Ramazan ve Kurban Paketi

Ramazan kolisi özellikle yardım amacıyla sunulan ve toplumda dayanışma isteğini artıran bir paket. Aynı zamanda uygun fiyata toplu mutfak alışverişi seçeneği olarak da görülen Ramazan paketleri içeriği birbirinden farklı olabiliyor. Toplu erzak paketi olarak da bilinen Ramazan paketleri, Ramazan ayına özel bir geleneğin simgesi. Ramazan kolisi içindekiler genel olarak bir ailenin mutfak erzak ihtiyaçlarını kapsıyor. Ramazan kolisi içeriğinde temel gıda ürünleri ve içecek çeşitleri sunuluyor. Ramazan paketinin içeriğinde genel olarak; bakliyatlar, peynir ve zeytin gibi kahvaltı grubu, makarna, pirinç, şeker gibi temel mutfak ihtiyaçları yer alıyor. Bunun dışında bazı paketlerin içerisinde soğuk içecekler, çay, kuru meyve ve kuruyemiş de bulunabiliyor. Hepsiburada.com ile bulunan Ramazan kolisi çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Sistemli bir biçimde paketlerin içeriklerini değerlendirebilir, ramazan kolisi karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece bütçenize uygun ramazan paketi seçeneğini kolayca bulabilirsiniz. Ramazan kolisinde hangi markaların ürünleri var, neler var öğrenebilirsiniz. Ayrıca kendiniz de ramazan paketi hazırlamak üzere ürünleri seçebilirsiniz. 

Ramazan Paketinde Neler Olur?

“Ramazan paketinde ne olur” sorusunun yanıtı paket tercihinde önem arz edebiliyor. Ramazan kolisinde neler var sorusu ekseninde temel gıda maddeleri listeleniyor. Ramazan paketi genellikle temel ihtiyaçların bulunduğu erzaklardan oluşuyor. Bunun dışında Ramazan kolisinin içindekiler arasında içecekler ya da meşrubatlar da bulunabiliyor. Ramazan paketleri boy ve adetine göre farklılaşan alternatif seçeneklerle satışa sunuluyor. Bu sebeple kullanıcılar Ramazan paketi tercih ederken ailedeki birey sayısına ya da yardımda bulunmak istenilen ailedeki kişi sayısına dikkat etmek gerekiyor. Çünkü paketlerde küçük, orta ve büyük gibi birçok seçenek olabiliyor. Ramazan paketinde olan şeyler genel olarak; kuru fasulye, bulgur, köftelik bulgur, un, yağ, toz şeker, pirinç, nohut, mercimek, peynir, kaşar, mantı, erişte, şehriye yer alıyor. Bu temel malzemelerin dışında; alternatif olarak katı yağ, salça, makarna çeşitleri, tuz ve çeşitli baharatlar, puding gibi tatlı seçenekleri de pakette bulunabiliyor. Tüm bunlara ek olarak Ramazan paketlerinde farklı meyve suları ve içecek çeşitleri olabiliyor. Bu içecekler Ramazan sofralarında kullanıcıların susuzluğunu gidermede yardımcı oluyor. 

Ramazan Paketi Erzak Tercihi?

Ramazan paketleri hazırlanırken paket özelinde belli başlı ürünlere ağırlık verilebiliyor. Bazı Ramazan paketlerinde bakliyat ürünleri yoğun olarak sunulurken bazı paketlerde enerji verici gıdalar ön plana çıkıyor. Bunların dışında yöresel lezzetlerin baskın olduğu Ramazan paketleri de mevut. Aşağıda Ramazan paketi erzak kutusunda neler yer aldığı küçük başlıklar halinde inceleniyor. 

