Tuvalet Kağıdı

Tuvalet Kağıdı

En temel ihtiyaçlar arasında yer alan tuvalet kağıdı birçok marka tarafından çeşitli özellikler ile sizlere sunuluyor. Kullanımı oldukça önemli olan ve her evde mutlaka bulunması gereken kağıtlar farklı emici güce, farklı fiyatlara ve farklı paketlere sahiptir. Birçok marka ve firma tarafından üretilen modellerde renkli ve klasik olan beyaz tuvalet kağıtlarını bulabilirsiniz. Her yerde mutlaka temin edilmesi gereken bu kağıtların kullanımı hem kişisel temizlik açısından hem de toplumsal temizlik açısından gerçek anlamda önem taşır. Sağlığa zararlı olmayan ve mutlaka yapı açısından yumuşak olan çeşitler tercih edilmelidir. Hem temizlik açısından hem de kullanım rahatlığı açısından birçok markanın fiyatına göre seçeneklerine göz atabilirsiniz. Sağlığa karşı zararlı olan etkenlerden korunmak ve her an temiz kalabilmek için tuvalet sonrasında kağıt kullanımı küçük yaşlardan itibaren alışkanlık haline getirilmesi gereken bir durumdur. Kağıt olarak adlandırılmasının nedeni ise ham madde olarak ağaçların kullanılmasıdır. Hem kişisel temizlik için hem de tuvalet temizliği için olmazsa olmaz ürün grupları içerisinde yer alır. Pratik kullanıma sahip olan tuvalet kağıtları rulo şeklinde üretilir. Kağıt asma mekanizmasına asılarak rahatlıkla çekilir ve koparılır. Kişisel temizliğinizin ve bakımınızın her yerde rahatlıkla yapılabilmesi için tuvalet kağıtlarına ihtiyaç duyulur. 

Mini rulolardan büyük rulolara ve paket içinde değişen sayılara göre farklı modeller mevcuttur. Hem hızlı hem de etkin bir kullanım sunan bu kağıtlar sayesinde ihtiyaç duyduğunuz her ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Yalnızca tuvalet ve lavabo ortamlarında değil her yerde kullanılabilecek etkiye sahiptir. Özellikle de çiçek kokulu olan çeşitleri bir rulo şeklinde çantanızda dahi taşıyabilirsiniz. Suyun olmadığı yerlerde, ellerin kirlendiği ve acilen temizlenmesi gerektiği yerlerde kullanıma hazır olur. Evlerden okullara, ofislerden sokağa varana kadar her alanda acilen ihtiyaç duyduğunuzda çıkarıp kullanabilirsiniz. Kişisel temizliğin anahtar ürünleri arasında yer alan kağıtlar devamlı el temizliği yapabilmenize de olanak sunar. Toz alabileceğiniz, ıslak ya da kuru şekilde kullanabileceğiniz yapıda ve boyutlarda olan çeşitleri mevcuttur. Temizlik söz konusu olduğunda hem bakım açısından hem sağlık açısından herkes dikkat etmelidir. Özellikle de virüs ve bakterilerin çok olduğu alanlarda mutlaka kişisel sağlığınızı ve toplum sağlığını göz önünde bulundurarak pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. El ve tırnak temizliği her zaman en önem verilmesi gereken temizlik sahasıdır. Gün boyunca çeşitli yüzeylere temas eden ellerin ve tırnakların hemen temizlenmesi gerekir. Ancak acil durumlarda su ve sabun bulamadığınızda, çeşitli modellerde olan tuvalet kağıtları ile de temizliği yapabilirsiniz. Bu kağıtların kullanımındaki temel işlev ve amaç ellerin ve genel olarak tuvalet bölgelerinin temizliğini sürekli olarak yapabilmektir. 

Tuvalet Kağıdı Çeşitleri

Çeşitli kat ve adet özellikleri bulunan tuvalet kağıdı markaları farklı modellerle sizleri buluşturuyor. Yumuşak yapılı çeşitlerden emici gücü yüksek olan çeşitlere, rulo şeklinde çeşitlerden paketlenmiş kare çeşitlere varana kadar birçok tasarım mevcuttur. Günlük kullanımına çok ihtiyaç duyulan bu kağıtlar için farklı markaların farklı özellik ve fiyatlara sahip olan çeşitlerine göz atabilirsiniz. Mikroplardan korunmak, günlük temizliği sağlamak için en çok ihtiyaç duyulan ürün grupları içerisinde yer alır. Kişisel temizlik ve toplumsal temizlik için mutlaka kullanılması gereken bu kağıtlar, çeşidi ne olursa olsun kullanıldıktan sonra çöp kutusuna atılmalıdır. Günlük temizliğin yanı sıra özel durumlarda ve acil durumlarda da kullanımına yer verilir. Tam anlamıyla ve doğru bir şekilde temizlenmek için tuvalet kağıdı markası tarafından sunulan çeşitlere göz atabilir ve bütçenize, standartlarınıza ve temizlik prensiplerinize en uygun olan çeşitleri temin edebilirsiniz. Normal peçete kullanımı yetersiz kaldığında grip ve nezle olduğunuzda da işinize yarayan çeşitleri mevcuttur. Uzun rulolu çeşitleri en çok tercih edilenler arasındadır. Hem genel temizlik için hem de özel temizlik için tercih edilir. Kokulu modeller ofislerde, iş yerlerinde, evlerde ve okullarda ve topluma açık tuvalet alanlarında tercih edilir. Hem temizliği rahatlıkla yapabilir hem de hoş kokusu sayesinde kötü kokuların oluşmasını engelleyebilirsiniz. 

