Saç Kurutma Makineleri

Saç Kurutma Makinesi

Duştan çıktığınızda ya da acilen saç bakımı yapmak istediğinizde en çok ihtiyaç duyulan malzemeler arasında saç kurutma makinesi yer alır. Kullanımı gerçek anlamda önemli olan ve herkes için gerekli olan bu cihazlar her geçen gün daha gelişmiş şekilde sunulmaya devam ediyor. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için yaş grubu ayırt etmeksizin kullanımına ihtiyaç duyulan makinelerin genel özellikleri neredeyse aynıdır. Amaçları saçları dipten uca kadar kurutmak ve nemli bir bölge kalmamasını sağlamaktır. Elektrikli olarak çalışan bu makine modelleri binlerce marka tarafından çeşitli tasarımlara sahip bir şekilde sunulur. Uzun ömürlü kullanıma sahip olan makineler sayesinde saçlarınızı en acil durumlarda kısa sürede kurutabilirsiniz. Duştan çıktığınızda ilk nemini atan saçlarınızın ıslak kalmasını istemediğinizde de hem estetik açıdan hem de sağlık açısından saçlarınızı kurutmanız gerekir. Özellikle de saçları uzun olan bireyler için kurutma son derece önemli bir işlemdir. Hemen kurutulmayan saçlar, baş ağrısı ve sinüzit gibi hastalıkların habercisi olabilir. Bu nedenle sağlığınızı korumak, saçlarınızın doğallığını, dolgunluğunu, rengini ve uzunluğunu da sağlıklı bir şekilde korumak için uzun süre ıslak kalmasına müsaade etmemelisiniz. Burada devreye giren saç kurutma makinesi tavsiye edilen modellerinden görebilir ve hem zevkinize uygun hem de bütçenize uygun binlerce model arasından seçerek temin edebilirsiniz. Pembeden sarıya, mordan yeşile, kırmızıdan turuncuya, beyazdan siyaha tüm renk tonlarının kullanıldığı modeller mevcuttur. Avuç içine yerleşen, parmak ucunda tutulabilen binlerce tasarım mevcuttur. Küçükten büyüğe dilediğiniz boyutları temin ederek kullanımına yer verebilirsiniz. Birçok model boyutuna, kalitesine, tarzına ve kullanım garantisine bağlı olarak ayrı özelliklere sahip olabilir. 

Saç Kurutma Makinesi Modelleri

Temin etmek istediğiniz modelleri incelerken saç kurutma makinesi sesi rahatsız etmeyen modeller en çok seveceğiniz modellerdir. Hem başınızı ağrıtmayan hem de enerji tasarrufu sunan sessiz modellere bir göz atabilirsiniz. Kullanım rahatlığıyla, enerji tasarrufuyla ve özellikle de taşınabilir özellikleriyle sık sık tercih edilen modeller arasında yer alır. Özellikle de evde uyuyan biri olduğunda ya da ses çıkarmamanız gereken bir durumda saçlarınızı kurutmanız gerekebilir. Bu durumda sizin için en uygun olan modeller sessiz çalışma özelliği sunan modellerdir. Fişe taktığınız andan itibaren çalışmaya başlar ve saçlarınızı yavaş yavaş kurutur. Üstelik saçlarınızın kırılmasını önler. Sağlıklı bir şekilde kurutma yaparken saçların doğasına da zarar vermez. Birçok çeşitli modeli bulunan bu makineler kademeli olarak çalışır. Düşük düzeyde ya da yüksek düzeyde saçlarınızı kurutma olanağı sunar. Minimum 1300 W ile çalışan modellerin enerjisi giderek yükselebilir. Modelde yer verilen iç mekanizmaya bağlı olarak gücünde de artış görülebilir. Isı ayarını dayanabileceğiniz moda çekerek tam ayarında bir kurulama yapabilirsiniz. Difüzörü bulunan modeller, profesyonel kuaför tipi olan modeller ve fön çekme ısı özelliği bulunan modeller mevcuttur. Saçlarınıza şekil vermek istediğinizde difüzör başlıklı olan modelleri tercih ederek dalgalı, kıvırcık ve afro fönleri gibi değişik tarzda saç stillerine sahip olabilirsiniz. Düz fön çekmek istediğinizde profesyonel kuaför tipi olan modelleri tercih edebilirsiniz. Daha basit düzeyde kurutma yapmak istediğinizde ise taşınabilir özelliği olan bavul tipi makineleri tercih edebilirsiniz. Tüm makinelerin iç kısmında yer alan ısı mekanizmasına ve döndürme fan ayarına bağlı olarak gücünü sizler ayarlayabilirsiniz. Çeşitli W enerjisine sahip olan modellerde motor gücü devreye girer. Bu güç sayesinde makine çalışırken ya da çalıştırmaya başlamadan evvel ısı ayarını istediğiniz düzeye getirebilirsiniz. Soğuk üfleme ve sıcak üfleme ayrı şekilde kullanılabilen modeller de mevcuttur. Çeşitli modeller içerisinde bütçenize en uygun olanı seçerek son derece havalı saçlara sahip olabilirsiniz. Hızlı kurutma özelliği bulunan, güçlü hava çıkışı yapan ve profesyonel başlıklı modeller üfleme basıncına göre saçlarınıza şekil vermenize de yardımcı olur. Hızlı ve pratik kullanıma sahip olan modellerde çeşitli kademeler de mevcuttur. 

