Tens Cihazı

Tens cihazı pek çok ağrılı bölge için tercih ediliyor. Tens cihazı ağrıyı hafifletme özelliğini kullanıyor ve bu sayede bölgesel ağrılar için çözüm sağlıyor. Tens cihazı kullanımı bölgeye göre değişiyor ki bu durum cihazın değişimine de neden olabiliyor. Tens cihazı iki ana parçadan oluşuyor. Bir tens cihazı elektronik sistemin bulunduğu kumanda görünümlü cihaz ve pedlerden oluşuyor. Pedlerin sayısı ve formu, tens cihazının konulacağı yere göre değişim gösteriyor. Tens  cihazı çalışma sistemi oldukça basit. Bu ürün ağrıyan bölgeler elektrik veriyor ve bu sayede bölgede bir hareketlilik oluşturarak ağrıyı büyük oranda azaltabiliyor. Elbette verilen elektrik hafif bir şiddete sahip ve bu sayede sağlık açısından bir problem oluşturmuyor. Tens cihazları cilt içerisinden geçiyor ve pedlerin konulduğu noktada hissediliyor. Tens cihazı ürün ve marka bazında yayılım alanı açısından değişiklik gösteriyor. Yani tens cihazı pedlerinin konulduğu yerin ne kadar etkili elektrik gönderdiği ya da ne kadar geniş alana yayıldığı ürün kalitesi ve marka tercihine göre değişim gösteriyor. 

Tens Cihazı Ürünleri Nedir?

Tens cihazı ürünleri nedir ve nasıl kullanılıyor merak ediliyor. Tens cihazı aslında kelime anlamı itibari ile Transkutanöz elektriksel sinir stimülasyonu olarak biliniyor. Tens cihazı nedir sorusu geldiğinde de genellikle bu açıklama sunuluyor. Tens cihazı genel olarak ağır kesmek için kullanılıyor. Tens cihazı ürünleri  aslında küçük çaplı bir fizik tedavi hizmeti sunuyor ki verdiği elektriğin düşük şiddette olması da bunu gösteriyor. Tens cihazı sayesinde sinir lifleri uyularılıyor ve bu durum sinirlerin etkileşime geçerek rahatlamasını sağlıyor. Özellikle bölgesel yağ yakımı ya da spor öncesi veya sonrasında tens cihazı görülebiliyor. Tens cihazı bölgesel ağrılarınn da ihtiyacını karışılıyor ve bölgesel kasılmaları yok ediyor. Tens cihazı ürünleri iki ana bölümü nedeniyle çok büyük bir ürün yelpazesine sahip değil. Genel olarak pil ya da şarj ile çalışan tens cihazları bulunuyor ve bunlara kablolar ile bağlı olan pedler eşlik ediyor. Ardından ise tens cihazı kullanımı gerçekleşiyor. Basit bir çalışma sistemi ile 18 yaş ve üzeri herkes rahatça kullanabiliyor. Ağrı sinyallerini azaltan etkisi ile öne çıkan ürün, bazı durumlar nedeni ile olan ağrıları ve spazmları da azaltıyor ve önlüyor. Elbete bu ağrıların ve kas spazmlarının sebepleri önemlidir. Bunlara bağlı olarak ürünü tercih etmek gerekiyor. 

Tens Cihazı Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Tens cihazı ürünleri kullanımı basit ve etkili olması nedeni ile tercih ediliyor. Tens cihazı kullanıcı yorumları incelendiğinde de kullanım süreci ile ilgili pek çok bilgi öne çıkıyor. Tens cihazı ürünleri kullanım süreci ürünün şarjlı veya pilli olmasına göre değişiyor. Ürün şarjlı ise birkaç saat şarja takılıyor. Pilli ise de ona uygun olan pil yerleştirişiyor ve Tens cihazı ürünleri çalışmaya hazır hale geliyor. Tens cihazı ürünleri kullanılmadan önce uygulanacak bölge temizleniyor ve pedler buraya çok daha rahat bir şekilde yerleştiriliyor. Tens cihazı ürünleri genellikle küçük diyebileceğimiz elektrik akımlarına sahip bu nedenle kolay bir şekilde kullanılabilir. Ağrıyan bölgeye yerleştirilen pedler bir kablo ile bağlı olduğundan bunlara çok dokunmamak gerekiyor. Tens cihazı ürünlerinin kalitesine bağlı olarak birçok ayarı değiştirme da sunulabilir. Tens cihazı ürünleri birçok programa ayrılıyor. Bunalrın içerisinden rahatça terich yapılıyor ve ürün kullanımı bu şekilde başlıyor. İstenen noktada durdurulabiliyor ve istenen noktada başlatılabiliyor. 

