En Ucuz Robot Süpürgeler

Robot Süpürge

Yaşam alanlarında karşılaşılan temel sorunlardan biri şüphesiz temizliktir. Bu sorunu çözmek için farklı ekipman ve sistemler geliştirilmiştir. Bu ekipmanların arasında bulunan robot temizleyicilere son yıllarda giderek daha fazla ilgi gösterilmekte ve kullanımları her geçen gün artmaktadır. Algoritmaları sayesinde insan rehberliği olmadan kullanılabilmeleri onları çok pratik ürünler haline getirir. Yaşadıkları yerlerin bir haritasını tutarlar ve haritaya göre rotalarını belirlerler. Eski yöntemle yapılan ev temizlik süreçleri çok zaman ve emek gerektirir. Bu durumu tarihe gömen robot elektrik süpürgesi seçenekleri, hemen hemen tüm işi yapabilir. Kompakt yapıları sayesinde otonom çalışabilir ve neredeyse her yere ulaşabilirler. Yönlerini kendi sensörleri sayesinde buldukları için komuta ihtiyaç duymadan çalışabilirler. Temizleme işlemi sırasında birçok kararı kendileri verirler. Robot süpürge kurulumu ilk kez yapıldıktan hemen sonra, cihazların içerisinde bulunan hassas sensörler odanın haritasını hafızalarına kaydeder. Odadaki sinyalleri alarak oluşturulan bu haritalarla birlikte odanın büyüklüğünü de hesaplayabilirler. Sonraki süreçte bu haritayı takip ederek rotayı belirlerler ve gerekli işlemleri yaparlar.

Robot elektrikli süpürge, odadaki yükseklik farklılıklarına duyarlıdır. Basamak veya merdiven gibi farklı yükseklikteki nesnelerden uzak durur, kendisini çeşitli kazalardan koruyabilir. Benzer bir işlevi yerine getirmeye yarayan duvar sensörüyle birleştirildiğinde robot elektrikli süpürgeler, duvar kenarlarında ve mobilyaların diplerinde dikkatlice hareket eder. Bu durumu fark ettiklerinde yön değiştirirler. Kirli alanları doğru bir şekilde algılayabildikleri için doğru işlemi gerçekleştirebilir ve doğru yerde temizlik işlemini gerçekleştirebilirler. Çok kirli yerlerde, temizleme işlemine daha çok vakit ayırırlar ve kusursuz temizliği sağlarlar. Vakum pompaları ve yardımcı fırçalar yardımıyla tüm parçacıkları zahmetsizce toplarlar. Süpürgenin alt zeminindeki fırçalar kiri toplar ve bir torba içinde biriktirir. Bu sayede robotun dezenfeksiyon işlemi çok daha kolay hale gelir. Robotun vakum ve paspas seçenekleri, geleneksel temizleme yöntemleriyle aynı kalitede hizmet sağlayabilir. Tüm bunların dışında robot süpürge kullananlar tamamen özerk çalışan bu araçların hayat kolaylaştırdığını da dile getirirler.

