Hasta Bezleri

Hasta bezleri ameliyat geçiren, yatağa bağımlı olarak yaşayan, ürolojik rahatsızlıkları olan veya benzer durumlardaki ihtiyaç sahibi yetişkinler için tasarlanmış kullanışlı ve gerekli ürünlerdir. Sızdırmayan, ergonomik olarak tam uyum gösteren, kaliteli hasta bezlerinin seçimi daha rahat bir kullanım alanı sağlayacağından önemlidir. Hasta bezleri başta idrar kaçırma rahatsızlığı olmak üzere hastalık, ameliyat, doğum gibi pek çok durumdan ötürü kullanılan, hijyenik ve steril olmaları sebebiyle sıklıkla tercih edilirler. Medikal bir ürün olan hasta bezi kullanımı hem kişinin kendisi için hem de eğer bakımlı bir hasta ise ilgilenen kişi için oldukça pratiktir. Doğru bedende seçilip kullanıldığında sızdırma ya da akma gibi durumlarla karşılaşmanıza olanak kalmaz. Aksi halde bedene uymadığı için sıkıntılı durumlar yaşanabilir. Bel bantlı, külot tipli, yıkanabilir yapılı bezler gibi pek çok çeşidi mevcuttur. Örneğin; külot tipli ve beli lastikli olan ürün iç çamaşırı gibi kolayca giyilir. İç dokusunun emici yapısı ve pedleri sayesinde kişinin kendisini rahat hissetmesini sağlar. Değiştirmesi, giyilip çıkarılması daha kolay halde olur. Kaliteli ve ergonomik olarak insan vücudu ile uyumlu olan modelleri seçmeniz rahat etmeniz açısından önem taşır. Bir diğer çeşidi de ped şeklinde olan ve yatak koruyucu özellikte hasta bezleridir. Bunlardan başka ürünün bir diğer çeşidi olarak da cırt cırtlı modeller mevcut olup yatan hastaların kullanımı için genellikle kullanılır. Kadın ya da erkek hiç fark etmeden ihtiyaç sahibi herkes beden ölçüsüne uygun olarak rahatlıkla hasta bezi kullanabilir.

Hasta Bezi Kullanımı

Hasta bezi kullanımı bez ihtiyacı olan kişinin durumuna göre değişiklik gösterir. Örneğin; yatan hastalar için daha çok cırtlı olarak takılıp çıkarılabilen modeller şeklinde kullanımı tercih edilir. Böylelikle yatağa bağımlı olduğu için alt bezini kendi değiştiremeyen hastanın, cırtlı bezler sayesinde hasta bezi değişimi daha kolay sağlanır. Bu hem hasta olan kişi hem de onun bez değişimini yapan kişi için büyük bir kolaylıktır. Külot hasta bezi modelleri ise kendi bakımını yapabilen kişilerin kullanımı için daha uygundur. Temizliği kolay olduğu için bu ürünün kullanımı oldukça pratiktir. Hasta bezinin düzenli ve sık sık değiştirilmesi önemlidir. Diğer türlü bakteri ve mikrop oluşumuna ortam hazırlayabilir, tahriş, pişik ya da yara gibi istenmeyen durumlar görülebilir. Bezin uzun süre değiştirilmeden kalması kötü kokuya da neden olacağından bekletilmemesi en doğrusu olur. Bunun için hasta bezlerinin düzenli aralıklarla değişiminin yapılması ve kişinin kişisel temizliğine de önem göstermesi gerekir.

Temizlik ve Konfor İçin Hasta Bezi

Günlük hayat rutini içinde bazı istenmeyen durumlarla karşılaşmanız mümkündür. Sağlık gibi hastalık süreci de insana dair bir durumdur. Böyle özel ve zor zamanlarda konforunuzu arttırmak hem yaşam kalitenizi hem de enerjinizi olumlu yönde etkiler. Sık idrara çıkma, idrar kaçırma, mesane problemleri, kanama, doğum, ameliyat, hastalık gibi pek çok süreç sonunda hasta bezi kullanımı gerekebilir. Bu insani ve doğal olan ihtiyacın karşılanmasında medikal hasta bezi modelleri sizin yanınızda yer alır. Hem vücudunuz ile uyumlu hem de rahatça kullanabileceğiniz modeller ile dilediğiniz ürünü kullanabilirsiniz. Medikal hasta bezleri çocuk bezi ya da hijyenik pedlerden ayrı olarak yetişkinlerin kullanımı için ve daha yoğun sıvılara karşı olarak geliştirilen ürünlerdir. Kadın ve erkek hasta bezi modelleri olabileceği gibi ortak kullanılan çeşitleri de mevcuttur. Beden ölçülerinizi doğru bilmeniz kullanımınız için yeterlidir. Çeşitli ölçülerde satılan hasta bezi XL bedene kadar bulabileceğiniz de bir üründür. Her bireyin yapı ve vücut ölçüsü farklı olduğundan ürünler beden farklılığı esasına uygun olarak üretim yapar. Hasta bezi markaları oldukça fazla alternatifi sizlerin beğenisine sunar. Hasta bezi kullanımı gibi zorunlu olan bir durumda bu markalar arasından kaliteli ve güvenli olanları kullanarak hayatınıza rahatça devam edebilirsiniz. Başta kişisel hijyeniniz ve temizliğiniz için size gerekli olan bezler rahat hareket etmeniz ve bir konfor alanı oluşturmanız açısından da gereklidir. Temiz ve ferah hissederek ister evinizde isterseniz dışarıda rahatça vakit geçirebilir kolay kullanımı ile zorlanmadan ve vakit kaybetmeden temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hasta Bezi Çeşitleri