Saç Kurutma Makinesi Fiyatları

Kalitesine, yapımında kullanılan malzemelerine, renk yoğunluğuna ve markasına bağlı olarak saç kurutma makinesi fiyatları değişkenlik gösterebilir. Genel olarak oldukça uygun fiyatları bulunan saç kurutma makinesi önerileri ile sizler de ihtiyacınız olan makineyi kolaylıkla temin edebilirsiniz. Standart kullanıma sahip olan modeller çok daha uygun fiyatlıdır. Seyahat boyunda olan mini modeller ideal fiyatları ile seyahatiniz boyunca saç kurutma sorunu yaşamamanıza olanak sunar. Günlük kullanım modelleri daha orta boylu olan modellerdir. Misafir için açacağınız modeller ise daha büyük ve profesyonel özelliklere sahip olan modellerdir. Boyutlarına ve kullanılacağı alana bağlı olarak da fiyatları artabilir ya da azalabilir. Sizler de bütçenize ve tarzınıza en uygun olan modelleri alarak uzun süre kullanımına kaliteyle devam edebilirsiniz. Standart modellere oranla difüzör başlığı bulunan ya da çeşitli aparatları bulunan modellerin fiyatları biraz daha farklıdır. Kullanım tipine göre, gücüne göre, ısı ayarına göre, iyonu olup olmamasına göre, hız ayarına ve hava üfleme gücüne göre de fiyatları değişkenlik gösterir. 

Saç Kurutma Makinesi Aparatları

Profesyonel olarak kullanılan birçok saç kurutma makinesi aparatı mevcuttur. Ultra hafif yapıya sahip olan makinelerde en çok kullanılan aparat tarzı uç kısmında yer alan hava üfleme aparatıdır. Ancak profesyonel olarak kullanılan modellerde hava üfleme aparatı çok daha değişik üfleme tarzına sahiptir. Yanmayan ve ısıdan etkilenmeyen plastikler kullanılarak elde edilen saç kurutma makinesi aparatları içerisinde difüzör başlıklar ve fön çekme başlıkları yer alır. Aynı zamanda kadınlar için en önemli aparatlar arasında saç kurutma makinesi kıvırcık aparatı yer alır. Daha hızlı hava üflemesi için tasarlanan aparatlar da mevcuttur. Makinenin ucuna takılan aparatlar çeşitli özelliklere sahiptir ve saçlarınıza istediğiniz şekli vermenizi ve çok daha hızlı bir şekilde kurutmanızı sağlar. Böylece dilediğiniz her an her yerde saçlarınızı rahatlıkla kurutabilirsiniz. Kıvırcık aparatı ile saçlarınızı kuruturken dilediğiniz kalınlıkta kıvırcıklar elde edebilirsiniz. Kurutmadan sonra krem ve nemlendirici uygulaması yapabilirsiniz. Düz saçlar istediğinizde ise fön aparatını takarak daha düz saçlar elde edebilirsiniz. 

