Saç kurutma makinesi satın alırken gücüne, ısı ve hava akım kademelerine, soğuk üfleme seçeneğine öncelikli olarak dikkat edilir. Bunun yanı sıra, kullanım amacınıza göre saç şekillendirici başlıklarını ve kordon boyunu da kontrol edebilirsiniz.

Saç Kurutma Makineleri

İyi bir saç kurutma makinesi hasarsız kurutma sağlar ve aynı zamanda saçlara parlaklık ve canlılık kazandırır. Bu özellikleri sunabilen makineler genellikle sabit, titiz sıcaklık kontrolünde çalışırlar ve nemlendirme özelliği taşırlar. Çünkü saçlara hasar veren ve matlaşmasını sağlayan unsur, kurutma esnasındaki aşırı sıcaklıktır. Makinelerin ısıyı kontrollü bir şekilde yayabilmeleri saçların eşit şekilde kurutulabilmesini mümkün kılar.

Daha sıcak ısı elde etmek makinenin çalışma gücüne bağlıdır. Sıcak ısı kurutmayı, soğuk ısı ise şekli sabitlemeyi ve kalıcı şekiller vermeyi olanaklı hale getirir.

İyonlu saç kurutma makineleri, makinenin üflediği hava üzerindeki elektrik yükünü düzenler. İyonlu makineler kullanıldığı saçlarda statik elektriklenmeyi azaltır, saçlara parlaklık ve canlılık verir. İyon bakımı saçlara fayda sağlar.

Saç kurutma makinelerinin sıklıkla kullanılan aksesuarlarından biri olan difüzör saçlarda hacim ve doğal dalgalar elde etmeyi sağlar. Başlık şeklinde makineye takılan difüzör hava akışını yavaşlatır ve bu sayede bukleli ve dalgalı saçların açılmadan, dağılmadan, şekil alarak kurutulmasına imkan tanır. Difüzörden arzu edilen sonucun alınabilmesi için öncelikle nemli saçlara şekillendirme ürünlerinden tercih edilenin uygulanması ardından saç tutamlarının difüzörün içerisine yerleştirilmesi önerilir. Bu esnada saç kurutma makinesinin en düşük sıcaklık ayarına getirilmesi tavsiye edilir.

Hepsiburada.com’da yer alan saç kurutma makineleri 1300 W ilâ 2500 W güç aralığında bulunur. Makineler; iyonlu olup olmamalarına, soğuk hava üfleme özelliği içerip içermemelerine ve difüzöre sahip olup olmamalarına göre çeşitlilik gösterirler. Arzum, Fakir, Braun, Philips gibi markalara ait ürünlere hepsiburada.com’dan ulaşabilirsiniz.

Saç kurutma makinelerinden en iyi verimi alabilmek için şu hususlara dikkat edilmesi önerilir: Saçın ıslaklığı önce havluyla alınır. Kurutma makinesinin direkt olarak ıslak saça uygulanmaması saçın nemini kaybetmesini ve matlaşmasını önler. Makinenin en yüksek ısısında çalıştırılmaması, doğrudan diplere değil de saç tutamlarına tutulması, saç kurutulurken makinenin hareket ettirilmesi önerilir.

Makine ile saçı kuruturken aynı zamanda saça şekil vermek de mümkündür. Eğer hacimli saçlar elde etmek istiyorsanız kurutma esnasında saçlarınızı öne atmanız ve makineyi hareket ettirerek işlemi gerçekleştirmeniz tavsiye edilir. Böylelikle hem saçlar hacim kazanır hem de kafa bölgesinde kan dolaşımı hızlanır. Saçlarınızın kabarmamasını, basık ve düz olmasını tercih ediyorsanız kurutma işlemi sırasında saçlarınızı yukarıdan aşağıya doğru tarayabilirsiniz.

Saç kurutma makinesi satın alırken makinenin hem ısı hem hava akım hız kademeleri olmasına dikkat edilir. Soğuk hava üfleme seçeneğinin olması tercih edilir. Saç tiplerine ve şekillendirme gereksinimlerine en iyi şekilde uyum sağlayan hassas sıcaklık ve hava kontrolüne sahip makineler ile arzu edilen sonuçları almak mümkün hale gelir.

Kurutma makinesi satın alırken ürün güvenliği konusu dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur. Yangın tehlikesine karşı hem ürünü hem sizi koruyacak bir termostata sahip olması önerilir. Rahat kullanım için kablo uzunluğunun yeterli olması, ideal bir kalınlığa sahip olması gerekir. Tercih ettiğiniz ürünün ergonomik olması, hafif olması kurutma işlemi esnasında kolaylık sağlar. Sessiz çalışması özellikle geceleri kullanım açısından önem taşır. Ürünün garanti süresine ve kapsamına dikkat etmeniz olası bir sorun halinde rahatlık sağlar. Saç kurutma makinesi seçerken ucuz ürünlerden kaçınmak; onun yerine uluslararası standartlarda üretilmiş, kaliteli bir makineyi tercih etmek gerekir. Ev tipi saç kurutma makineleri ile kuaförlerde kullanılan fön makineleri arasındaki ayrımı makinenin gücü belirler. Profesyonel fön makineleri 2400 ila 2700 Watt aralığındadır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Saç Kurutma Makinesi Ürünleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 837 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012128