Haşere Öldürücü

Zehirli bir madde olan böcek ilacı çeşitli böcek türleri ile mücadele etmek için kullanılıyor. Sivrisinek, karasinek, hamam böceği, karınca gibi haşereler hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Böcek ilaçları ise bu haşereleri güvenli ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırıyor. Sprey, jel, tablet, likit, elektrikli gibi birbirinden farklı formlara sahip olan böcek ilaçları; evlerde, bahçelerde ve işyerlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Böcek ilaçlarının içeriği ilacın çeşidine göre değişiklik gösteriyor. Haşere ilaçlarının bazısı organik bileşenlerden bazısı ise kimyasal maddelerden meydana geliyor. Temiz olmayan bölgelerde üreyen haşereler farklı birçok hastalık taşıyabiliyor. Haşere ilacı kullanılması sağlık ve hijyen açısından önem arz ediyor. En etkili haşere ilacı çeşitlerine Hepsiburada’nın süpermarket kategorisinden hızlıca ulaşabilirsiniz. Olası indirim ve kampanyaları değerlendirerek böcek ilacı stoğu yapabilirsiniz.

Böcek İlacı Çeşitleri

Böcek ilacı çeşitleri toz, krem, sprey gibi farklı formlarda üretiliyor. Su bazlı ve kokusuz olan krem böcek ilaçları, genellikle şırınga aparatı ile beraber satışa sunuluyor. Özellikle hamam böcekleri için tercih edilen bu ilaç, haşerelerin bulundukları noktalara ya da doğrudan üzerlerine uygulanıyor. Suda çözünebilen toz böcek ilacı, geniş bir haşere kitlesi için kullanılabiliyor. Toz böcek ilacı; örümcek, kalorifer böceği, rutubet böceği ve pire gibi haşereler üzerinde etki gösteriyor. Tüm böcekleri yok edebilen toz böcek ilacı hem suya karıştırılarak hem de doğrudan toz halinde uygulanabiliyor. Kullanıma hazır bir halde satışa sunulan sprey böcek ilaçları pratik bir kullanıma sahip. Leke ve iz bırakmayan sprey böcek ilaçları toz ve jellerin aksine kanepe ve koltuk gibi eşyaların üzerlerine de uygulanabiliyor. En güçlü böcek ilacı çeşitlerinden biri olan tablet böcek ilaçları etkisini diğer ilaçlara göre daha geç gösteriyor. Özel bir tasarıma sahip olan tablet böcek ilaçları kullanıcıların zehirli maddeyle doğrudan temasını engelliyor. Tablet böcek ilaçları başta hamam böceği olmak üzere tüm küçük haşerelerin oluşumunu önlüyor. Cilt ile doğrudan temas etmeyen elektrikli böcek ilaçları çok daha sağlıklı bir uygulama sunuyor. Elektrikli böcek ilaçları özellikle sivrisinek ve karasinek gibi uçan haşereler üzerinde etki gösteriyor. Cihazın içerisine yerleştirilen likit ve tabletler etrafa koku yayıyor. Bu koku haşereleri kendisine çekerek öldürüyor. Dış mekan böcek ilaçları ise bahçe ve terasta kullanım için uygunluk gösteriyor.

Böcek İlacı Nasıl Kullanılır?

“Böcek ilacı nasıl kullanılır?” sorusunun yanıtı oldukça önemli. Formları değişiklik gösteren böcek ilaçlarının uygulanması da birbirinden farklı olabiliyor. Örneğin; su ile karıştırılarak hazırlanan toz böcek ilaçları ve sprey haşere ilaçları doğrudan haşerelerin görüldüğü yüzeylere sıkılarak kullanılıyor. Bu ilaçlar daha çok parke içlerine, zemine, kapı ve duvar kenarlarına püskürtülüyor. Kısa sürede haşerelerin saklandıkları yerlerden çıkmalarını sağlayan böcek ilaçları, etkili bir kontrol sağlıyor. Bu ilaçların etkisini gösterebilmesi için haşerelerin ilaca temas etmesi ya da soluması yeterli oluyor. Yem şeklindeki tablet ilaçlar ise yine sıvı böcek ilaçları gibi böceklerin saklandığı ve gezindiği köşelere yerleştiriliyor. Haşerelerin tablet ilaçlarından en az bir parça ısırması dahi ilacın etkisini gösterebilmesi için yeterli oluyor. Elektrikli böcek ilaçları prize takılarak kullanılıyor. Genellikle programlı şekilde satışa sunulan elektrikli böcek ilaçları ekstra bir müdahaleye ihtiyaç duymuyor. Elektrikli böcek ilaçlarından maksimum verim alınabilmesi için prizin merkezi bir alanda olması önem arz ediyor. Ayrıca elektrikli böcek ilaçlarının önünde koltuk ve kanepe gibi eşyaların bulunmaması gerekiyor. Elektrikli böcek ilacının sürekli prizde kalması, böceklerin yeniden ortaya çıkmasını büyük bir oranda etkiliyor.

