Hasta bezleri günümüzde oldukça yaygın kullanılan hasta bakım ürünlerindendir. Ağır, uzun dönemli hastalıklar da kullanıldığı gibi hafif bir hastalığı atlatmak içinde kullanılır. Doğum sonrası kanama ve ya ileri yaş mesane gevşekliği yaşayanlarında başvurduğu bir üründür. Bay ve bayan için farklı modelleri olan bu bezler, her yaş ve bedene uygun olarak üretilirler.

Hasta bezleri

İnsan hayatında güzel günler olduğu gibi kötü günler de olur. Sağlıklı geçen zaman kadar hastalıkla geçecek olan bir dönem de gelir. Bu insan hayatının bir döngüsüdür. Buna içerlememek ve durumu tespit edip, en iyi şekilde kontrol altına almak lazım. Bu zor günleri de en kolay şekilde atlatmak için insanın iki şeye ihtiyacı vardır: Birincisi yakınlarının destekleri, ikincisi de bu süreci kolaylaştıran hasta bakım ürünleridir. Bu ürünlerin başında gelen hasta bezleri, mutlaka hijyenik ve dermatolojik olmalı, koku yapmamalı, iç çamaşırıyla uyum içinde olup, rahat hareket etmenizi sağlamalı, kıyafetinizle yatağınızı temiz tutabilecek kapasitede olmalı ve kullanımı kolay olup bu süreci en rahat şekilde geçirmenizi sağlaması lazım.

Oldukça yaygın kullanım alanı olan hasta bezleri, ağır koma halindeki hastalardan felçli hastalara, ileri yaşlarda idrar kaçırma sıkıntısı yaşayan bayanlara ve baylara, doğum sonrası kanaması olan lohusa bayanlara kadar birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Böylesi önemli zamanlarda hayatınıza giren bu ürünün özellikleri, sizin ihtiyacınıza, yaşınıza, beden ölçünüze ve tabi ki cinsiyetinize uygun olmalıdır. Doğru ürünü tercih ettiğinizde mevcut rahatsızlığınızı mümkün mertebe rahat geçirebileceğinizi göreceksiniz.

Hasta Bezi Kullanım Avantajları

Genellikle günlük kullanımlarda tercih edilen hasta bezleri, koku yapmayan, kıyafetlerinizle uyum içerisinde giyebileceğiniz ve mutlaka rahat hareket edebileceğiniz özellikte olmalı ki; sosyal ve ya iş hayatınızı ihmal etmeden günlük işlerinizi sorunsuz bir şekilde halledebilin. Yeni doğum yapmış bir bayan, doğum sonrası sürecini atlatması için beden ölçüsüne uygun, hijyenik, sızdırmaz hasta bezi tercih etmelidir. Bu durum mesane gevşekliği yaşayan erkekler ve kadınlar için de geçerli. Bu şartlardaysanız ölçünüze uygun mesane pedi ve ya emici külot kullanabilirsiniz. Bunun tercihi size kalmıştır. Çünkü kimi iç çamaşırına uyumlu mesane pedi ile rahat ederken kimi de iç çamaşırı kullanmasına gerek bırakmayan emici külot giyerek rahat etmektedir. Burada zaten önemli olan nokta, sizin kendinizi en rahat hissettiğiniz ürünü tespit etmeniz.

Hasta bezi kullanım avantajları sadece sosyal hayatta kolaylık sağlamaz. Felç gibi ağır hastalıklar da söz konusu. Yaşamını devamlı yatakta geçiren bu kişilerin konforunun olabildiğince sağlanması gerekir. Yatağa bağımlı hastalar ve ya hareketli de olsa Alzheimer gibi ağır hastalık geçiren ileri yaşlardaki hastaların kullanımı için uygun özellikte olan hasta bezleri ise; emici külot veya hasta bezidir. Hastanın bezlenmesi refakatçisinin de hasta gibi rahat etmesini sağlayacaktır. Külot şeklinde olan bu bezler, doğru kullanımda sızma yapmayacak, cildi tahriş etmeyecektir. Devamlı yatan hastaların durumu hareketli hastalara göre daha şahsına özeldir. Çünkü devamlı hareketsiz kalan bedenleri iyice hassaslaşır, ciltleri incelir. Tıpkı yeni doğan bir bebeğin cildi gibi narindir. Kullanılacak olan hasta bezinin yıpranmaya açık hale gelen bu ciltlere uygun özellikte olması gerekir. Ayrıca kullanan kişinin rahat etmesinin yanı sıra refakatçisinin de bezi hastaya kolaylıkla giydirip çıkartabilmesi gerekir. Bunun için hastayı fazla oynatmaya gerek kalmayan yapışkan bantlı hasta bezi kullanılması önemlidir. Yatağa bağımlı hastaların felç geçirip bilinci yerinde olanları olduğu gibi koma halinde olup bilinci yerinde olmayan ve evde bakılanları da var. Bu hastalar için yatak koruyucu örtü kullanılması gerekir. Hasta yakını için oldukça pratik olan bu örtü sayesinde bilinci olmayan hastaların yatakları devamlı temiz kalabilmekte ve böylece hastasıyla 7-24 ilgilenen hasta yakını da durumu kontrol altında tutabilmektedir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Hasta Bezi Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1456 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012244