Kuaför Tipi Saç Kurutma Makinesi Modelleri

Diğer kullanıcılardan saç kurutma makinesi öneri aldığınızda ya da vermek istediğinizde profesyonel kuaför tipi olan modellere göz atabilirsiniz. Kullanımı son derece profesyonel olan bu modellerde hem kuaförlerde hem de evde tercih edilebilir. Daha yüksek Watt gücüne sahip olan modellerde dar, geniş ve şekilli başlıklar bulunur. Asma kancası bulunur ve kablosunu dolayarak istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde çekmecelere ya da dolaplara koymak zorunda kalmazsınız. Güç ayarı daha yüksek olan modellerdir. Hız ayaları 3, 4 ve 5 kademeye kadar çıkabilir. İyon kullanımına yer verilen modellerdir. Kullanım tipi tamamen profesyonel olarak bilinir. Garanti süresi çok daha uzun olan modellerdir. Isı ayarıyla hız ayarını dilediğiniz düzeye çekmenizi sağlar. Soğuk ve sıcak hava üfleme özelliklerinin ikisine de sahiptir. Bin bir türlü renk tonu kullanılan bu modellerde çeşitli desenlere de yer verilir. Kullanırken keyif alacağınız ve saçlarınızı profesyonel bir şekilde kurutabileceğiniz modellerdir. Soğuk hava üfleme özelliği sayesinde saçlarınızı yalnızca kurutmakla kalmaz dilediğiniz her türlü şekli vermenizi de sağlar. Sıcak hava üfleme özelliği sayesinde de saçlarınızı hem kurutma hem de kururken şekillendirme imkanı sunar. Kuaför tipi profesyonel saç kurutma makinesi başlıkları birçok çeşide de sahiptir. Kıvırcık saçlar için ayrı, düz saçlar için ayrı ve dalgalı saçlar için ayrı başlıklar yer alır. Bu sayede o an saçınızı nasıl bir şekle sokmak istiyorsanız, uygun başlığı geçirerek amacınıza ulaşabilirsiniz. Profesyonel olan kuaför tipi saç kurutma makinesi fiyatı da diğer modeller ile farklılık gösterebilir. 

Difüzör Başlık Saç Kurutma Makineleri 

Fönmatik olarak ya da difüzör başlıklı olarak adlandırılan makineler, saçları kurutmakla kalmaz aynı anda kıvırcık bir şekil almasını da sağlar. Düz saçlı olanlar için oldukça ideal modellerdir. Saçlarınızı dilediğiniz zaman dalgalı ve yoğun bir kıvırcık görünümüne getirmek istediğinizde difüzör başlıklı olan modelleri kullanabilirsiniz. Saç kurutma makinesi ucu olarak difüzör başlıklar ayrı bir aparat şeklinde takılabilir. Ya da direkt difüzör başlık ile sabit şekilde kullanılan modeller mevcuttur. Hem saç kurutmak hem de aynı anda şekillendirmek için sabit başlıklı olan modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak zaman zaman saçlarınızı kıvırcık yapmak istediğinizde ise başlığı ayrılan modellerden tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı ister yoğun kıvırcık ve bonus haline sokabilirsiniz ister hafif dalgalı şekilde kullanabilirsiniz. Çeşitli hız ve ısı ayarı sayesinde saçlarınızda istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Difözür başlığın uç kısımlarında birden fazla çıkış bulunur. Aynı anda tüm çıkışlardan sıcak ya da soğuk hava üfler. Kuaföre gitmenize gerek kalmadan evinizin konforunda saçlarınızın uzunluğuna ve kısalığına uygun şekilde kıvırcık görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda diğer tüm başlıklara oranla daha hızlı bir şekilde kuruma sağlar. Saçlara dipten uca kıvırcıklık ve dalga katabilir. Saçları kıvırırken hiçbir şekilde zarar vermez, acıma ya da yanma meydana gelmez. Saçlarınızın uzunluğuna göre istediğiniz şekilde kıvırma sağlar. Her saç tipine ve her uzunluğa da uygundur. Buklelerinize ısı verdiği için gün boyu bozulmadan kullanmanıza da olanak sağlar. 