Böcek İlacı Kullanmanın Faydaları Neler?

Bilinçli şekilde kullanılması halinde böcek ilaçları kullanıcılara birçok fayda sağlıyor. Yaşamı kolaylaştıran böcek ilaçları kullanıcıları rahat ettiriyor. Böcek ilacı kullanmanın faydaları aşağıda sıralanıyor.

  • Bakteri ve mikrop taşıyan böcekleri ortadan kaldıran böcek ilaçları, kullanıcılar için daha hijyenik bir yaşam alanı sunuyor.
  • Hayatı olumsuz yönde etkileyen haşere sorununa kökten çözüm sunan böcek ilaçları, içeride yuva yapmış olan böceklerin üremelerini engelliyor.
  • Uçan haşerelere karşı çözüm sunan böcek ilaçları özellikle yaz mevsiminde kullanıcılar için büyük bir öneme sahip. Çünkü yaz aylarında artış gösteren sivrisinekler kişilerin uyku kalitesini bozuyor.
  • Evde kullanılan böcek ilaçları dışında dış mekanlarda kullanılan böcek ilaçları da oldukça etkili. Genellikle bahçelerde kullanılan bu böcek ilaçları çiçeklerin ve böceklerin hasta olmasını önlüyor. Ayrıca böcek ilaçları mevcut hastalıkların yayılmasını da engelliyor.
  • Böcek İlacını Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Böcek ilaçlarının mutlaka tavsiye edilen miktarda kullanılması ve uygulama yöntemlerinin izlenmesi öneriliyor. Aksi takdirde böcek ilaçları zehirlenmeye yol açabiliyor.
  • Sprey ve tablet gibi böcek ilaçları ciltle doğrudan temas halinde olduğu için uygulamaya başlamadan önce kişilerin ameliyat eldiveni veya kimyasallara karşı dayanıklı bir eldiven takması önem arz ediyor.
  • Elektrikli böcek ilaçlarının içerisine yerleştirilen likitlerin belirli bir kullanım süresi bulunuyor. Bu sürenin unutulmaması ve düzenli olarak kontrol edilmesi öneriliyor. Likitin bitmesi halinde yenisi ile değiştirilmesi gerekiyor.
  • Böcek haşere ilaçları birbirlerinden farklı haşere çeşitleri üzerinde etki gösteriyor. Bu nedenle böcek ilaçları isimleri konusunda dikkatli olunması tavsiye ediliyor. Doğru müdahale için uygun böcek ilacı tercih edilmesi gerekiyor.
  • Haşere ve Fare Kovucu Özellikleri

Haşere ve Fare Kovucu Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Haşere ve fare kovucu satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunuyor. Fare ve haşere kovucular kendi içerisinde ilaç ve elektrikli olarak ikiye ayrılıyor. Az miktarda haşere bulunan yerler için elektrikli haşere kovucular yeterli oluyor. Ancak büyük alanlar ve haşere yoğunluğu fazla olan ortamlar için ise düzenli bir şekilde ilaçlama yapılması öneriliyor. Kullanıcıların haşere ve fare kovucu satın almadan önce ihtiyacını tam olarak belirlemesi önem arz ediyor. Böylece hem vakitten hem de bütçeden tasarruf sağlanıyor. Haşere kovucu seçiminde mevcut alanın büyüklüğüne, sorunun ne çapta olduğuna ve haşerelerin türüne dikkat edilmesi öneriliyor. Son olarak haşere ve fare kovucu seçiminde kullanıcı yorumlarının gözden geçirilmesi tavsiye ediliyor.

Haşere ve Fare Kovucu Kullanmanın Avantajları

Haşere ve fare kovucu kullanmanın pek çok faydası bulunuyor. Doğru yerlerde kullanılan haşere kovucular kısa sürede zararlı canlılardan kurtulmayı mümkün kılıyor. Haşere kovucu ilaçlar gıda deposu gibi işletmesi olan kullanıcılar için avantaj sağlıyor. Haşere ve fare kovucu elektrikli cihazlar çalışma şekilleri ve performanslarına bağlı olarak zararlı canlıları öldürmeden ortamdan uzaklaştırır. Tek sefer değil, düzenli kullanılan haşere kovucular kullanıcıları kesim çözüme ulaştırır. Manyetik haşere kovucular kullanıcıların yaşam kalitesini arttırıyor. Aynı zamanda işletmelerin maddi yönden zarar almamasını ve sermayesinin harap olmamasını sağlıyor.

