Yumurta Pişirme Cihazları

Yumurta Pişirme Cihazları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok yerde büyük oranda kolaylık sağlanmıştır. Bu yerlerden birisi de mutfaktır. Özellikle farklı türde yemeklerin yapıldığı sırada çeşitli elektronik cihazlara ihtiyaç duymak oldukça doğaldır. Bu cihazlar sayesinde yapılmak istenen kısa sürede kolaylıkla yapılabilir. Bunlar arasında yer alan yumurta pişirme cihazı da kişilerin dilediği tarzda yumurtayı kısa sürede yemesinde yardımcı olmaktadır. Bu cihazlar, farklı yumurta kapasitesi ve farklı yumurta pişirme gözleriyle hemen hemen her mutfakta ihtiyaç duyulan aletler arasında yerini almıştır. Özellikle fazla yer kaplamaz ve kolay temizlenebilir yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu cihazlar sayesinde çok fazla sayıda çocuğa sahip anne ve babalar sabah kahvaltısında rahat edebilecektir.

Gündelik hayatın yoğunluğuyla birlikte zaman daha da önemli bir hale gelmiştir. Bu yoğunluğun arasında yemek yapmak gibi aktiviteler zaman alıcı olabilmektedir. Zaman almasının yanında yapılmak istenen yumurta, istenilen şekilde yapılamayabilir. Bu noktada yumurta pişirme makinesi tavsiye edilebilir. Bu elektronik cihazlar sayesinde kısa sürede istenilen sayıda yumurtayı istenilen şekilde pişirmek oldukça mümkündür. Bu cihazlar, genellikle benzer özellikler içerse de yumurta gözleri ve pişireceği yumurta sayısı bakımından farklılık taşımaktadır. Bu noktada kişiler kaç kişilik bir evde yaşıyorlarsa o büyüklükte ve özellikte bir cihaz seçmeleri daha mantıklı olacaktır. Bu cihazlar sayesinde kısa sürede istenilen şekilde yumurta pişirebileceksiniz ve kahvaltıda eğer yumurta olmazsa olmaz diyenlerdenseniz pişirme işlemini oldukça kısa sürede ve tam istediğiniz şekilde halledebileceksiniz. Böylece hem sağlıklı beslenme, hem de zamandan tasarruf etme şansı elde edebileceksiniz. 

En Keyifli Kahvaltılara Eşlik Edecek Yumurta Pişirme Cihazları

Kahvaltı, birçok kişinin olmazsa olmazları arasında bulunabilmektedir. Hem güne zinde ve iyi bir şekilde başlamak, hem de gün içerisindeki yapılması gereken işlere konsantre olabilmek ve her şeyden önemlisi sağlıklı olabilmek için kahvaltı öğünü oldukça önemlidir. Kahvaltıda sıklıkla tüketilen yiyeceklerden birisi de yumurtadır. Yumurta, içerdiği proteinler sayesinde oldukça önemli bir besindir. Her yaştan kişinin keyifle tüketebildiği yumurtalar, aynı zamanda gelişim çağındaki çocukların sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi ve gelişebilmesi için oldukça önemlidir. Yumurta pek çok yiyecek yapımında kullanılan veya sırf kendisi rahatlıkla tüketilebilen, sağlıklı ve pek çok kişi tarafından keyifle tüketilebilen bir besindir. Bu sebeple doğal olarak tek bir yöntem ve şekilde değil farklı türlerde yapılabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi kendini elektronik aletlerde de gösterir olmuştur. Yumurta yapımını oldukça kolay hale getiren elektronik aletlerden birisi de yumurta pişirme cihazlarıdır. Özellikle az sayıda aileler için ve muhafaza edilme rahatlığı açısından 2'li yumurta pişirme makinesi oldukça pratiklik sunacaktır. 2'li olanlar taşıma kolaylığı da sunacağından özellikle seyahat sürecinde de rahatlıkla kullanılabilecektir. Böylece yumurta keyfi tek bir yerde sınırlı kalmış olmamaktadır. 

