Yarım Altın

Hayatın birçok yerinde kullanılan farklı madenler çok eski zamanlardan beri önemini ve değerini korur. Özellikle kıymetli madenlerin de içinde bulunduğu kuyumculuk sektörü, eski zamanlarda olduğu gibi modern hayatta sizleri etkilemeyi başarabilir. Sadece maliyeti veya yatırımı nedeniyle değil, getirdiği lüks sayesinde yüksek talep görür. Yarım altın takı genellikle iki şekildedir. Yatırım ve takı amaçlı olarak ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Oldukça popüler madenlerden biri olan altın, özellikle yatırım alanında oldukça rağbet görür. Türkiye'de sergilenen madenler ağırlıklı olarak tam, cumhuriyet, gram, yarım altın ve değerli takılar şeklindedir. Genellikle yarım altın zincirli modeller doğum, sünnet veya evlilik gibi önemli günlerde hediye amaçlı kullanılır. Takı amaçlı bir kullanmanın dışında bu madenler sadece tasarruf için değerlendirebilir. Yarım altın ne kadar sorusunun cevabı hayatın her aşamasında farklı finansal değerlerde kendini gösterir. Bu değişimler bazen aşağı bazen de yukarı yönlü olabilir. Dünya rezervleri ve ekonomik şartlar altın değerini günden güne belirler. Her bireyin satın aldığı maden grubu, genellikle yarım altındır. Kısa vadede değeri gözlemlenmesi zor olan madenin uzun vadede her zaman kazandırdığı bir gerçektir. Bu nedenle yarım altın satın almak yatırımcılara uzun vadeli getiriler kazandırabilir. Yükselişe geçen altın fiyatları ile kısa ya da uzun vadede kar sağlayabilirsiniz. Kolayca alınıp satılamayan bir değere sahip olduğu için faydalı bir tasarruf yöntemi olduğu söylenebilir.

Şık Görüntüsü ile Yarım Altın Modelleri

Yarım altın modellerini tek tek veya set halinde alabilirsiniz. Set şeklinde adlandırılan modeller, çeşitli miktarlarda ve gruplar halinde beğeninize sunulabilir. Bu ürünler eski basım ya da yeni basım olabilir. Yarım altın çeşitleri tekli, ikili, üçlü, beşli, altılı, onlu gibi farklı adetlerde ve ambalajlarda, kulplu ve kulpsuz şekilde bulunur. Yarım altın ölçüleri ayarına göre değişiklik gösterebilir. 22 ayar ve 24 ayar arasında ufak farklar bulunur. Üç buçuk gram ağırlığına sahiptir. Çap ölçüsü ise 22 milimetredir. Bu altın türünün asıl olarak belirlenen gram değeri de 3.21 gramdır. Yarım altın özellikleri ise çoğu altın ile benzerdir. Bu ürün Cumhuriyet altının tam olarak yarısıdır. Ürünün arka yüzünde yıldızlarla çevrelenmiş bir Atatürk portresi yer alır. Bu portrenin alt kısmında da altının basıldığı tarih bulunur. Bu ürün her zevke göre takı şeklinde tasarlanabilir. Kadınların gözde aksesuarları arasında bulunan yarım altın takılar, stilinizi göstermenize yardımcı olabilir. Her yaştan kadın için beğeniyle takılan bu ürünler, yüzük, küpe ve kolye formunda bulunabilir. Özellikle uzun zincirlerle kullanabileceğiniz kulplu yarım altınlar gençler arasında da ilgi görür. Kombinlerinize tamamlayabileceğiniz bu değerli aksesuar ile şıklığınızı gösterebilirsiniz. Hediye olarak da satın alabileceğiniz bu ürünlerle sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Hem değerli hem de karlı olması sebebiyle bu ürünlerin asla modası geçmez

