Topuk Törpüsü

Kişisel hijyenin önemli parçalarından biri olan ayak bakımı, bakımlı bir vücudun olmazsa olmazları arasında yer alır. Ayak parmaklarını, ayak tabanını, ayakların üst kısmını ve topuğu içine alan bakım ritüeli, güzel ve sağlıklı ayaklara sahip olmanın kapılarını aralar. Gün içinde yorulan ayakları nemlendirmek, pedikür ve ayak peelingi yapmak önemli bir husus teşkil eder. Losyon, krem, peeling gibi bakım ürününlerinin yanı sıra ponza taşı, ponza makinesi, pedikür seti ve topuk törpüsü olmak üzere çeşitli temizleyici aletler bulunur. Topuk törpüsü, ayak tabanındaki sertleşmiş ölü deriyi temizlemek için kullanılır. Nasır, doku sertleşmesi gibi sorunlardan kolayca kurtulabilmenize imkan tanıyan seçenekler, kalınlaşmış deriyi ve ölü hücreyi temizler. Ayakların alt kısmında ve topuklarda oluşan kötü görüntüyü ortadan kaldıran topuk törpüleri, şarjlı ve pilli modelleriyle farklı tasarımlar içerir.

Kişisel bakımına dikkat edenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan ayak topuk törpüsü; banyo sırasında veya sonrasında kullanılır. Evde ayak bakımı esnasında da kullanılabilen ürün, hem sağlık hem de estetik açıdan önem kazanır. Topuk törpüsü ne işe yarar, sorusuna yanıt ararken karşınıza yumuşak ayak tabanları çıkar. Deforme olmuş deriyi yumuşak hareketler ile arındıran ürün, düzenli kullanımda nasır oluşumunu ve ayakta sertleşmeyi önler. Profesyonel tırnak bakım seti içerisinde yer alan topuk törpüsü, sorunlu bölgenin daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlar. El ve ayak bakımı için tercih edilen tırnak bakım seti, kullanıcı isteklerine göre farklı modeller içerir. Kalın ve uzun modelleriyle dikkat çeken ayak tırnak törpüsü de bakım ürünleri içerisinde yer alır. Tırnakları kolayca şekillendiren ürünler; metal, küp, cam, 7 yönlü ve kağıt gibi çeşitlere ayrılır.

Topuk Törpüsü

Topuk bölgesindeki pürüzleri gidererek güzel ve bakımlı bir görünüm sağlayan ayak törpüsü, kalınlaşan derinin incelmesine ve ayakların yumuşamasına imkan tanır. Topuktaki ölü derileri arındırarak ayakların nefes almasını sağlayan topuk törpüsü, koku oluşumunu da önler. Yumuşak bir doku meydana getiren ürün, yaz aylarında sandalet ve terlik gibi arkası açık ayakkabıların giyilebilmesini mümkün kılar. Ayak bakım ürünleri arasında kadınların ve erkeklerin gözdesi haline gelen ürün, topuk ile parmakların kenarlarına ve arkasına uygulanır. Düzenli kullanımda sert ve çatlamış topuklar, yerini yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme bırakır. Topuk törpülerinin açık ve kanayan yara üzerinde kullanılmaması tavsiye edilir. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen topuk törpü aleti, her türlü ayak tabanı sorununu kolay bir şekilde çözebilmenize yardımcı olur.

Ayakların ve topukların temiz kalmasına sağlayan ürün, klasik törpülerden elektronik bir sistemle dönen silindir modellere kadar pek çok seçeneği içerir. Ölü deriyi ortadan kaldırmak için fazla çaba gerektirmeyen elektrikli ayak törpüsü, kolaylık açısından daha avantajlı bir çözüm sunar. Pil ile çalışan elektronik topuk törpüsü, güçlü motoru sayesinde dakikalar içinde topuk bakımını gerçekleştirir. Evde kullanıma uygun olan ürün, özel geliştirilmiş silindir başlığı ile erişilmesi zor yerlere dahi ulaşır. Ergonomik yapısı ile sertleşmiş deriyi tek bir hamlede temizleyen ürün, otomatik durma özelliği ile güvenli bir kullanım sunar. Elektrikli seçeneklerin yanı sıra hem bireysel hem de profesyonel kullanıma hitap eden ahşap ve çelik ayak törpüleri de bulunur. Topuk rendesi şeklinde tasarlanan profesyonel topuk törpüsü, oval yapısı sayesinde nasırlaşmış bölgelerin giderilmesinde kullanılır. Ayak sağlığı açısından önem taşıyan ürün çeşitleri, düzenli kullanıldığında mantar, nasır ve çatlakların oluşmasını önler.