Yumurta pişirme cihazları, yumurta kapasitesinin yanı sıra bu yumurtaların farklı pişirilebilmesi açısından da kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Yumurta birçok farklı şekilde tüketilmek istendiği için cihazların taşıdığı özellikler buna uygun olarak tasarlanmıştır. Yumurta pişirme makinesi rafadan yumurta yapma imkânı verebildiği gibi sahanda yumurta yapmanıza da imkân sağlamaktadır. Böylece yumurtayı farklı şekillerde tüketmek ve kahvaltılara farklılık katmak mümkündür. Cihazlardaki farklılığı oluşturan bir diğer şey ise cihazların gücüdür. Bu aslında ne sıklıkla yumurta tüketildiğiyle yakından ilgilidir. Eğer çok fazla yumurta tüketen kalabalık bir aileye sahipseniz o zaman güçlü ve birçok bölmesi olan cihazı tercih edebilirsiniz. Böylece tek seferde birden çok yumurtayı farklı şekilde pişirebilirsiniz. Bu hem yemeklerde farklılık yaratmanızı, hem de zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilecektir. Böylece aceleyle işe gitmek zorunda olduğunuz günlerde bile uğraşmadan kısa sürede yumurtanızı istediğiniz şekilde yiyebilme fırsatını yakalayabileceksiniz.

Yumurta Pişirme Cihazları Kullanımı

Hayatı kolaylaştıran ve zamandan tasarrufu sağlayan elektronik aletler arasında yer alan yumurta pişirme cihazlarının kullanımı, oldukça kolay ve konforludur. Makinelerin kullanımı, ürünün taşıdığı özelliklere ve bu özelliklerin nerde bulunduğuna göre farklılık göstermektedir. Genellikle açma kapama ve ayar düğmesiyle birlikte yumurta pişirme cihazları, alt ve üst kısımdan oluşmaktadır. Alt kısım yumurtanın pişmesini sağlayan basit bir düzeneğe sahipken üst kısım ise yumurtaların yerleştirildiği yerdir ve ısınının kaybolmaması için kapaklı bir şekilde tasarlanmıştır. Genellikle paslanmaz çelikten üretilen bu makinelerle birbirinden farklı türde yumurta yapabilmek mümkündür. Yumurta pişirme cihazı kullananlar da görecektir ki genellikle bu cihazların tümü oldukça rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.  Hemen hemen tüm cihazlar, belirli farklı özellikleri barındırmasının yanında temel şeylere sahiptir. Bunlar arasında ısıtma tavası, güç bölgesi, ölçü fincanı, elektrikle bağlantılı olan kablo ve fiş, üst kapak ve yumurtaların konulduğu raflar bulunmaktadır. Cihazı kullanmadan önce mutlaka kullanma kılavuzu incelenmeli, cihazın mevcut özellikleri iyice kavranmalı ve ondan sonra kullanılmaya başlanmalıdır. Bu hem sizin güvenliğiniz, hem de ürünün kullanım ömrü ve özelliklerinin iyi bir şekilde kullanılması açısından önemlidir.

