Bulaşık Parlatıcısı & Bulaşık Makinesi Parlatıcısı

Bulaşık makinesi, bulaşık yıkamayı kolaylaştıran en yararlı elektrikli ev aletlerindendir; bulaşıklarınızı zahmetsizce temizlemenizi sağlar. Ne var ki bu kolaylığa gölge düşüren yaygın sorunlardan biri, su lekeleridir. Bu soruna bulaşık makineniz değil, yıkama sırasında buharlaştıktan sonra bulaşıklara geri dönen şebeke suyu neden olmaktadır. Su lekelerinden tekrar tekrar aynı bulaşıkları yıkamadan da tamamen kurtulmak mümkündür. Temizlenmiş yemek takımlarınızı bulaşık makinenizden alıp doğrudan sofranıza çıkarmanız için tek gereksiniminiz ise iyi bir bulaşık parlatıcıdır.

Bulaşık makinesi deterjanları hakkında hemen herkesin az çok bilgisi vardır. Buna karşın, bulaşık parlatıcının ne olduğu ve ne işe yaradığı pek bilinmemektedir. Parlatıcı, yıkama sırasında bardakların, çatal ve bıçakların üzerindeki suyu ve tortuları uzaklaştırmaya yarayan üründür. Kase, bardak, çatal ve bıçakların üzerinde su lekesi oluşmasını önlemeye yardımcı olmaktadır. Özellikle bu fonksiyonu ile parlatıcı, bulaşıkların bir defada tertemiz yıkanmasına ve lekesiz kurumasına yardımcı olmaktadır.

Bulaşık Parlatıcı Nedir?

Bulaşık parlatıcılar, suyun yüzey gerilimini azalmaya yarayan surfaktan adlı maddeyi ihtiva ederler. Bu nedenle, bulaşık makinenizde bulaşık parlatıcı kullanırsanız, şebeke suyunun damlacıkları bulaşıkların üzerinde birikmez ve kayarak uzaklaşırlar. Böylelikle su lekeleri oluşmadan önlenirken bulaşıklar da daha parlak görünür. Başta tabak, bıçak ve çatallarınız olmak üzere, makinede yıkadığınız bulaşıklarınızın makinenizden kuru ve lekesiz çıkması sizin için önemliyse, iyi bir bulaşık parlatıcı kullanmalısınız.

Bulaşık Parlatıcı Nasıl Çalışır?

Yıkamanın durulama evresinde bulaşık makinesi parlatıcıyı serbest bırakır ve parlatıcı, bulaşıklarınızı tortulardan ve su lekelerinden kurtarmak için aktifleşir. Parlatıcılar, artık yemekler ile bulaşıklarınız arasında kalkan görevi görür. Yapışık haldeki gıda ve mineral partiküllerinin yeniden yapışmasını önleyen parlatıcılar, bulaşıklarınızın bir defada temizlenmesine olanak tanır.

Bulaşık Parlatıcı Nasıl Kullanılmalıdır?

Şebeke suyundaki yüksek orandaki kireç, özellikle bardaklarınızın üstünde damlacıklar halinde lekeler oluşturur. Su lekelerini daha oluşmadan önlemek için en etkili ve tek yolu önlenmesinin tek yolu bulaşık makinenizde iyi bir parlatıcı kullanmanızdır. Ayrıca bulaşıklarınızın yüzeyinde kalan kir ve yağ artıklarının yol açtığı tortuları da ancak parlatıcı uzaklaştırabilir. Tercihinize bağlı olarak deterjan ve parlatıcı ayrı ayrı ya da iki özelliği de barındıran tek bir ürün kullanabilirsiniz. Bulaşık makinenizde, bulaşık parlatıcısı yerine bu amaca uygun olarak üretmiş özel bazı ürünler hariç sirke ve benzeri ürünler kullanmanız halinde bulaşık makinenizin bilhassa plastik aksamına zararlı olacaktır. Bulaşık makinenizde yalnızda makinenizde kullanılmak üzere üretilmiş ve kendini kanıtlamış ürünler kullanmanız önerilir.

Bulaşık parlatıcıları, makinenizin kapağında bulunan parlatıcı gözüne konularak kullanılır. Bulaşık parlatıcı gözü, genellikle deterjan gözünün bitişiğinde bulunur. Haznenin kapağı açıldıktan sonra ürün delikten yavaş yavaş içeriye boşaltılır. Hazne dolana dek sıvı parlatıcıyı doldurmaya devam edilir. Ardından haznenin üstünde yer alan ve derecelendirerek yoğunluk ayarlaması yapılması gerekir.

Bulaşık Parlatıcının Yoğunluk Ayarı Nasıl Olmalıdır?

Parlatıcı yoğunluk ayarının yapılması için numaralı kademelerden uygun olan seçilir. Seçiminiz sırasında şebeke suyunun sertlik seviyesi, kireç derecesi göz önünde bulundurulmalıdır. Yaklaşık orta sertlikte şebeke suyu için ara kademelerden herhangi birini seçmeniz önerilir. Bulaşıkların parlaklığı konusunda henüz yeterli performansı alamadığınızı düşünüyorsanız, kademeyi sonraki yıkamalarda biraz daha arttırabilirsiniz.

Bulaşık yıkama performansını üst düzeye çıkarmak amacıyla bulaşık makinenizde kaliteli ve marka değeri yüksek ürünler kullanmanızda yarar vardır. Bu tür, amaca uygun ve yüksek kalitede ürünler kullanarak umduğunuz bulaşık temizliği ve parlaklığına kavuşursunuz. Ayrıca bu iş için özel üretilmiş kaliteli ürünler, bulaşıkların aşınmaya karşı korunmasına ve uzun ömürlü olmasına da destek olmaktadır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bulaşık Parlatıcısı & Bulaşık Makinesi Parlatıcısı

183 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Fairy Bulaşık Parlatıcıları
  2. Finish Bulaşık Parlatıcıları
  3. Pril Bulaşık Parlatıcıları
  4. Bingo Bulaşık Parlatıcıları
  5. Scotch Brite Bulaşık Parlatıcıları
  6. Frosch Bulaşık Parlatıcıları
  7. U Green Clean Bulaşık Parlatıcıları
  8. Henchell Bulaşık Parlatıcıları
  9. Akbel Kimya Bulaşık Parlatıcıları
  10. Ecolab Bulaşık Parlatıcıları
  11. Viking Bulaşık Parlatıcıları
  12. Desodor Bulaşık Parlatıcıları
  13. Farmasi Bulaşık Parlatıcıları
  14. Javel Bulaşık Parlatıcıları
  15. Lansy Bulaşık Parlatıcıları
  16. Omniwash Bulaşık Parlatıcıları
  17. Bayer Kimya Bulaşık Parlatıcıları
  18. Besttem Bulaşık Parlatıcıları
  19. BioBellinda Bulaşık Parlatıcıları
  20. Ersağ Bulaşık Parlatıcıları
 4. Deterjan Özelliği
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483619/28001525/28001941/80366065
Başa dön