Yapısında çiçek desenleri, fil gibi emici gücü yüksek olan hayvan desenleri bulunan modeller de mevcuttur. Bu yapıda olan kağıtlar çocuklar tarafından bir hayli sevilerek kullanılır. Hem parfüm kokulu olan hem de üzerinde renkli desen ve figürleri bulunan tuvalet kağıtları ile çocuklara da temizlik alışkanlığı kazandırabilirsiniz. Tek katlı çeşitler, çift katlı çeşitler ve üç katlı çeşitleri de mevcuttur. Kullanım amacına ve kullanım alanına bağlı olarak en doğru çeşitleri seçebilirsiniz. Tek katlı olanlar daha hafif nemli temizlik için tercih edilirken çift katlı ve üç katlı olanlar daha ağır ve ıslak bölgelerin temizliği için tercih edilir. Aynı zamanda çeşitli markalar tarafından sunulan tuvalet kağıtlarının 6’lı, 12’li, 24’lü, 36’lı, 54’lü gibi çeşitli sayıda paketleri bulunur. Kalabalık aileler için yüksek adetli rulo paketler uzun ömürlü bir kullanım sunar. Kişisel olarak temizliğinizde kullanmak amacıyla minik paketleri temin ederek sürekli farklı çeşitleri kullanma avantajı da elde edebilirsiniz. Rulo şeklinde tasarlanan kağıtlar standart ölçülere sahiptir. Ölçüleri tamamlanan bölgelerden minik kesiklerle ayrılır. Bu özelliği sayesinde fazladan kağıt kullanımı önlenmiş olur. İhtiyacınız kadar kare kağıtları rulodan kopararak alabilirsiniz. Genel kullanım için bir ay boyunca yeterli olan tuvalet kağıdı 32’li en ucuz paketler arasında yer alır. Tuvalet kağıdı 32’li hem ideal bir kullanım sunar hem de tüm kat çeşitlerine sahiptir. Kuru ve ıslak olarak ayrılan çeşitleri de mevcuttur. Islak tuvalet kağıdı çeşitleri de günlük ve özel kullanımlar için oldukça gereklidir. Özellikle de su ve sabuna temas etme gibi bir imkanınız olmadığı takdirde ıslak çeşitleri kullanabilir ve temizliğinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Çift Katlı Tuvalet Kağıdı Çeşitleri

Kullanımı daha rahat olan ve daha yoğun ıslaklığı temizlemeye yarayan çift katlı kağıtlar da günlük kullanıma uygundur. El temizliği, tırnak temizliği ve özel bölge temizliği için son derece idealdir. Çift katlı olan çeşitlerin kokulu ve kokusuz, pamuklu ve pamuksuz gibi farklı olan türleri de mevcuttur. Küçük rulolardan büyük rulolara doğru değişen çeşitler arasından kullanıma en uygun olanları temin edebilirsiniz. 2 kat kağıt içeren ve ıslandığı zaman hemen dağılma ya da kopma yapmayan çeşitlerdir. Hem rulo türünde hem de tekli türde olanları da mevcuttur. Genel olarak beyaz renkte tercih edilmesine rağmen pembe ve mavi gibi hafif renk tonları içeren çeşitleri de bulunur. İster rulo asma mekanizmasına asarak kullanabilir ister geçirme şeklinde yer alan mekanizmalara geçirerek kullanabilirsiniz. Asmalı mekanizmalardan çekerek koparabilir, geçirme mekanizmalarından ise ruloyu çıkararak koparabilirsiniz. Yumuşak yapıya sahip olan bu çeşitler sayesinde hem ıslak alanları daha rahat temizleyebilir ve kurulayabilirsiniz, hem de kullandığınız bölgenin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz. Hem çift katlı hem de parfümlü olan çeşitleri de temin edebilirsiniz. Kullandığınız bölgeye özel güzel koku verir, aynı zamanda tuvaletlerin ve lavaboların da güzel kokmasını sağlar. Kullanılan parfüm kokuları genel olarak meyve ve çiçek kokularıdır. Fresh bir hava yayar. Aynı zamanda özel teknoloji kullanılarak üretildiği için kesinlikle kağıtlarda Paraben, SLS ve cilde zararlı diğer maddeler yer almaz. 

