih edebilirsiniz.

Yeni Nesil Ütülerin Özellikleri Nelerdir?

Ütü kullanmanın en büyük sorunlarından bir tanesi "acaba ütüyü kapattım mı?" sorunudur. Yeni teknoloji ütüler, barındırdıkları pek çok özelliğin yanı sıra güvenliği de üst seviyeye çıkarır ve otomatik kapanma özellikleri ile karşımıza çıkarlar. Otomatik kapanma özellikli ütü modelleri, oluşabilecek kazaları önlerken aynı zamanda önemli oranda enerji tasarrufu sağlar. Akıllı ütü modelleri arasında dokunmatik özelliğe sahip olanları da görebilmek mümkündür. Ayrıca ütü sesi sizi rahatsız ediyorsa, çeşitli markalar tarafından üretilen susturucu buhar filtresine sahip olan ütü modellerini tercih edebilirsiniz.

Ütü Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Ütü markaları, ütü üretimini kullanıcıların alışkanlıklarına göre yapmaktadır. Tüm çamaşırları biriktirip haftada bir kere ütü yapanlar için buhar kazanlı ütüler pratik çözüm sunarken, sık ve az ütüleme, yani kıyafetini giyeceği gün ütüleyen kişiler için de buharlı (tanksız) ütüler pratik çözüm sunar. Devamlı seyahat eden kişiler için uygun olan ütü modeli ise seyahat ütüsüdür. Seyahat ütüsü, iş veya tatil maksatlı gidilen yerlerde, bavulda kırışan kıyafetleri hızlıca ütülemek için kolay bir çözümdür.

Ütü Modelleri Nelerdir?

Ütü modelleri arasında yukarıda bahsettiğimiz gibi; buharlı ütü, buhar kazanlı ütü ve seyahat ütüsü çeşitleri bulunmaktadır. Buharlı ütüler, hızlı ısınma ve pratik kullanım imkanının yanı sıra az yer kaplamasıyla da dikkat çekmektedir. Kısa süreli ütü yapma işleri için uygundur. Daha çok giysi ütülenecekse ve yoğun kırışıklıklar açılacaksa, bu noktada buhar kazanlı ütüler daha çok işinize yarayacaktır. Buhar tanklı ütüler, yoğun kırışık açmada daha hızlı ve etkili sonuç gösterir. Ütü masası ve ütü dolabı olan kişiler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Küçük bir evde yaşayanlar, kazanlı ütüye yer bulma konusunda zorlanırsa tercihini buharlı ütüden yana kullanabilir.

Ütü Nasıl Seçilir?

Ütü seçimi yaparken birçok teknik özelliğe dikkat etmek gerekir. Bunlardan bazıları: Watt, şok buhar gücü, sabit buhar gücü, ütü tabanı, otomatik kapanma özelliği olabilir. Buhar tanklı ütülerde ise tüm bu özelliklerin yanı sıra bar, yani basınç bilgisine de dikkat edilmelidir. Ütülerin taban özellikleri de ütü kalitesini ve ütü fiyatlarını belirleyen önemli özellikler arasındadır. Çelik tabanlı ve seramik tabanlı ütü modelleri bulunmaktadır. Çelik tabanlı ütüler, günlük olarak kullanılabilen klasik ütülerdir. Seramik tabanlı ütüler çamaşırlara yapışmaz ve çizilme olasılığına karşı daha dayanıklıdır. Ütünüzü uzun süre kullanmak için musluk suyu yerine içme suyu kullanarak ömrünü uzatabilirsiniz. 

Ütü Nasıl Temizlenir? 

Son teknoloji ütü modelleri arasında kendiliğinden kireç temizleme sistemi bulunan ürünler mevcuttur. Kendiliğinden kireç temizleme özelliği bulunan ütü kullanmıyorsanız, ütü tabanını sirkeli suyla nemlendirilmiş bezle silebilirsiniz. Ütü kasası lekelenmiş ise bulaşık deterjanı, yapışmaz ütü tabanını temizlemek için ise çamaşır deterjanı kullanılabilir. Ütü tabanında biriken tozlardan kurtulmak isterseniz, eski bir diş fırçasından destek alabilirsiniz. 