Robot Süpürgelerin Özellikleri

Otonom süpürgeler de dediğimiz akıllı robot süpürge çeşitleri çalıştığı zeminde bulunan kablo, halı püskülü ve obje gibi nesnelerin üstünden başarı ile geçer. Eğer cihazın önündeki engel kendi kapasitesinden çok daha büyükse o engelin etrafında dolaşır. Bazı modeller kendi kendilerini şarj edebilir. Bu özellikleri sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale gelirler. Uygulama gerçekleştirdiği alan içerisinde sadece belirlenen alan sınırları içerisinde çalışırlar. Cihazların mekaniğinde bulunan manyetik şeritler ve sanal duvar teknolojisi sayesinde sınırlandırılan alanı ayıran bir engel olmasa bile sadece çalışmaları için programlanan bölge içerisinde kalır. Belirlenen aralıklarda veya ihtiyaç olduğu durumlarda otomatik olarak çalışırlar. Böylelikle evlerinizin zemini daima çok temiz olur. Ebatları oldukça küçük olduğu için erişimi zor olan birçok yeri seri bir biçimde temizlerler. Yüksek mobilyaların altları ve köşeler, perde ve kalorifer altındaki zemin gibi alanlar robot süpürgelerin zor olmasına rağmen erişerek temizlik gerçekleştirdiği nadir alanlardandır. Normalde zemin temizliği gerçekleştiren kişiler eğilip kalktıklarından bu durum yorgunluğa ve farklı sağlık problemlerine yol açabilir. Mobilya ve aksesuar gibi alanda bulunan eşyaların yanından ve imkanı varsa altından geçer, haritalandırma işlemi tamamlandıktan sonraki süreçte etraftaki hiçbir şeye çarpmadan ilerler. Günümüzde çoğu kişi vaktini olduğundan daha verimli şekilde kullanmak ister. Gelişen teknolojinin etkisi ile ev temizliği için harcanan enerji de giderek azalır. Gelişmiş teknolojilere sahip robotlarla birlikte bir zamanlar efor gerektiren işler artık saniyeler içerisinde halledilebilir. Günlük süpürge işlemini akıllı robotlara bırakarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Şarjlı robot süpürge seçenekleri aynı zamanda birer yatırım ürünü olarak kabul edilir. Kaliteli mekaniğe sahip bir robot süpürge edinmeniz halinde bu cihaz çok yüksek ihtimal ile uzu ömürlü performans gösterecektir. Son teknolojiye sahip algoritmaları, cihazın çalıştığı alanda bulunmuyor olsanız dahi nesnelerin interneti teknolojisi ile birlikte çalışarak sizin yönergeleriniz ile işlem yapmayı sürdürebilir. Bu sayede temizliğe ayrılması gereken vakti başka işler ve daha da önemlisi kendiniz için kullanarak daha verimli bir biçimde değerlendirirsiniz. İsterseniz mutfakta kendinize yemek hazırlar, isterseniz film izler, kitap okur, isterseniz de sevdiklerinizle dilediğiniz gibi vakit geçirirsiniz. Akıllı ve otomatik robot süpürge modelleri köşe noktalarını da diğer yerlerde gösterdiği performansı gibi en iyi şekilde temizleyebilir. Paspaslı ve fırçalı modelleri ile en ince detay ve köşelere erişerek ince bir temizlik işlemi sağlarlar. Tercih edeceğiniz marka ve modellere göre cihazların uygun olması halinde mobil uygulama ile entegrasyon sağlanarak robotu akıllı telefonunuz ile de basitçe kontrol edebilir, işlemler sırasındaki istatistiklere erişebilirsiniz. Bu sayede cihazla farklı ortamlarda bulunmanız durumunda dahi süpürge işlemi ile ilgili istatistik ve kontrollere sahip olabilirsiniz. Bu cihazlar, tasarım hedeflerinden biri olarak minimal boyutları sayesinde manuel süpürme işleminde ulaşımı zor olan bölgelere kolay bir şekilde erişebilir. Cihazların içeriğinde bulunan güçlü vakum pompaları sayesinde emiş güçleri oldukça yeterli bir seviyededir. Böylelikle standart bir süpürgenin size sunabileceği hizmetin aynısını sunarlar. Zeminde bulunan irili ufaklı kir, toz ve çeşitli artıkları vakum pompası ve fırçalar ile toplarlar. Robot süpürgelerin sahip oldukları sensörler zemine dökülen herhangi bir şeyi en hızlı şekilde algılamalarını sağlar. Gerekli ayarların aktif olduğu durumda sizin oluşan kirliliği anında temizler. Bazı modeller zemini tam anlamıyla silerek sizi paspas derdinden kurtarır. Manuel süpürme cihazları ile karşılaştırıldığında birçok işlev ve teknolojisi ile birlikte avantajlı konumda olan bu cihazlar tüm bu etkenlere bağlı olarak kablosuz robot süpürge teknolojisi alanında oldukça parlak birer geleceğe sahiptir. Temizliği giderek insanların ilgilenmesi gereken bir iş kategorisinden çıkarmayı hedefleyen bu cihazlar vasıtası ile kendinize ayırdığınız vakti iyi oranda artırabilirsiniz. Sadece robot süpürge kullanımı ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Teknolojiyi Evinize Dahil Edin