3 Katlı Tuvalet Kağıdı Çeşitleri

Herhangi zararlı bir etken maddeye ya da beyazlatıcı yapay maddelere yer vermeden üretilen 3 katlı tuvalet kağıdı en çok tercih edilen türler arasındadır. Her alanda kullanımı çok pratiktir. Üst üste üç katlı şekilde tasarlanan çeşitlerin emme gücü daha fazladır. Çok ıslak olan alanları emici gücü sayesinde hemen pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. El temizliğinden özel bölge temizliğine kadar her yaş grubu tarafından da kullanılan tuvalet kağıdı 3 katlı çeşitlerde parfümlü ve parfümsüz olanlar mevcuttur. Parfümsüz olan çeşitlerde yalnızca kabartma desenler yer alır ve yapısı da oldukça yumuşaktır. Parfümlü olan çeşitlerde ise özel kokular ve hava kanalları kullanılır. Banyolarınızda bahar havası estirecek olan meyve ve çiçek kokularına yer verilir. Suyla temas ettiği zaman dağılmayan, yırtılmayan ve kopmayan çeşitlerdir. Özellikle de çocukların genel ve özel temizliğinde ebeveynler tarafından da üç katlı olanlar daha fazla tercih edilir. Ekstra yumuşak dolguya sahip olan üç katlı modeller aynı zamanda klozetleri ya da kanalları da tıkamaz. Pamuk özleri kullanılarak elde edilen modellerde hipoalerjenik içerikler kullanılmaya da özen gösterilir. Bazı modellerde ise kullanılan saf selüloz içeriği cildi tahriş etmeden kullanım sağlar. Yumuşak dokusu ve kabartmalı hava kanalları vücudun esnek bir şekilde temizlenmesine olanak sağlar. 

Tuvalet Kağıdı Fiyatları 

Sağlık ve temizlik için temel ürünler arasında yer alan tuvalet kağıdı fiyatları da oldukça idealdir. Kullanılan içeriklere göre, rulo sayısına göre, çift katlı ya da üç katlı gibi özelliklerine göre fiyat farklılıkları meydana gelebilir. Aynı zamanda ürünlerde yer verilen parfüm kullanımı, rulo sayısının artışı fiyatların artmasına da neden olabilir. Ancak en az rulo içeren çeşitleri ucuz tuvalet kağıdı olarak temin edebilirsiniz. Kullanacağınız yere bağlı olarak, nem kapasitesine bağlı olarak almak istediğiniz kağıtların kat sayısını göz önünde bulundurabilirsiniz. Her açıdan kullanımı oldukça önemli olan kağıtların fiyatları markalara ve firmalara göre de değişebilir. Bütçenize en uygun olan modelleri temin ederek kullanmaya devam edebilirsiniz. Renk, koku ve kabartma desen içeren modeller çok daha fiyat farkına sahipken, kabartmasız, tek katlı olan tuvalet kağıdı en ucuz türler arasında yer alır. Çok basit temizlikler ve kurulamalar için tek katlı ve parfümsüz olan çeşitleri tercih edebilirsiniz. Yoğun nem bulunan alanları temizlemek içinse çift katlı, üç katlı ve pamuk özlü olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bütçenize göre az katlı olanlardan çok katlı olanlara doğru seçim yapabilirsiniz. 

Hangi Marka Tuvalet Kağıdı Kullanılmalıdır?

