Kilosuna dikkat eden ve sağlıklı yaşamayı hayat tarzı haline getiren bireylerin vazgeçilmez eşyalarının başında yer alan basküller, teraziler, vücut analiz cihazları, her banyoda yer alması gereken eşyalar kategorisinde yer alıyor. Günlük hayatın telaşı içerisinde hangi besinin ne kadar tüketildiğine dikkat edilmiyor ve zaman zaman bu durum kiloda artışa sebep olabiliyor. Kilo artışını ya da azalışını gözlemlemek de kullanılan tartı cihazları, vücut sağlığının korunması gerektiğini işaret eden önemli cihazlar haline geliyor.

Basküller, Teraziler ve Vücut Analiz Cihazları

Yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerektiğinin sinyalini veren tartı cihazları, teknolojinin gelişmesi ile birlikte çeşitli modelleriyle günlük hayatta kullanım rahatlığı sağlıyor. Özellikle duştan sonra hafifleme hissinden dolayı, banyoda konumlandırılan tartı cihazları arasında vücut kas, yağ ve su kütlesini de ölçen cihazlar mevcuttur. Kilo kontrolünün sağlanması birçok metabolik hastalığın önlenmesinde koruyucu bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Artan yağ oranını kontrol altında tutmak için günlük alınan kalori miktarlarını dengelemek bilinçli bir birey olmanın temelleri arasında yer alıyor.

Diyabet, yüksek kolesterol, hipertansiyon gibi hastalıkların ana nedenlerinden biri olan kiloları kontrol altında tutabilmek ve kilo verme sürecini takip etmek için kullanılan basküller düşük pil göstergeli, dijital, fazla yük göstergeli, otomatik kapanma gibi birçok işlevsel özelliğe sahip olarak üretiliyor. Kilo takibinin yanı sıra vücut yağ, su ve kas kitlesini de ölçen baskül çeşitleri, tartı cihazlarının işlevselliğini arttırıyor. Sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için gerekli olan yağ, su ve kas kitlesi değerlerinin bilinmesi bilinçli bir kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Bu değerlerin açık bir şekilde görülmesini kolaylaştıran vücut analiz cihazları, sağlıklı kilo vermek için gerekli bilgileri içeriyor. Tartı cihazlarının sadece işlevsel olması değil aynı zamanda şık ve modern tasarımlarıyla da ilgi çekmesi onların satın alınmasını kolaylaştırıyor. Çeşitli renklerde tasarlanan birbirinden farklı modelleriyle göz dolduran baskül çeşitleri, teraziler ve vücut analiz cihazları kilosuna dikkat edenlere özel kişisel bakım cihazları arasında vazgeçilmez yerini sağlamlaştırıyor.

Vücut Analiz Cihazı Nedir?

Vücut yağ, su ve kas kitlesini ölçerek kilo kontrolünün sağlanmasında daha açık verilere ulaşılmasını kolaylaştıran vücut analiz cihazı iç organlardaki yağlanma ili ilgili bilgilerde veriyor. Oluşan veya oluşması muhtemel yağ dokusundaki artışların görülmesini sağlayarak bu artışların engellenmesi için tedbirler alınmasını sağlıyor. Aynı zamanda verilen kiloların vücut yağ kitlesinden mi yoksa kas kitlesinden mi olduğu hakkında bilgiler veriyor. Fiziksek aktivite yetersizliğini belirleyerek, istenilen hedeflere ulaşılmasında yapılması gereken egzersizlerin planlanmasında rol oynuyor.

Sağlıklı yaşam sürdürülmesi için kilo kontrolü önemlidir. Vücut analiz cihazı uygulanan diyet programının vücut ta meydana getirdiği değişiklikleri gözlemlemede yardımcı olur. Yapılan antrenmanların kas kütlesi ve bazal metabolizma üzerindeki etkilerinin gözlemlenmesinde bilimsel değerlendirmeler yaparak gerçek bilgilere ulaşılmasını sağlar. Uygulanan diyet ve egzersiz programının işe yararlılığının değerlendirilmesini sağlar. Her yaştan bireyin kullanımına uygun olan vücut analiz cihazı, vücudun sıvı, yağ ve kas kütlesi oranlarını belirleyerek, diyetin düzenlenmesine yardımcı olur. Profesyonel olarak da kullanılabilen tıbbi cihaz, özel bir hafızaya da sahiptir. Hafıza özellikleri sayesinde aile içindeki tüm bireylerin kilo kontrolleri periyodik olarak gözlemlenebilir ve bu bilgiler ışığında sağlık açısından değerlendirmeler yapılabilir. Uygulanan aktivite ve diyet bilgilerinin de depolanabilir olması beslenme ve egzersiz programının işe yararlığının test edilmesini sağlar. Beslenme programındaki değişikliklerin tümü kaydedilerek kilo kontrolünün planlı olarak uygulanması sağlanır. Ev de ya da iş yerinde kilonun düzenli olarak takip edilmesinde güncel bilgiler veren modern ve şık tasarımlarıyla göze de hitap eden vücut analiz cihazları, kendine dikkat edenlerin dünyasında önemli ve özel bir yere sahip, fonksiyonel cihazlardır.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Baskül, Terazi ve Vücut Analiz Cihazları

.
.
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1225 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012176