Topuk Törpüsü Çeşitleri

Fonksiyonel özellikleri ve tasarım yapısı ile farklı beklentilere ve isteklere yanıt veren topuk törpüsü, ayak bakımı ve sağlığı için tercih edilir. Kadınlar ve erkekler için önemli bir detay olarak öne çıkan ayak bakımı, ponza taşları ve ayak törpüleri ile gerçekleştirilir. Çatlak, nasır, kuruma gibi istenmeyen durumları ortadan kaldıran topuk törpüsü, manuel ve elektrikli olmak üzere farklı tasarımları içerir. Topuk törpüsü modelleri; renk, desen, tasarım çizgisi, çalışma biçimi, fiyat, marka gibi ürün özelliklerine bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Temizleme fırçası ve şeffaf koruma başlığı ile hijyenik bir kullanım sunan elektrikli topuk törpüsü, topuk ve ayak bakımı için ideal bir kullanım sunar. Kalın ve ince taraf seçeneği ile topuk sertliğine göre kullanılabilen ürün, ölü derileri haznesinde biriktirir. Ayak bakımının ardından hazneyi sökerek boşaltma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pilli, şarjlı topuk törpüsü modelleri, uzman bir bakıma zahmetsiz bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Ayak bakımını kolay bir şekilde gerçekleştiren cihaz, kablosuz tasarımı ile kullanıcıları memnun etmeyi başarır. Törpü işleminin derecesini istediğiniz sertlikte sabitleyebilen elektronik ayak törpüleri, can yakmadan kurumuş derileri temizler. Ayağın ve topuğun farklı bölgelerinde kullanılabilen ürün, küçük ve hafif tasarımlarıyla kolayca taşınabilir. Az su tüketimi, kuru hava gibi pek çok unsurdan dolayı sertleşen ayaklar; ahşap, metal, çelik topuk törpüsü ürünleriyle yumuşak ve sağlıklı bir hale gelir. Manuel olarak kullanılabilen klasik tarzdaki topuk törpüleri, farklı renk ve tasarımlarıyla ilgi görür. Kayın ağacından üretilen ahşap topuk törpüleri, suya karşı dayanıklılık gösterir. Hijyenik ve temiz bir seçenek olan tek kullanımlık topuk törpüsü de çeşitlilik içerisinde kendine yer bulur. Her kullanımda steril edilebilen ürün, ölü tabakayı hızlı bir şekilde temizler.

Topuk Törpüsü Kullanımı

Günlük, haftalık veya aylık topuk törpüsü kullanımı, sağlıklı ve estetik ayaklara sahip olmanızı mümkün kılar. Ayakları kalınlaşmış ölü hücrelerden arındıran topuk törpüleri, nasır oluşumunu ve olası ağrıları önleme rolü üstlenir. Kurumuş deriye sahip olan kişilerin tercihleri arasında yer alan topuk törpüsü, çeşitlerine göre farklı biçimlerde kullanılır. Manuel olarak kullanılan seçenekler, yumurta şeklinde tasarlanır. Törpüleme esnasında pratiklik sunan yumurta şeklindeki törpüler, sahip olduğu haznesi sayesinde ölü derileri hapseder. Manuel törpüleri, sürtünme ve sertlik gücüne göre ayarlayarak yuvarlak hareketler ile sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz.

Topuk törpüsü nasıl kullanılır, sorusu çalışma gücüne göre farklı yanıtları içerir. Topuk rendeleri ve klasik tarzda tasarlanan törpüler manuel olarak kullanılırken, elektrikli modeller kol gücü gerektirmeyen bir çalışma prensibine sahiptir. Ayarlanabilir derecesi ile her türlü topuk sorunu ihtiyacını karşılayan şarjlı ayak törpüleri, hız seviyeleri ile farklı bölgelerde kullanılabilir. Ayak törpüsü kullanmadan önce etkili bir sonuç için ayakların ılık su içerisinde 15-20 dakika bekletilmesi gerekir. Topuk törpüsü kullananlar, ürünün yol açtığı sürtünmeden dolayı yanıkları önlemek için ortalama bir hız seviyesi belilemelidir. Kurulukların ve ölü derilerin yumuşamasının ardından ılık su ile ayaklarınızı durulayabiirsiniz.

Topuk Törpüsü Fiyatları

Ayak bakımını tamamlamaya yardımcı olan topuk törpüsü çeşitleri, farklı boyutları ve kullanım şekli ile kullanıcıların taleplerine ve beklentilerine yanıt verir. Manuel ve elektrikli olarak kullanıcı karşısına çıkan topuk törpüleri, fiyatları ile çeşitlilik gösterir. Topuk törpüsü fiyatları; marka, renk, kullanım kolaylığı, tasarım çizgisi, çalışma biçimi gibi unsurlara bağlı olarak farklı seviyelerde belirlenir. Ürünün kullanıcıya sağladığı avantajlar, üretim kalitesi ve el işçiliği de fiyatı belirleyen unsurlar arasında bulunur. Kol gücü gerektirmeyen elektrikli topuk törpüsü fiyatı, manuel törpülere göre değişkenlik gösterebilir. Ürünün garanti süresi, tasarım yapısı, yedek başlıklar içermesi gibi bazı paremetreler de fiyatlandırma aşamasında önem kazanır. Topuk törpüsü tavsiye, yorum ve değerlendirme yazılarını dikkate alarak zevkinize ve ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Topuk Törpüsü Nedir?

Topuk törpüsü, ayağın alt kısmındaki kuru, sert ve deforme olmuş derinin arındırılmasında kullanılan bir bakım ürünüdür. Çeşitli tasarımlara sahip topuk törpüleri, düzenli kullanıldığında sağlıklı ve bakımlı ayaklara sahip olmanızı sağlar.

Topuk Törpüsü Ne İşe Yarar?

Ayak baskı noktaları, topuk bölgesi ve baş parmak çevresi için kullanılan topuk törpüsü, kalınlaşan deri sorununu ortadan kaldırır. Sertleşen ve nasır tutmaya yatkın derinin yayılmasını önleyen topuk törpüsü, yaz aylarında ayakların daha güzel görünmesine olanak tanır.

Topuk Törpüsü Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Topuk törpüsü kullanımında, kullanılacak bölgenin yara ve tahriş içermediğinden emin olunmalıdır. Törpüleme esnasında ürünü sert hareketler ile kullanmamaya özen gösterilmelidir. Topuk törpülerinden verimli ve etkili bir sonuç almak için törpüleme işleminden önce ayaklarınızı ılık suda 15-20 dakika bekletebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Topuk Törpüsü

1030 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1030 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/60004068/26012361/80216061