Davlumbazlar

Davlumbaz

Modern tasarımları ile dikkat çeken ve her mutfakta mutlaka olması gereken davlumbaz çeşitleri her geçen gün farklı tasarımları ile sizlere sunuluyor. Hız kesmeden ve ara vermeden üretimlerine devam edilen bu çeşitler mutfakta yer alan fazla ısıyı ve buharı çekmeye yarıyor. Mutfaklar, yemek pişerken ya da fırında bir yiyecek pişirirken aşırı derecede duman altı olabilir ya da buhar fazla gelerek mutfak fayanslarında su damlacıklarına ve lekelerine neden olabilir. Bu tür olumsuz görüntülerle karşılaşmamak adına mutfakta buharı ve fazla ısıyı çeken bir cihazın olması oldukça önemlidir. Her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanımı tercih edilen davlumbazlar, çeşitli renkleri ile de göz önünde olmaya devam ediyor. Hem mutfaklarda ihtiyaca yönelik olarak kullanılan hem de mutfak dekorasyonunu tam anlamıyla tamamlamaya yarayan bir cihazdır. Elektrikli bir şekilde çalışan bu modellerde aydınlatma alanları, dokunmatik ayar kısımları ya da tuşlu ayar kısımları yer alır. Çeşitli motor gücüne sahip olan modelleri mutfağınıza en uygun şekilde temin edebilirsiniz. Farklı renk tonları, farklı tasarımları ve özellikleri ile mutfaklar için en temel kullanım eşyaları arasında yer alır. İster set halinde sunulan ister tekli olarak sunulan modelleri temin ederek mutfağınızın havasını değiştirmeye ne dersiniz? Yeni nesil mutfak modellerinde mutlaka davlumbazların olduğu alan tasarımına yer verilir. Sizler de mutfağınızı baştan sona yenilemek istediğinizde öncelikle bu alanın yer aldığı tasarımla göz atabilirsiniz. Ardından mutfak dolaplarınıza ve mutfağınızda yer alan diğer küçük ev aletlerine ve beyaz eşya modellerine uygun şekilde davlumbazları seçebilirsiniz. Birçok alternatifi bulunan modeller hem dekorasyon için hem de mutfağın etkili bir şekilde havalandırılması için kullanılır. 

Davlumbaz Nedir?

Mutfaklarda ocakların üstünde yer alan kısımlara monte edilen ve mutfakta oluşan kirli havayı içine çeken cihazlar davlumbaz nedir? Sorusuna yanıt olan cihazlardır. Elektrik gücü ile çalışan bu cihazların farklı boyutları ve özellikleri bulunur. Mutfakta yemek yaparken ağır kokuların filtrelenmesine olanak sağlar. Güçlü motor özellikleri sayesinde çok geniş hacimli mutfaklarda dahi kullanımı uygundur. Ocakların üst kısmına monte edilir. İki dolap arasında yer alan davlumbazların boruları da mevcuttur. Çektikleri koku, duman ve buharı borudan geçirerek dışarıya salar. Bu sayede mutfaklarda sürekli hava akışı sağlar ve hava sirkülasyonunda bir bozulma meydana gelmez. Ocaklarda pişen yemeklerin çıkış kaynağı neredeyse bütün mutfaktır. Hava sirkülasyonu sağlanmadığı takdirde mutfakta buhar ve yağ daha fazla etrafa yayılır. Mutfaklar daha çabuk kirlenir ve dolaplarda lekeler meydana gelebilir. Bu tür sorunlar sonucunda da mutfakları sürekli derinden temizlemek zorunda kalabilirsiniz. Hem fiziksel olarak yorulmamak hem de mutfakların sürekli temiz kalmasını sağlamak adına davlumbaz aspiratör kullanımına yer vermelisiniz. Mutfakların gerçek anlamda temiz ve hijyenik kalmasına olanak sağlarken ortamın sürekli ferah olmasına da yardımcı olur. Güçlü fan özelliği sayesinde davlumbazlar buhar ve ısının ortama çok fazla yayılmadan çekilmesini ve dışarı atılmasını sağlar. Mutfakta hiçbir zaman kirli duman ya da kötü kokuları bırakmaz. İçine hapseder, filtreler. Bu özelliklere sahip olan aspiratörlerin kullanımı da oldukça uzun ömürlüdür. Yapılarında kullanılan çelik malzemeler sayesinde uzun süre dayanıklı bir şekilde kullanılmaya devam eder ve sağlık açısından da hiçbir problem teşkil etmez. 

