Kalbe giden toplardamarlarda tıkanıklık oluşmasıyla varisler meydana geliyor. Özellikle kilolu bayanların sorunu olarak sıklıkla kadınların sağlık sorunu olarak görülüyor. Mavi, yeşil, mor renklerde damar kümeleri olarak karşınıza çıkarak estetik olarak da rahatsızlık veriyor. Varis sorunu yaşayanların bacak sağlığı için kullanmaları gelen varis çorabı, bacakları daha yüksek basınçla sararak dolaşımın rahatlamasını sağlıyor. Yatarken çıkartılması önerilen, özellikle de ayakta dururken ve de yürürken kullanılması gereken varis çorabı sayesinde toplar damarda oluşan göllenmeler önlenmiş oluyor. Bu sayede bacaktaki ağrı ve sızılar da hafifleyerek hayat konforunu da düzenliyor. Çorabın tamamen iyileştirici olması çok mümkün olmuyor fakat bacakları rahatlatarak şikayetleri en aza indiriyor. Varis çorabı, sabah kalkar kalmaz giyilir ve problemli damarı sıkıştırarak dolaşımı diğer damarlara yönlendirir ve böylelikle basıncı dengelemiş olur.

Varis Çorapları

Varis çorapları renk ve formu ile artık çok daha modern ve şık formlarda karşınıza çıkıyor. Pek çok farklı ve estetik görünümlü varis çorabı bulunuyor. Diz altı, diz üstü, külotlu varis çorabı, kasıklara kadar olan ya da seyahat için varis çorabı olmak üzere çeşitleri bulunan varis çorabı, varis problemi olan bayanlar için kurtarıcı oluyor. Problemin bulunduğu yere göre doktor önerisi dikkate alınarak seçim yapılması doğru olan çorap, bacağı yüksek basınçla sarıyor. Renk konusunda da farklı seçeneklerle karşınıza çıkan varis çorapları, ten renginin tonları, siyah ya da beyaz gibi farklı alternatiflerde bulunuyor. İbimi Segrata, Varimed, Ortholand gibi kaliteli markaların, varis probleminize göre seçeceğiniz modellerde varis çoraplarından tercih ederek, bacaklarınızınrahat etmesini sağlayabilirsiniz. Diz altı modeller, bacakların dizden aşağısında problemi olanlar için, diz üstü olanlar, üst bölgelerdeki sorunlar için faydalı oluyor. Baldır bölgelerindeki sorunlar içinde kasıklara kadar olan ya da külotlu çorap modelleri kullanılıyor. Çorapların modernize edilmiş renkleri de dikkat çekiyor. Ten rengine çok yakın tonlarla varis çorabı görüntüsü vermeden estetik bir görünüm elde etmenizi sağlıyor, siyah rengi ile de kış günlerinin ve koyu renk kombinlerin altında kullanılarak fark edilmiyor.

Varis Çorabı Faydaları

Varisler yaşam kalitesini düşürerek ağrı ve sızılara sebep olabiliyor ya da görünüm olarak estetik kaygılara sebep oluyor. Bu yüzden kadınları rahatsız ederek tedavi sürecine gitmelerine neden oluyor. Önlem olarak kullanılan çoraplar bacakları rahatlatarak daha konforlu bir yaşam imkanı sunuyor. Tedavi gerekiyor ise de bir kaç seanslık lazer tedavisi ile sorun önemli ölçüde giderilmiş olabiliyor. Doktorlar, lazer ile yapılan varis tedavilerinden sonra da giyilen varis çoraplarının, 3 ile 6 ay arasında kullanımının devamını önermekte. Kış ayları süresince çıkarılmadan kullanılması büyük faydalar sağlıyor. Varislerin tipine göre, hafif basınçlı, orta basınçlı ya da yüksek basınçlı varis çorapları önerilebiliyor. Varis çorapları, sorunlu damarları sıkıştırarak kan pıhtısından dağıtıyor ve diğer damarlara yönlendiriyor. Böylelikle kan dolaşımını düzene sokarak bacaklardaki sıkıntıları da azaltıyor.

Varis problemi olanların sorunlarını azaltacak uzun ve sıkı varis çorapları, bacakların ayağa yakın kısmına daha fazla baskı yapıyor, üst kısımlara daha hafif baskı yaparak dolaşımı düzene sokuyor. Ayakta durulduğunda kanın akışını yukarı doğru pompalayarak destek veriyor. Kullanım şekil çok önemli oluyor, düzgün kullanılırsa göllenmeleri, ödem ve ağrıları azaltıyor.

Varis çorabı, bacağı saran elastik bir malzemeden üretiliyor. Varis çorabı varis dışında da çeşitli hastalıklar için pıhtı oluşumunu önlemek için kullanılabiliyor. Varis çoraplarını deneyimlemek isterseniz Hepsiburada.com'dan hemen sipariş verebilir, sepetinize ekleyebilirsiniz, varis çoraplarını keyifle kullanarak ağrı ve sızılarınızı önleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Varis Çorabı Ürünleri

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 27 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/339715/26012217/26012237