Kadın ve erkek hastalar için önemli bir ihtiyaç olan hasta bezlerinin pek çok çeşidi mevcuttur. Hasta bezi çeşitleri içinde en çok bilinen ve kullanılan cırt cırtlı hasta bezleridir. Daha çok ameliyat ya da hastalık sonrası durumlarda hareket güçlüğü çeken ve yerinden kalkamayan hastalar için kullanılan bu tip modellerde alt örtüsü ya da pedi de kullanılarak yatağın daha hijyenik kullanımı sağlanabilir. Bir diğer çeşit hasta bezi modeli de külot hasta bezleridir. Bu tip ürünlerin bazı modellerinde tüm yüzeyi yumuşak tekstil yapıda malzeme ile üretildiğinden kullanımda rahatsızlık vermez ve ses yapmaz. Tıpkı iç çamaşırı giyer gibi kolayca giyerek kullanabilirsiniz. Dış dokusunun kumaşsı ve yumuşak kaplamasına karşın iç dokusu emici ve sızdırmayı engelleyen pedlerden üretilir. Böylece nemi ve kokuyu içine hapseder. Belindeki lastik sayesinde sizi rahatsız etmez. Alışverişinizi yaparken beden ölçünüzü bilmeniz ve ona göre seçim yapmanız üründen verim alarak kullanmanız için önemli bir ayrıntıdır. Hem kadın hem erkek kullanımına uygun modeller olduğu gibi, erkek veya kadın kullanımına ayrı olarak üretilen modeller de mevcuttur. Paket üzerindeki beden ve kullanıcı bilgilerini kontrol ederek uygun çeşidi kolayca bulabilirsiniz. Eğer büyük beden bir kullanıcı iseniz hasta bezi large alternatif olarak kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir üründür. Bir başka ürün çeşidi yıkanabilir hasta bezi modelleridir. Bir diğer adı da mesane külodu olarak kullanılan bu ürünler de yine idrar kaçırma ve benzeri problemlerde sıklıkla tercih edilen kullanışlı bezlerdendir. Sıvı geçirmeyen kumaşı sızdırmalara karşı sizi korur. Özel hışırtı yapmayan PVC dış yüzeyi ile rahatsızlık hissetmezsiniz. Esnek bel lastiği belinizi sıkmadan rahat bir şekilde kullanmanıza olanak tanırken, bacak lastikleri bacaklarınızı kavrayarak sızdırma yapmasını engeller ve size hareket kabiliyeti sağlar. İç yüzeyinin özel dokusu sayesinde emiciliği yüksektir. Yıkanabilir olduğundan tekrar kullanıma uygun bir ürün olup aynı zamanda ekonomik ve bütçe dostu bir tercihtir. Hasta bezleri çok fazla marka ve çeşit seçeneği ile satışa sunulduğundan doğru bedeni bilerek ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir çeşidi seçip güvenle kullanabilirsiniz.

Hasta Bezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta bezi kullanımı buna ihtiyaç duyan kişinin önemli gereksinimlerindendir. Hastanın kişisel temizliği ve bakımı için ürün pratik ve kolay bir yol sunar. Ürünün doğru ve etkili kullanımı için satın almadan evvel bazı noktaları göz önünde bulundurmanız yararınıza olur. Bu noktalara kısaca şöyle değinmek mümkündür :