Çeşitli özellikleri bulunan, kokulu ya da kokusuz şekilde ayrılan kağıtlar markalara göre farklı fiyatlar ve farklı içeriklerle sunulabilir. Net olarak bir markanın ürününe takılı kalmamalısınız. Düzenli olarak sizin için hem uygun fiyatlı olan hem de kaliteli olan kağıdı bulmak için değişik kullanımlara fırsat vermelisiniz. Bir markanın ürününü sert bulabilirsiniz. Diğer bir markanın ürününü aşırı yumuşak bulabilirsiniz. Bazı markaların ürünlerini çok emici bulabilirsiniz. Bazı markaların ürünlerini ise suda çözündüğü an dağılan şekilde bulabilirsiniz. Bazı ürünler çok pahalı bazıları ise aşırı ucuz gelebilir. Bu tür endişeleri kenara bırakarak en doğru ürünü bulmak için sırasıyla tüm markaları deneyebilirsiniz. Önemli olan hem sağlıklı hem hijyenik hem de hipoalerjenik ürünleri kullanmaktır. Suda çözünebilen, klozet ve kanalları tıkamayan, alerji ve tahriş gibi sorunlara yol açmayan markaların ürünlerini bulabilirsiniz. Aynı zamanda hem fiyat açısından uygun olan hem de kalitesinden taviz vermeyen markaların ürünlerini sırasıyla deneyebilirsiniz. Kişisel temizlik ve sağlık için oldukça önemli olan tuvalet kağıtlarının kullanımı her açıdan da fayda sağlıyor olmalıdır. Bu nedenle hangi markanın ürününü kullanmanız gerektiğine deneme yanılma yöntemiyle karar verebilirsiniz. Su ile temas ettiğinde meydana gelen tepkimeye bakarak, fiyat ve kalitesi arasındaki orana bakarak, içinde yer alan parfüm gibi maddelerin yoğunluğuna bakarak hangi ürünü kullanmak istediğinize daha hızlı karar verebilirsiniz. Temin etmeden önce tüm detaylı özelliklerine bakabilir ve yakından inceleyebilirsiniz. Böylece kişisel bakımınızı çok daha kaliteli içeriklere sahip olan ürünlerle yapmış olursunuz. Özellikle de genital bölge ve anüs temizliği en çok dikkat edilmesi gereken bölgelerdir. Yeterli oranda temizlenmediği takdirde enfeksiyon ve mantar gibi hastalıklar baş gösterebilir. Sonrasında daha ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına en kaliteli tuvalet kağıtlarının kullanılması daha doğru olur.

Tuvalet Kağıdı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Kişisel ve toplumsal temizlik için tuvalet kağıtlarını temin etmeden önce dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Öncelikle alacağınız kağıtların yapay beyazlatıcı içermiyor olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanılan koku ve parfümlerin yapay olmamasına özen göstermelisiniz. Dokusu daha yumuşak olan ve cilt pH’ı ile uyumlu olan çeşitleri seçmelisiniz. Cildi tahriş etmeyen ve alerjik reaksiyonlara yol açmayacak olan çeşitlerin kullanımı daha doğrudur. Emiş gücü yüksek olan ve aynı anda suda çözünme gücü de yüksek olan çeşitleri tercih etmelisiniz. Böylece ıslak ve yoğun nem içeren bölgeleri daha kolay temizleyebilirsiniz. Klozet ve kanallara karıştıkları zamanda kısa sürede suda çözünecekleri için tıkanıklığa yol açmazlar. Çoğu zaman dikkatsiz ve bilinçsiz şekilde temin edilen birçok çeşit klozetlerde ve kanallarda tıkanıklığa yol açar. Bu durumda evlerde, okullarda ya da iş yerlerinde kötü kokulara ve kanalların taşmasına neden olabilir. Bu tür durumlar can sıkıcı olabilir. Bunu önlemenin en basit yolu ise doğru tuvalet kağıdını kullanmaktır. Aynı zamanda kağıtlarda kullanılan kat sayısı ise suda çözünme arasında bir orantı yoktur. Yanlış bilinenin aksine üç katlı kağıtlar bile suda çok kolay çözünebilir. Bunun temel nedeni yapay beyazlatıcı kullanılmayan ve selüloz oranı fazla olan çeşitler olmasıdır. Sizler de seçim yaparken selüloz oranı fazla olan ve aynı zamanda kat sayısı fazla olan kağıtları alabilirsiniz. Böylece hem suda çözünmesi daha kolay olacaktır hem de temizliği çok daha derinden yapacaktır. Farklı birçok boyutta ve markada üretilen tuvalet kağıtlarının cilde zarar vermemesi de oldukça önemlidir. Cildi tahriş etmemesi ve alerjik reaksiyonlara neden olmaması adına anti-alerjen testi yapılmış olan türleri seçmek daha doğrudur. 

Tuvalet Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Genital bölge temizliğinde önden arkaya doğru kuru ya da ıslak şekilde kullanılabilir. El ve farklı bölgelerin temizliği içinse düz bir şekilde tutularak kullanılabilir. 

Tuvalet Kağıdı Markası Önemli Midir?

Elbette kalite açısından markası da her zaman önemlidir. Çok uygun fiyatlar dahilinde oldukça kaliteli sunulan ürünler mevcuttur. Bunun temel nedeni ise markanın iyi çalışma sergilemesidir. Bu nedenle bilinmeyen markalar yerine kalitesini kanıtlayan çeşitleri almak daha doğrudur. 

Tuvalet Kağıdı Yapısı Önemli Midir? 

Geçerli bir temizlik için kağıdın yapısı oldukça önemlidir. Çok yumuşak olanlar suda hemen erir ve kullanamadan israf edilebilir. Çok sert yapılı olanlar ise cilde zarar verebilir. Bu nedenle en doğru yapıya sahip olanlar tercih edilmelidir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tuvalet Kağıdı

1054 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Adet
Toplam 43 / 1054 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?