 • Bakliyat Ağırlıklı Ramazan Paketleri

Ramazan ayı iftar ve sahur olarak iki öğünden oluşuyor. Bu sebeple sahurda tüketilen gıdaların doyurucu olmasına dikkat ediliyor. Uzmanlar da vücudun günlük enerji ihtiyacının karşılanacağı ürünlerin tüketilmesini öneriyor. Bu sebeple bakliyatlar temel gıda ürünleri olarak Ramazan paketlerinde yoğun olarak yer alıyor. Bakliyat ürünleri yüksek miktarda karbonhidrat içerdiği için uzun süre tok tutuyor. Birçok yemek çeşidi yapılabilen bakliyatlar, çorbalara da eklenebiliyor. Bakliyatlar Ramazan paketlerinin olmazsa olmazı olarak mutlaka yer alıyor. Bakliyat ağırlıklı Ramazan paketlerinde bakliyatlar dışında makarna çeşitleri de yer alıyor ve sıkça tüketiliyor. Bu paketlerin içerisine çay ve şeker de dahil ediliyor. Özellikle iftardan sonra ve sahurda tüketilen gıdaların yanında içmek için kullanılıyor. Besleyici olan hazır çorbalar ise pratik şekilde hazırlanabiliyor. Birçok pakette yer alan ayçiçek yağı, birçok yemeğin yapımında tercih ediliyor. Ayçiçek yağı dışında; salça, tuz, zeytin gibi gıdalar da bu paketlerde mevcut. Ramazan ayının simgesi haline gelen hurma da bu paketlerin içerisinde bulunuyor. Hurma ve zeytin genellikle oruç açmak için tercih ediliyor. Ayrıca bu paketlerde puding gibi kolayca hazırlanan tatlı ürünleri de var. Bu paketlerin içerisinde soğukta saklanması gerekmeyen, bozulma ihtimali olmayan ürünler yer alıyor. 

 • Yöresel Lezzetlerin Ön Planda Sunulduğu Ramazan Paketleri

Ramazan ayında sahur, sabah saatlerine denk geldiği için genellikle kahvaltılık ürünler ile yapılıyor. Ayrıca kahvaltılık ürünleri hazırlaması da oldukça pratik oluyor. Bu sebeple Ramazan paketlerinde yöresel lezzetler olarak bilinen kahvaltılık ürünlere de yoğun olarak yer veriliyor. Yöresel lezzetlerin ön planda sunulduğu Ramazan paketlerinde; peynir, zeytin, yumurta ve reçel gibi kahvaltılık ürünler bulunuyor. Bu kahvaltılık ürünler kullanıcıların günlük protein değerini karşılamada yardımcı oluyor. Ayrıca sahur dışında iftar için de sucuk, pastırma, mantı gibi yöresel ürünler de paketin içerisinde mevcut. Özetle, Ramazan paketinde kahvaltılık çeşitleri de olabiliyor. 

Ramazan Paketi Çeşitleri

Gıda ürünlerinin yer aldığı Ramazan paketlerinde birçok ürün bir arada sunuluyor. Kullanıcıların istek ve taleplerine göre şekil alan bu paketler genellikle her üründen minimum bir adet olacak şekilde hazırlanıyor. Ramazan paketi çeşitleri arasında; küçük koliler, orta boy koliler ve büyük koliler yer alıyor. Aynı zamanda bunun dışında özel olarak hazırlanan öğrenci paketi, standart paket ya da farklı ürünlerin yer aldığı Ramazan paketleri de mevcut. Ramazana özel iftar paketleri de kendi içerisinde farklı farklı ürünler barındırıyor. Bu ürünler arasında; yağ, salça, pirinç, şeker, kuru baklagiller, peynir, zeytin, reçel, çay, hazır tatlı çeşitleri var. Ramazan paketi çeşitleri aşağıda listeleniyor. 

 • Ramazan Kolisi 

Ramazan kolisi, kuru ve yaş gıda ürünlerinden Oluşuyor. Salça, makarna, zeytin gibi temel gıda ürünlerini barındırıyor. Bu ürünlerin kullanım ömürleri oldukça uzun. Uygun şartlarda saklanıp tüketilebilen ürünler Ramazan sofralarında yerini alıyor. Ramazan kolileri büyüklüklerine göre orta, küçük ve büyük olarak çeşitli seçeneklerden oluşuyor. Kolilerin içinde gıda ürünü dışında bazı içecek alternatifleri de bulunuyor. 

 • Ramazan Bereketi Paketi

Ramazan bereketi paketi Ramazan’a özel olarak hazırlanıp satışa sunuluyor. Paketin içerisinde un, yağ, pirinç, makarna, salça ve bulgur gibi ürünler mevcut. Ekonomik fiyat seçeneklerine sahip olan bu paketin içerisinde sütlü tatlı yapımında kullanılan ürünler de yer alıyor. 