  • İlk olarak ne tip bir hasta bezine ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekir. Eğer hasta ayağa kalkabilecek durumda ve hareket zorluğu çekmiyorsa hasta bezi külot şeklinde olanların kullanımı hem kolay hem de daha pratiktir. Yatağa bağımlı bir hasta için ise yattığı yerden bezi değiştirmenin daha kolay olduğu klasik cırtlı modellerin seçilmesi doğru bir karar olur. Hastanın yerinden kalkamadığı ve hareket kabiliyetinin sınırlı olduğu bu gibi durumlarda cilt tahrişini de en aza indirmek için bu tip bezler ideal bir seçimdir.
  • Alacağınız bezin kullanacak kişinin bedeni ile uyumu dikkat etmeniz gereken bir başka noktadır. Hasta bezi small, medium, large gibi çeşitli beden alternatifleri ile satışa sunulduğundan seçenekleriniz fazladır. Hastanızın kalıbı ve bedenine göre bir çeşidi alarak kullanmanız gerekir. Diğer türlü büyük ya da küçük gelme durumu ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin; bedeni dar gelen bir külot bez kullanan kişinin belini sıkabilir ya da vücuda tam oturmadığı için dışarı sızıntı, bulaşma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Tam tersi olarak çok büyük gelen bezler de işlevini tam olarak yerine getiremez ve hastanın rahat etmesine engel olur.
  • Seçtiğiniz bezlerin kalitesi de kullanımını etkileyen faktörlerdendir. Emiş gücü yüksek, kaliteli pedli, sağlam iç dokuya sahip ürünler sızdırma yapmayacağından rahatlıkla tercih edebileceğiniz ürünler arasındadır. Böylelikle uzun süre güvenle kullanma imkanı elde edersiniz. Medikal olarak gerekli standartlara uygun olarak üretilen ve satılan ürünleri tercih etmeniz sizin içi en karlısı ve sağlıklısı olacaktır.
Hamilelik Sonrası Hasta Bezi Kullanımı

Hasta bezi kullanımına ihtiyaç duymanız için pek çok farklı durum ortaya çıkabilir. Bu durumlardan biri de hamilelik ve sonrasındaki süreçtir. Doğumdan sonra bebeğin dünyaya gelmesi ile gebelik süreci sonlansa dahi annenin vücudunun eski haline dönebilmesi için zamana ihtiyaç vardır. Bu iyileşme süreci yaklaşık altı haftaya varan sürelerle devam eder. Hangi tür doğum yapılırsa yapılsın kanama ve akıntılar doğum sonrası görülebilir. Doğum sonrası hasta bezi kullanımı bu dönemde taze annenin en büyük kurtarıcısı olur. Doğum sonrası için kullanılan hasta bezi çeşitleri arasında hastanın durumuna göre seçim yapılabilir. Eğer ağır ve sorunlu bir doğum süreci geçirilmişse ve doğum yapan annenin yatması gerekli ise cırt cırtlı modellerin kullanımı daha kolay ve pratiktir. Bunun dışında eğer kişisel temizliğini yapabilecek durumda ise külot model hasta bezleri kolay ve rahat bir şekilde değişim ve temizlenme imkanı sunar. İçeriğindeki emici pedler sayesinde sızdırma yapmadan güvenli ve konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ses yapmayan özel yapısı ile sizi rahatsız etmez. Bakteri oluşumunu engellemek adına sık sık değişiminin yapılması en sağlıklısı olur. Diğer türlü enfeksiyon ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşma riski taşıyabilirsiniz. Lohusa hasta bezi sahip olduğu yumuşak dokulu ve rahat kumaşı sayesinde iç çamaşırı kullanıyormuşsunuz gibi hissetmenizi sağlar ve sizi rahatsız hissettirmez. Kanama dışında idrar kaçırma problemi olduğunda da bu bezler size yardımcı olur. Kadınların gebelik öncesi genellikle karşılaştıkları durumlardan biri olan sık idrara çıkma ve idrar kaçırma problemleri bazı durumlarda doğumdan sonra da görülebilir. Vücudun normalleşme sürecin girdiği lohusalık döneminde bez kullanımı bu sayede temizlik ve kolaylık için size yardımcı olur. Hamilelik sonrası kanamalar ve akıntı normal dönemlerdeki regl ve vajinal akıntılardan çok daha yoğun olduğundan normal ped kullanmak yetersiz kalır. Bunun için lohusa hasta bezleri ve pedlerini kullanmanız faydalı olur. Özel dokuları sayesinde vücudunuzun tahrişini de en aza indiren bu ürünler size rahat bir kullanım sağlar. Kaliteli ve ergonomik olarak uyumlu üretim yapan markaların bezleri işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