Profesyonel Fön Çeken Saç Kurutma Makineleri 

Günlük basit kurutma özelliği bulunan modellerin yanı sıra profesyonel fön çeken modeller de mevcuttur. Fön çekmenin amacı genel olarak saçları düz kullanmak olarak bilinse de dalgalı fön tipi de mevcuttur. Saç kurutma makinesi en ucuz modelleri arasında profesyonel ve standart olan modeller de yer alır. Yüksek ısı ayarı, yüksek hız ayarı ve çeşitli kademeleri sayesinde ısı ayarını mükemmel seviyeye çekebilirsiniz. Tamamen fön çekme ayarına bağlı olarak tasarlanan modeller sayesinde saçlarınıza dilediğiniz fön tipini çekebilirsiniz. Çeşitli ısı ayarları sayesinde saçlarınızın kalınlığına bağlı olarak ısı tercihi yapabilirsiniz. Evde, kuaföre gitmenize gerek kalmadan kolaylıkla fön çekmenizi sağlar. Bu özelliği sayesinde toplantılara, özel davetlere, işe, yemeğe ve özel günlere hazırlanırken hiç zorluk çekmeden fönünüzü ayarlayabilirsiniz. Kolayca fön çekmenizi sağlamasının yanı sıra ister ıslak ister kuru saçlarda kullanma özelliği de sunar. Özel günlerde ya da günlük çektiğiniz fönlerde gözleri üzerinize çekmek istiyorsanız, bu profesyonel fön çekme makinelerini kullanabilirsiniz. Fön çekerken hem saçları şekillendirir hem de çok hızlı bir şekilde kuruma sağlar. Hem soğuk üfleme hem de sıcak üfleme ayarı vardır. Saçlarınız çok ıslakken sıcak üfleme ayarı ile kurutabilirsiniz. Asma çengeli sayesinde istediğiniz yere kablosunu da toparlayarak asabilirsiniz. Böylece daha kaliteli bir kullanıma da sahip olursunuz. Standart kullanılan modellere oranla çok daha farklı özellikleri bulunur. Daha fazla Watt gücüne ulaşır ve motorları çok daha güçlü çalışır. Beyazdan siyaha tüm renk tonlarını içerir. Profesyonel fön kurutma makinelerinde başlık ve aparatlar da oldukça çeşitlidir. Saçları şekillendirirken ve kuruturken aynı zamanda düşük ses seviyesi ile rahatsızlığı da önler. Hızlı kurutma özelliğine rağmen, yüksek ısı ayarına rağmen saçların kırılmasına izin vermez. Daha geniş ağızlı başlıkları ve aparatları bulunur. Bu özelliği sayesinde çok daha uzun ve kalın telli saçların kurumasında ve fönünde de yardımcı olur. 

Saç Kurutma Makinesi Nasıl Kullanılır?