Gün içerisinden kullanılan kıyafetlerde ve eşyalarda oluşan kırışıklıkları düzeltmek için kullanılan ütüler, günlük hayatın vazgeçilmez ev aletleri arasında bulunur. Kazanlı ütülerden seramik tabanlı ütülere kadar yüzlerce modeli bulunan ütüler, farklı kumaş türlerine uyum sağlayan özel program ve taban yapıları ile üretilir. Yenilikçi teknolojiyle donatılmasının yanında kaliteli ve özel malzemelerin kullandığı ütü tabanları en hassas kumaşlara dahi zarar vermeden sorunsuz bir kullanım sağlar. Uzun yıllar pek çok yöntem ve işlemden geçen ütüler, üretilen kömürlü modellerin ardından elektrikli modelleri ile büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşır. 1883 yılında ABD’de elektrikli ütünün keşfedilmesiyle birçok aşamadan geçen cihaz, buharlı olan modelleriyle de yüzyıllardır ev işlerinde en büyük yardımcı pozisyonunu alır. Modeller arasında öne çıkan buharlı ve buhar kazanlı ütüler sağladıkları kullanım kolaylığı ve konforlu yapısı nedeniyle büyük ilgi görür. Çeşitli ütü üreticileri tarafından titizlikle geliştirilen birbirinden farklı ve özgün modeller fiyat olarak da her bütçeye hitap eder.

Buharlı Ütü Modelleri ile Kırışıklıklardan Kurtulun

Ütü çeşitleri arasında genellikle buharlı ve kazanlı olan modeller ön plana çıkar. Küçük ama işlevsel özellikler taşıyan buharlı ütüler, güçlü buhar sistemleri ile oldukça konforlu bir kullanım sunar. Tabanın ısınmasını ve buhar çıkmasını sağlayan delikler kıyafetlerin kırışıklıklarının kolayca açılmasına yardım eder. Ürünlerde kullanılan dijital teknoloji ürünlerin özelliklerinin değişmesine de katkıda bulunur. Bunlar arasında kumaş türünü algılama, ısıyı otomatik olarak algılama gibi farklı özellikler yer alır. Yeni modellerde bulunan kireç hatırlatıcısı makineyi kullanmaya başlamadan önce sesli ve ışıklı uyarılarda bulunarak cihazın kullanım ömrünü uzatır. Düzenli kireç temizleme sağlayan tasarımlar ise sık kullanımlarda da yüksek buhar üflemeye devam eder. Suyun içinde bulunan kirecin makinedeki buhar mekanizmasına zarar vermesini önleyen bu modeller, performans kaybının yaşanmasını engeller. Böylece ürün işlevini sağlıklı bir biçimde yerine getirir. Aynı şekilde damlama önleyici sistemi bulunan tasarımlar ütü yaparken kumaşın üzerinde oluşabilecek küçük lekeleri önler.

Kazanlı ütü modelleri diğer ürünlere göre çok daha etkili bir buhar performansı gösterir. Özellikle büyük ailelerin kurtarıcısı olan cihaz, inatçı kırışıklıkların bile üstesinden gelir. Ayrıca ürünlerin sahip olduğu yüksek buhar kapasitesi standart modellere oranla tek seferde daha fazla kıyafetlerin ütülenmesine imkan sunar. Yüksek bar basıncının bulunduğu ütü çeşitleri, geniş su hazneleri ile ütüleme işlemenin kesintiye uğramadan kolayca halledilmesine de fırsat verir. Bazı modellerde su haznesi çıkarılabilirken bazı tasarımlarda kazanlı sistem su haznesi ile bir bütün oluşturacak şekilde üretilir. 8 bar ütü modelleri tek püskürtmede yüksek buhar basıncının çıkmasını sağlayarak en zor kırışıklıkların kısa sürede çözülmesini sağlar. Buhar gücü ile yapılan ütü işlemi kumaşların daha az yıpranmasını sağlayarak kıyafetlerin uzun ömürlü kullanılmasına destek olur.

