Hayatı gittikçe kolaylaştıran elektronik cihazlardan biri olan yumurta pişirme cihazları, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan yumurtaları tam istediğiniz gibi pişirmek için kullanılır. Özellikle istenilen kıvamı tutturamayanlar için kısa sürede tam kıvamında yumurtalar pişirmeye imkan veren ürünler hepsiburada.com’un bu kategorisinde sizlere sunuluyor. Farklı özellikleri ile pratik bir kullanım sunan cihazlar, kalabalık aileler için kahvaltı hazırlarken en büyük yardımcınız oluyor.

Yumurta Pişirme Cihazları

Birbirinden farklı yumurta pişirme makineleri arasında küçük aileler için 2 yumurta pişiren ve kalabalık aileler için 6, 7 ve 8 yumurtayı aynı anda pişirme kapasitesine sahip modeller, kategoride bulunuyor. Sert, orta, az pişmiş ve rafadan gibi farklı kıvamda yumurta pişiren cihazlar arasında özellikle zamanlayıcı işlevi olanları tercih edebilirsiniz.

Otomatik kapanma ve yumurtaların piştiğini gösteren alarm gibi farklı fonksiyonlara sahip ürünler Sinbo, Arnica ve Fakir gibi ünlü markalarda yer alıyor. Alarm özelliği ile yumurtaları haşlarken, farklı işler yapmanıza imkan veren makineler arasında, kontrol lambası ile görsel uyarı veren ürünler de kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Yapışmaz taban yüzeyi sayesinde temizlemesi oldukça kolay olan yumurta pişirme aletleri arasında aşırı ısınmaya karşı önlemi bulunan ürünler, siz ve aileniz için güvenli bir kullanım sunuyor.

Kategoride çılbır yumurta pişirmeye imkan veren cihazlar ve çubuk omlet yapmayı sağlayan ürünler de bulunuyor. Özellikle küçük ebatları ve şık modelleri ile mutfakta fazla yer kaplamayan cihazları tercih ederek, hem mutfağınıza şıklık katabilir hem de işlevsel fonksiyonları bulunan ürünleri kolayca kullanabilirsiniz.

Yumurta Pişirme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Karmaşık elektronik aygıtların aksine, oldukça kolay bir kullanıma sahip olan yumurta pişirme cihazları, farklı markalardan olsa da genelde kullanım şekilleri aynıdır. Pişirme şekline bağlı olarak, farklı sürelerde yumurtayı pişiren ve farklı oranlarda suya ihtiyaç duyan cihaza, yumurtayı koymadan önce soğuk suyla yıkamak gerekiyor. Yumurtaların üzerinde çeşitli çatlaklar oluşmaması ve yumurtaların basınç altında patlamaması için yumurtanın üzerine birkaç küçük delik açmanız tavsiye edilir.

Yumurtaları cihaza yerleştirmeden önce, yumurtaları pişirme şekline bağlı olarak, gerekli miktarda su cihazın tabanına eklenir ve su ekleme işleminden önce cihaz doğru konumlandırılmalıdır. Eklenecek su miktarının cihazda belirtilen noktaları geçmemesi gerekir ve yumurtanın dar ve delinmiş kısmı üste gelecek şekilde yumurtalar cihazın içine yerleştirilir. Cihazın kapağı tam olarak kapatıldıktan sonra, açma düğmesine basılır ve cihazın özelliklerine bağlı olarak ışığın sönmesi veya alarmın çalması halinde cihazın kapağı açılır. Özellikle yumurtaları buharda pişiren cihazlarda öncelikle buharın çıkmasını beklenir ve ardından yumurtalar çıkarılır.

Yumurta Pişirme Cihazı Sağlıklı Mı?

Özellikle suda kaynatırken çok pişirilen ya da az pişirilerek çığ bırakılan yumurtanın sarısında, demir minerali yok olur. Aynı zamanda fazla pişen yumurtada oluşan kötü koku ve yumurta sarısı etrafında oluşan yeşil tabaka yumurtada sülfür oluştuğunu gösterir. Yumurta pişirme cihazları, yumurtayı tam kıvamında ve doğru yöntemle pişirdiği için besinin içindeki vitaminler kaybolmaz ve normal pişirme esnasında oluşan kötü koku oluşmaz.

Pişirme teknikleri arasında en sağlıklı pişirme yöntemi olarak kabul edilen buharda pişirme tekniği, yumurta pişirme cihazlarının en önemli özelliğidir. Buharda oldukça kısa sürede pişen yumurtalar, hem besin değerlerini kaybetmediği için daha sağlıklı hem de daha lezzetli olur. Yumurtayı kırarak da pişirmeye imkan veren cihazlar ise yapışmaz yüzeye sahiptir, böylece çılbır yumurtayı yağsız yapmaya imkan verir. Çılbır yu

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Yumurta Pişirme Cihazları

17 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Sinbo
  2. Fakir
  3. Arçelik
  4. WMF
  5. Cloer
  6. Cuisinart
  7. Stilevs
  8. Caso
  9. Goldmaster
  10. IDEENWELT
  11. Maksi Pazar
  12. Premier
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ek Özellikler
 6. Yumurta Adedi
 7. Güç (W) A-Z
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483637/22001/17003942
Başa dön