Ramazan, Müslümanların her yıl oruç ibadetini yerine getirerek geçirdikleri bir aydır. Kutsal olarak görülür ve yapılan tüm ibadetler bu ayda yoğunlaşır. Çünkü oruç tutarken yapılan ibadetlerin daha kıymetli olduğuna inanılır. Ramazan ayı için yapılabilecek en güzel ibadetlerden biri de yardımlaşmadır. İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan gıdalar, yardımlaşma amacı ile bir kişiye sunulabilecek en iyi alternatiflerdendir. Ramazan paketi, bu anlamda değerlendirilebilecek hazır bir hediye seçeneğidir. Aynı zamanda, ramazan ayında en çok tüketilecek gıdaları içerdiği için ramazana hazırlık yapma amacı ile de satın alınabilir.

Bakliyat Ağırlıklı Genel Tüketime Yönelik Paketler

Ramazan ayında yalnız sahur ve iftar öğünleri olduğu için yemekler çok daha özenle yapılır. Sahurda yenecek gıdaların doyurucu olmasına oldukça dikkat edilir. Aynı zamanda uzmanların önerdiği, vücudun günlük enerji gereksiniminin karşılanmasına katkı sağlayacak ve sağlık problemi oluşmasına yol açmayacak gıdaların tüketilmesi de önemsenir. Bu açıdan, bakliyatlar en uygun temel gıdalardır. Birçok yemeğe ya da çorbaya dahil olurlar ve karbonhidrat içermelerinden dolayı doyuruculardır. Bu nedenle ramazan paketlerinden bazılarının demirbaşıdır. Makarna çeşitleri de en sevilen ve tüketilen gıdalardan olduğu için paket içinde bulunur. Çay ve şeker, özellikle sahurda sıklıkla tüketilen gıdalardan olması nedeniyle bazı paketlerin içine dahil edilir. Hazır çorbalar besleyici ve pratik olmasından dolayı ramazan paketinde tercih edilebilecek gıdalardandır. Ayçiçek yağı gibi her yemekte kullanılan gıdalar, yine hemen her pakette bulunabilecek gıdalardandır. Salça, tuz, zeytin gibi önemli gıdalar da bazı paketlerde tercihe sunulur. Ramazan ayının simgesi olan, oruç açmak için yenilen hurma da paketlerin bazılarında yer alır. Bazı paketlerde puding gibi tatlı ürünleri de bulunabilir. Ramazan paketleri soğukta saklanması gereken, dolayısıyla paket içinde bozulma ihtimali olan gıdaları içermez. Uzun süreli muhafazasında sakınca olmayan ve gönül rahatlığıyla tüketilebilecek kuru gıdalardan oluşur.

Enerji Verici Gıdaların Sunulduğu Paketler

Ramazan ayında çok yoğun açlık hissi oluşmaması ve enerji tükenmesi ya da şeker düşmesi gibi problemler ile sağlık riski ortaya çıkmaması için enerji içeriği ve besin değeri yüksek olan gıdaların tercih edilmesi önerilir. Bunun için de kuru yemişler iyi bir alternatiftir. Kurutulmuş üzüm, kayısı, incir gibi gıdalar mideye rahatsızlık vermediği gibi vücut direncinin korunması için de yardımcı olarak görülür. Bu nedenle bu ürünleri içeren ramazan paketleri mevcuttur. Yine, tok tuttuğu bilinen ve ramazana özgü olan hurma da bu paket içeriğinde bulunan önemli bir üründür.

Yöresel Lezzetler ile Keyifli Bir Ramazan

Sahur, sabah saatlerinde gerçekleşmesi nedeniyle ve hazırlaması pratik olduğundan çoğunlukla kahvaltı yapılarak geçirilir. Bu yüzden ramazan paketlerinde kahvaltı ürünleri de es geçilmez. Yöresel olarak üretilen peynir, zeytin, yumurta, reçel gibi lezzetli ürünlerin bulunduğu paketler mevcuttur. Bu ürünler, gerekli olan günlük protein değerini karşılamada destekçidir. Sucuk, pastırma, mantı gibi yine yöresel olan ve ramazanda severek tüketilebilecek gıdaların bulunduğu paketler de tüketicilerin tercihine sunulur. 

Ramazan paketleri, ramazan ayında yardıma muhtaç kişiler ile paylaşılabilecek önemli ürünlerdir. Ramazan alışverişinin bu paketler ile toplu şekilde yapılması da avantajlıdır. Personellerine ramazan paketi dağıtan resmi ve özel firmalar da vardır. Tüm bu tüketici grupları için çok sayıda ramazan paketi alternatifi mevcuttur.

Ramazan boyunca en gerekecek gıdaları bir seferde temin etmek ya da ramazanın güzelliklerinden olan paylaşma duygusunu tatmak için; Hepsiburada.com'da bulunan çeşitli ramazan paketi içeriklerini inceleyebilir ve tercih ettiğiniz herhangi birini kolayca sipariş verebilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ramazan Paketi

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 543 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/80493040/28001320