Tens Cihazı Ürünleri Modelleri

Tens cihazı ürünleri modelleri ürünün çalışma potansiyeli ve iç aksamına göre belirleniyor. Yani bir tens cihazı pilli ya da şarjlı olabiliyor. Bu durum ürünün fiyatını etkiliyor. Aynı zamanda ürünün modelini ve çeşidini de belirliyor. Aynı zamanda tens cihazları farklı kategorilere de sahip oluyor. Örneğin ibr tens cihazı içerisinde birden fazla hizmet yer alabiliyor. Bazı tens cihazları ise sadece tens hizmeti sunuyor. Tens hizmeti ile birlikte EMS ve masaj hizmetleri de yer alıyor. Bu sayede 3 hizmeti bir arada almak mümkün oluyor. Bazen ise Tens ve EMS ile Tens ve masaj işlemleri ayrı ayrı da bulunabiliyor. Yani Tens cihazı ürünleri kapsamı oldukça geniştir. Bu nedenle ürün seçimi sırasında dikkatli bir inceleme yapmak gerekiyor. Aynı zamanda her birinin içerisinde birden fazla program ayarı da yer alabiliyor. Yani tens içerisinde farklı ayarlamalar ile uygun şartlarda kullanım mümkün hale geliyor. Ağrıyan bölgelere göre ya da uygulanacak elektriğin şiddetine göre tercih edilebiliyor. Bu sayede herkese hitap eden uygun kullanım mümkün hale geliyor. Elbette yaşa ve bölgenin ağrıma şiddetine göre ihtiyaç değişiyor. Aynı zamanda spor için kullananların ihtiyacı da daha farklıdır. 

  • Pilli Tens Cihazı Ürünleri

Pilli tens cihazı ürünleri uzun ömürlü olarak tercih edilebiliyor. Pilli tens cihazları için düzenli olarak yakınlarda pil bulundurmak gerekiyor. Tens cihazlarının bpyutlatına göre pillerin tercihleri de değişime açık. Bu nedenle ürünün pil ihtiyacını gördükten sonra pil tercihi yapmak gerekiyor. Aynı zamanda şarj edilebilir pilli alternatifleri de yer alıyor ki bu sayede pilli tens cihazı daha ekonomik bir hal alıyor. Ancak elbette modelin eskiliğ ive yeniliğine göre pil kullanımında çeşitlilik görmek olasıdır. Tens cihazı ürünleri içerisinden tercih yaparken de bunlara dikkat etmek gerekiyor. Pil ile çalışan tens cihazlarının akım kapasitesi daha düşük. Bu nedenle elektriğe uzun süre ya da şiddetli hali ile maruz kalmaması gerekenelr bu modele yönelebilir. 

  • Şarjlı Tens Cihazı Ürünleri

Şarjlı tens cihazı ürünleri sıkça tercih edilen Tens cihazı ürünleri içerisinde yer ediniyor. Şarjlı versiyonları sayesinde ürünü aldıktan sonra ayrıca ek bir ürün almak gerekmiyor. Şarjı da Tens cihazı ürünleri ile birlikte aynı anda geliyor ve böylelikle şarj ederek ürün uzun bir şekilde kullanılabilir. Bir tens cihazını şarj ederek ürünü sıkça kullanmak mümkündür. Öyle ki şarj ederek farklı yerlere gitmek ve dışarıda da kullanmak mümkün hale geliyor. Doğada, farklı bir ev veya iş yerinde de şarjlı hali rahatla kullanılabiliyor. Tens cihazı ürünleri şarjlı olduğunda kullanım açısından da daha avantajlı sonuçlar doğurabiliyor çünkü verdiği  elektrik alternatifleri daha fazla olabiliyor. Bu nedenle şarjlı tens cihazı tercih edenlerin kendi durumlarına özel olacak şekilde tercih etmesi gerekiyor. 

Tens Cihazı Ürünleri Faydaları Nelerdir?

Tens cihazı ürünleri faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle kullanım oranında da ciddi artış görülüyor. Aslında çalışma prensibi açısından basit bir yaklaşımı olması nedeniyle de  her yaşa hitap ediyor. Özellikle belirli bir yaşta olan kişiler bu ürünü kullanırken uzun uzadıya ayrıntılarını incelemek zorunda kalmıyor. Birkaç tuş ve basit çalışma sistemi ile geniş bir yelpazeye sunuluyor. Tens cihazı ürünleri faydaları arasında ürünün birçok markaya sahip olması da geliyor. Çünkü marka alternatifi ürünün çeşitliliğine katkıda bulunuyor. Bu sayede farklı bütçeler ve teknolojiler açısından çeşitli seçenekler vaat ediyor. Tens cihazı ürünleri faydalarından bir diğeri de ürünün ağrıları dindirme özellidir. Bu sayede kas ağrıları, spor sonrası ağrılar gibi birçok rahatsızlık için Tens cihazı ürünleri kullanılabiliyor. Kullanılmadan önce doktora danışılması öneriliyor. Aynı zamanda küçük bir yer kaplıyor ve bu sayede insanlar yanlarında Tens cihazı ürünlerini taşıyabiliyor. Kullanılan pedler istenen noktaya rahatça kalıyor ve renk seçenekleri sayesinde giysi altından görünmeyen alternatifleri de yer alıyor. 

