Böcekler ve farelere karşı yapılan mücadelelerde çeşitli formlarda ürünler kullanılır. Bu ürün formları genellikle aerosol, losyon, yem ve elektrikli cihaz şeklindedir. Yemler ve elektrikli cihazlar yaygın olarak kokusuzdur ve kullanım sonrası ortam havalandırmasına gerek yoktur. Ancak bazı aerosollar kokusuz olsa da havalandırma gerektirir. Aerosollar ve yemler böcekleri öldürmek, uzaklaştırmak için kullanılırken elektrikli ürünler ve vücut losyonları daha çok böcekleri uzaklaştırmak için kullanılır. 

Karasinek ve Sivrisinekle Nasıl Mücadele Edilir?

Karasinek ve sivrisinek için kullanılan böcek ilaçları genel olarak aynıdır. Karasinek ve sivrisinekleri öldürmek veya uzak tutmak için kullanılan ilaçlar arasında elektrolikit ve mat cihazlar, aerosollar, sinek kovucu vücut losyonları, bitkisel yağlar, esanslı mumlar ve elektrikli sinek öldürücüler vardır.

Elekrolikit ve mat cihazlar genellikle rahat bir uyku uyumak için geceleri kullanılır. Prize takılarak kullanılan elekrolikit ve mat cihazların işlevi aynı olsa da kullanım süreleri farklıdır. Aerosol formundaki ilaçlarsa sinekleri öldürmek için direkt sineklerin üzerine veya odaya sıkılarak kullanır.

Sinek kovucu vücut losyonları ve bitkisel yağlar açık alanlarda kullanım içindir. Farklı aromalarla sunulan bu ürünler cilde uygulanır. 2–3 saat boyunca etkin olabilen vücut losyonları cildiniz tarafından emilmez ve güneşe karşı dayanıklıdır. Açık alanlarda tercih edilen bir diğer sinek kovucu da mumlardır. Bu özel mumların içeriğinde yer alan citronella aroması sayesinde mum yanmaya devam ettiği sürece bulunduğu ortamdaki sinekleri uzak tutar. Elektrikli sinek öldürücüler daha çok kasaplarda veya şarküteri reyonlarında kullanılır. Bu cihazlar yaydığı ışıkla sinekleri kendine çeker ve sineklere elektrik vererek öldürür.

Hamam Böceği ve Karınca için Ne Tip İlaçlar Kullanılır?

Karıncalar ve hamam böceklerine karşı yapılan mücadelelerde genellikle yem diskleri kullanılsa da çeşitli aerosoller ve jeller de vardır. Yem disklerinin içerisinde karıncaları ve hamam böceklerini cezbeden zehirli yemler vardır. Böcekler bu yemleri tüketerek içerisindeki zehri yuvalarına taşır. Böylece yuvadaki diğer böcekler de zehirlenir ve zamanla böceklerin varlığı son bulur. Yem diskleri, içerisindeki etken madde etrafa saçılmayacak ve bulaşmayacak şekilde tasarlanır.Her bir diskin poşeti açıldıktan sonra aktif halde bulunduğu süre yaklaşık 3 ay ile sınırlıdır.

Aerosol özellikli karınca ve hamam böceği ilaçları böceklerin üzerine veya sık görüldükleri noktalara uygulanır. Böcekler için bulaşıcı özelliğe sahip olan aerosol ilaçların bazılarında daha dar yerlere ulaşmanızı kolaylaştıran uzun namlular vardır. Hamam böceği jeli şırınga şeklindeki ambalajlarda sunulur. Az miktarda kullanımı dahi etkili olan hamam böceği jeli tezgâh arkaları, duvar köşeleri, priz ve kablo çevresi gibi dar alanlarda kullanmanız için idealdir. Bu jellerde bulunan böcek öldürücü zehir tek bir böcek üzerinden tüm koloniye yayılır. Kokusuz olan bu ilacın etkin kalma süresi yaklaşık 3 aydır.

Güvelere ve Farelere Karşı Neler Kullanılır?

Güve ilaçları genellikle bavul ve dolaplarda rahat kullanmanızı sağlayacak şekilde tasarlanır. Güve tabletleri, içeriğindeki etken maddenin giysilerinize ve yorganlarınıza temas etmesini önleyen plastik tabletler içerisinde sunulur. Dolaplara asmak için askı aparatı da olan güve kovucular kokusuzdur ve kullanım ömrü 4–6 aydır.

Farelere karşı yapılan mücadelelerde yaygın olarak zehirli yemler kullanılır. Bazı fare zehirleri kemirgenlerin yuvalarında kuruyarak, koku yapmadan ölmesini sağladığı için oldukça avantajlıdır. Fare zehri dışında kapanlar, çeşitli tuzaklar ve yapışkan kâğıtlar da farelere karşı kullanılır.

Böcek İlacı Fiyatları Nasıldır?

Böcek ilacı fiyatları ilacın içeriğine, niteliğine, kullanım ömrüne ve markasına göre değişiklik gösterir. Kısa ömürlü kullanım sunan aerosoller, vücut losyonları ve matlar diğer ürünlere göre genellikle uygun fiyatlıdır. Ancak uzun vadeli düşüldüğünde etkinlik süresi fazla olan ilaçları satın almak daha kârlı olabilir. İçeriğinde yoğun etken madde barındıran böcek ilaçları güçlü olmasına karşın diğer ilaçlara kıyasla yaygın olarak pahalıdır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Böcek İlacı Fiyatları

İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 1442 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001525/28002071/60001269