 • Ramazana Özel Paket

Birçok gıda ürününün bulunduğu Ramazan özel paketinde; pirinç, bulgur, salça, ayçiçek yağı, toz şeker, bakliyat ürünleri, kahvaltılık ürünler yer alıyor. Bu paket kişilerin kendisi için kullanabileceği gibi aynı zamanda yardım amaçlı da kullanılabiliyor. Ürün çeşitliliği geniş olan bu pakette ürünlerin adet sayısı da fazla. Paketin içerisinde tatlı seçenekleri de var. 

 • Öğrenci Ramazan Paketi

Ramazan öğrenci paketleri öğrenci bütçesine uygun olacak şekilde hazırlanıyor. Bu paketin içerisinde; bakliyat ürünleri, kahvaltılık ürünler bulunuyor. Öğrenci paketleri ekonomik olarak ucuz olması ile ilgi çekiyor. Paket dayanıklı ve uzun ömürlü olan gıda ürünlerinden oluşuyor. Öğrenciler Ramazan ayı boyunca paket içerisindeki ürünleri rahatlıkla kullanabiliyor. 

 • Ekonomik Ramazan Paketleri

Gıda paketleri arasında Ramazan ayına özel olarak hazırlanan ekonomik Ramazan paketleri mevcut. Bu paketlerin içerisinde; pirinç, salça, ayçiçek yağı, zeytin gibi temel olan yiyecekler bulunuyor. Dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerin olduğu ekonomik paketlerde yer alan baklagiller birçok farklı yemek yapılabiliyor. Paketlerde pratik şekilde hazırlanan tatlılar da mevcut. Bu sayede kullanıcılar iftar sonrası çay ve kahvenin yanında tatlı da tüketebiliyor. 

 • Ramazan Kumanyaları

Ramazan kumanyaları farklı büyüklüklerde ve boyutlarda hazırlanıyor. Küçük, orta ve büyük olarak hazırlanan kumanyalar ürün miktarı açısından farklılık gösteriyor. Kumanya kolilerin içerisinde farklı miktarda ve adette gıda ürünleri yer alıyor. Büyük koli kumanyalarında bakliyat ve kahvaltılık ürünler eşit olarak bulunuyor. Kumanya içindeki ürünler kilogramlık olarak veya belirli gramajlara bağlı olarak hazırlanıyor. 

 • İftar Paketi

İftar paketi, Ramazan paketleri içerisinde en çok talep gören çeşit olarak biliniyor. Bu paket genellikle kahvaltılık ürünlerden oluşuyor. Bu ürünler arasında; pastırma, salam, sucuk, kavurma ve sosis gibi et ürünleri yer alıyor. İftar paketleri iftar dışında sahur vaktinde de kullanılabiliyor. Bu gıda ürünleri buzdolabında saklanarak korunabiliyor. İftar paketleri farklı markaların ayrı ürün çeşitleri ile donatılıyor. 

Ramazan Paketleri Ne Zaman Verilir?

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte yardımlaşma ve ihtiyaç sahibi insanlara destek olma gibi faaliyetler önem kazanıyor. Bu sebeple akıllara “Ramazan paketleri ne zaman verilir?” sorusu geliyor. Ramazan paketleri genel olarak Ramazan ayı boyunca tüketilen gıda ürünlerinin toplu ve avantajlı şekilde alınması için tercih ediliyor. Fakat bunun dışında yardıma ihtiyacı olan kişiler ve aileler için de satın alınabiliyor. İçerisinde birçok temel gıdanın yer aldığı Ramazan paketleri Ramazan ayı gelmeden ya da Ramazan’ın ilk günlerinde verilebiliyor. Böylece ihtiyaç sahibi kişilerin veya ailelerin Ramazan ayı başlamadan Ramazan’a hazırlıklı olması sağlanıyor. Bunun dışında kullanıcılar Ramazan paketlerini kendisi için tercih edecekse de ön hazırlıklı oluyor ve avantajlı fiyatlardan yararlanabiliyor. 

Ramazan Paketleri Kimlere Verilir?

Ramazan ayının gelişi ile birlikte “Ramazan paketleri kimlere verilir?” sorusu yardımsever kişiler tarafından araştırılıyor. Ramazan paketlerini kullanıcılar kendileri ve aileleri için satın alabileceği gibi ihtiyaç sahibi kişiler için de alabiliyor. 