Davlumbaz Modelleri

Şık tasarımları sayesinde hem ihtiyaca yönelik olarak kullanılan hem de mutfak dekorasyonlarında bir bütünlük sağlayan davlumbaz modelleri sizler için online raflarda yerini almaya devam ediyor. Kullandıkça memnun kalacağınız ve mutfaklarınızın hava sirkülasyonunu sağlayacak olan bu modeller arasında klasik olarak siyah, beyaz ve gümüş renk tonlarını bulabilirsiniz. Bu renklerin yanı sıra özel renk tonlarının kullanıldığı modellere de rastlayabilirsiniz. Dar mutfaklarda da geniş hacimli mutfaklarda da kullanılan davlumbazlarda bazı teknik özellikler birbirine benzeyebilir. Çeşitli renkleriyle ve şık tasarımlarıyla, dayanıklı ve sağlıklı malzemeleriyle, teknolojik özellikleriyle dikkat çeken modellerle mutfak hayatınıza daha fazla kolaylık katabilirsiniz. Bazı modellerde çelik detaylar dikkat çekerken bazı modellerde cam detaylara rastlayabilirsiniz. Tamamı cam malzemeler kullanılarak elde edilen modellerde motor gücü, emiş gücü ve ses seviyesi oldukça idealdir. Yıkanabilir filtresi bulunan modellerin filtreleri kirlendiği zaman kolaylıkla çıkarabilir ve yıkayıp kuruttuktan sonra yeniden yerine takabilirsiniz. Estetik cam modellerde uzaktan kumanda kontrolü olan bazı özellikler de bulunur. Mutfağınıza uzaktayken ancak aspiratörü kontrol etmeniz gerektiğinde uzaktan kumandayı kullanarak ayarlarını değiştirebilirsiniz. Şekil olarak ise düz ya da eğimli modeller mevcuttur. Eğimli modellerin eğim oranını tercihinize göre değiştirebilirsiniz. Bazı modellerde tuşlar ön plandayken bazı modellerde ise dokunmatik ya da LED ekranları görebilirsiniz. Bu alanları kullanarak hava emiş gücünü ayarlayabilirsiniz. Çok yoğun duman ve koku oluştuğu zaman en üst seviyede çalıştırabilir, daha az koku ve buhar durumunda ise en az seviyede çalıştırabilirsiniz. Aynı zamanda bazı modellerde ada şekillerine de rastlayabilirsiniz. Bu modellerde eğim üç farklı katmandan oluşur ve daha profesyonel bir kullanım sunar. Aynı zamanda cihazlar arasında genişlik ve ağırlık farklılıkları da meydana gelebilir. Gürültü yapmadan kullanılan bu modellerin çoğunda ışık detayı da bulunur. Gece ya da loş ortamda yemek pişirmek istediğinizde ışık göstergesini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda geceleri mutfağınızı aydınlatan bir lamba olarak da kullanabilirsiniz. Işıklarında genellikle beyaz ve sarı renkler tercih edilir. Şık tasarımlarıyla, üstün performansıyla ve özellikle de ileri teknolojik fonksiyonları ile kullanım alanı her geçen gün genişleyen modellerdir. Kokusuz bir mutfak, buhardan dolayı dolapları yapışkan olmamış bir mutfak ve sürekli temiz havanın bulunduğu bir mutfak herkesin en büyük hayalidir. Sizler de bu hayalinize bir dokunuşla ulaşmak istediğinizde, mutfağınıza uyum sağlayan modelleri tercih edebilirsiniz. Bazı modeller duvara monte edilebilen bazı modeller ise dolaplara monte edilebilen özelliklere sahiptir. 

Davlumbaz Fırın Modelleri

Ankastre ya da davlumbaz fırın olarak adlandırılan modeller set olarak satışa sunulur. Hava kontrolünü sağlayan davlumbazlarınızı temin ederken aynı renk ve markaya ait olan fırınlarını da temin ederek bir bütünlük elde edebilirsiniz. Üstü cam ya da çelik şekilde tasarlanan fırınlarda lezzetli yemeklerinizi kısa sürede hazır hale getirebilirsiniz. Elektrikli ya da gazlı ocak tipleri, farklı enerji sınıfına ait fırın kısımları, doğalgaz ya da LPG ile çalışan ocak yakıt tipleri ile ocak yüzeyleri arasında her zaman bir bütünlük mevcuttur. Eğitim davlumbazlar ya da düz tipli davlumbazlar ile kullanılan bu fırınlar davlumbaza tam paralel şekilde monte edilir. Mutfak dolaplarının alt kısmında fırının yerleşmesi için özel bir alan açılır. Genişliği, ocak tipi, yakıt tipi ve enerji sınıfı model ve markalara göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak ise ileri teknoloji kullanılarak tasarlanan fırın modellerinin bazılarında turbo özelliği de bulunur. Bu özellik sayesinde en acil durumlarda yemekleri hemen pişirebilirsiniz. Cam yüzeyli modellerde ayak bulunmaz. Düz cam şeklinde tasarlanan bu modellerin temizliği de oldukça kolaydır. Bazı fırın modelleri tek başına fırın olarak sunulurken bazı modellerde set üstü tasarımları da görebilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik olarak temin edeceğiniz bu modellerin kullanım süresi de oldukça uzundur. Beyaz eşya setleri içinde temin edebileceğiniz gibi ayrı bir ürün olarak da temin edebilirsiniz. Fırın modellerinde farklı program sayıları da bulunur. 3 programlı modellerden 8 programlı modellere kadar giderek artış gösteren modellere bir göz atabilirsiniz. Hem mutfağınızın dekorasyonuna hem de mutfak alanlarının arasında yer alan mesafeye en uygun modelleri kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Davlumbaz Filtresi Ne İşe Yarar?