Tens Cihazı Ürünleri Kullanım Alanları

Tens cihazı ürünleri kullanım açısından her yerde tercih edilebiliyor. Ancak özellikle kas ağrısı olanlar için tens cihazı üretiliyor. Kas spazmları gün içerisinde aniden gelişebileceği gibi bir süredir var olan bir rahatsızlık da olabiliyor. Bu durumda Tens cihazı ürünleri kullanımı görülüyor. Tens cihazı alsında ağrıyı kontrol altına alma ve azaltma sürecini destekliyor ancak doktor kontrolünde olması önem arz ediyor. Tens cihazı ürünleri kullanım alanı geniş bir ürün olarak biliniyor. Özellikle spor öncesi ve sonrasında tens cihazı kullananlar bulunuyor. Özellikle spor sonrası tens cihazı kullanımı sayesinde sporda oluşabilecek kas ağrıları en aza indiriliyor. Yoğun ve düzenli antrenman yapanlar bu yöntemi uygulayabilir. Aynı zamanda kas yapma sürecine destek olduğu da düşünülüyor. Vücuda verilen elektrik hafif düzeyde olduğundan kasları harekete geçiriyor ancak ciddi bir zarar verdiğine dair bir bilgi bulunmuyor. 

Tens Cihazı Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tens cihazı ürünleri zengin çeşitliliği nedeniyle alım esnasında birçok fikre sebep oluyor ve alım süreci zorlaşabiliyor. Bu nedenle tens cihazı ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken faktörler bulunuyor. Bunların başında ise tens cihazının markası geliyor. Bir tens cihazı birçok farklı markaya sahip olabilir. Bu durumda tens cihazı tercihi yaparken marka güvenilirliğine dikkat çekiliyor. Aynı zamanda pil veya şarj tercihi de yapmak gerekiyor. Bunlara ek olarak şarjlı piller yer alıyor ve isteyen için alternatifler arasında sunuluyor. Tens cihazı ürünleri arasından seçim yaparken ped sayısı önem kazanıyor. Çünkü tens cihazları pedler ile kullanılıyor ve pedlerin sayısı ne kadar fazla ise yayılım alanı da o kadar genişliyor. Bu nedenle tens cihazı ürünleri seçiminde ped sayısına özen gösteriliyor. 

Tens Cihazı Pedleri

Tens cihazı pedleri dairesel ve dörtgen formları ile geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Tens cihazı pedleri, bu cihazların vazgeçilmez parçalarından biri olarak görülüyor. Pedler vücuda herhangi bir zarar vermiyor ancak kişilerin alerjisi olma durumuna karşı dikkat edilmesi gerekiyor. Tens cihazlarında kullanılan pedler genellikle yumuşak malzeme olup istenen bölgeye yapıştırılıyor. Ardından vücudun yapıştırılan noktasına birçok elektrik seviyesi arasından uygun görülen gönderiliyor. Pedler marka ve kalite dikkate alınarak zaman içerisinde yapışkanlığını kaybedebilir. Bu nedenle ped değişimi ihtiyacı doğuyor. Tens cihazı pedleri ürün ile birlikte olduğu gibi ayrı olarak da satılabilir. Bir tens cihazı pedi kalite bakımından sunduğu geniş yelpaze ile fiyat açısından da değişikliğe uğruyor. 

Tens Cihazı Ürünleri Fiyatları

Tens cihazı ürünleri hem marka hem de teknolojik donanım açısından birbirinden ayrılıyor. Bu nedenle tens cihazı ürünleri fiyatları da değişime açık. Tens cihazı fiyatı ilk olarak marka bazısına değişiyor. Markalar uygun gördükleri fiyatlandırmayı veriyor. Aynı zamanda ürünün şarjlı veya pilli olması da bu süreci etkiliyor. Çünkü şarj veya pil durumuna göre fiyatlar değişime açıktır. Bir tens cihazı içerisinde sadece tens hizmeti olabildiği gibi masaj gibi ek hizmetler de yer alabilir. Bu durumda tens cihazı seçerken farklı özellikleri incelemek gerekiyor. Modellerin içerisinde yer alan mod seçeneklerine göre fiyatlar da etkileniyor. Tens cihazı ürünleri Hepsiburada üzerinde birçok alternatifi ve ayrıntılı açıklamaları ile herkese sunuluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tens Cihazı Ürünleri

489 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 489 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012171