Ramazan Paketi Hazırlama

Ramazan paketleri markalar tarafından birçok farklı ürüne ve çeşide sahip olarak hazırlanıyor. Hazırlanan paketler online olarak site üzerinden veya marketten satın alınabiliyor. Ramazan paketi almanın yanı sıra kişiler kendileri de Ramazan paketi hazırlayabiliyor. Marketlerden ayrı olarak satılan bakliyatlardan, içeceklerden, makarnalardan ve kahvaltı ürünlerinden alınarak Ramazan paketi hazırlama işlemi gerçekleştirebiliyor. Tek tek ürün almakla veya hazırlamakla uğraşmak istemeyen kullanıcılar ise hazır olarak satılan Ramazan kolilerinden tercih edebiliyor. Böylece kullanıcılar hem zaman kazanıyor hemde paket halinde satılan ürünler daha ekonomik oluyor. 

Ramazan Paketi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Ramazan paketi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. Bu önemli noktalardan ilki ürünlerin son tüketim tarihi oluyor. Tarihi geçen gıda ürünleri bayatlayıp bozulabiliyor. Özellikle yardım amaçlı satın alınan Ramazan paketlerinin dikkat edilerek alınması bu özel ayın anlamı açısından önemli. Paket içinde mutfak erzağı olarak yeterli miktarda ürün olması, dengeli bir ürün dağılımı, marka ve üretim-son kullanma tarihi konuları tek tek dikkate alınmalı. 

Ramazan paketi satın alırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda maddeler halinde listeleniyor. 

 • Yardım amaçlı Ramazan paketi siparişi verirken ya da mutfak erzaklarını Ramazan kolisi ile uygun fiyata karşılarken marka konusuna dikkat edebilirsiniz. 
 • Her ürünün market raflarında sıklıkla karşılaşılan markalara ait olmasına dikkat edebilirsiniz.
 • Ürünlerin güvenilirliği ve kalitesi, yardım amaçlı verilen kişilerin memnuniyeti açısından önem taşıyor. 
 • Son tüketim tarihi kısa sürede sona erecek gıda ürünlerinden uzak durulması da önemli.
 • Ambalajı olmayan ve üzerinde markası olmayan poşetlerin içerisinde yer alan gıda ürünleri alınmamalı. Çünkü bu durum sağlık açısından negatif sonuçlara yol açabiliyor. 
 • İhtiyaç yoğunluğuna bağlı olarak yeterli gelecek gramaj ve adetlerin seçimine özen gösterilmeli. 
 • Paket içindeki dağılım da dengeli olmalı. Örneğin 2 paket markan, 1 paket pirinç, 1 paket bulgur, 1 paket kuru fasulye gibi dengeli bir seçim yapılmalı. Tamamen makarna ağırlıklı ya da tamamen kuru baklagil ağırlıklı tercih yapılmamalı. 

 

Ramazan Paketi Fiyatları

Ekonomik fiyatlarla satışa sunulan Ramazan paketleri her bütçeye hitap edebiliyor. Ramazan paketi fiyatları paketlerin içeriğine, boyutlarına, ürünlerin gramaj ve adedine göre farklı seçeneklerden oluşuyor. Normal günlerin dışında Ramazan ayında özel olarak satın alınıp tüketilen Ramazan paketlerinin içerisinde farklı çeşitte birçok ürün yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar tek bir ürün satın alarak birçok ürüne cazip fiyatlarla sahip olabiliyor. Ramazan paketlerinin içerisinde kahvaltılık ürünler de yer alabiliyor. Bu ürünlerin yer alması fiyata etki eden faktörlerden biri oluyor. Kullanıcılar Hepsiburada.com’da yer alan Ramazan paketi çeşitlerini inceleyerek kendisine içerik ve fiyat olarak en uygun olan paketi seçebiliyor. Ayrıca Hepsiburada.com ile ürünleri artan veya azalan fiyat aralığına göre sıralayabilir, fiyatlar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Bunun dışında; filtreleme seçeneğinde yer alan en çok satanlar, değerlendirme sayısı, en yeniler ve ürün puanı gibi özel filtrelemelere göz atabilirsiniz. Yapılan filtrelemeler sonucunda cazip Ramazan kolisi fiyatlarına erişebilirsiniz. Ramazan paketi dışında farklı ihtiyaçlarınız için de Hepsiburada’dan yardım alabilirsiniz. Farklı kategorilerdeki ürünlerin özellik ve fiyatlarını inceleyerek ihtiyacınız olan ürünlere kolayca sahip olabilirsiniz.

