Elektrikli Çay Makineleri

Çay, en önemli geleneksel içeceklerden biridir. Siyah çay veya bitki çaylarını demlemek için kullanabileceğiniz farklı tasarım ve yapılarda elektrikli çay makineleri vardır. Birçok marka tarafından, mutfağınızla uyum içerisinde olabilecek elektrikli çay makinelerinden arzu ettiğiniz birini seçerek, çok daha rahat ve hızlı bir şekilde çaylarınızı hazırlayabilirsiniz.

Elektrikli Çay Makineleri

Genellikle bir ısıtma haznesi ve demlikten oluşan elektrikli çay makinelerinin, her gereksinime uygun olabilecek ısıtma ve su kapasiteleri bulunur. Kaynatılan suyun sıcak kalmasına imkân sağlayan ve gelişmiş rezistans sistemlerine yer veren bu ürünler, genellikle gizli yapıdaki rezistanslarıyla olası kazaların ve tehlikeli durumların önüne geçer. Birçok elektrikli çay makinesinde yer alan kireç önleme mekanizması sayesinde, uzun süreli kullanımlarda bile sahip olduğunuz makinelerin su hazneleri kireçlenmeyebilirler.

Bazı ürünlerde bulunabilen kablo sarma yuvası, cihazı kullanmadığınız zamanlarda kablo karmaşası yaşanmasını engelleyebilir. Tercih edebileceğiniz kimi çay makinelerinin elektrik akımını sağlayan konum, su haznesinden ayrı durumdadır. 360 derece dönebilme yeteneğiyle donatılan bu ürünler size, çaydanlığı her açıdan kolay kavrayabilme özelliği sunabilir.

İkisi bir arada modeline sahip elektrikli çay makinelerinin bir kısmında, su haznesi ve demliğin yanı sıra, bir de kahve makinesi bölümü bulunur. Bu ürünlerle aynı anda hem çayınızı hem de kahvenizi hazırlayabilir, misafirlerinize farklı alternatifler sunabilirsiniz.

Elektrikli Çay Makinesi Fiyatları

Farklı malzemelerden üretilen elektrikli çay makinelerini, gereksinimlerinizi göz önünde bulundurarak seçmeniz uygun olur. Eğer klasik çaydanlıklardan hoşlanıyor ve çelik demlikteki çay lezzetini, sahip olduğunuz çay makinesinden de bekliyorsanız, çeşitli markalar tarafından geliştirilen paslanmaz çelik ve kromdan kaplamalı çay makineleri size göre olacaktır.

Camın saflığı ve zarafetinden vazgeçemiyorsanız, hem su kazanı hem de demlik bölmesi camdan yapılan ürünlere yönelebilirsiniz. Kimi çay makinelerinde bulunan demlik içi renkli ledler sayesinde, mutfağınızda farklı bir atmosfer de oluşturabilirsiniz.

Bunların yanı sıra, dijital göstergeli otomatik çay makinelerini de seçebilir, bu aygıtlar aracılığıyla saat ve tarih gibi bilgileri öğrenmenin yanı sıra, kullanım kılavuzlarında belirtilen talimatları takip ederek arzu ettiğiniz lezzetteki çayın otomatik olarak hazırlanmasının keyfine varabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz elektrikli çay makinelerinin fiyatları; üretildikleri malzeme, bulundurdukları ısıtma kapasitesi, su haznesi boyutları ve sundukları ekstra özelliklere göre değişebilir. Örneğin küçük aileler için tasarlanan 1,5 litre kapasiteli camdan üretilmiş bir çay makinesiyle, özel günler için dizayn edilen semaver modeli çay makinelerinin fiyatları arasında farklılık bulunabilir.

Elektrikli Çay Makinesi Çeşitleri

Her türlü ihtiyaca cevap verebilecek şekilde tasarlanan, birçok farklı model ve fonksiyona sahip elektrikli çay makineleri beğeninize sunulur. Küçük bir aileniz varsa ve genellikle sabah kahvaltılarında çay tüketiyorsanız, 1,2 litreden başlayan su haznelerine sahip ürünler sizin için uygun olabilir. 1500 Watt’a kadar ısıtma kapasitesi bulunan bu aygıtlar, çayınızı hazırladıktan sonra düşük seviyede çalışarak demlediğiniz çayın sıcak kalmasını sağlarlar.

Geniş bir aileye sahipseniz, yönelmeniz gereken ürünler çok daha yüksek kapasiteli çay makineleri olmalıdır. Krom, paslanmaz çelik, cam gibi malzemelerden üretilen elektrikli çay makineleri, üzerlerinde bulunan farklı renklerdeki aydınlatmalarla su sıcaklığını size gösterebilir. Ayrıca, çaydanlık kısmında yer alabilen su göstergeleri ile aygıt içerisinde ne kadar su kaldığını kolaylıkla tespit edebilirsiniz. 1,5 ilâ 1,7 litre arası su kapasiteli çay makineleri, 2200 Watt’a kadar ısıtma gücüne sahip olabilirler ve geniş ailelerin ihtiyaçlarını karşılarlar.

Toplantı veya çok sayıda davetlinin katılabileceği bir ağırlama içinse semaver modeli ürünler ön plana çıkar. Bu ürünlerin sahip oldukları kapasite, normal elektrikli çay makinelerine oranla hayli yüksektir. Böylelikle davetlerinizde uzun süreler boyunca, demlediğiniz çayın keyfini çıkarabilir, tekrar çay demleme zahmetinden kurtulabilirsiniz. 15 litreye kadar su haznesi olan semaver modeli çay makineleri, 1750 Watt ısıtma gücüyle gelirler. Seçeceğiniz ürünlerde paslanmaz çelikten imal edilen çay filtreleri bulunabilir.

Siz de mutfağınızla uyumlu olabilecek elektrikli çay makinelerinden birini edinebilir, mutfağınızın şıklığını artırmakla birlikte, tadına doyulmaz çaylar demleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Elektrikli Çay Makineleri

1353 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 1353 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?