Fritöz Markaları ve Fiyatları

Pazar kahvaltılarının vazgeçilmezi, enfes yemeklerin tamamlayıcısı patates kızartmasının kokusu bile herkesi cezbeder. Kızartılmış mevsimlik sebzelerin et yemeklerine verdiği lezzeti de bilmeyen yoktur. Tüm bu muhteşem tatlara, Arnica, Fakir ve Korkmaz gibi çeşitli markaların fritözlerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Fritöz Fiyatları Ve Modelleri

Fritözler; kapasiteleri, pişirme alternatifleri ve özellikleri bakımından değişen fiyatlarla satın alınabilir. Fritöz fiyatını etkileyen ilk özellik, ürünün pişirme kapasitesidir. Küçük aileler için 1 litreye kadar olan ürünler yeterliyken, daha büyük aileler ya da yüksek kapasite arzulayanlar, daha fazla kapasiteye sahip ürünleri seçebilirler. Endüstriyel amaçlı ya da profesyonel kullanımlar için 8 litreye kadar çıkan kapasitelerde fritözler tercih edilebilir.

Kızartma yağından hoşlanmayan, hafif beslenmeyi seven ya da sağlık koşulları için az yağlı yiyeceklere yönelenlere, çok daha az yağ ile kızartma yapan fritözler daha uygundur. Çok az miktarda yağ kullanarak, az yağlı kızartmalar pişirebilen bu modeller, patates dışında sebze, hamur işi ya da et pişirmek için de kullanılabilir. Seçilen fritöz modelinden bağımsız olarak, tüm fritözlerin haznesinin çıkarılabilir ve kolay temizlenir olmasına dikkat edilmelidir. İşlem sırasında fritöz ile birlikte gelen özel aparatlarının kullanılması haznenin aşınmasını engelleyerek, ürünün ömrünü uzatır.

Fritöz Nasıl Kullanılır?

Klasik fritözlerin haznesinde kullanılacak maksimum yağ miktarı belirtilir. Ürüne seviyeyi aşan yağ konması, yağın kızdıkça köpürmesine ve taşarak fritöze yayılmasına sebep olur. Bu sebeple, en fazla maksimum seviyeye kadar kızartma yağı doldurulur. Fritözün ısı ayar göstergelerinde hangi yiyecek için kaç derece ısı gerektiği belirtilir. Pişireceğiniz yiyeceğin ısısı, göstergelerden ayarlanır ve fritözün istenen sıcaklığa ulaşması için belirli bir süre beklenir.

İstenilen sıcaklığa ulaşıldığında, fritözün sepeti kullanılarak yiyecekler yağ ile buluşturulur. Düzenli olarak kontrol edilerek, yiyeceklerin kızarması beklenir. Kızaran yiyecekler, fritözün aparatları kullanılarak ayrı bir tabağa alınır. Kızartmaların koyulacağı tabağa, temiz bir kağıt peçete koymak, fazla yağın süzülerek azaltılması için faydalıdır. Kızartma işlemi bittiğinde, ürün kapatılır, fritözdeki yağın soğuması beklenir ve yağ boşaltılır. Bu aşamada, çıkartılabilir hazneli ürünler pişirme sonrası temizleme için avantajlı ve kullanımı daha kolaydır.

Az miktarda yağ kullanan fritözlerde ise, ürünün açıklamasında belirtilen miktarda yağ, kızartılacak ürünlere eklenir. Belirli bir sürenin ardından, kızartma işlemi tamamlandığında ürünler ayrı bir tabağa alınır ve fritöz diğer kullanımlar için temizlenir.

Fritöz Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Fritöz alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. İlk olarak, ihtiyacınızı karşılayacak kapasitelerde ürün tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Çok kızartma yapan ya da kalabalık bir aile iseniz, küçük fritözler yetersiz kalacak, işlem süresini uzatacaktır. Büyük kapasiteli fritöz kullanarak bir seferde ihtiyacınız olan patatesi, sebze ya da diğer yiyecekleri kızartabilir, zamandan tasarruf edebilirsiniz. Küçük aileler içinse, büyük fritöz kullanmak yağın ısınması için gereken sürede zaman kaybı ve fazla yağ kullanma gibi dezavantaj getirir. Ailenizin ihtiyaçlarına uygun fritözü seçmek zaman, maddiyat ve temizlik bakımından önemlidir.

İkinci olarak, fritözün ısı ayarlarının değiştirilebilir olması, farklı yiyecekleri farklı ısılarda kızartma imkanı tanır. Daha kolay pişen yiyecekleri düşük ısılarda pişirmek gerekirken, zor pişen yiyecekler için daha yüksek ısı gerekir. Bu gibi durumlarda, ihtiyacınız olan ısıyı ayarlayabilmeli, her yiyeceği ideal ısısında pişirmelisiniz. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu, fritözün temizlik koşullarıdır. Burada, fritözün çıkartılabilir hazneli olmasına özen gösterilmelidir. Çıkartılabilir hazneler, kızartma sonrası yağlı haznenin kolayca çıkarılıp yıkanması için avantajlıdır. Aksi taktirde, temizleme işlemi zaman alır ve hijyen bakımından verimsiz olabilir.

Fritöz dışında farklı beyaz eşya çeşitlerini de sitemizde bulabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Fritöz Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 124 ürün
DSACategoryId/2147483637/22001/22017