Teknoloji gün geçtikçe hayatın her alanına daha çok dahil oluyor, kişiye kolaylık sağlıyor, zaten kolay işleri ortadan kaldırıyor. Temizlik alanında gösterilen hassasiyeti daha kolay ve az uğraşlı hale getiren, teknolojinin son meyvelerinin aktif olarak kullanıldığı alanlardan biri de süpürge. Sulu ve torbalı süpürgelerin ardından kablosuz ve çok güçlü süpürgeler popülerleştikten sonra, sırada robot süpürgeler var. Önce filtre temizliği, sonra uzun kablo sorununun ortadan kaldırıldığı süpürge inovasyonunun en yeni ürünü robot süpürgeler. Bu cihazlar kendi kendine hareket edebiliyor, halıları ve çıplak zeminleri ve tüm bunlarla birlikte dip-köşe dediğimiz en zor ulaşılabilen alanları kendi kendine süpürüyor, siliyor, aktif olarak çalıştığı odanın haritasını ezberliyor ve çalışırken hiçbir yere zarar vermiyor. Üstelik bunların hepsini sizin akıllı telefon ya da cihazınızdan ya da cihazın kendi göstergesi üzerinden birkaç tuşa dokunmanız halinde gerçekleşiyor. Bu cihazlar kurulum aşamasında alanı geziyor, gezerken geçtiği yerleri ve önüne çıkan mobilyaları ezberliyor.

Cihazın keşif süreci tamamlandığında aktif olduğu odayı süpürürken hiçbir şeye değmiyor, küçük boyutlu oluşunun avantajlarından faydalanarak girebildiği her boşluğa giriyor, çıkarken ise boşluğunu tertemiz bırakıyor. Tüm görevini hızlı bir şekilde yerine getirdikten ve şarjı bittikten sonra, yine kendi kapasitesi ile şarj istasyonuna gidiyor, kendini şarj ediyor. Hem fırçalı hem de paspaslı seçenekleri ile ister halı ve kilim, isterseniz de parke ya da çıplak herhangi bir zeminin temizliğini kendi başına yapabiliyor. Bu işlere sizin harcamanız gereken vakti devralıyor, kullanıcısına eşsiz bir kolaylık sağlıyor. Günlük süpürme işlemini bu akıllı robotlara bırakabilir, temizlik için ayırmanız gereken süreden oldukça büyük bir kısmı geri kazanabilirsiniz. Bu cihazlar sayesinde süpürmek istediğiniz alanda bulunmasanız bile ortamın temizliğini gerçekleştirebilir, geri döndüğünüzde tertemiz bulacağınız eviniz için robot süpürgenize teşekkür edebilirsiniz.

Robot Süpürge Rahatlığı ile Tanışın

Enerji verimliliği açısından oldukça kullanışlı ürünler olan robot süpürge modelleri günlük süpürge ihtiyacının çok büyük bir kısmını tek başına görebilir. Cihazların ortamdaki nesnelere çarpmama gibi bir özelliği bulunsa da ortamda minimum nesnenin bulundurulması süpürgenin verimliliği açısından önemlidir. Cihaz hareket alanı daraldıkça kullandığı enerji miktarını arttırır ve böylece ince temizliğe iyi bir biçimde odaklanırlar. Tüm bu işlevler esnasında daha çok kiri ortadan kaldırdığından bu yöntem yüksek enerji harcayan olarak kabul edilir. Görevini tamamladığında cihaz kendi şarj durumunu kontrol eder ve minimum düzey enerjisi olsa dahi kendini şarj istasyonuna götürebilir. Bu durum cihazın marka ve modeline bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Nesnelerin interneti teknolojisi ile çalışan cihazlar akıllı cep telefonları ile kontrol edilebilir, temizlikle ilgili veriler telefonunuz üzerinden incelenebilir. Bu cihazlar, kendine özel geliştirilen mobil uygulamalara sahiptir. Bazı modeller direkt olarak Wi-fi bağlantısı aracılığıyla bağlantıya uygun olur. Cihazınızın kontrolünü cihaz göstergesinden ya da akıllı cep telefonundan sağlamanız fark etmeksizin dilediğiniz yerden cihaza temizlik yaptırabilirisiniz. Gerekli donanım ve yazılımların sağlanması durumunda bluetooth ile robot süpürge cihazınıza bağlı olmanıza gerek olmaksızın uzaktan kontrol sağlayabilirsiniz. Cihazınıza özel olarak geliştirilen uygulama ve işlevleri kullanarak temizlik programlamaları oluşturabilir ve hatta önceki temizliklerin analizini yapabilirsiniz.