Fare Kovucu Nasıl Çalışır?

Fare kovucuların kullanımı oldukça basit. Yaklaşık olarak 220 voltluk prizlere takılarak kullanılan fare kovucu cihazlar yüksek oranda verim sunuyor. Cihazların priz merkezinin tek noktada olması ve karşısında önünü kesebilecek sert yüzlerin bulunmaması önem arz ediyor. Aksi takdirde cihazdan alınan etki azalıyor. Fare kovucu cihazların 1 ile 1.5 metre yükseklikte konumlandırılması öneriliyor. Ultrasonik dalgalar yayarak çalışan fare kovucular, tüm evin içerisinde etkisini gösteriyor.

Fare Kovucu Ne Kadar Etkili?

Fare kovucu cihazlar 50 metrekare ile 1000 metrekarelik alanlarda etkisini gösteriyor. Kullanım alanı oldukça geniş olan yerlerde birden fazla fare kovucu kullanmak üründen alınan verimi artırıyor. Küçük alanlar için ise tek bir fare kovucu kullanmak yeterli oluyor.

Fare Kovucu Nasıl Kullanılır?

Pratik kullanıma sahip olan fare kovucular fişe takılarak tüm gün çalıştırılabilir. Oldukça etkili olan fare kovucu cihazlar; evlerde, ofislerde, endüstriyel işyerlerinde ya da bahçelerde kullanılabiliyor. Uygun konumun tespit edilmesi ile fişe takılarak aktif hale getirilen fare kovucu cihazlar elektrik ile çalışıyor.

Sinek Kovucu Nerelerde Kullanılır?

Sinek kovucular evlerin tüm odalarında rahatlıkla kullanılabilir. Genellikle kalıcı bir çözüm sunması açısından öldürücü özellikli sinek kovucular tercih ediliyor. Yiyecek ve içeceklerin bulunduğu alanlarda sprey ya da elektrikli sinek kovucu kullanılmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bahçelerde kullanılan sinek kovucular hem kişilerin hem de bahçe bitkilerinin zarar görmesini engelliyor. Vücuda uygulanabilen sinek kovucuların kişilerin özellikle gece uyku sırasında rahat etmesini sağlıyor. Sinek kovucu cihazlar özellikle yazlık bölgelerin vazgeçilmezi oluyor. Çünkü sıcak yerlerde sinekler üreyerek çoğalıyor. Evlerde ise sinek kovucu cihazlar en çok yatak odalarında tercih ediliyor.

Sinek Kovucu Çeşitleri

Sinek kovucu çeşitleri gündelik hayatı olumsuz etkileyen ve rahatsızlık veren sinekleri ortamdan uzaklaştırma konusunda kişilere yardımcı oluyor. Farklı alanlarda kullanılan sinek kovucular farklı amaçlarla kullanılabilir. Örneğin; tuzaklar karasineklerin bellir bir alana hapsedilmesini sağlarken, spreyler sivrisinekler üzerinde etki gösteriyor. Pencere ve kapılara takılan teller ise sineklerin eve girmesini engelliyor.

Böcek İlacı Fiyatları

Böcek ilacı fiyatları markasına, çeşidine, miktarına ve etkisine göre değişiklik gösteriyor. Hepsiburada’nın süpermarket kategorisinde yer alan böcek ilacı çeşitlerini listeleyerek artan fiyat, azalan fiyat, çok satanlar, en yeniler şeklinde sıralama yapabilirsiniz. Çeşitli böcek ilaçları arasında özellik ve fiyat karşılaştırması yaparak sizin için uygun olan ürüne ulaşabilirsiniz. Bütçeniz ve ihtiyacınız için uygun olan böcek ilacını hemen satın almak için sepetinize ekleyebilirsiniz. Filtreleme özelliklerini kullanarak böcek ilacı araştırmanızı özelleştirebilirsiniz. En az ve en çok olacak şekilde fiyat aralığı girerek doğrudan bütçenize hitap eden böcek ilaçlarını listeleyebilirsiniz. Satıcı seçiminde herhangi bir kararsızlık yaşıyorsanız kullanıcı yorumlarından destek alabilirsiniz ya da doğrudan en cazip fiyatı sunan satıcıyı tercih edebilirsiniz. Acil böcek ilacı ihtiyacınız varsa hızlı teslimat yapan satıcıları değerlendirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Böcek İlacı Fiyatları

1779 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 1779 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?