Tüm modellerde yer alan davlumbaz filtresi, bu cihazların en önemli kısmıdır. Davlumbaz filtreli modellerin kullanımı mutfakların hava sirkülasyonu için daha önemlidir. Mutfaklarda her zaman yağsız ve çok kısa süre pişmesi gereken yemekler yapılmaz. Bazen oldukça uzun bir süre pişmesi gereken ve yağlı olan, fazla koku ve buhar yapan yemeklerin de pişmesi gerekebilir. Böyle durumlarda davlumbazların kullanımı daha fazla devreye girer. Cihazların görevini yerine tam olarak getirebilmesi için de filtreli olması daha önemlidir. Bazı modellerde çıkarılabilir bazı modellerde ise sabit filtreler mevcuttur. Sabit filtreli olan modelleri yerinde temizlerken çıkarılabilir olan filtreleri çıkararak temizleyebilir ve kuruduktan sonra yeniden takabilirsiniz. Filtre kullanımı aspiratörlerin görevini tam olarak yapabilmesini sağlar. Mutfaklarda meydana gelen fazla duman, koku ve buharı içine çeker ve hapseder. Daha sonra boruya doğru göndererek dışarıya salınmasında önemli bir rol oynar. Karbon malzemeler kullanılarak tasarlanan filtre modelleri mutfakta oluşan yağı ve nemi de tutar. Özellikle de tam ocakların üstüne gelecek şekilde konumlandırılan bu filtreler sürgülü ya da mandallı gibi çeşitli tasarımlara da sahiptir. Sizler de kullanım kolaylığı açısından işinize en çok yarayacak olan modelleri seçebilirsiniz. Marka ve modellere göre filtrelerin teknik özelliklerinde değişiklikler meydana gelebilir. Ama tasarımı ve içerdiği özellikler her ne olursa olsun kullanım amacı değişmez. Yağı ve nemi hapseder. Bu sayede mutfakta oluşan kötü kokuların ya da yağ kokularının daha kolay atılmasına da yardımcı olur.

Davlumbaz Seti

Mekanik kontrol tipine sahip olan davlumbaz seti modelleri fırına ve ocak üstüne de sahip olabilir. Set olarak satışa sunulan modelleri bir bütün olarak temin edebilir ve mutfaklarınızda dekorasyona da uyum sağlayabilirsiniz. Set olarak sunulan modellerde hem davlumbazın kendini hem fırın hem de ayaz yer alır. Üç farklı parçadan meydana gelen bu setlerin fiyatları da gayet idealdir. Setlerin özelliklerini yakından inceleyerek cihaz tipine, kontrol tipine, cihaz genişliğine, kademe sayısına, ses seviyesine, hava debisine, rengine ve cihaz şekline daha rahat karar verebilirsiniz. Temel bir ihtiyaç olmasının yanı sıra mutfak dekorunda da önemli bir yere sahip olan setlerin doğru seçilmesi oldukça önemlidir. 

Davlumbaz Ölçüleri

Farklı markaların sunduğu modellerde davlumbaz ölçüleri de farklı şekilde karşınıza çıkabilir. Cam ya da çelikten tasarlanan modellerde standart ölçülerin yanı sıra mutfakların hacmine bağlı olarak artan ölçülere de sahip olabilirsiniz. En temel ölçüler arasında ise 60 cm cihaz genişliği yer alır. Piramit şekle, eğimli şekle ya da T tipi şekle göre ölçülerinde artış meydana gelebilir. Bu nedenle bir cihaz temin etmeden önce mutlaka mutfak dolaplarında özel olarak ayrılan bölümün ölçülerini bilmeniz gerekir. Bu sayede en doğru modelleri temin edebilirsiniz. Ölçülerinin yanı sıra mutfak hacmine bağlı olarak kullanılacak olan kademe sayıları, hava debisi, ses seviyesi ve kontrol tipi de önem arz eder. Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurarak ve ölçüleri arasında uyum sağladığından emin olarak cihazınızı satın almalısınız. 