Navigasyon özelliğine sahip bir robot süpürge cihazı edinirseniz bu cihaz kurulum aşamasından sonra kısa bir süre içerisinde çalıştığı alanın haritasını hafızasına kaydeder.  Bu sayede sonraki temizlik işlemleri için hazırlık yapmasının yanı sıra çarpmaması gereken nesnelerin farkına varır. Bu durum temizliğin daha kısa sürmesini sağlar. Böylelikle robot enerjiden ve de zamandan tasarruf eder.  Akıllı robot süpürge cihazın hafızasına aldığı haritayı kullanarak kendine çizdiği yol sayesinde de görevini minimum sürede bitirir. Paspas ve fırçalı modellerin yanı sıra robot süpürge seçenekleri barındırdıkları maksimum 3 tekerlek ile de tasarımı açısından dikkatleri üzerine çeker. İnce detaylarla birlikte tasarlanan bu tekerleklerin boyutları en uygun seviyede olacak şekilde üretilmiştir. Bu donanımları onlara atiklik kazandırır. Sahip oldukları tekerlekler sayesinde titiz ve hızlı temizlik gerçekleştirirler. Siz evde başka işlerinizle ilgilenirken veya dışarda olduğunuzda bile temizlik işlemini sürdürürler. Yere çok yakın cihazlar oldukları için hem rahatça hareket ederler hem de kirleri en iyi şekilde toplarlar. İçlerinde bulunan temizlik modları arasından istediğinizi seçerek nitelikli bir temizlik yapabilirsiniz. Şarj edilebilen akıllı robot süpürge seçeneklerinden birini tercih ederek temizlik için harcadığınız emeği çok büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

Robot Süpürge Seçimindeki Püf Noktalar

Zaman kazandıran ve teknolojiden oldukça faydalanarak üretilen birçok ev aleti gibi robot süpürgeler de kendi aralarında yarışır, her model kendi markasının en iyisi olmak üzere pazara sunulur. Çeşitli özellikleri ile birlikte birbirinden ayrılan bu cihazlar farklı fırça özellikleri, pil ömrü ve emiş gücüne sahip olur. Bu alandaki alışverişinizi yaparken ihtiyaç duyduğunuz özellikleri belirlediğiniz takdirde sizin için doğru ürünü bulmak oldukça kolay olur. Bu sayede bütçenize uygun şekilde robot süpürge edinebilirsiniz. Robot süpürge fiyatları ve ürün grubuna dahil diğer tüm cihazlar hakkında detaylı bilgiye erişmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Piyasada yer alan ürünlerin büyük bir kısmı kapsamlı ve yoğun işlevli robot süpürgelerden oluşur. Her biri birbirinden iddialı olan modeller zarif tasarımlarla sizlere sunulur. Lazer ve 360 derecelik tarama yapabilme kapasitesi olan cihazlar bu aktif olduğu alanı kısa sürede tüm detayları ile ezberler.  İçlerinde bulunan su tanklarıyla bazı modeller paspas görevi de üstlenebilirler. Böylelikle çıplak zeminlere paspas işlemini robot süpürgeniz ile kolayca uygulamış olursunuz. Robot süpürge kedi ya da köpek beslediğiniz evinizde maruz kaldığınız ekstra tüy ve benzeri kirleri de oldukça iyi bir performansla ortadan kaldırır. Evcil hayvanlarınızın ortaya çıkarma potansiyeli olan tüy ve kirler için de akıllı robot süpürgeler hijyenik temizlik sağlar. Ev içerisinde süpürgenin şarj istasyonundan ne kadar uzakta olduğunu belirten alan gösterge üzerinde ya da mobil uygulamada ifade edilir.

İhtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacak robot süpürgeyi bulmak için gereken püf noktası cihazı aktif olarak kullanacağınız alanın metrekare büyüklüğüdür. Alan büyüklüğü ve cihazın kapasitesinin birbirini karşılar nitelikte olması uzun süreli kullanımınızda cihaz ile sorun yaşama ihtimalinizi en aza indirir. Detaylı inceleme gerektiren noktalardan bir diğeri ise cihazların pil kapasitesidir. Yüksek batarya kapasitesine sahip ürünler genellikle uzun süreli performans sunar. Buna rağmen süpürgelerin enerji kullanım miktarları sundukları kapasiteye göre değişiklik gösterir. Cihazın yoğun enerji tükettiği bazı görevlerin ve engellerin sonucunda batarya kapasitesi ve alan büyüklüğü doğru orantılı olmayabilir. Bu sorunu çözebilmek için de batarya ve alan orantısının yanı sıra cihazın vaat ettiği çalışma süresi de incelenmelidir. Bazı cihazlar çeşitli alanlarda diğerlerine oranla çok daha başarılı performans gösterir. Bir grup robot süpürge makinesi halılar üzerinde oldukça iyi sonuçlar verirken diğer bir grup parke üzerinde daha tatmin edici bir performans sunar. Bu cihazlar çalışan ya da yoğun bir sosyal hayata sahip olan kişilerin hayatını önemli ölçüde kolaylaştır.