Kullanıcı Dostu Olan Ayarlanabilir Ütüler

Çeşitli ütü markaları üretiminde kullandığı son teknoloji sayesinde tasarladıkları her ütü modeline ayrı özellikler katar. Hem tasarım hem de özellikleri ile birbirinden ayrılan bu ürünler her kullanıcının zevkine hitap ettiği gibi ihtiyaçlarını da karşılar. Ütü yapmaktan hiç hoşlanmayanların bile evinde bulundurduğu ürün, markaların kullanıcı dostu geniş ürün yelpazesi ile bu sıkıcı işi keyifli bir hale getirir. Çeşitlilik arasında yer alan ve pratikliği ile ütü yapmanın kolay halini sunan askıda ütü modelleri, güçlü buharı sayesinde hızlıca kıyafetleri dümdüz yapar. Ürünün kendisine ait askıları ütülenecek eşyaların masa kullanılmadan asılarak dikey şekilde ütülenmesini sağlar. Çift klipsli sistemi pantolon ya da gömlek gibi kıyafetlerin üzerinde ütü izinin yapılabilmesine imkan verir. Ayrıca mandalları giysileri güçlü bir şekilde kavrayarak düşmesini engeller. Teleskopik direkleri katlanabilmelerinin yanı sıra ayarlanabilir yükseklikleri ile kullanıcılarını memnun eder. Askılıklı ütülerde bulunan dört tekerlekli buhar kazanı ütünün 360 derece kolayca dönebilmesine olanak tanır. Her yöne dönebilmesi her açıdan buhar vermeyi de kolaylaştırır. Güçlü buhar gücü 45 saniye gibi kısa bir sürede buhar vermeye hazır hale gelir. Ayrıca kolayca doldurulabilen geniş su depoları 90 dakikaya kadar kesintisiz buhar gelmesini sağlar. Buharın gelişini sağlayan ağır kalibreli kumaş hortumu ise dayanıklı ve esnek yapıya sahiptir. Buhar kazanında su kalmadığı zaman otomatik olarak kapana modeller güvenliği en üst seviyeye çıkarır. Uzun süreli kullanım imkanı sunabilmek için sert su nedeniyle oluşan mineral birikintilerinin kolayca temizlenebilmesini sağlayabilecek şekilde tasarlanır. Korucu eldiven ve tehlikesiz ütü yapma olanağı sunan ürünler oldukça ilgi görür.