Davlumbaz Fiyatları 

Markalara ve modellerin özelliklerine bağlı olarak davlumbaz fiyatları da değişkenlik gösterebilir. Ancak genel olarak tüm modellerde uygun fiyatları bulmanız mümkündür. Cam tasarıma, çelik tasarıma, ses ve kademe seviyesine, kullanılan davlumbaz borusu detaylarına ve set oluşuna göre fiyatların farklı olması da oldukça normaldir. Sizler de hem mutfak dekorunuza en uygun olan hem de bütçenizi aşmanıza gerek kalmayan modelleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Birçok alternatifi bulunan bu modeller arasından tüm özellikleri ve kalitesi ile orantılı olan fiyatlı modelleri seçebilirsiniz. 

Davlumbaz Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

İlk kez kullanacak olanlar için mutfağa dair yer alan sorular içerisinde davlumbaz nedir? Sorusu da yer alır. Mutfağınıza ilk kez aspiratör alacağınız zaman ya da var olanı değiştirmek istediğiniz zaman dikkat etmeniz gereken hususlar mevcuttur. Öncelikle estetik açıdan mutfağınızla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Farklı hızları farklı kademeleri ve farklı özellikleri bulunan modeller arasından seçim yaparken mutlaka güç ve gürültü özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Çok gürültü yapmayan ve kısa sürede hava sirkülasyonunu sağlayan modelleri seçmeye özen göstermelisiniz. Ocağınızla paralel olarak kullanılacağı için genişliklerinin ve ebatlarının orantılı olmasına dikkat etmelisiniz. Estetik uygunluğun yanı sıra kullanışlı olması da oldukça önemlidir. Bu hususta kesinlikle en kullanışlı olan modelleri seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Emiş gücüne, aydınlatma gücüne ve temizlik kolaylığına da dikkat ederek bir model seçmeniz gerekir. Bu sayede kullanışlılığından faydalanırken sık sık temizlemek zorunda kalmayacağınız bir yapı malzemesi seçmeniz de önemlidir. Bu hususlara dikkat ederek satın alacağınız aspiratörleri uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Davlumbaz Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Çeşitli özelliklere sahip olan modellerde davlumbaz mangal, filtre, fırın ve ocak gibi farklı alanlara sahip olan türler de mevcuttur. Farklı aparatları da göz önünde bulundurularak davlumbazlarınızı temizlerken de dikkat etmeniz gereken noktalar mevcuttur. Cam ya da çelik malzemelerden tasarlanan bu modellere kesinlikle sünger ve tel sürmemeniz gerekir. Filtreleri sabit olan modelleri temizlerken yumuşak uçlu fırçalar kullanabilirsiniz. Ancak aspiratörlerinizin çizilmediğinden emin olmanız gerekir. Estetik açıdan bir bozulma meydana gelmemesi, boyalarında solma ya da kalkma gibi sorunlar yaşanmaması adına yumuşak bezlerin kullanımı da oldukça önemlidir. Deterjan olarak ise köpüren ve kimyasal maddesi çok olmayan deterjanları tercih etmelisiniz. Yüzeysel leke bırakan temizlik malzemelerini bu cihazların temizliğinde tercih etmemelisiniz. Filtreleri çıkarılabilen modellerde ise temizlik çok daha kolay olur. Filtreleri mandal ya da sürgülerinden çıkardıktan sonra fırçalayarak, bol miktarda köpürterek sıcak su ile temizleyebilirsiniz. Yağ ve kirinden tamamen arındırdıktan sonra kurumaya bırakabilirsiniz. İster kendiliğinde kurumalarını bekleyebilir ister pürüzsüz bir bez kullanarak kurutabilirsiniz. Cihazın kalan kısımlarını ise nemli bir bezle silebilir ve hemen ardından leke kalmayacak şekilde kurulayabilirsiniz. 

Davlumbazın Kullanılma Amacı Nedir? 

Mutfakta meydana gelen kötü kokuları ve kirli havayı çekmektir. Yemeklerden buharla birlikte çıkan yağ ve nemi hapsetmek ve mutfaklarda temiz hava sirkülasyonunu sağlamaktır. Üst kısımlarında yer alan borular sayesinde kirli hava dışarıya kolaylıkla atılır. 

Davlumbaz Kullanılmazsa Ne Olur?

Mutfaklarda çok daha sık temizliğe ihtiyaç duyulur. Mutfak dolapları ve mutfakta yer alan diğer tüm eşyalarda yapışkan lekeler meydana gelir. 

Davlumbaz Set Halinde Bulunur Mu?

Elbette ocak ve fırın ile uyumlu set halinde bulunan modeller de mevcuttur. 

Davlumbaz Mutfak Dekorasyonunda Önemli Midir? 

Temel bir ihtiyaç olmasının ve mutfağın temiz havasını kontrol etmek amacıyla kullanılmasının yanı sıra mutfak dekorasyonu için de önemli bir cihazdır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Davlumbaz

893 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Renk
Toplam 24 / 893 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?