Robot Süpürgelerle Tertemiz Evler

Robot süpürge ürün grubuna ait cihazların büyük bir kısmı sadece evinizi temizlemekle kalmaz kendisini de temizler. Robot süpürgeleri incelerken bakabileceğiniz puan sistemi bu ürünleri size tanıtır. Robot süpürge yorumları ürün hakkında daha detaylı bilgi edinmenizi sağlar. Akıllı robot süpürge cihazları temizlik işlemlerini tamamladıktan sonra kendi kontrolleri ile filtre ya da haznesini paket şeklinde dışarı atar, sonraki temizlik işlemi için anında hazır hale gelir. Temizlik görevini gittikçe kolaylaştıran bu robot teknolojisi sayesinde bu görevler her zamankinden çok daha kolay bir hal alır. Birbirinden iddialı ürünler ilgili kategorisinde farklı cihaz özellikleri ile pazarda bulunsalar da ortalama olarak bakıldığında bir cihazın %100 dolu şarj ile faaliyet süresi ortalama 70 dakikadır. Robot süpürge kullanıcıları için bu önemli bir kriterdir. Robot süpürgelerin donanımlarından bir diğeri de cihaz tabanında bulunan tamponlarıdır.

Cihaz zeminindeki bu tamponların kullanım alanı köşe ve ulaşılması zor bölgelerdir. Hassas tamponlara sahip olan robot süpürgeler duvarlardan ve mobilyalardan kendilerini korurlar. Herhangi bir temas anında robotlar ya da dokundukları objeler zarar görmez. Manyetik özelliğe sahip cihazlar aktif oldukları durumda alan duvarları ya da kapıları açık olsa dahi süpürge kullanıcının belirlediği alandan dışarı çıkmaz. Robot sadece uygun gördüğünüz yeri temizler. Tüm evi temizlemek de tek bir odayı ya da 3 odayı temizlemek de robot süpürge cihazları ile yapabileceğiniz işlemlerdir. Hassas sensörlerinin sayesinde bu robotlar sadece sizin istediğiniz alanlara hakim olurlar. Uygun cihazlarda bağlı oldukları uygulama ya da göstergeleri üzerinden kendi programınızı oluşturabilirsiniz. Robot süpürge inceleme ve araştırması yaparken yorumlarını da okuyarak size uygun bir modeli gönül rahatlığı ile seçebilir ve yoğun bir günün ardından evinize geldiğinizde tertemiz bir ortamın tadını çıkarabilirsiniz.

Hangi Robot Süpürge Alınmalı?

Satın alacağınız robot süpürge güç ve kapasite açısından cihazı kullanmayı düşündüğünüz alanın büyüklüğü ile doğru orantılı olmalıdır. Robot süpürgenin kullanılacağı alandaki çıplak zemin ve halı yoğunluğu da göz önünde bulundurularak yapılan süpürge seçimleri en doğru tercih olacaktır.

Robot Süpürge Nasıl Çalışır?

Satın alacağınız cihazın marka ve modeline göre kurulum işleminden sonra cihazın nasıl kullanılacağı değişiklik gösterir. Genelde cihaz üzerindeki göstergeler ya da mobil uygulamalar vasıtası ile cihaz kontrol edilir ancak en doğru bilgi için ürünün kullanım kılavuzunu incelemelisiniz.

Robot Süpürge Ne İşe Yarar?

Teknoloji harikası bu cihazlar, insan gücüne gerek duymadan kendi enerjileri ile süpürme işlemi gerçekleştirebilir. Onlarca fonksiyonları ile birlikte halı, kilim, çıplak zemin ve daha birçok yüzeyde kusursuz toz alma ve paspas yapma işlevlerini gerçekleştirebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/6
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Robot Süpürge

483 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 39 / 483 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?