Uygun Fiyatlı ve Ekonomik Hasta Bezleri

Hasta bezi fiyatları farklı marka ve farklı ürün çeşitlerine göre değişiklik gösterdiğinden pek çok model sizlerin beğenisine sunulur. Bu çeşitlilik içinde hasta bezi en ucuz olarak dikkatli bir araştırma sonucu alabileceğiniz bir üründür. Ürünün kalitesi ve standartlara uygun olması sizin yaşamınızı doğrudan etkilemesi açısından önemlidir. Gün boyu kullanılacak olan bu ürün, sızdırmayan, rahat ve kaliteli bir yapıda olmalıdır. Aksi takdirde hoş olmayan ve karşılaşmayı istemeyeceğiniz durumlar önünüze çıkabilir. Bu da sizin mutsuz olmanıza ve istediğiniz hijyen ortamını elde etmenize engel olur. Bu nedenle ürün seçerken kaliteli ve ekonomik tercihleri değerlendirmeniz yararınızadır. Bunun yanında hasta bezleri değişen adet seçenekleri ile de satışa sunulur. Bunlar içinde tekli ya da çoklu alım seçenekleri gibi alternatifler mevcuttur. Örneğin; 30 lu hasta bezi paketleri çoklu seçenek olarak değerlendirebileceğiniz ürünlerdir. Düzenli kullanım için el altında bulunması mantıklı ve fiyatı da ekonomiktir. Özellikle kampanya dönemlerinde takip ettiğiniz bu ve benzeri ürünleri daha da uygun fiyatlı alma şansı elde edebilirsiniz. Hasta bezi ne kadar kullanılmalıdır sorusunun cevabı hastanın durumuna göre değişeceğinden alım yaparken ihtiyacınıza göre adet belirleyebilirsiniz. Bu tip kullan at modeller yerine yıkanabilir külot tarzı bir ürünü tercih ettiğinizde ise bir kaç tane almanız yeterli olacaktır. Ürün yıkanarak tekrar kullanıldığı için işlevseldir. Fiyatları ve seçenekleri de o ölçüde değişir. Bu açıdan en ucuz hasta bezi dediğinizde almak istediğiniz ürün çeşidine ve adedine göre değişen bir durum ortaya çıkar. Bu sebeple en uygun ve en iyi hasta bezi arayışında olmanız sizin yararınızadır. Hasta bezi nerede satılır sorusu bu arayışınızda önünüze çıkan bir başka sorudur. Kaliteli ve sağlıklı ürün seçenekleri ile hasta bezi çeşitlerine Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hasta Bezi Seçimi Nasıl Yapılır?

Hasta bezi seçimi yapılırken kullanacak kişinin beden ölçüsüne uygun olan ürünlerin alınması gerekir. Aksi takdirde ürün kişiye olmayacağından beli dar ya da bol gelebilir ve taşma ve sızıntı gibi hoş olmayan durumlara sebep olabilir. Bunun dışında kaliteli ve vücut dokusu ile uyumlu malzemelerden üretilen hasta bezlerini satın almanız da rahat kullanım için son derece önemlidir.

Hasta Bezinin Değişimi Nasıl Yapılır?

Hasta bezi değişimi bezin ve hastanın durumuna göre yapılan bir işlemdir. Eğer yatan bir hastanız varsa, yattığı yerden değiştirme işlemini yavaş dönüşlerle ve bel cırtlı bezlerle sağlayabilirsiniz. Ayakta durarak bakımını yapabilecek bir hasta için külot bez kullanarak kolay bir şekilde bez değişimi gerçekleştirilebilir.

Hasta Bezi Kullanımı Zararlı mıdır?

İnsan sağlığı için tehlikeli maddeler içermeyen, düzenli ve sık aralıklarla değişimi yapılan hasta bezlerinin kullanımının herhangi bir zararı yoktur. Aksine hijyen noktasında kolaylık ve avantaj sağladığı için ekstra olarak yarar sağlar. Hasta bezi sayesinde kişinin tuvalet sorunu en kolay ve pratik şekilde çözüleceğinden bir zararı olmaz.

Doğum Sonrası Hasta Bezi Kullanılır mı?

Kadınlar için çok zorlu ve sabır gerektiren bir sürecin sonunda doğum olayı gerçekleşir. Doğum sonrası vücut kendine gelene kadar belli bir süre daha kanama ya da akıntı gibi durumlar devam eder. Bu süre yer yer kırk gün ve daha da fazla olacak şekilde sürebilir. Lohusalık döneminde hem annenin kişisel hijyeni ve kolaylığı için hem de çevresinin temiz kalması adına hasta bezi kullanımı oldukça yararlıdır.

Hasta Bezlerinin Bedenleri Var mdır ?

Genel kullanım amacıyla üretilen hasta bezlerinin farklı beden alternatifleri ile satışı yapılır. En küçük beden ölçüsüne sahip yetişkinler için small ebatlı bezler bulunabilir. Medium, large ya da xlarge ölçülere sahip bez çeşitleri de mevcuttur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hasta Bezi Fiyatları

3302 ürün listeleniyor
Canped
Giggles
Tena
EVONY
Dr.Comfort
Depend
Önlem
Prosafe
Jender
Lorina
Dr Marco
Joly
Freshlife
Medcare
Sleepy
Actual
Mavi Beyaz
Dermaped
Bezci
Holder
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Beden
Toplam 47 / 3302 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?