Ön Ödemeli Kart

Sanal bir banka hesabına bağlıymış gibi kullanılabilen ön ödemeli kartlar, alışverişlerde sıklıkla tercih ediliyor. Hesaba önceden para yüklenilerek aynı kredi kartı ya da banka kartı gibi tüm alışveriş işlemlerinde kullanılan ön ödemeli kart, kredi kartı ya da banka kartı kullanmak istemeyenler için ideal bir çözüm oluyor. Özellikle günlük harcamalarını kontrol etmek isteyenler için farklı bir alternatif olan ön ödemeli kart, istenilen bankadan alınabiliyor. Yaptığınız harcamaların detayını görmek istediğinizde bankanızla görüşerek e-malinize isteyebilirsiniz. Herhangi bir limit sınırlaması olmayan bu kart tipine dilediğiniz kadar para yatırabilir ve istediğiniz her an bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca ön ödemeli kartınıza telefonla, İnternet ya da şubeniz aracılığı ile kolayca para yükleyebilirsiniz.

Ön Ödemeli Kart Nedir?

Adından da anlaşıldığı üzere önceden hesaba para yükleyerek kullanılan ön ödemeli kart, yanında para taşımak istemeyenler için güvenli bir seçenek sunuyor. Fatura ödeme işlemlerinde, telefon ya da İnternet'ten alışveriş işlemlerinde, mağaza alışverişlerinde kullanılabilen ön ödemeli kart, çalındığında bloke edilebiliyor ve içeriğinde yer alan bakiyesi yerine verilen diğer karta aktarılabiliyor. Kredi limiti bulunmayan ön ödemeli karta ne kadar para yüklediyseniz o kadar harcama yapabilirsiniz. Ön ödemeli kart üzerinde kartın numarası, güvenlik numarası ve son kullanma tarihi bulunuyor. Genel olarak para taşıma riski almak istemeyenler için bir çözüm olan ön ödemeli kart, alışverişlerde oluşabilecek riskleri de minimuma indiriyor. Özellikle de kredi kartını bilinçsiz kullananların tercih ettiği ön ödemeli kartlar, ödeme zorluğu yaşayanlar için muhteşem bir çözüm oluyor. Ön ödemeli kartların en büyük dezavantajı ise taksit işlemlerinin yapılamaması oluyor. Ancak İnternet üzerinden alışveriş yapılmasına uygun olan ön ödemli kartlar ile sahip olduğunuz para miktarı kadar harcama yapabiliyorsunuz ve hesaplı alışveriş yapmaya mecbur kalıyorsunuz.

Kredi kartı ile bankamatik kartının bir bileşeni olarak fonksiyon gören ön ödemeli kart, her iki kartın da geçtiği tüm alışveriş sitelerinde ve mağazalarda kullanılabiliyor. Yurt dışında da birçok ülkede geçerliliği olan ön ödemeli kart ile dilediğiniz alışverişi nakit yerine kullanarak yapabilirsiniz.

Ön Ödemeli Kart Nasıl Kullanılır?

Seçim yaptığınız kart çeşidine göre ön ödemeli kartlar, kullan-at ve kullan-doldur olmak üzere iki tipte oluyor. Kullan-at ön ödemeli kart modelleri genellikle hediye kartları olarak kullanılıyor. Hediye çeklerinin modern bir tasarımı olan kartlar; düğün, nişan, doğum günü gibi özel günlerde hediye olarak verilebiliyor. Karta aktarılan para miktarı bittiğinde kartın kullanım süresi de bitiyor.

Kullan-doldur ön ödemeli kart modelleri ise alışverişlerde ve harçlık kartları olarak kullanılabiliyor. Karta aktarımı yapılan para bittiğinde tekrar doldurularak kullanılabilen ön ödemeli kart modeli özellikle çocukların harçlık yönetiminde önemli bir rol oynuyor. Harçlık kartları olarak tanımlanabilen ön ödemeli kartlar, belirlenen harçlık tutarı kadar her ay düzenli olarak karta yükleniyor. Çocuğunun harcamalarını detaylı olarak harcama özetinden görebilen ebeveynler için güzel bir kontrol yöntemi olan harçlık kartı çocuklar için de paralarını yönetmelerinde yardımcı oluyor.

Ön ödemeli kartların herhangi bir banka ya da banka hesabıyla bir ilgisi olmuyor. İstediğiniz satış noktasından dilediğiniz tutar kartı, herhangi bir form doldurmadan, kişisel bilgilerinizi vermeden ve imzalamadan satın alabiliyorsunuz. 3D Secure işlem yapılmasına da uygun olan ön ödemeli kartlar ile nakit aşıma derdine son vermek mümkün hale geliyor. Özellikle kredi kartı ile İnternet'ten alışveriş yapmaktan çekinenler için ideal bir seçenek olan ön ödemeli kart ile güvenli alışveriş çok daha kolay bir hale geliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ön Ödemeli Kart

22 ürün listeleniyor
Dikarte
Manibux
Papara Card
Paycell
Baymak
FUPS
OlduBil
Ozan
PeP
Pokus
Popy Para
Tosla
İninal
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 22 / 22 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?