Güvenli ve Pratik Online Ramazan Paketi Siparişi

Ramazan paketi çeşitleri için online olarak araştırmanızı Hepsiburada.com üzerinden tamamlayabilirsiniz. Hepsiburada ile Ramazan paketlerini farklı açılardan inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Aradığınız özelliği filtreleme seçeneklerinden yararlanarak belirtebilir, size uygun ürüne kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ramazan paketlerini incelerken size uygun gelen ürünleri beğenebilir, listenize ekleyebilir ve indirim alarmı kurabilirsiniz. İndirim alarmı sayesinde olası indirimlerden anında haberdar olabilirsiniz. İndirim ve kampanyaları değerlendirerek bütçenizi koruyabilirsiniz. Bunların dışında Hepsiburada.com ile kolay iade, tek tıkla alışveriş, bugün teslimat gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ödeme aşamasında ise uluslararası güvenlik sertifikasına sahip ödeme sekmesi ile ilerleyerek güvenli şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Sisteme bilgilerinizi kaydederek bir sonraki alışverişlerinizde zaman kazanabilirsiniz. Ayrıca ürünle ilgili aklınıza takılan bir soru olduğunda “satıcıya sor” kısmından sorularınızı sorabilirsiniz. Aldığınız yanıtlardan memnun olarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Aradığınız Ramazan Paketi Çeşitleri Hepsiburada’da!

Hepsiburada ile yüzlerce farklı mağazadaki indirim ve kampanyaları cep telefonunuz veya tabletiniz üzerinden hızlıca inceleyebilirsiniz. Avantajlı fırsatları kaçırmadan alışveriş yapmanıza imkan tanıyan Hepsiburada ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 30 milyona yakın ürün çeşitliliği sunan Hepsiburada.com ile aradığınız ürünü kolayca bulabilir, ilginizi çeken ürünler için indirim ve kampanyaları değerlendirebilirsiniz. Süper Fiyat, Süper Teklif ve Bugün Teslimat gibi kullanışlı uygulamalar ile tasarruflu alışveriş yapabilir ve zaman kazanabilirsiniz. Kendiniz, sevdikleriniz veya yardıma muhtaç insanlar için Ramazan paketi Hepsiburada.com ile sipariş edebilirsiniz. Siteden sevdikleriniz için sipariş verebilir, Ramazan paketi eve teslim avantajından yararlanabilirsiniz. Ramazan paketi çeşitlerini detaylı özellikleri ile inceleyebilirsiniz. Ramazan paketi çeşitleri, Ramazan paketi fiyatları gibi başlıklarla arama yapabilirsiniz. Gıda paketleri içerisinde yer alan Ramazan paketlerini markasına, fiyat aralığına, değerlendirme puanlarına göre filtreleyebilirsiniz. Satın alınmak istenen ürün için kararsız kalırsanız kullanıcıların yaptığı yorumları okuyabilir, ürünlere vermiş olduğu puan ve değerlendirmeleri dikkate alabilirsiniz. Ürünler hakkında yapılan olumlu ve olumsuz yorumlardan yola çıkarak alışveriş kararınızı netleştirebilirsiniz. Ürünü satın alıp deneyimledikten sonra ürün için yorum bırakabilirsiniz. Böylece aynı ürüne bakarak satın almak isteyen kullanıcılara deneyimlerinizle yardımcı olabilirsiniz. Yorum dışında ürünü puan olarak da değerlendirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ramazan Paketi

392 ürün listeleniyor
Blueden
Altunoğlu
Erzak Paketi
Blueden Ramazan Paketi
Gıdager
Yazar
Akay Kumanya
Genel
Sütaş
Hünkar
Yayla
Gurmepark
Köyceğiz Balı
Dayı Yeğen
Guruyemiş Box
Hatice Sultan Doğal Uşak Tarhanası
Mark Marketing
Marketcidenal
Yonca
Demirhan
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 392 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?