Davlumbazlar 

Hepsiburada.com'un bu kategorisinde ihtiyacınıza en uygun davlumbazı seçerek, mutfağınızın en doğru şekilde havalandırılmasını ve oda içi iklimlendirmesini sağlayabilirsiniz. Havanın etkili bir şekilde temizlenmesi, kötü kokuları giderdiği gibi, nem içinde bulunan yağların mutfağınıza yayılmasını önler ve olası yangın risklerinin de önüne geçer.

Davlumbaz Fiyatları Ve Çeşitleri

Davlumbaz fiyatları, kategori içinden seçebileceğiniz farklı modellere, markalara, motor gücüne, tasarıma ve ürünün teknik özelliklerine göre farklılık gösterecektir. Ankastre mutfağınızın en şık parçalarından biri olan davlumbazlar; yüksek çekiş gücüne sahip ultra sessiz motor seçeneği, seramik ve çelik yüzeyler, farklı aydınlatma opsiyonları gibi özellikleri sayesinde birbirinden ayrılırlar.

Son dönemde en çok tercih edilen halojen aydınlatmalı modeller, hem mutfak dolabını hem de ocağı son derece estetik gösterir. Kügerr, Silverline ve Ferre gibi dünyaca ünlü markaların, asimetrik cam kanat panelli, asansör panelli ve minimalist çelik tabanlı modelleri, kullanışlı olduğu kadar oldukça zarif bir tasarıma sahiptir.

Davlumbaz çeşitleri, ankastre mutfağın genel özelliklerine ve mimari yapısına göre farklılık gösterebilir. Seçim yaparken üzerinde durulması gereken en önemli noktalardan biri, motor çekiş gücüdür. Çok geniş hacimli mutfaklarda, homojen bir hava temizliği için, 850 m3/h üzerinde çekiş gücüne sahip modelleri tercih etmek gerekir. Orta büyüklükte bir mutfak için ise 500 m3/h güç gayet yeterli olacaktır. Kategori içinden farklı güç seçeneklerine ve teknik donanımlara sahip ürünleri ve fiyatlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Davlumbaz Nedir?

Mutfaktaki yemek kokularını filtreleyerek içine çeken ve bu kokuların havalandırma kanalları üzerinden tahliye edilmesini sağlayan davlumbazlar, sadece ocak üzerinde oluşan duman ve kokuları yok etmez;. Aynı zamanda ortamda oluşan nemin de azalmasına katkıda bulunarak, düzenli temiz hava sirkülasyonu sağlar. Çıkış kaynağı olan ocak üzerine monte edilmesinden dolayı kirli hava ve duman, ortama yayılmadan güçlü fanlar tarafından emilir.

Davlumbaz almaya karar verirken, mutfağınızın genişliğine ve ergonomisine uygun olan modellere yönelmeniz faydalı olacaktır. Bu sayede, hem yemeklerinizi daha konforlu bir şekilde pişirebilir hem de ocak ve dolapların temizliğini kolaylaştırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise, seçeceğiniz modelin, belirli standartlar ve hijyen koşullarına uygun olarak imal edilmesidir. Yüksek ısı ve yoğunluk karşısında kolayca deforme olan, esneyen ve oksitlenen ince sac ya da alüminyum malzemeler ile hazırlanan ürünler yerine, paslanmaz çelik ve profiller kullanılan modelleri tercih etmeniz sağlığınız ve güvenliğiniz açısından son derece önemlidir. Çelik malzemeler, daha dayanıklı ve sağlıklı olduğu gibi, diğer malzemelere kıyasla çok daha uzun ömürlüdür.

Davlumbaz Ne İşe Yarar?

Mutfakların en temel havalandırma sistemlerinin başında gelen davlumbazlar, havada bulunan sis, duman, kötü koku ve yemek kokularını temizlemek için kullanılan aletlerdir. Aspiratörlerden en temel farkı, kurulum esnasında, dışarı ile bağlantısı olan bir bacaya monte edilmesi ve daha donanımlı olmasıdır. Ayrıca, farklı renk ve tasarımla sunulan modelleri sayesinde dekoratif anlamda da ankastre mutfakların en önemli tamamlayıcılarından biridir.

Mutfak içinde davlumbaz kullanılmaması birçok farklı soruna neden olabilir. Yemek yaparken oluşan dumanın, astım hastaları ve kronik nefes darlığı rahatsızlıkları olan kişiler için son derece zararlı olduğu bilinmektedir. Bunun dışında, ortamdaki ağır kokular ve duman kısa sürede, mutfak ve diğer odalarda bulunan eşyaların üzerine siner ve kötü kokuya neden olur. Davlumbaz ve aspiratörler, havadaki kokularla birlikte, yağ ve kireç parçacıkları taşıyan buharı da emer. Bu sayede, ahşap, metal ve kumaş bazlı eşyalarınızın rutubete maruz kalarak çabucak kirlenmesi, paslanması ve yıpranması önlenebilir.

Davlumbaz Fiyatları

356 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Franke
  2. Arnova
  3. Kügerr
  4. Mekappa
  5. Siemens
  6. Ferre
  7. Esty
  8. Simfer
  9. Bosch
  10. Hoover
  11. Samsung
  12. Arçelik
  13. Silverline
  14. Termikel
  15. Vestel
  16. Eminçelik
  17. Profilo
  18. Dominox
  19. Naturel
  20. Teka
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Cihaz Tipi
 6. Cihaz Şekli
 7. Hava Debisi (m3/sa) A-Z
 8. Kademe Sayısı
 9. Cihaz Genişliği A-Z
 10. Renk A-Z
 11. Ses Seviyesi (dB) A-Z
 12. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/235604/22006
BAŞA DÖN