Kazanç Sağlayan Yarım Altın

Altın çağımızın oldukça yatırım madenlerinden biridir. Yatırımcılar, döviz, devlet tahvili, emekli maaşı, borsa ve hazine bonoları gibi yatırım araçlarının yanı sıra altına da ilgi gösterir. Bir yatırım ürünü olarak ilgi gören maden, bütçesine göre her yatırımcıya hitap eden çeşitler barındırır. Türkiye'de altın satma ve üretme hakkı İstanbul Altın Rafineri A.Ş.'ye aittir. Şu anda piyasada bulunan altın, 0,995 saflıkta 24 ayar ve 0,916 saflıkta 22 ayar altın şeklindedir. Dünyadaki altın madenlerinin sınırlı olması nedeniyle çok yüksek olan altın talebinin dünya rezervleri tükendikçe artacağı tahmin edilir. Bu da altını çekici bir yatırım aracı haline getirir. Yarım altının işçiliği diğer madenlere kıyasla daha az maliyetli olduğu için uyguna alınıp yüksek fiyattan satılabilir. Alındıktan sonra ne kadar zaman geçerse geçsin altının formunda hiçbir şekilde değişiklik olmaz. Oldukça dayanıklı bir maden olan altını uzun yıllar boyunca rahatlıkla saklayabilirsiniz. Piyasada yarım altın 24 ayarın fiyatı günden güne değişebilir. Ancak uzun vadeli yatırım fikirleri söz konusu olduğunda altından daha fazla avantaj sunan bir maden olmadığı iddia edilir. Uzun vadede altın her zaman kazanır. Altın yatırımlarınız yabancı para birimlerine kıyasla daha öngörülebilir olma eğilimindedir. Gelecek evlilik planları, ev satın almak veya araba sahibi olmak gibi çeşitli alanlarda altın biriktirmek size büyük fayda sağlayacak bir durumdur. Yarım altın yorumlarına göz atarak satışını sağlayan markalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yarım altın online satış yoluyla da satılabilir. Bu kolaylıkla evinizden çıkmadan bu ürünün sahibi olabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Yarım Altın Fiyatları

Kıymetli yarım altın, farklı bütçelere hitap etmesiyle öne çıkar. Yarım altın hem uzun hem de kısa vadede her bütçeden kişinin rahatlıkla yatırım yapabileceği bir madendir. Kulplu ve kulpsuz formda bulunan ürünleri birçok markada rahatlıkla bulunabilir. Zincirli kolye olarak da bu ürünleri kullanabilirsiniz. Ürünlerin üzerinde yer alan basım tarihinin kesinlikle değeri üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Ürün, nüfusun belirlediği net oranda, gram olarak ve dönem için belirlenen değerden satılır. Uzun ve kısa vadeli yatırımlar için uygun bir araç olan ürün birçok kesim tarafından tercih edilir. Ürünle ilgili herhangi bir sorun yaşamamak için madenin üzerinde mıknatıs testi gibi güvenlik testleri yapmak mümkündür. Elinizdeki madenin gerçek olup olmadığını öğrenmek için bu test için lisanslı bir kuyumcuya göstermeniz yeterlidir. Yarım altın satış fiyatı devlet tarafından belirlenir. Yarım altın fiyatı uygun olmasından ötürü birçok kesim tarafından tercih edilir. Çeşitli markalardan yarım altın güncel fiyatlarını öğrenebilir ve satın alabilirsiniz. Yarım altın kolye modelleri ile stilinizi gösterirken bir yandan da kazanç sağlayabilirsiniz. Yarım altın en ucuz fiyatlı seçeneklerini satın almak için Hepsiburada’da yer alan markaların geniş model yelpazesine göz atabilirsiniz.

Yarım Altının Gramajı Nedir ?

Yarım altının fiyatında belirleyici olan bu madenin gramı önemli bir konu olarak dikkat çeker. Yarım altın kaç gram sorusuna cevabı takı için ağırlığı 3.508 gram, yuvarlak şeklinde olan ise ağırlığı 3.608 gramdır. Maden, bazı yerlerde darphane ibaresi ile satılan altın paralar şeklinde ticari olarak bu ürünler bulunabilir.

Yarım Altın ile Yatırım Yapılır mı ?

Değişen fiyatlarla beraber hem uzun vadede hem de kısa vadede yatırım yapmak dönemin verilerine göre değerlendirilir. Bu madenin fiyatı, piyasa şartlarına bağlı olarak değişir. Müşteriler madeni alırken yatırım amaçlı da alabilir ya da geleceğe birikim oluşturmak için de düşünebilirler. Her isteğe uygun çeşitleri işlenmiş takı haliyle de değerlendirilebilir.

Yarım Altın Takı Olarak Kullanılır mı ?

Şık görüntüsü ve rahatsızlık vermeyen boyutu ile yarım altınlar takı olarak rahatlıkla kullanılabilir. Çeşitli kalınlıklarda zincirlerle birlikte satılan modelleri satın alarak şıklığınızı gösterebilirsiniz. Dilerseniz diğer madenlerle beraber kullanarak dikkat çekici bir bileklik şeklinde de kullanabilirsiniz. Ne şekilde olursa olsun bu tarz madenler birçok meraklısının ilgisini çeker.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yarım Altın

60 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Toplam 48 / 60 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?