Uzun bir geçmişi olan saç kurutma makinelerinin doğru açıyla kullanılması önemlidir. Saçlara çok yakın tutulması gerekir. Saçların yanmaması ve çok aşırı kuruluk içermemesi adına en az 15 cm uzaktan tutularak hava üflemesi gerekir. Normal şartlar altında ve doğru kullanıldığında kurutma makineleri saçlara herhangi bir zarar vermez. Ancak saç diplerine çok yakın tutulduğu takdirde saç kurutma makinesi zararları gündeme gelebilir. Saçlarınızı kökten uca korumak, sağlıkla uzamasını sağlamak, kepek ve yağlanma gibi sorunlara yer vermemek adına kurutma makinesini doğru teknikle kullanmak her zaman önem arz ediyor. Özellikle de saç diplerinin nem kaybetmemesi adına saç diplerine çok yaklaştırmamalısınız. Saç uçlarında kırıklar meydana gelmemesi adına saç uçlarına da 15 cm’den daha yakın olmayacak mesafede tutmalısınız. Isı ayarını yükselttiğinizde ise 90 derecelik açı ile kullanmalısınız. Isı ayarını düşürdükçe açıyı da düşürebilirsiniz. Bu hususta kullanacağınız makineleri hem daha uzun ömürlü kullanabilir hem de saçlarınızı da koruma altına alabilirsiniz. Tüm saç tipleri ve uzunluğu için kullanım talimatları aynı olmalıdır. 

Saç Kurutma Makinesi Nasıl Temizlenir? 

Saç kurutma makinenizin temizliğini kullanımdan hemen sonra yapmanız önemlidir. Temizlenmeyen makinelerde zamanla toz ve saç birikimi meydana gelebilir. Bu durum makinelerinizin ömrünü kısaltabilir. Uzun ömürlü bir şekilde kullanmak istediğiniz makineleri gerek sıcak hava gerekse soğuk hava üflemesinden sonra ıslak mendille silebilirsiniz. Toz alma aparatlarını kullanarak makine aparatlarının tozunu alabilirsiniz. Temizledikten sonra kablosunu kırmadan dolamalı ve asma çengeli bulunan makineleri asarak yerine yerleştirmelisiniz. Bu şekilde özenle kullanacağınız makineleriniz kalite standardını da profesyonelliğini de kaybetmez. Evinizde kullanacağınız modellerin yanı sıra saç kurutma makinesi küçük olan seyahat modellerini de mutlaka düzenli olarak temizlemelisiniz. Toz biriken kısımların tozları alınmalıdır. Dışında leke ve kir tutma durumunda mendil ile silme işlemi yapılmalıdır. Kullanımına uzun süre devam edilmesi için ısı ve hız ayarı düğmeleri de minik dokunuşlarla temizlenmelidir. Bu sayede makinelerde kullanılan renklerde de değişme ya da bozulma meydana gelmez. Sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Saç Kurutma Makinesi Hangi Derecede Kullanılmalıdır?

Saçları çok uzun ve kalın telli olanlar en yüksek ısı derecesinde kullanabilirler. Ancak saçları kısa ve ince telli olanlar daha düşük ısı ayarını kullanmalıdır. Saçlara zarar gelmemesi ve yanmaması adına mutlaka uygun ısı seviyesi tercih edilmelidir. 

Saç Kurutma Makinesi Saçlara Zarar Verir mi?

Doğru açıyla ve tutuşla kullanıldığı sürece kurutma makineleri saçlara zarar vermez. Aksine düzenli ve doğru kullanımla saçlarınızın dolgunluğunu geri kazandırır. Elektriklenmeyi önler. Saçların kırılmadan ve nemini kaybetmeden kurumasını sağlar. Böylece daha hacimli ve parlak görünen saçlara sahip olabilirsiniz. 

Saç Kurutma Makinesi Güvenli midir? 

Minimum 15 cm uzaktan tutularak kullanılması gereken makineler güvenilirdir. Kablolarının giriş ve çıkışlarında yer alan kalın plaket kısımlar elektriğe karşı önlem alınmasını sağlar. Kullanırken prize çok yakın tutmamanız gerekir. Bu sayede güvenli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/2
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Saç Kurutma Makinesi

4216 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 41 / 4216 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?