Seyahat Ütüleri ile Tatilin Tadını Çıkarın

Buharlı, kazanlı ve profesyonel ütü çeşitleri dışında pratikliği ile her yere taşınabilen seyyar ütü modelleri de koleksiyonlar arasında yer alır. Özellikle sık seyahat edenler için mükemmel bir seçim olan bu ütüler, kolay taşınabilecek boyutta ve ağıtlıkta üretilir. Elektriğin bulunduğu her ortamda çalışan ürün, minimal tasarımıyla bavulların dışında sırt çantalarına bile sığar. Susuz ve buharsız olarak da kırışıklıkları başarılı bir şekilde gideren cihaz, kademeli yapıları sayesinde kumaşın özelliğine göre farklı sıcaklık ayarlarında çalıştırılabilir. Cihaz buharlı olarak çalıştırıldığında uzun süre kapalı kalan kıyafetlerin kırışıklıklarını gidermesine yardımcı olduğu gibi kokularının yok edilmesine de fırsat verir. Bazı tasarımlarda bulunan katlanabilir sap kısımları ürünün fonksiyonelliğini artırır. Çabuk ısınarak istenilen her an kullanıma hazır olan ütü sürekli ve şok buhar seçenekleriyle hızlı bir ütüleme işleminin gerçekleşmesini sağlar. Ütülerin tasarımında kullanılan sivri burun ucu, ısı ve buharın en zor ulaştığı noktalara bile ulaşmasına katkıda bulunur. Transparan su haznesi ise ütünün içinde kalan su oranının kontrol edilmesine yardımcı olur. Standart modellerin yanı sıra farklı bir ütüleme deneyimi sunan el tipi seyahat ütüleri, giysilerin askının üzerinde de ütülenmesine imkan tanır. Klasik prizlere uyum sağlayan tasarımlar, her türlü kumaş çeşidi üzerinde etkili bir sonuç sağlar. Ürünün üzerinde bulunan kanca detayı kapı arkalarına ya da dolap askılarına asılmasını sağlayarak yerden tasarruf edilmesine olanak tanır. 500 watt ile 1500 watt arasında güç sunan ürünler, kullanıma elverişli hafif tasarımları ile rahatlıkla kullanılır. Yoğun ve sık kullanıma uygun olarak tasarlanmayan ürünün yerinde ve yeterli zamanda kullanıldığında ise oldukça uzun ömürlü bir kullanım vadeder.

Taban Çeşitleri ve Farklı Güç Seçenekleriyle Fark Yaratın

Ütüler tasarım ve model özelliklerine göre birbirinden ayrıldığı gibi kullanılan taban malzemelerinde de farklılık gözlenir. Kumaşlara zarar vermeyen pürüzsüz ve düz ütülerin tabanları genellikle paslanmaz çelik, titanyum ve seramik gibi üst kalite malzemelerin kullanılmasıyla üretilir. Yenilikçi teknolojisi ile bir adım öne çıkan titanyum tabanlar paslanmaya ve aşınmaya karşı oldukça direnç gösterir. Ayrıca ısıyı kusursuz bir performansla kumaşın üzerine aktarabilen titanyum tabanlı ürünlerin bakımı ve temizliği de kolayca yapılır. Yaygın olarak kullanılan tabanlardan biri olan seramik tabanlı ütü tasarımları metalin üzerine seramik kaplama olarak üretilir. Metalin kumaş üzerine temas etmemesi ve ısı iletimini yüksek düzeyde yapması kırışıkların giderilmesine yardım eder. Yapışmama özelliği ile kullanıcıların beğenisini toplayan seramik tabanlı ütüler, statik elektriği en az indirir ve yüksek dereceli sıcaklıklarda bile sorunsuz olarak çalışır. Genellikle daha klasik tarzda tasarlanan ütülerde kullanılan paslanmaz çelik tabanlar, dayanıklılığı ile uzun süreli bir kullanım sunar. Isıyı kumaşlara başarılı bir şekilde ileten bu ütüler, korozyona dirençli yapısıyla rahatça temizlenir. Üretilen birçok taban çeşitleri arasında teflon kaplamalı modeller de kullanılır. Bu ütü tabanları hassas kumaşların yanmasını ve ütünün kumaşa yapışmasını engeller. Tabanlarda olduğu gibi cihazların watt cinsinden sağladığı güç ve buhar kapasiteleri de performansa büyük etki eder. 3200 watt güce sahip ütü seçenekleri en güçlü modeller arasında yer alır ve çok kısa bir süre içinde yüksek ısı derecesine çıkarak zamandan kazandırır. İşlevi ile etkili bir ütüleme sağlamak için 2500, 2800 ve 3000 watt güce sahip ütü alternatifleri de bulunur. Buharlı modellerde bulunan buhar çıkış güçleri aynı şekilde ütüleme performansını doğrudan etkileyen maddeler arasında yer alır. Gen buhar kapasitesinin yanı sıra şok buhar basınç değeri de işlevsel açıdan önem taşır. Kapasitelere göre ütülerin dikey ütüleme özellikleri de bulunur.

