En iyi Filtre Kahve

Filtre kahve, lezzetli içimi ve doygun tadı ile kahveseverlerin tutkuyla bağlı oldukları bir kahve çeşididir. Çeşitli çekirdekler ile öğütülen filtre kahve, kahve tadının yoğun olarak hissedildiği özel kahvelerdendir. Öyle ki, yavaş ve dikkatle kavrulmuş çekirdekler kullanılarak özenle demlenen bir filtre kahve söz konusu ise çekirdeklerin aroması dahi hissedilebilir. Hem sütlü hem de sade olarak tüketilen filtre kahve çeşitleri, makine ya da French Press kullanılarak demlenebilir. Kahve tutkunları, evlerinde daima bulundurdukları filtre kahve demleme araçları sayesinde diledikleri her an arzu ettikleri yoğunluk ve aromadaki filtre kahveyi taze bir şekilde tüketebilirler. Bunun için Hepsiburada’da sunulan farklı aromalardaki filtre kahve çeşitlerini inceleyebilir, damak zevkinize en uygun ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Filtre Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Filtre kahve çeşitleri farklı çekirdeklerden üretildiği için her bir kahve çeşidine farklı aromalar kazandırılır. Filtre kahve üretiminde kullanılan kahve çekirdeklerinden bazıları Guatemala, Arabica, Colombia, Brezilian’dır. Bu çekirdekler kullanılarak farklı tatlarda ve farklı yoğunlukta kahve çeşitleri ortaya çıkarılır. Bunun yanı sıra, bazı filtre kahve çeşitlerinde farklı soslar kullanılarak kahvenin tadı değiştirilir. Bu soslar da kahveye daha yumuşak içimli ya da daha sert bir aroma katabilir. Çeşitli tatları denedikten sonra favori kahve çeşidinize karar verebilir, damak tadınıza en uygun ürünü belirleyebilirsiniz. Kahvenin sertlik derecesini belirleyen bir diğer kriter ise demlenme süresi ve yapılırken eklenen kahve miktarıdır. Kahvenizi sert seviyorsanız iki kaşık kahve, daha yumuşak içimli tercih ediyorsanız bir kaşık kahve kullanabilirsiniz.

Filtre Kahve Fiyatları Nelerdir?

Filtre kahve fiyatları, ürünün gramajına, çekirdeğin özelliklerine, kahvenin türüne ve ürünün markasına göre değişiklik gösterir. Fiyatı belirleyen birçok değişken olduğu için filtre kahve çeşitleri, geniş bir fiyat aralığı içerisindedir.

Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

Filtre kahve yapımında iki yöntem vardır. French Press veya filtre kahve makinesi kullanılarak kahvenizi demleyebilirsiniz. French Press ile kahve yapımında öncelikle kullanılacak fincan ve French Press sıcak suya tutulmalıdır. Bu sayede kahvenizin soğuması daha uzun zaman alacaktır. Ardından bir buçuk ya da iki kaşık oranında filtre kahve eklenir. Buradaki kahve oranına damak zevkinize göre karar vermelisiniz. Kahvenin üzerine eklenecek su 90-95 derece civarı olmalıdır. Tam kaynamış su kahvenin yanmasına neden olacaktır ve tadını bozacaktır. Demliğin yarısına kadar eklenen suyun köpürmesi için yaklaşık 30 saniye beklendikten sonra kalan su da işaretli yere kadar yavaşça eklenir. 2 ila 4 dakika kahvenin demlenmesi beklenir ve Press yukardan aşağıya doğru indirilir. Filtre kahve servise hazırdır. Makine ile demleme yönteminde ise öncelikle hazneye normal sıcaklıkta su doldurulur. Kesinlikle sıcak su kullanılmamalıdır. Ardından filtre kağıdı bölmesine tek kullanımlık kağıt filtre ya da metal/plastik filtre yerleştirilir. Öğütücü özellikli bir filtre kahve makinesi kullanılıyorsa tercih edilen ayarda kahve çekirdekleri öğütülür. Öğütücü özelliği olmayan makinelerde ise, önceden çekilmiş kahve filtre kağıdının üzerine eklenir. Kahve oranını ayarlamakta güçlük çekiyorsanız kahve kaşığı kullanarak ölçüyü daha kolay belirleyebilirsiniz. Makine çalıştırılır ve demlenme bitene kadar beklenir.

Filtre Kahve Faydaları Nelerdir?

Kahve, odaklanmaya yardımcı olur ve hafızayı kuvvetlendirir. İçeriğindeki antioksidan özellikli maddeler sayesinde karaciğer ve kalp sağlığını korumada etkin rol oynar. Kahve düzenli ve kararında tüketilir ise, Parkinson ve Alzheimer gibi hastalıklardan korunmaya yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırması ve düşük kalorisi nedeniyle diyetlerde sıklıkla kullanılır. İnsülin direncini azaltan etkisi sayesinde diyabet dostu bir içecektir ve şekersiz tüketildiğinde pozitif etkilerini görmek mümkündür. Uyarıcı özelliği sayesinde ders çalışırken, işteyken ve konsantrasyon gerektiren bir durumdayken tüketilmesinde fayda vardır.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Filtre Kahve Çeşitleri ve Fiyatları

6.207 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Starbucks Filtre Kahveler
  2. Tchibo Filtre Kahveler
  3. Jacobs Filtre Kahveler
  4. Castro Filtre Kahveler
  5. Trescol Filtre Kahveler
  6. Nish Kahve Filtre Kahveler
  7. Papilion Filtre Kahveler
  8. Vera Kahvecilik Filtre Kahveler
  9. Kuru Kahveci Mehmet Efendi Filtre Kahveler
  10. Cope of Coffee Filtre Kahveler
  11. Mehmet Efendi Filtre Kahveler
  12. Yeldeğirmeni Kurukahvecisi Filtre Kahveler
  13. Mare Mosso Filtre Kahveler
  14. Sezy coffee Filtre Kahveler
  15. Kahve Dünyası Filtre Kahveler
  16. Lavazza Filtre Kahveler
  17. Bongardi Coffee Filtre Kahveler
  18. By Tüfekçi Filtre Kahveler
  19. Dozze Filtre Kahveler
  20. ROMERO COFFEE Filtre Kahveler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Filtre Tipi A-Z
 5. Miktar A-Z
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Güncel Değerlendirme
 8. Fırsat Ürünleri
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483619/28001517/28001486/60005099
Başa dön