Uydu bulmak ve kurulum yapmak için geliştirilen uydu yön bulucular, antenlerin ve çanakların ayarlanmasını sağlar. Doğru sinyali bulmaya ve ayarlamaya yardımcı olan uydu yön bulucular, anten kurulum yapan profesyoneller için en temel ekipmanlardan biri olur. Otomatik açı yakalama özelliği ile kurulum işlemini kolaylaştıran uydu yön bulucular, model ve marka açısından farklılık göstermektedir.

Uydu Yön Bulucu Modelleri

Uydu yön bulucu modelleri, ekran ve taşınabilirlik açısından değişerek farklı modeller eşliğinde kullanıcıya sunulur. Modeller arasında renkli ve renksiz LCD ekranlı ürünler bulunur. Renkli LCD ekranlı modeller, kolay okunur menüleri ile öne çıkar. Renksiz ekranlı uydu bulucular ise daha küçük tasarıma sahip olup kolay taşınan pratik ürünler olduğu için alıcının dikkatini çeker. Dijital LCD ekranlı uydu alıcılar, değişen modellerine rağmen mavi veya beyaz ışıklı ekrana sahiptir. Böylece daha kolay okuma sunan ürünler, dijital ekranında sinyal gücünü göstererek alıcıya pratik bir kullanmaya imkân verir.

Geniş ekranlı yön bulucular arasında televizyonla doğrudan bağlantı kuran ürünler bulunur. Televizyon ekranını yön bulucuya aktarma özelliği sayesinde sinyal gücünü ve görüntü başarısını takip etmeyi mümkün kılan ürünler, birçok multimedya özelliğini kullanıcıya sunar. Uydu bulucular arasında mükemmel ölçüm hassasiyetine sahip olan renksiz ekranlı ürünlere erişmek mümkündür. Özellikle profesyonel kullanıcılara hitap eden ürünleri inceleyebilir, pil ömrü uzun olanı seçebilirsiniz.

Uydu Yön Bulucuların Özellikleri

Uydu yön bulucular için fark yaratan kriter ölçüm hassasiyeti ve gücüdür. Ürünler arasında çapraz tarama özelliğinden çapraz polarizasyon ölçümü yapan cihazlar, standart kullanım için yeterliyken hassas ölçüm yapma özelliğine sahip ürünler daha başarılı bir kullanım sergiler. Özellikle santral kurulumu için TP polarizasyon yapan ürünleri bulabilirsiniz. Paket tarama özelliği ile multi level özelliği taşıyan modeller hızlı ve seri çalışma özelliği ile kullanıcının işini kolaylaştırır.

Sesle çalışan uydu yön bulucular arasında pusulalı ürünler yer alır. Pusulalı ürünler çanak yönünü ayarlarken kolaylık sunar. Özellikle yön bulma konusunda yardımcı olan pusulalı ürünleri hem renkli ekranlı hem de renksiz ekranlı ürünler arasından temin edebilirsiniz. Uydu yön bulucularda ses özelliği de yer alır. Sesli ürünler, sinyal yükseldiğinde sesle karşılık verdiği için kullanımı kolaylaştıran özellikler taşır. Görüntülü arama özelliği taşıyan modeller ise önceden yüklü uydu listesi ile gelir. Aynı zamanda merkezi sistemler ile uyumlu olan alıcı çeşitlerine ürünler arasından ulaşabilirsiniz.

Uydu Yön Bulucu Kullanımı

Modelleri farklı olmasına rağmen kullanım mantığı aynı olan uydu yön bulucular, çanak antene bağlanarak kullanılır. Cihazlarda yer alan LNB girişine çanak antenden gelen kablo bağlanır ve ardından uydu alıcısından gelen kablo cihazın giriş bölümüne bağlanarak uydu arama işlemi başlatılır. Cihaz modeline göre bağlantı kurulduktan sonra ayar düğmelerinden sinyal seviyesini gösteren menüyü açmak gerekir. Uygun menü açıldıktan sonra alıcı modeline bağlı olarak ses veya ışık ile sinyal seviyesi görünmeye başlayacaktır. Çanak anteni sağa sola oynatarak en ideal sinyal seviyesini belirlemek gerekir. Maksimum sinyal seviyesine ulaşılınca sinyal sabitlenip kurulum tamamlanabilir. Uydu alıcılarda bağlantılar yapılmadan önce alıcının ve cihazın açık olması gerekir.

Uydu bulucular çalışma şekli açısından bakıldığında şarjlı ve pilli ürünler olarak değişir. Şarjlı ürünler, adaptörü ile birlikte satılır. Araç şarj kiti ve bağlantı kabloları cihaz paketlerinden çıkan yardımcı malzemeler arasında bulunur. Pilli modeller arasında ise 3 adet kalem pil ile çalışan modeller yer alır. Uydu yön bulucuların kullanım kılavuzu veya CD şeklinde kullanım kılavuzu paket içerisinden çıkmaktadır. Ayrıca ürünlerde Türkçe dil desteği bulunduğu için kullanım açısından sorun yaşanmamaktadır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Uydu Yön Bulucular

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 133 ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/155056/154296