Güneşin cilt üzerinde her ne kadar faydası bulunsa da fazla maruz kalındığı zaman cildi erken yaşlandırdığı ve hatta deri kanserine kadar hastalıklara yol açtığı bilinmektedir. Güneş içerisinde yer alan UVA ve UVB ışınları ciltte büyük zararlara yol açmaktadır. İşte bu nedenle özellikle bol güneşli yaz günlerinde cildi güneş ışınlarına maruz bırakmamak adına güneş koruyucu ürünler kullanılması gerekir. Ancak bu ürünleri seçerken de bir hayli dikkatli olunmalıdır çünkü cilt tipi bu konuda önemli kriterler arasında yer alır.

Güneş Koruyucu Ürünler

Özellikle yaz günlerinde güneşin zararlı ışınlarından korunmak adına tercih edilen güneş ürünleri birçok özelliğine göre değişiklik oluştururlar. İlk olarak seçeceğiniz üründen önce kendi cilt tipinizi tanımanız size büyük kolaylık sağlayacaktır. Netice de seçeceğiniz ürünü cilt tipinize uygun olarak düzenli kullandığınız da faydasını görebilirsiniz. Örneğin hassas bir cilt yapınız varsa güneş kremini daha yoğun kullanmanız gerekir. Aksi taktirde çok yararını göremeyebilirsiniz. Güneş ürünlerinin koruma faktörü de dikkat edilmesi gereken en önemli kriterler arasında yer alır. Faktörüne göre seçilen ürünlerde oran fazla oldukça koruma da o derece artar. SPF 15'lik bir güneş kremi yüzde 93' koruma sağlarken 30'luk olan krem yüzde 97'e varan koruma sağlayabilir.

Güneş ürünlerinin kalitesi ve markası verimli ve hızlı sonuçlar almak adına oldukça büyük önem taşır. Kaliteli ve bilinen markanın ürünleri geniş spektrumlu koruyucular oldukları için daha derinlenmesine koruma sağlarlar. SPF ibaresi taşıyan güneş ürünleri sadece UVB ışınlarına karşıdır. Ancak UVA ışınları da zararlı oldukları için cildin erken yaşlanması yol açarlar. Bu bakımdan güneş ürünü seçerken geniş spektrumlu olmasına da dikkat edilmelidir. Güneş ürünleri daha çok deniz kıyısında kavurucu sıcaklarda güneşlenirken tercih edilir. Haliyle cilde uygulandıktan sonra suyla temas etmesi, terle beraber akması veya sürtünme sonucu dağılması kaçınılmazdır. Ancak suya karşı dayanıklı olan ürünler bu gibi sorunlarla karşılaşsanız bile etkisini kaybetmeyerek uzun süre devam ettirebilirler.

Güneş ürünleri farklı amaçlarla kullanılabilen türlere sahiptir. Daha çok krem olarak tercih edilse de güneş sütleri, bronzlaştırıcılar, güneş yağları, vücut spreyleri, yağsız güneş koruyucuları, güneş losyonları, yaşlanma karşıtı güneş kremleri, güneş öncesi ve sonrası losyonları da koruyucu ürünler arasındadır. Ayrıca yüz bölgesi içinde ayrı güneş kremleri bulunur. Bunlar yağsız oldukları için yeşil çay, E vitamini, aloe vera ve Bisobolol içerikleri sayesinde ciltte parlama yapmaya engel olurlar.

Güneş Koruyucu Ürünlerin Faydası

Güneş Koruyucu Ürünleri seçerken birçok açıdan dikkatli olunmalıdır. Ürünün kalitesi ve güneş koruma faktörü daha hızlı ve faydalı sonuçlar almak için önemlidir. Cilt tipine uygun olarak seçilen 50 faktörlü kremler zararlı UVA ve UVB ışınlarından korumakla beraber aynı zamanda hücre yeniliğine de fayda sağlarlar. Mineral filtreli oldukları için hamilelerde rahatlıkla kullanabilir.

50 faktörlü olan güneş ürünleri antioksidan özellikli termal suyuyla zenginleştirilmişlerdir. Bu sayede cildin en alt tabakasına kadar nüfuz ederek ışınların neden olduğu hücre hasarlarından korurlar. Genellikle dermatolojik testten geçtikleri için parfüm ve paraben içermezler. Suya, kuma ve tere karşı dayanıklı olmaları ise en büyük avantajları arasında bulunur. Minimum kimyasal filtreli olmaları bağlamında rahatlıkla tercih edilebilir.

15 ve 30 faktörlü güneş ürünleri ise güneş ışınlarından korumakla beraber aynı zamanda kuru ciltleri yoğun nemlendirirler. Hipoalerjenik özellikleri ise avantajdır. Gün içinde serbest radikellere ve makyaja karşı daha mat ve temiz bir cilt sunarlar. Ayrıca komedan oluşumuna neden olmadıkları için makyaj alt kremi olarak da kullanılabilirler.

  • Güneş Koruyucu Ürünlerini Ne Zaman Uygulamalıyız?

  • Güneş, cilt üzerinde yıpratıcı bir etkiye sahiptir. Hem kendi cildiniz hem ailenizin sağlığı için güneşe çıkmadan yarım saat önce güneş koruyucu ürününüzü uygulamanız gerekir. Özellikle sahil ve havuz gibi su kenarlarında güneş koruyucu giysiler ve ürünler tercih etmeniz daha sağlıklı olur.
  • Güneş Koruyucu Ürünü Bir Kez Sürmek Yeterli Mi?

  • Güneş koruyucu ürünü, güneşe çıkmadan yarım saat önce uygulamanız gerekir. Ancak tüm gün bu uygulama sizi koruyamaz. Gün içerisinde iki üç saat gibi aralıklar ile güneş koruyucu ürününüzü tekrarlamalısınız. Özellikle deniz ve havuz içerisinde güneşin cildiniz üzerindeki etkisini anlamayabilirsiniz. Fakat gün sonunda cildinizin olumsuz etkilenmemesi için suya girmeden önce güneş kreminizi sürmeniz daha doğru olur.
  • Hassas Ciltler Güneşe Karşı Nasıl Korunmalı?

  • Hassas ve açık ton ciltler, güneşe karşı daha savunmasız olur. Bu nedenle Arko güneş koruyucu ürünler içinde yer alan yüksek koruma faktörlü güneş koruma sütü seçeneklerini tercih edebilirler. Hassas cilde sahip kişiler; güneş koruyucu ürünleri yüz ve vücut bölgelerine belli aralıklar ile uygulamanın yanında şapka, şemsiye gibi koruyucu nesnelerden yardım almalıdır. Çok fazla güneşte kalmamaya ve öğlen saatlerinde güneşlenmemeye dikkat etmelidirler.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Güneş Koruyucu Ürünleri

Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Güneş Ürünleri
Güneş Ürünleri
Güneş Krem ve Losyonları
Güneş Krem ve Losyonları
Güneş Sonrası Ürünler
Güneş Sonrası Ürünler
Bronzlaştırıcılar
Bronzlaştırıcılar
Çocuk Güneş Ürünleri
Çocuk Güneş Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 3691 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32010889