Yumurta pişirme aleti çok basit bir çalışma prensibi barındırmaktadır. Bu cihazları çalıştırmak, için öncelikle su haznesine konulacak olan su miktarının belirlenmesi gerekir. Bunun için ölçü kabının kullanılması yararlı olacaktır. Genellikle bu ölçü kabı, üç bölmeden oluşmaktadır. Bunlar yumurtanın az, orta veya çok pişirilebilmesi için önemlidir. Yumurtanızın nasıl olması gerektiğine karar verdikten sonra ölçü bölmesindeki yeteri kadar suyu cihazın bununla ilgili su bölmesine koymanız yeterli olacaktır. Bu noktada cihazınızın yatay bir şekilde olduğundan emin olmalısınız. Böylece suyun etrafa yayılması gibi bir durumla karşılaşmazsınız. Suyu koyduktan sonraki işlem ise yumurtaların hazırlanmasıdır. Makinede bulunan iğneyle ya da başka bir iğneyle yumurtanın tabanında küçük bir delik açın. Bu işlem sayesinde yumurtaların patlamasının önüne geçmiş olursunuz. Ardından dikkatli bir şekilde yumurtaları raflara yerleştirmek ve yumurtaların haşlanması için beklemek yeterli olacaktır. Bunun için elektrikle çalışan modellerde fişi prize takmak gerekir. Belirli bir süre geçtikten sonra başlangıçta döktüğünüz su buharlaşacak ve mevcut olan termostat makinenizi kapatacaktır. Ardından gelen uyarı sesiyle artık yumurtalarınızı makineden çıkarabilirsiniz. Bu noktada dikkatli olmak oldukça önemlidir. Üst kapak genellikle ısıyı geçiren plastik kapaktan yapıldığından eliniz yanabilir. Bir bez yardımıyla kapağı açıp yumurtaları içerisinden aldığınızda yumurtanız yemeye hazır hale gelecektir. Düzgün ve özenli bir kullanım, cihazınızın kullanım ömrünü arttıracaktır. Bunun yanında hem sizin, hem de çevrenizin güvenliği açısından doğru bir kullanım oldukça önemlidir.

Yumurta Pişirme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hemen hemen birçok ürün, özellikle elektronik eşya gibi ürünlerin alışverişinde birtakım noktalara dikkat etmek hem sağlığınız, hem de bütçeniz için oldukça önemlidir. Yumurta pişirme cihazı almadan önce ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına, bütçenize uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Bunun yanında almayı düşündüğünüz tüm yumurta pişirme cihazlarının mevcut özelliklerini iyi bilmek de doğru cihazı tercih etmenizde yarar sağlayacaktır. Yumurta pişirme cihazınızı seçmeden önce ilk olarak yumurtayı nasıl tükettiğiniz önemlidir. Rafadanın yanında sahanda yumurta da tercih ediyorsanız o zaman haşlama özelliğinin yanında farklı özellikleri bulunan cihazlara yönelmeniz gerekmektedir. Bunu cihazın farklı pişirme olanakları sunacak parçalara sahip olup olmadığına bakarak anlayabilirsiniz. Yumurta pişirme cihazı seçerken cihazın kolay temizlenebilir olmasına da dikkat etmeniz, size kolaylık sunacaktır. Paslanmaz çelikten üretilmiş bir pişirme cihazı, suya maruz kalsa bile bir sorun çıkarmayacak basit bir silme işlemiyle eski haline kavuşabilecektir. Temizlik işleminin cihazın mevcut olan özelliklerine ve yapısına da zarar vermemesine dikkat edilmelidir.

Ayrıca cihazın kullanılacağı yerde yaşayan kişi sayısı da oldukça önemlidir. Kalabalık bir aileye sahip değilseniz 3’lü yumurta pişirme makinesi işinizi görürken daha kalabalık bir aileye sahip iseniz 6’lı ürünlere yönelmeniz daha mantıklı olacaktır. Bu yüzden kişi sayısına uygun ürün seçimi oldukça önemlidir.  Pişirme cihazı almadan önce bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise cihazın sağlam ve güçlü bir yapıya sahip olmasıdır. Mutfakta birtakım kazaların olması oldukça doğaldır. Pişirme cihazı da istemeden de olsa elinizden kayıp düşebilir. Bu noktada sağlam olmayan bir makine parçalara ayrılabilir. Dolayısıyla olabildiğince sağlam maddeden yapılmış pişirme cihazlarına yönelmek daha mantıklı olacaktır. Gücün yanında ise seçeceğiniz ürün mutlaka enerji tasarrufu yapabilen bir ürün olmalıdır. Böylece gereğinden fazla elektrik tüketmeyecek ve çevreye zarar vermemiş olacaksınız. Bir diğer dikkat edilmesi gereken durum ise yumurta pişirme makinesi süresi olacaktır Ne kadar kısa sürede pişerse o kadar zamandan tasarruf edeceğinizden özellikle işe oldukça erken giden ve yoğun bir tempoya sahip olan kişilerdenseniz pişirme süresi sizin için önem taşıyacaktır.

Yumurta Pişirme Cihazı Temizliği ve Bakımı

Yumurta pişirme makinesi temizliği hem sağlığınız, hem de makinenizi uzun süre kullanabilmeniz için oldukça önemlidir. Yumurta pişirme makinelerinin farklı özellikleri, boyutları ve işlevleri olabileceğinden temizlikleri ve bakımları da farklılık gösterebilir. Bu yüzden makinenin temizliğine başlamadan önce kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde okumak oldukça önemlidir. Makinenizin genel özelliklerine hâkim olmak da temizlik sırasında size zaman kazandırmakla birlikte maksimum düzeyde verim alabilmeniz için önemlidir. Bu cihazlar, genellikle elektrikle çalışan ürünler oldukları için su ile temasından olabildiğince kaçınılmalıdır. Bu istenmeyen kazalara sebep olabilir. Yine kimyasal maddelerin temizlik aşamasında olabildiğince kullanılmaması sağlıklı olacaktır. Çünkü kimyasal maddeler ister istemez makinelerin yüzeyine yerleşebilmektedir. Bu da özellikle sahanda yumurta yemek isteyen kişiler için sorun teşkil edebilir. Tek bir yumurta pişirme makinesinde birbirinden farklı yumurta yapılabilir. Sahanda yumurta, omlet veya rafadan yumurta gibi tercihler farklılık gösterebildiği için makinenin farklı kısımlarının olması doğaldır. Bunların da yine temizliğinde değişiklik olabilir. Örneğin; rafadan kısım az kirlenebilirken sahanda yumurtanın yapıldığı kısım daha çabuk yağlanıp kirlenebilmektedir. 

Çoğu yumurta haşlama cihazı temizlenmeden önce mutlaka elektrik ile bağlantısı ortadan kaldırılmalıdır. Temizlik boyunca cihazı kapalı durumda tutmanın, olası kazaların olabildiğince önüne geçeceği de unutulmamalıdır. Hemen hemen her pişirme cihazında mevcut olan ana gövde kesinlikle su ile temas ettirilmemelidir. Makinenin çalışmasını sağlayan ve elektrikle ilgili birçok parçanın burada olduğu kısım nemli bir bezle dikkatli bir şekilde temizlenebilir. Farklı işlevleri olan takıp çıkartılabilir ve elektrikle hiçbir bağlantısı olmayan parçalar ise nemli bir bezle silinebileceği gibi direkt sabunlu su ile de yıkanabilmektedir. Çünkü bazı parçalarda sahanda yumurta gibi kabın tamamını kirletecek işlemler yapılabilir. Bu noktada parçaların yağlı kalmaması için sabunlu ılık suyla yıkanmaları daha mantıklı olacaktır. Sabunlu suyun yanı sıra aşındırıcı ve güçlü kimyasallar içeren temizlik malzemelerini tercih etmemeniz daha mantıklı olacaktır. Bunun yanında cihaza ve parçalara zarar vermemek için sert fırça ve sünger kullanımlarından da kaçınmak gerekir. Cihazların ısıtıcı tabanlarında oluşacak kireçlenmelerin önüne ise su ve sirke karışımıyla geçilebilir. Bakım ve saklamanın doğru yapılması ürünü daha uzun süre kullanmanızı sağlamakla birlikte bütçe dostu bir yaklaşım da sunar. 

Yumurta Pişirme Cihazı Fiyatları 

Teknolojik aletler insan taleplerinin artması, teknolojinin gelişmesi ve birçok zorluğu ortadan kaldırmaya yardımcı olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Özellikle mutfak aletlerinin kullanımı kişilere zaman kazandırmakla birlikte çok iyi sonuçlar alabilmesine yardımcı olur. Mutfakta kullanılan ve hayatı büyük oranda kolaylaştıran makinelerden birisi de yumurta pişirme cihazlarıdır. Bu cihazlar, kalabalık aileler için vazgeçilmez ürünlerden birisidir. 4lü yumurta pişirme makinesi çekirdek bir aile için yeterli gelecekken özellikle iki veya üç kuşak bir arada yaşayan kalabalık aileler, yemek konusunda sıkıntı yaşayabilmektedir. Bu noktada 6 veya daha fazla yumurtayı aynı anda muhafaza edebilen cihazların tercih edilmesi daha mantıklı olabilir. Günün önemli öğünleri arasında yer alan kahvaltıda fazla yumurta tüketen kalabalık aileler için bu cihazlar, zamandan tasarruf etmeye yardımcı olmakta aynı zamanda leziz yumurtalara kavuşulmasına olanak sunmaktadır. Birçok farklı türde yapılabilen yumurtalar sayesinde aileler, kalabalık da olsa dilediği yumurtayı oldukça kısa bir sürede yiyebilecektir. Yumurta pişirme makinesi fiyatları ürünün kalitesine, markasına, kullanım ömrüne, taşıdığı özelliklere ve boyutuna göre değişiklik gösterir. Fiyatların değişkenlik göstermesinde en çok etkili olan faktörler kaç adet yumurta hacmine sahip olduğu, genişliği ve başka taşıdığı ek özelliklerdir.

Yumurta pişirme cihazlarında genel olarak amaç aynı anda birçok yumurtanın farklı özelliklerde pişebilmesini sağlamak olsa da cihazların genel yapısı ve taşıdığı özellikler birbirinden farklılık gösterecektir. Paslanmaz çelik tasarımın, çıkarılabilir çeşitli aparatların, pişirme süresi sonunda sesli uyarının, elektronik kontrolün ve erken kapatma seçeneğinin olması gibi etkenler fiyatları etkileyecektir. Farklı şekillerde yumurtanın yapılabilir olması da cihaza geniş özellikler katacağı için fiyatlar da etkilidir. Genellikle ön kısımda yer alan açma kapama düğmesinin LED özelliğinin olup olmaması da kullanım açısından rahatlık sunacağı için fiyatları etkileyecektir. Tüm bu özelliklerin yanında fiyatı etkilen bir diğer önemli unsur ise cihazın mevcut olan gücüdür. Çünkü bu güç, pişirilecek olan yumurtanın kısa sürede pişebilmesi için oldukça önemlidir. Cihazınız ne kadar güçlü olursa o kadar dayanıklı olacak ve yumurtalarınızı olabildiğince kısa sürede pişirecektir. Kolay temizlenebilir ve kir tutmaz bir yapıya sahip olması da konfor sunacağından fiyatlarda değişiklik ortaya sunacaktır. Her bütçeye uygun yumurta pişirme cihazlarına yönelik dilerseniz kullanıcı yorumlarını da okuyabilirsiniz. Bu kullanıcı yorumları doğru ürünü tercih etmenizde size oldukça yardımcı olacaktır. İhtiyaç, istek ve bütçeniz doğrultusunda Hepsiburada'da yer alan birbirinden farklı yumurta pişirme cihazına ulaşabilirsiniz.

Yumurta Pişirme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Yumurta pişirme cihazları kullanımı hangi tarzda yumurta yenilmek istendiğine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle ne tarzda yumurta yapılmak isteniyorsa makine o konuma getirilir, yumurtalar dikkatli bir şekilde yerleştirilerek ve kapağı kapatılarak elektrik yardımıyla pişirilir. 

Yumurta Pişirme Makinesi Kaç Dakikada Pişirir?

Pişirme süresi makinenin gücüne ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. 350W güce sahip bir makine yaklaşık olarak yumurtalarınızı 8-12’dk da pişirebilecektir. Makinenin mevcut gücü arttıkça pişirme süresi de kısalacaktır. 

En İyi Yumurta Pişirme Makinesi Hangisi?

En iyi yumurta pişirme makinesi göreceli bir kavramdır. Ancak genel olarak iyi yumurta pişirme makinesi uzun süre kullanılabilen, sağlam, kısa sürede yumurta pişiren, güçlü ve mevcut ihtiyaçlara cevap veren makine olarak adlandırılabilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yumurta Pişirme Cihazları

97 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 97 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?