Teknolojik Özelliklere Sahip Ütüler ile Enerjiden Tasarruf Edin

Gün içerisinde zamanın büyük bir çoğunluğunu alan ev işleri, yeni nesil teknoloji kullanılmadığı zamanlarda bir hayli yorucu olur. Elektronik ürünlerin oluşturduğu sorunlardan biri ise harcadığı fazla enerji miktarıdır. Hemen hemen gün aşırı yıkanan kıyafetlerin ütülenmesine yardımcı olan ütüler için de aynı durum söz konusu olur. Teknolojiye uygun üretilmeyen ürünler bu nedenle faturaların yüksek gelmesine neden olur. Ütü üreten birçok marka, tasarımlarında son teknolojinin kullanıldığı ve enerji tasarrufu yapan modellere doğru eğilim gösterir. Tercih edilen ütülerin bu modeller arasından seçilmesi aynı işin daha az enerji harcanarak yapılmasına ve bütçenin rahatlamasına yardımcı olur. Gelişmiş özellikleri ile dikkat çeken ütüler sahip oldukları güvenlik sistemleriyle de ilgi görür. Otomatik kapanma fonksiyonunun bulunduğu cihazlar herhangi bir problem yaşanması durumunda oluşabilecek zararın önüne geçilmesini sağlar. Bu özellik evinde çocuk bulunan aileler için daha da bir önem kazanır. Yeterli ısıya gelindiğinde ütüleme işleminin başlanmasını haber veren uyarı ışığı ekstra bir güvenlik önlemi oluşturur. Böylece ütü kullanıma hazır konuma geldiğinde hemen anlaşılır ve gereksiz zaman kayıpları önlenir. Akıllı modellerin içerisinde dokunmatik özellikleri bulunan cihazlar da üretilir. Ürünün kullanıcı dostu ara yüzü herkesin kolayca kullanabilmesine imkan tanır. Ayrıca ütü sesinden rahatsız olanlar için çeşitli markanın dizayn etmiş olduğu susturucu buhar sistemleri büyük beğeni toplar. Ütüler sağladığı tüm teknik detayları ile kullanıcıların gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar.

Ütü ve ütünün tabanı nasıl temizlenmelidir?

Son teknoloji ile donatılan ürünlerin kendi kendini temizleyen kireç sistemi bulunur. Bu fonksiyonel özellikleri taşımayan cihazların ise belli araklıklara temizliğinin gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun için ütünün tabanını sirkeli suya batırılmış bir bez ile silinebilir. Leke oluşumu varsa da bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz.

Ütü satın alırken hangi özellikler göz önüne alınmalıdır?

Ütü seçiminde zamandan ve harcanacak efordan tasarruf etmek için yüksek watt gücü büyük önem taşır. Aynı şekilde buhar gücünün yüksek olması da ütü keyfini ikiye katlar. Dikkat edilmesi gereken bir başka özellik ise ütünün taban malzemesidir. Her taban bütün kumaşlara uygun olmadığı için kumaşa yapışmayan ve kolay hareket eden ürünler tercih listesinin başında yer almalıdır.

Kolay ütü yapmanın püf noktaları nedir?

Ütü yaparken oval hareketler yerine ileri ve geriye doğru hareketler yapmak daha hızlı ütü yapılmasını sağlar. Ayrıca ütü masasına yerleştirilen kumaşın altına alüminyum folyo serilmesi ısının kumaşa daha çabuk geçmesine yardımcı olur. Kullanıcının kendisine uygun ütü seçmesi de ütüyü kolay bir şekilde yapmanın püf noktalarından bir tanesidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ütü Fiyatları

1918 ürün listeleniyor
Ev Elektroniği
Ev Elektroniği
Elektrikli Ev Aletleri
Elektrikli Ev Aletleri
Ütüler
Ütüler
Buharlı Ütü
Buharlı Ütü
Buhar Kazanlı Ütü
Buhar Kazanlı Ütü
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın